Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szelindek vára

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23339 kép és 8196 hozzászólás)
 

Szelindek vára

A szelindeki vár 1765-ben készült. Ma már csak látványos falmaradványait láthatjuk, egy gótikus templom falrészleteit, és egy óratorony köveit.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szelindek vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Diákemlékmű Nagyenyed diákemlékmű
Diákemlékmű
Az Írott-kő tetejéről 2 Írott kő Nagykő
Az Írott-kő tetejéről 2
A bejárat Bükkloka ortodox kolostor
A bejárat
Gyimesi Kálvária Gyimesi nagytemplom kálvária
Gyimesi Kálvária
97 Lemhény
97
Árnyékos hely Homoródkarácsonyfalva Akasztófa teteje Akasztófanyaka
Árnyékos hely
Régi fénykép Szabók bástyája
Régi fénykép
Nemcsak félig kiszáradt... Ördögárok
Nemcsak félig kiszáradt...
A kilátópont Hollókő Verespatak
A kilátópont
Túraútvonal a patak mentén Rákosi Hargita
Túraútvonal a patak mentén

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szelindek vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szelindek vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Szelindek, 0,27 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Evangélikus templom Riomfalva A kiírt telefonszámon nem vették fel a kagylót, így hát a mellékutcából, a kerítés végénél beszöktünk. Sajnos nem kaptam meg a geodobozt.
Kosárdombi forrás Marosvásárhely A marosvásárhelyi Kosárdombi forrás a Bükkös utca 12B számú tömbházzal szemben található.
Zsidó temető Marosbogát A temető területét felnőtte a fű, a héber feliratú sírkövek egy része előre, mások hátra vannak dőlve, egy sírkő már a földre esett. A marosbogáti zsidó temető a település északkeleti részében, a Keménytelke felé vezető út mellett található, közvetlenül a Maros folyó, illetve a vasútvonal feletti dombon.
Párkány-forrás Marosvásárhely A kettős sikerélmény egyik része az, hogy annak ellenére, hogy itt nőttem fel a városban, itt élek, és szeretem a természeti különlegességeket, nem tudtam a forrás létezéséről. Én is csak innen értesültem a forrás létezéséről. Tervben volt, hogy megkeresem, de még nem volt időm rá.
Petrozsénytől a Szárazgödör (Groapa Seaca) menedékházig az aszfaltút a Kicsi-Zsíl (Jiet-patak) völgyében vezet. A szép szorosban számos magasról lezúduló, nagy hozamú vízesést láthatunk.
A templom valóban román kori csarnoktemplom volt, legkésőbb a XIII-dik század végéről. 1317-ben Mária-temploma van - a templom és plébánia azonban sokkal régibb, mert az első Szeben vidéki telepítések közé tartozik, az 1200-as évekből.
Magyarigeni-tengerszem A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még. Tövis felől közelitettük meg a tavat.
Kecskekő vára Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Habar az kisse tavolabb van a gps altal jelzett ponttol.
Torockószentgyörgy Egy kellemes, Torockón eltöltött Szilveszterezés után, január első napján. Október elsején, a biciklikirándulásom alkalmával ezt a geodobozt is megkerestem. Persze a var sose maradhat ki, de ezuttal a geoladat is megkerestuk, meg is talaltuk.
Gyermekek palotája Marosvásárhely Bár a Gyerekek palotája viszonylag közel van hozzám.
Szalonna-csúcs, románul Varful Slanina.
Római katolikus templom Székelyvécke A kilátó után a katolikus templomhoz jöttünk, a templomot övező kőfalon levő bejáratot mi is nyitva találtuk. Nem csoda hiszen az esőtől védve van.
Skariatin emlékmű Segesvár 1849 július 31-én, a segesvári csatában ütközött meg Bem József főserege az oroszokkal- ebben a csatában esett el (tűnt el) Petőfi Sándor, Fehéregyháza közelében. Segesváron, a tűzoltóság mögötti kertekben elrejtve, egy érdekes, alvó oroszlánt ábrázoló szobrot találunk.
Régóta készülök itt rejteni egy dobozkát a környék legjelentősebb épületéhez. A Vörös-szakadéktól jövet megálltunk, hogy megkeressük ezt a dobozt is. A Vörös-szakadékhoz igyekezvén megnéztük a templomot.
Nárciszrét Sárkány Vád Aznap a környéken kirándultunk, az egyik célpont ez a nárciszmező volt. A doboz továbbra is várja a keresőket, a nárciszok kezdtek virágozni.
Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
Ortodox-zsidó temető Marosvásárhely A gyalogoshíd geodoboza után eljöttünk ide. A Csere-erdőben elrejtett geodoboz megtalálása után, a Kishegyszőlőn keresztül ereszkedtem vissza a városba. Amikor a dobozt rejtettem, fél órát töltöttem a temetőben, keresve a megfelelő helyet.
Galcescu-tó Páring-hegység A Galcescu- vagy Calcescu-tó a Páring-hegység legnagyobb glaciális tava. Felülete 3,02 hektár, mélysége 9,3 m.
Vertikális napórák Marosvásárhely A rá merőleges oromfal délkelet irányultságú, ezért az ott levő napóra a délelőtti órákat mutatja egészen fél 3-ig. Mivel a ház homlokzata nem dél, hanem délnyugat irányba néz, a frontfalon levő napóra csak a délutáni órákat mutatja.
Templomának eredete egy századdal korábbra, a XIII-dik századra tehető, mert eredetileg háromhajós bazilika volt. 1335-ben plébániatemploma van - temploma után, melynek Szent Márton lehetett a védőszentje, Szentmárton volt a neve.
Volt városháza, XVIII-dik századi középület - Nagysink.
Az ortodox fatemplom a marosvásárhelyi Thököly Imre, ma Mitropolit Andrei Saguna utca 13 szám alatt található. A jellegzetes máramarosi stílusú, zsindelytetős épületet, az ortodoxok első templomát, 1794-ben építették fel, egy görög kereskedő anyagi támogatásával.
Székelybósi panoráma De sajnos ide is elérkezett az épitési láz hulláma, és egyre több nem épp őslakos épit modern, képbe nem illő palotákat. Úgy látom, hogy a kivágott fák csutakjai nem hosszú életűek, ezért a beléjük rejtett dobozok élete is hamar véget ér. Ali pasa halmai felől érkeztem ide, egy kis erdei terepkerékpározás után.
Vacsoraztunk, azelott geodobozt talaltunk. Nagyon sötétedett mire ideértem.
Katolikus Templom Nagyszeben Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. Talan 3 szor vagy 4 szer is oda dugtam a kezem ahol a doboz volt, megis trekkingklub vette ki a helyerol. Mivel a templom alagsorába vezető bejáratot átalakították, és a geodoboz eltünt, új dobozt kellett helyezzek.
Egykori tanítóképző, ma a Szakszervezetek Művelődési Háza, épült 1902-ben. Cuza Voda utca 22 szám, Marosvásárhely.
Nyíres utcai csorgó Marosvásárhely Elég nagy a forgalom a csorgónál. A víz még folyik, de a környéke borzalmas. Nagy melegben, a déli órákban érkeztem a Nyíres utcai forráshoz.
Balázsfalva az erdélyi görög katolikusok központjának számít - a 19-dik században a románok politikai, vallási és kulturális központja volt.
Fehéregyházán található a Petőfi emlékmuzeum. Nagyon erdekes hely, egy dobozt is el lehetne rejteni.
Angyaljárás Marosvásárhelyen Karácsony alkalmával az angyal négy címzettnek vitt ünnepi geodobozt. Hát én nem halogattam, amint megláttam az oldalon a rejtést, rögtön indultam is a kisfiammal keresni.
Weekend Dragon Marosvásárhely Azt hiszem csak a helye van meg, fotoval fogom alatamasztani. Vártam, hogy lorinczek a beígért fotóval igazolják, hogy a rejtek üres. :-)(-:.
Mészkő látnivalója a középkori eredetű unitárius templom.
Kövesdombi forrás Marosvásárhely A Kövesdombi forrás az 1848-as sugárút mellett találató, a Válús-kúttól feljebb, az unitárius templom alatt.
Állatkert Somostető Marosvásárhely Megtalaltuk, kituno a rejtek, a geodoboz jo allapotban van. Egy fagyos, felhős márciusi vasárnap reggelen felsétáltam a Somostetőre. Rég volt ilyen szép hó errefelé.
Kisdisznód Evangélikus templom 1428-ban, Mulenbecher Miklós plébánossága idején, Szent Mária tiszteletére szentelt, gótikus templomot építettek a falu közepén. A vár jegyszedőjénél érdeklődtünk a templomba való bejutás lehetőségéről és kaptunk egy telefonszámot, egy nagyon kedves szász hölgy engedett be.
Közlekedési csomópont, itt találkozik a város hat fontosabb útja. A helybeliek által Hazugságok hídjának nevezett vasúti felüljáró Balázsfalva központi részét köti össze a déli, Hula-negyeddel.
Csató János magashegyi túráján, 1872-ben, a Párengben, elsőként talál meg egy pimpó fajt. A növényt Haynald Lajosról, Erdély egykori katolikus püspökéről nevezi el Potentilla haynaldianeának.

Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szelindek vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • A várba sajnos aznap sehogy sem tudtunk bejutni, de majd legközelebb.
  • A vár belülröl sokkal érdekesebb.
  • A látvány nagyon szép volt. Kényelmesen körbejártuk a környéket, de sajnos a rejteket üresen találtuk.
  • Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba. Benn rendezett állapotok és csodálatos látvány várt.
  • Új rejtő, de lehet hogy a régi rejtek. Nem tudom, hogy ebben az esetben számít az első megtalálás?
  • Annyira zavar, hogy hiaba karcoltam ossze vissza a kezem, hogy nem is akarok tobbet arrafele menni.
  • Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. Elő is került a maxi láda, nincs beázva.
  • Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. Még szerencse, hogy te voltál, így a fejmosás elmaradt :) Mindenesetre köszönöm szépen.
  • Én itt járok haza, és már nagyon rég keresek egy megfelelő rejteket. A Dózsa György felőli oldalon buszmegálló van, a Liliom utcában szintén.
  • Meglett a hatalmas nagy bukkfa, és benne a rejtés. Köszönjük ezt a kilátást amit a doboznak köszönhetően nézhetünk meg.
  • Csak egy kicsit nyomta a kerités a térdemet.
  • Most látom, hogy a koordináták javítva voltak. De a megtalálást segítő információ még mindig nem pontos.
  • Kis üregben kis doboz.
  • A zsinagóga az megtaláltatott. A dobozt viszont nem volt merszem megkeresni mikor láttam, hogy mennyire szar (a szó legszorosabb értelmében) a helyzet a bástya tövében.
  • Tetszett, hogy rendben van tartva a fürdő, a környéke, hogy asztfaltos úton tudtuk megközelíteni. A zöld tavacska meg a felfüggesztett házikok pedig különleges hangulatot kölcsönöznek a helynek.
  • Hat Imecsem nem hiszem rajongana a csereajandek statuszert.
  • Kerültük lentről, patak. Kerültük a csonka templom felől, suvadás.
  • Miután a nap első felében megmásztam a Tordai hasadék vasalt mászóútját, majd geodobozokat rejtettem a tordai sós tavaknál, eljött az ideje, hogy megkeressek néhány geodobozt is. Elsőnek Ó-Torda református templomát kerestem meg.
  • Nem itt vezetett el az utam, de Homoródfürdőtől egy kis kitérővel kocsival is megközelíthető a hely. Kicsivel sötétedés előtt értem ide, amikor a medvék is ebédelni indulnak :-), ezért a fejlámpát is magammal vittem.
  • Még júniusban a srácokkal.
  • Pontosan ott, ahol a leírás mutatta. Egy kicsit izgalmas volt felmászni a létrán, mert erősen recsegett - ropogott, de a látvány mindenért kárpótolt.
  • A koordináták alapján hamar megtaláltuk a tulipánfákat, meg a kettős tulipánfát is (gondolom azt amelyiket kell). De a tövében a geodoboz nem lett meg, kerestük a föld felszínén levő üregben, kerestük a két törzs találkozásánál levő nagy üregben is.
  • A vízesés megérdemli a székelyek vízesése elnevezést, de hasonlóképpen a székelyek szent hegyén levő Szökő is. Lehet vitatni, hogy melyik a szebb.
  • Elindultam rejteni a Hargitára, a Király kútja nevű forráshoz, a Kékvíz-patak fejébe. A forrás legendás, Orbán Balázs is említi a leírásaiban, bár lehet nem pont erre a forrásra utal.
  • Egy unitariusi talalkozo alkalmabol mar letezett egy lada itt, de most mar nincs. Ezert tettem egy masikat.
  • S lennebb a Mikes-fürdőknél is lehetne rejteni.
  • Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is. Miután sikeresen kikerültem az éppen arrafelé terelt juhnyájat őrző pásztorkutyákat, az erdőben egy medve állta utamat.
  • Köszönöm a geodoboz karbantartását. Az én feladatom lett volna, dehát most már több mint hétszáz elrejtett geodoboz után én sem jutok el mindenhova.
  • Még láttam valahol a ládász és a ládászás szavakat. Gondolatban elkezdtem ragozni.
  • ígéretemhez híven ujra felkerestem a rejtekhelyet, és jóvátettem bűnömet, így most már Breki jobban áll/ül/fekszik mint valaha.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szelindek vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 23 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!