Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Földvár - Mezőzsadány

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23339 kép és 8198 hozzászólás)
 

Földvár - Mezőzsadány ..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Földvár - Mezőzsadány felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Öreg ház Nyárádszentimre
Öreg ház
Festett kazetták Szacsva templom
Festett kazetták
Háttérben a Bagolyvár bunker Bánya patak viadukt völgyhíd
Háttérben a Bagolyvár bunker
Papmező vára Papmező
Papmező vára
A szemben levő oldal Hollókő Verespatak
A szemben levő oldal
Katolikus templom Csíkcsomortán katolikus templom
Katolikus templom
Rókavár Erdei Iskola Sugásfürdő
Rókavár Erdei Iskola
Síremlék
Síremlék
Vadászház Rika erdő erődítmény
Vadászház
Hősi halottak
Hősi halottak

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Földvár Mezőzsadány fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Mezőzsadány és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Földvár!

A 2,67 km távolságra található, legközelebbi település, Mezőzsadány turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A temesvári római-katolikus székesegyház az egykori Losonczi téren található, a város történelmi központjában. A csanádi püspökség székesegyházának alapkőletétele 1736 augusztus 6-án történt.
Kalodva vára A Solymosi-hegység dél-nyugati részében, a Kalodvai-patak mellett, az egykori Arad vármegyében fekszik Kalodva község. A határában az Árpád-korban jelentős erődítmény állt.
Csebze falu Csák községhez tartozik, és körülbelül 30 km-re délnyugatra található Temesvártól, 34 km-re kocsiúton. Az északi szélén található a Csebze apáca-kolostor, a közeli temetőben pedig különleges imaház van.
A hely a sistaróci templomtól 2,5 km-re van, a DJ572 jelzésű, Sistaróc és Kövesd közötti megyei úttól 1,4 km-re. A kilátópont 25 méterrel a Bosnyák-patak medre felett található, annak bal partjától 70 m-re nyugatra.
A templomot még Vörös templomnak is nevezik, mivel a külső borítását csiszolt vöröstéglából keszítették. Az aradi Evangélikus Luteránus templomot 1905 és 1906 között építették neogótikus stílusban Szántay Lajos tervei alapján.
Szent Gellért püspök egészalakos szobra Nagycsanádon, a római katolikus templom előtt áll, a 6-os főút mellett - Huber József szobrász alkotása, 1815-ben állították fel. Szent Gellért püspöki öltözetben áll a latin feliratos magas talapzaton, jobb kezét a szívéhez emeli, mellette egy angyal látható, ahogy a püspök felé fordul.
A piarista kegyes tanítórend a magyarlakta vidékeken a 18-dik század első felében terjedt el - az ősi csanádi egyházmegyében Szentannán működtettek kollégiumot, amely a növendékek kis száma miatt 1788-ban megszűnt, majd az iskola II József rendelete alapján Temesvárra került. A tanintézetben kezdetben latin, majd német, a XIX-dik század közepétől az I világháborúig magyar, az 1920-as évektől román nyelven folyt az oktatás.
Középkori templomrom Világos Világos egyik legjelentősebb látnivalója, a vár mellett, a Vasile Alecsandri utcában található középkori templomrom. A templomromot bekerítették, omladozó részeket eltávolították, látogatható.
Aradról a Perjámos felé vezető 682-es megyei úton Munár falu határáig, ahol jobbra tér egy keskeny aszfaltcsík, a letérőtől számítva 4 kilométer a kolostorig. Aradtól 35 kilométerre, a folyó bal partján, mélyen a Maros Ártéri Természetvédelmi Terület szívében helyezkedik el.
Soborsin nyugati végén egy vadászkastély áll, parkkal körülvéve - a 18-dik század végén épült és a 19-dik század első felében klasszicista stílusban újították fel.
Az 1810 körül klasszicista stílusban épült, műemlék Vásárhely-Bréda-kastély Lőkösháza mellett, a Bréda-majorban található - bár jelenleg magántulajdonban van, a hét minden napján látogatható.
Nevével ellentétben a tó csak 10 m mély, kis alapterületű, átmérője 50 m, az ország negyedik legnagyobb, ilyen módon keletkezett krátertava. A Feneketlen-tó Mezőhegyes és Battonya között, a 48-as erdő szélén található, a talajvízzel feltelt krátere az 1961 december 29-én bekövetkezett gázkitörés eredménye.
Ópálos a hegyaljai borvidék, illetve Arad környékének egyik népszerű kirándulóhelye.
A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Zsuppány településtől északnyugatra két halomsírt találunk. A nagyobbik, Zsuppányi halomsírnak nevezett lapos halom 610 méterre, kelet - északkeletre található a Bégaszuszányi vasúti megállótól, 30 méterre északra a Glavica pataktól, annak jobb partján.
A Borzák-malom, ma ipartörténeti múzeum és közösségi tér, a Nagyiratos községhez tartozó Nagyvarjas faluban található, a 59-60 szám alatt. Az egykori parasztmalmot 1940-ben építették és 1949-ig működött, majd a román állam elvette tulajdonosaitól, a kollektivizálás után raktárként használták.
Világosvár Egy olyan hely ahová egyszer mindenki el kellene mennie. 1849 augusztus 13-án a Világos melletti síkon tette le a fegyvert a Görgey Artúr vezette sereg Rüdiger orosz tábornok hada előtt.
Illetve 600 m távolságra északnyugatra a patak földrajzi jobb partjától. A valószínűleg 13-14-dik századi földvár 2,25 km-re nyugat-délnyugatra található a temeskenézi ortodox templomtól.
A Constantin Gruescu ásványmúzeum Vaskő községben, a Völgy-(Vale) utca 113 szám alatt található, a gyűjtő házában. Itt, Koszti bácsi (nea Costica) több mint 2000 bányavirágot gyűjtött össze, Vaskő, Dognácska, Oravicabánya, Stájerlakanina, Újmoldova környékéről, de határon túlról is.
Arad déli részén, a Maroson átvezető hídnak az évek során több neve is volt, többek között : József főherceg híd-, Gróf Károlyi Gyula híd-, és Erzsébet híd-nak is nevezték. Most a Traian nevét viseli.
25 méter magas és erőd kinézete van, 1927-ben renoválták utoljára. Arad város ivóvíz ellátásának megoldására 1896-ban épült ez a víztorony, az annak idején Tűzoltók-terének nevezett helyen.
A temeskenézi mocsarak természetvédelmi terület, madárparadicsom - Temeskenéz és Baracháza között terül el.
Az egykor Szeged felé vezető országút volt az első, melyet a Temesközben kiköveztek (1831 és 1835 között). Az Útépítők emlékműve az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a 6-os kilométerkőnél található.
Gyorok falutól nyugatra található, egykori homokbánya területén alakították ki, idegenforgalmi célokból. Románia nyugati tengereként, tengerpartjaként is emlegetett gyoroki tó 22 km távolságra található Aradtól.
A Béga csatornán vízlépcsőként is szolgáló erőmű épületét Székely László tervezte, 1907-ben kezdték építeni. Az 1910 nyarán üzembe helyezett Turbinák felszerelése két darab, háromkerekű, 560 lóerős Francis turbinából áll, 385 kilowattos, kétfázisú Ganz generátorokkal.

Történelmi-kulturális értékek - Temes megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Földvár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Mezőzsadány térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Temes megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Csak a rejtekhelyet találtuk meg, igaz nem néztem alaposan át a kerítés tövét. A szomszédos asztalosműhelyből nagyon figyeltek, ezért inkább nem kerestük.
  • Valóban impozáns az erődtemplom, már messziről uralja a tájat. Megnéztük belül, majd körbejártuk, ahol a rejteket sejtettem, mások is voltak.
  • Megtalaltuk a torony falaban elrejtett geoladikot. Sajnos az idojaras kozbeszolt eso formajaban, es igy nem maradt ido felkutatni a fatorzs melyen meghuzodo ladikot.
  • Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott. Nagyon jo rejtes.
  • Koszi a gyors valaszt es a kepet. :) Mult heten jartunk a mofettanal, es tudom hol vannak azok a sziklak.
  • Medgyesre jártam dolgozni, és megálltam megnézni, hogy megvan-e még a doboz, és csak amikor nem találtam, akkor néztem meg a bejegyzéseket, és láttam, hogy nem találták meg, már elég régecske. Tettem egy új dobozt, amihez nem szükségesek új koordináták, elég annyi hogy a bodzafánál keressétek.
  • Útban Csíkszereda felé megálltam egy szép májusi délutánon. Gyönyörű zöld árnyalatokban pompázott a székely kapuk környéke.
  • Én is attól tartottam, hogy megjárom mint Lorinczék, valahogy ez jutott eszemben, délután nagy volt a forgalom, ezért maradt estére, de jól ment, langyos este. Egyedül vagyok.
  • Többször is kerestem már ezt a rejtekhelyet, de még abban sem vagyok biztos, hogy melyik fánál van, nemhogy a halott faág helyét tudnám. A megadott koordináták körüli fákat megvizsgáltam, de sajnos nem találom.
  • Zágor evangélikus-lutheránus temploma a község központi részén, a főút mellett, az egyik kanyarban, az általános iskola szomszédságában található. Különleges a bejárati kapuja, lepusztult erődítése alacsony tornyocskáival.
  • Piricskéről jöttünk. Az erdei múzeumból csak a kapun látható felirat van meg.
  • Még szerencse hogy a hely még ott van.
  • Hát igazán nem volt okos dolog kivágni a fenyőcskéket, de azért egy kis keresés után elékerült a doboz. A fürdőmedence környéke tele volt fürdőzőkkel, csábított is az alkalom.
  • Ha van igény és jelentkező, természetesen bármikor lehet túrázni, kirándulni, geodobozt keresni és rejteni. A 2014-es év eseményei, túratervei megtekinthetők a fórumban.
  • Először is köszönöm a visszajelzésed. Velem is sokszor megtörténik, hogy nem találok egy ládát.
  • Ilyen kitartassal meg nem kerestem dobozt, negyedik alkalommal próbálkoztam. Most mivel korai órában jöttem nem volt senki, így nyugodtan piszkálhattam a földet, de most sem jött össze, így feladom a keresgélést, de azért követem a rejtekhelyet.
  • A Hargita csodalatos helyei. Ezt sem szabad kihagyni.
  • Egy augusztusi napon felkerekedtem, hogy bejarjam Tusnadfurdot. Nem is bantam meg.
  • Egy kis kepzeloerovel ket oreg holgyet is fel lehet fedezni az andezit tombokben.
  • Őraljaboldogfalva református templománál 3 dobozt találtam egymás mellett. Ugy néz ki, hogy mindenki mindenhova bejegyzi magát.
  • Elkovetkezendo kirandulasaim alkalmaval mielott elindulnek rendelek joidot.
  • Nem hiszem a medvét :-), lássuk a bizonyítékot :-). Fénykép?
  • A Termálvízeséstől jöttem fel a strandra. Megpihentem a padon, mindkettőn, mert nem tudtam, hogy melyik kényelmesebb.
  • Csak most vettem észre, hogy be lehet jelenteni.
  • Csíkcsatószegen sikerült bejutni. Na nem a templomba, csak a belső udvarra.
  • A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz. Eső után igen csúszós volt az oldal és az erdőkitermelő út.
  • A Barcaszentpéter melletti Lempes domb környezetvédelmi rezervátum, a környék nagyon szép kilátópontja. Meredek mászás a dombra, majd kényelmes séta a gerincen, könnyű találat.
  • Az emlékműveket megtaláltam. A dobozt, nagy süketül a mögöttük levő falon gondoltam, a kőcserepek alatt saccoltam.
  • Köszönöm a választ. Tudtam, hogy trutymos az üreg.
  • Itt is megvan a doboz. Na, meg az érdeklődő szomszédok tekintete is.

Sikerült eljutni Mezőzsadány környékére? Tetszett a Földvár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!