Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Porumbák-márványbánya

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23352 kép és 8202 hozzászólás)
 

Porumbák-márványbánya..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Porumbák-márványbánya felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

4528 Búzaháza kockásliliom
4528
Apró a javából
Apró a javából
9512 Korond kilátó panoráma
9512
Ott lehetett
Ott lehetett
A középen lévő fa gyökerei rejtenek Réty milleniumi fenyves
A középen lévő fa gyökerei rejtenek
Madárles Műemlék, templom, ősz, szarka
Madárles

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Porumbák-márványbánya fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Porumbák-márványbánya!

A 10,08 km távolságra található, legközelebbi település, Felsőporumbák turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Megtaláltuk. Megtaláltam a dobozt.
A Zerge-nyereg fontos turisztikai csomópont, innen lehet továbbmenni a Fogarasok gerincének keleti része felé. A Zerge-nyeregbe mentem el a ládától egy pár méterre. Fogarasi gerinctúránk negyedik napján találtam meg. Nagyon jo a kilatas, es hetkoznap is sokan voltak a to korul, az esos ido ellenere.
Bolyai János édesanyjának emlékhelye Csatófalva Bolyai Farkas feleségével, Benkő Zsuzsannával 1801 és 1804 között lakott Domáldon, majd beköltöztek Marosvásárhelyre. A csatófalvi evangélikus templomtól már megláttuk a síremléket. Bolyai János édesanyja fiatalon, csak 41 évesen halt meg, kívánságára a domáldi birtokukon levő domboldalra temették el.
Szelindek vára Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba. A vár belülröl sokkal érdekesebb. A várba sajnos aznap sehogy sem tudtunk bejutni, de majd legközelebb. A szelindeki vár 1765-ben készült.
Erődtemplom Nagyekemező A falutól nyugatra eső dombon magyar földvár volt. Az első templom vagy elpusztul vagy kicsinynek bizonyul, mert újnak ad helyet.
Podragu-nyereg Fogarasi-havasok
Mivel a szakemberek az első települések közé sorolják, bizonyos, hogy már egy évszázaddal előbb volt temploma. De mivel a rejtek kívül van, nem volt semmiféle akadály megkapni az üvegecskét. A gps 2 m-t mutat, a gyanús üreg üres. Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve.
1676-ban leégett, majd újjáépítik. A Kovácsok tornyát 1631-ben építették, a régi Borbélyok tornyának helyén, szerepe a Kolostortemplom védelme volt.
Körömvirág-nyereg, románul Saua Galbenele vagy Fereastra Ursului.
Kilátópont kereszttel Hétúr Jó rálátás van innen a környékre, és a közeli Szívhegy (Herzberg), Sárfő (Scharfenberg), Csorba-tető (Schartenberg) magaslatokra, és a Keménynagyszőlős feletti dombokra (Nagyszőlősi-tető és Magas-tető). Hétúr falutól nyugatra, a DN13 jelzésű műút hajtűkanyarja felett, körpanorámával kecsegtető, kereszttel ellátott, csúcsos domb található.
A domonkosok ma is álló templomának építését 1492-re teszik. Ez egy régebbi templomot feltételez, amelynek építése az 1298-dik évi búcsúengedéllyel eshet egybe.
Szászfehéregyháza jellegzetes házakkal rendelkező szász falu. Hiszen délután 2 és 4 óra között ebédszünet miatt szünetel a látogatás. Megtaláltam. Egy kicsit kellett várni míg kinyitott, de megérte, és addig is nyugodtan lehetett keresni a ládát.
Caraiman-vízesés Bucsecs-hegység A kék kereszttel jelzett, Busteniből a Babele-menedékházhoz vezető túraútvonal mentén, a Jepii Mici (Caraiman) völgyében levő patak vize folyamatos esésben van. Számtalan zuhatagot és vízesést képez.
A Wonnerth-ház az Ónművesek utca 4 szám alatt található, épült a XVI-XVII-dik században, módosították a XIX-dik században és 1938-ban. MS-II-m-A-15891.
Hatartura Mozgalom kereteben jarva a Karpatok berceit a lada meglelve. A Leszpezi talalat utan par rejtesre is sor kerult.
Evangélikus erődtemplom Sövénység Szent Márton tiszteletére szentelt egyhajós torony nélküli temploma a XV-dik század közepén épül késő gótikus stílusban. Az 1505-ben végzett erődítések során a keskeny templom elveszti eredeti formáit.
Azt hittem itt nyitva lesznek, és információkkal szolgálnak az utazó közönségnek. Hegyimentő állomáshely, Zernyesti-szoros.
A vágy forrása A vágy forrása - Medgyes. A hely elég jól megközelíthető gépkocsival is, így a forrás már csak egy rövid sétával elérhető. Megtaláltam a geodobozt. Megtaláltuk, és jót ittunk a forrásból.
Nagy-Szombatfalvi-nyereg, románul Fereastra Mare a Sambetei.
Árpás-völgyi bánya. Hetvegen felugrottunk furodni egyet a Podragu toba. Menet Podragu fele kerestem meg.
Tényleg egy egészen más sziklatömb mint a Bucsecsben megszokottak. Az Omul-csúcsról ereszkedtünk le, és mielőtt "hazafele" vettük volna az irányt, felkerestük a Török mecsetet.
Annak ajánlom ezt a helyet aki nem fél attól, hogy letérjen a turista ösvényről és hatalmas falak tövében, iszonyatosan szép kilátás mellet, egy csendes helyen szeretné élvezni a Bucegi szépségét, nem a Babele és a Sfinx turista forgatagában.
Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel. Szibiel felől érkeztem.
Először Henrik nevű plébánosa kapcsán említik 1289-ben, majd 1317-1320 között a pápai tizedjegyzék részére készült számadásban is szerepel. Aki arrafelé jár ne hagyja ki, csodálatos templom a védművekkel együtt. A templomot a falu birtokosai, az Apafiak építették Szűz Mária tiszteletére a 13-dik században.
A Cód (Sadu) patakon a Berbécsnyak (Gatul Berbecului) szorosra épített duzzasztógát az ország egyik legrégebbi hidroenergetikai létesítménye. Az 1945-ös villamosítási terv szerint a Sadu V hidroenergetikai üzem Erdély központi részének kellett bíztosítsa az áramellátást.
Erődített evangélikus templom Nádpatak 1313-ban plébániatemploma van, papja - a templom építési idejét régebbre teszik, a XII-XIII-dik század fordulójára, a román kori templomok közé tartozik, háromhajós, pilléres bazilika volt. A tatárjárás lerombolta - ma csak a főhajó pillérsora és a torony falazata eredeti, a tornyot viszont a tatárjárás után, a XIII-dik század második felében építették.
Tematikus park, amely látványos formában mutatja be az év 12 hónapjának legendáit. Házikók finomságokkal, játszóhelyek, vendéglő, előadások gyerekeknek.
A hegység legmagasabb csúcsától, a Pásztor-csúcstól délre, 350 méter távolságra, a Grind-nyeregnél végződik az északi gerinc.
Az aki igazan megszeretne ismerni a Bucsecs sziklavilagat, annak kotelezoszeruen be kell jarnia a Kostila parkanyat is. Igaz nem veszelytelen de egy kis kalandvaggyal, egy madzag kotellel, es nem kis helyismerettel ez mind megvalosithato.
Tehát a helynevet a Dara hasadékának, szakadékának lehetne lefordítani. Hartopul Darei-csúcs - a román hartop szó gödröt, szakadékot, sziklahasadékot jelent.
Jól szétnéztem, de fogalmam sincs hol lehet a doboz. Hát kezet mostam alaposan, felfele menet is, lefele is, de a doboz nem került elő. A Curmatura menedékház a Kis-Királykő lábánál található.
A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Nagyon jo rejtek. Megvan a dobozka. A nagyszebeni Vár utca menti várfal megőrizte 15-dik századi arculatát, amikor téglából építették újra és úttal látták el az őrszemek számára.
Barcarozsnyó és Keresztényfalva között, közvetlen a Barca patak bal partján fekszik Erdenburg megrongált maradványa. Hatalmas gátonyaival és mély sáncaival, melyekbe a közeli patak vize bevezethető volt, egykor igen erős védhely lehetett.
Buteanu-csúcs, románul Vanatoarea (Vanataia) lui Buteanu.
1332-ben plébániatemploma van - mivel az első szász települések közé számítják, már az előző században kellett lennie templomnak. Az oklevelekben először feltűnő Vallis Mariae és a németben szereplő Mariental, arra enged következtetni, hogy Mária-temploma volt.
Caltun-kapu, magyarul kiejtve Kölcún-kapu.
A segesvári vár északnyugati oldalában található Szabók bástyája a XIV-dik században épült. Az 1676-dik évi tűzvész alkalmával elpusztult a felső része.
Amennyiben az időnk engedi, a törcsvári Várpanoráma kilátópontjától érdemes fennebb kapaszkodni a hegy gerincén. A jelzett turistaösvény közelében egy második kilátópontot találunk.
A Szalonna és a Baliceni csúcsok közt található Fereastra Mare Sambata nyeregben található, egy kőzethasadék-barlang. 1992 augusztusában fedezte fel Ica Giurgiu.
Resinár Szebentol 12 km-re fekszik. Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus.
Apó-hágó, románul Curmatura Mosului.

Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Porumbák-márványbánya adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Borzvára Kispatakon Kisse esos ido volt. Kellemes kis seta, es a mai nap ez is meglett.
  • Csakúgy potyolt minket a hódara, de a fotó segítségével könnyen meglett a geodoboz. Szívesen sétáltam volna az erdőben, de még várt pár doboz.
  • Újabb kincsesdoboz. :D Nagyszerű kirándulás, nagyszerű társaság.
  • Csodás hely, nagyon élveztem. Köszi a rejtést.
  • Már esteledett, amikor a múzeumhoz értünk. De még mindig nagyon sok járókelő volt.
  • Tényleg a szoros déli részének szikláiról készíthetők a leglátványosabb képek, a szorosban kanyargó útról és szikláiról. Szerintem bármelyik szikla tetejére felkapaszkodva, szép kilátásban lehet részünk.
  • Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. Jól telt.
  • A krátert hagytuk a végére. Itt már nem volt olyan sok látogató, azok is csendesebbek voltak.
  • Zöld-tó Marosszentkirály A letérő. A letérő koordinátája, mint segédpont, letölthető. Egyébként a fakir által feltöltött képen látható táblát kell figyelni, Marosvásárhely felől érkezve, rögtön a Polgármesteri Hivatal után.
  • Útban Kovászna felé mindig megállunk a kútnál. Pár éve még friss deszkapalló és tisztaság fogadott.
  • Reggel 7 óra körül érkeztem a helyszínre. Arra számítottam, hogy reggel lévén, talán lehetőleg feltűnésmentesen fogok tudni keresni.
  • A két kígyó meg volt kövülve, úgyhogy bátran vettem elő a dobozt :-). Ártalmatlanabbak voltak más rejtekhely darazsainál.
  • Második világháborús bunker Katrosa határában Négy bunkermaradvány és két geoláda. Ha jól számolom, és a Gábor által megadott koordináták helyesek, akkor eddig 4 bunkermaradványról tudunk az Árpád-vonal erődrendszerének kászoni szakaszán.Az első, amit én cseppköves bunkernek neveztem, rögtön az erdő szélén található.
  • Pakulár-kő Nagyon izgalmas hely. Megtaláltuk a dobozt, a koordináták pontosak. Sok ott a felfedeznivaló.
  • Valamit megtaláltam, vagyis egy geodobozt találtam meg. De nem a képen láthatót, és nem a román nyelvű leírásban szereplő fekete filmesdobozt.
  • Az út Alsócsernátonból folytatódik Felsőcsernáton felé. Az alsócsernátoni templomtól 5 km-re van Felsőcsernátonon át Ikafalva, ahova földút vezet.
  • Kissé nehezen talaltam rá, elég nagy az avar az erdőben, viszont csodálatos. A kis füzetkében már csak 3 lapocska van üresen, jó lenne ha valaki vinne.
  • Harangláb II EKE09. A geodoboz nem a bezárt harangláb belsejében, hanem kint található, illetve kivülről hozzáférhető.
  • Gyonyoru kornyek, eredetileg a Vargyas szorosba keszultunk, de mielott odaertunk volna rengeteg erdekes hellyel, meg latnivaloval talalkoztunk.
  • Nagyon látványos hely ez, a vulkanikus salak kitermelése után visszamaradt külszíni kőfejtő. A déli forróság és a böglyök folyamatos támadása ellenére is körbejártam az egész bányát, és volt mit csodálni, fényképezni.
  • Sajnos nem készültünk és e miatt nem is kerestünk dobozt amit nagyon sajnálunk. Kissé felhős és szeles időnk volt, de megérte felmenni.
  • Hiszen délután 2 és 4 óra között ebédszünet miatt szünetel a látogatás. Sikerült mégis bemenni, és bár gyorsan, de megnézni ezt a csodálatos szász erődített templomot.
  • Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység Dobozcsere. Mivel kisgyerek is segített a keresésben, egy könnyű sétát választottunk, a Muntele Rosu-menedékháztól közelítve meg a forrást. A dobozt kicseréltem, az új noteszbe átmásoltam a rejtő nevét, a többi sajnos olvashatatlan darabkákra ázott szét.
  • Hát nagyon nem lehet a szívügyük, hiszen sok közük sincs hozzá. Akiknek lehetne, azok elmentek, vagy már rég nincsenek köztük.
  • Az erdőben minden virágos, szép séta volt a rejtekhelyig kis kitérővel a kerítések között, de törpe nőszirommal diszítve. A doboz szellőztette magát éppen mikor elkaptuk a frakkját és bejegyeztük.
  • Erődtemplom - Szászmuzsna Télvégi túra 6. Itt már másodszor keresem hiába a geodobozt. A templom (és a beső udvar) zárva van, de ki van írva hova kell telefonálni és szivesen végigvezetnek.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Porumbák-márványbánya? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 7 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!