Kormos-szoros 26,78 km-re. A Gyertyános-tető és a Kormos teteje között, a völgy egy nem túl hosszú és nem túl szűk szoros jellegét veszi fel. A Dél-Hargita nyugati oldalán, a Kormos-patak völgyében, terepesebb kocsival járható út köti össze a Hargita megyei Csíkszentkirályt, a Kovászna megyei Erdőfülével.
Szakadát-mező Keleti rész 55,1 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Keletre - Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig. A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található.
Mini alagút a vasút alatt Tusnádfürdő 45,53 km-re. Mini alagút, áteresz a vasút alatt - Tusnádfürdő Tusnádfürdő 4. - Ez nagyon kalandosra sikerült, ugyanis nem volt nálunk lámpa, így szó szerint a sötétben tapogatóztunk. Még egy alagút - A függőhídtól délre is, korulbelul 200 méterre, van egy ugyanolyan áteresz a vasút alatt, csak más a számozása. 1896 - Még a tavaly, mikor a függőhídat bejelentettem, már akkor is kerestem az átereszt. Mini alagút, áteresz a vasút alatt - Tusnádfürdő
Danielek láza-esztena Mária-út 19,75 km-re. A házikó legrégebbi írása 1909-ből való, több 1916-os rovás jelzi, hogy az első világháborúban magyar katonák is tanyáztak benne. Az itt újjáépített esztena a hegyalja-vidék jellegzetes házikója, az alkalmi lakók bevésték nevüket a gerendafalakba.
Segesvár első plébániatemplomának romjai 44,54 km-re. A romok az Evangélikus Egyházközösség kertjében vannak, a fedett Diáklépcső közvetlen közelében, az Iskola-domb aljában. Az Ónművesek (románul Cositorarilor) utcájában láthatjuk Segesvár első, XIV-dik században épített plébániatemplomának megmaradt romjait.
Idődoboz pavilonok Mikháza 47,78 km-re. A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel. Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között.
Alsó zagytározó Hargitafürdő 23,47 km-re. A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel. A hargitafürdői, fokozatosan bezárt kaolinbánya után több meddőhányó és zagytározó maradt gazda nélkül.
Ez a rejtés távolabb esik a forgalmasabb helyektől. Új pihenő - Valóban nem csak a kopjafákból áll a Madarasi hegycsúcs. Szent hegy - Ekkora hóban nem sok esélyem volt megtalálni a dobozt. Az új geodoboz második megtalálója - Ez a mai kirándulás nem volt betervezve, ebéd után indultunk, hirtelen ötlettől vezérelve. A Madarasi Hargita tetőteraszán, alkonyatkor, remek naplementés fotókat lehet készíteni.
Turistajelzéseket találunk itt, nekünk a kék pont jelzést kell követni Somkőháta felé. A kirulyfürdői diáktábor déli végétől egy szekérút fordul hirtelen jobbra és vissza.
Dános 51,35 km-re. Megvan - Megvan a --- alatti doboz. Sajnos ez is eltűnt - A falu képe ellenben követendő példa minden település számára. Megvan, pontosan ott - Ahol a leírás mondja, még GPS sem kell a megtalálásához. 1348-ban Danus, 1393-ban Dansdorf, 1504-ben Dones Dorf, Donisdorf, 1532-ben Dunes Dorf néven jegyzik az oklevelek.
Kisvasút állomás Vármező 45,25 km-re. Husveti dobozok - Leanylocsolas helyett geoladakat keresgeltunk Varmezo kornyeken. A vonat füstje elvitte - Illetve az újjáépítés szele. Bozót - A fotó segítségével kerestünk, de végül is a GPS vezetett nyomra. A kis vonat egy keskeny-nyomtávolságú vasútra épített gőzmozdonyból és 2 zárt, valamint 1 nyitott, 11-12 m hosszú vagonból áll.
Rejtek-csúcs 54,58 km-re. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Történelmi pillanat - Régi álmom teljesült. A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű.
Bagolyvár Görbepataka 51,31 km-re. Jeles ünnepek estéin őrtüzek világítják be innen a völgyet. Második világháborús bunker - Pünkösdkor, útban Gyimesbükk fele felkerestük a Bagolyvárat és a második világháborús bunkert. Bunker - Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival. Hova lettek a keresztek - Mivel a Nok napjat a Gyimesekben toltottuk a Bagolyvar bunkert nem hagyhattam ki. Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatossziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be.
Ördögútja Kis-Fenyéd Nagy-Fenyéd 10,25 km-re. Kis-Fenyéd - Égettvész - Kis Tamás legelő - Ördögrontás-árok - Csonka-patak száraz árka - Nagy-Fenyéd. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Kis-Fenyéd pataktól a Nagy-Fenyéd patakig terjedő szakasza.
Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 37,78 km-re. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók. Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
Katolikus templom Székelypálfalva 15,15 km-re. A két Kükülló között, az út mentén, a Firtos-hegy lábánál, egy sor település található. Befalazva - Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. Rejtés - Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá. A Farkaslakáról Korondra vezető útról, a Kalonda aljában balra útelágazás vezet Énlaka felé.
Sebő Ödön keresztje Ugrapataka 54,62 km-re. Nem volt vitás, hogy ez a kereszt a térképfelvétel idején még létezett, eltávolíthatták azóta, mégpedig nem jóindulatból. Hát az úgy volt, hogy... - Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés. 2 doboz - Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg.
Lutheránus erődtemplom Homoród 34 km-re. A többtornyú, impozáns erőd értékei a virágmintás, több szinten futó karzata, illetve a régi szentélyben látható 13-14-dik századi freskók. Szerencsés voltam - Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Kívül-belül - Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt. Kívül - Sajnálom, hogy nem találtad meg. Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom.
Református templom Bibarcfalva 36,66 km-re. 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs. Borvízes falu - Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei.
Ösvény-kereszteződés avagy Újdomb 59,86 km-re. Gyertyánok - A téli esteledésben sétáltunk a csendes téli erdőben, Néhány elvetemült szaladóval, kutyás sétálókkal, terepjárókkal, és falopó őslakos indiánokkal találkozva. Pontosítás a szűz geodobozokról - A játékunk szellemében, a látnivaló (a rejtekhely) megtalálása a
fontos. Bódogság - A Terebicsi "katasztrófa" után (három ládából semmi), itt is majdnem láda nélkül maradtunk. Ha a piros sáv jelzést követed, amelyik összeköti a Somostetőt Marosszentgyörggyel, egy adott helyen kiválik belőle a piros kereszt jelzés, amely a Terebicst érintve elvezet Agárdra.
A falu közelében körülbelül 200 olyan hétvégi ház van, amely a csendes természetjáróknak igazi pihentető lehetőséget nyújt. Rejtekhelyek értékelése - Ha úgy gondolod, értékelheted az általad megtalált rejtekhelyeket. Bokamagassag - Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van. Ez a rejtés elég nehéz volt - Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni. A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település.
Cserépgyári borvízforrás Csíkszentkirály 39 km-re. Innen származik a Cserépgyári borvízforrás elnevezés. Alcsík borvízforrásokban leggazdagabb települése, Csíkszentkirály, egyik legforgalmasabb borvízkútja a főút melletti, az egykori téglagyár előtti forrás.
Terkő-nyereg Hagymás-hegység 52,59 km-re. Keleti irányba a Jávárdi-patakot követve, jelzetlen úton Hidegségbe, illetve Gyimesközéplokra érhetünk el. Megtaláltuk az elveszett telet is - Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. Nyeregben - Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben. A Terkő-nyereg fontos turisztikai csomópont, északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet.
Biális-kúria Csíkszentmihály 40,32 km-re. Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877. A Biális-kúria Csíkszentmihály faluban található, a 254 A szám alatt - a 19-dik század elején, az 1800-as években épült.
Aracs-patak völgye Csíkcsomortán 42,76 km-re. A csomortániak 1885-ben állították, a gyilkosság helyétől 1,5 km-re, egy tisztásra, látható helyre. A valasz idem a var-domb rejtekevel - Mivel nem ertem fel rendesen, mint irtam egy fenyocsemete segitsegevel halasztam le akkor. Kukucs - A gyermekek talaltak ra, igy indult el egy regisztracio, majd tovabb kutatunk. Pap-aratás helye - Megtalaltuk, koszonjuk a rejtest. Csíkcsomortán keleti határában, az Aracs-patak völgyében, egy tisztás szélén bekerítve áll egy emlékkő, mely történelmi múltunkra emlékeztet.
Domokos Pál Péter szobor Csíksomlyó 37,4 km-re. 1998 július 5-én leplezték le az ünnep egykori kezdeményezőjének, Domokos Pál Péternek az egész alakos szobrát. Rakoncátlan doboz - Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. Szobor - Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. A fejmosás késik, de nem múlik :-) - Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját.
Ladók- vagy Cifra-völgyhíd 47,15 km-re. Ladók-, vagy Cifra-völgyhíd - Jo moka volt :) A talalkozo alkalmaval egyikunk rejtette, a tobbiek pedig megkerestek. Üres az első hely - Szerénységből meghagytam az üres első helyet. Szép híd lehetett újkorában - Még ki se hűlt a rejtés, s már meg is lett. A Ladók-völgyíd a lóvészi állomás közvetlen közelében fekszik, hossza 112,45 m, a völgy legmélyebb pontja felett a pályaszint 31 m.
Szarvas-forrás 50,76 km-re. Elsőnek írhattam be a nevem - Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette.
Bázis-sósmedencék Homoródkarácsonyfalva 20,46 km-re. A Bázis névre keresztelt 50x8 méteres természetes és 10x4 méteres deszkával bélelt úszómedencét helybeliek létesítették. Homoródkarácsonyfalvától délkeletre, a Dungó népi feredő közelében, attól keletre, a Csősz patakába ömlő Sós-patakon, két sósmedencét találunk.
Mihály-havas Madarasi Hargita 20,43 km-re. Nyáron szekérúton, télen gyalogösvényen 20 perc alatt felérünk a Mihály-havas 1685 m magas csúcsára. Sízés meg a hullámok - Akkor csak halkan mondom, hogy nagyon jó volt a sízés. Napfeny es hullamok - Ivo felol jottem, megneztem magamnak a Kecskevesz via ferrattat. Nagy Mihály - régi doboz - Mivel fent voltunk a Madarasi Hargitán, felugrottunk ide is, hogy egy új dobozt tegyünk a régi helyett, de amint felértünk ide a Nagy-Mihályra meglepetés fogadott, a régi doboz ott hevert a földön. A Madarasi Hargita üdülőtelep központjából indulva, a Súgó–pálya felső részén, elérjük az erdőt.
Temető-domb Miklósfalva 13,51 km-re. Temetője látványos helyen, a falu feletti dombtetőn helyezkedik el. A Hódos- és a Szőke-patak összefolyásánál Miklósfalva alig talált letelepedésre elegendő helyet, így területe eléggé hepe-hupás.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.