Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Galadna

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23352 kép és 8202 hozzászólás)
 

Galadna..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Galadna felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Iskola a Monarchiából Kerci apátság
Iskola a Monarchiából
Az erődítmény bejárata a toronyból Baráthely Pretau Pretai
Az erődítmény bejárata a toronyból
Déli ablak Gyergyószentmiklós örmény templom
Déli ablak
Háttérben a Medvevár Fügevára Korond
Háttérben a Medvevár
A lakótorony földszintje Mehádia Miháld vár
A lakótorony földszintje
7946 Koronka kilátó torony Marosvásárhely
7946

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Galadna fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Galadna!

A 0,27 km távolságra található, legközelebbi település, Galadna turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Galadna közelében?
(részletek bejelentkezés után)
7,5 km-re. A Flórián-szikla egy érdekes, csúcsos formájú sziklaképződmény, az Üveggyári telep (Tamásdi üveggyár, Colonia Fabricii) szélén.
7,7 km-re. A Transzlunkány (Transluncani, Oboare), egy 4,5 km hosszú, látványos, sziklába és hegyoldalba ásott, aszfaltozott (mezőgazdasági) út Bégalankástól délre.
8,8 km-re. Minibusz-szálló Ruszka-havas 11,9 km-re.
Malom Forrásfalva 13,5 km-re. Forrásfalva közelében, a nadrági vasipari társaságnak vasércbányái voltak.
13,9 km-re.
Bégamonostor 15,5 km-re. 1551-ben Petrovics Péter, 1616-ban Bethlen Gábor foglalta el, később a törökök lerombolták. A település első írásos említése: Monostor (1427), 1484-ben mezőváros, várát először 1505-ben említik.
15,8 km-re.
16,5 km-re. A Kohó-kövek Kőfalu (románul Pietroasa) településtől délkeletre találhatók. A hely neve a régi osztrák térképen Eisen-Stollen, ami a német Bergwerkstollen-ből fordítva, magyarul vasbánya-bejáratot jelent.
Kék-barlang Kőfalu 17,1 km-re.
Zsuppányi halomsírok 18 km-re. A nagyobbik, Zsuppányi halomsírnak nevezett lapos halom 610 méterre, kelet - északkeletre található a Bégaszuszányi vasúti megállótól, 30 méterre északra a Glavica pataktól, annak jobb partján. A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Zsuppány településtől északnyugatra két halomsírt találunk.
19 km-re. Tiku (Ticu) halma, egy Hallstatt-kori szentély, 540 méterre van a templomtól és 20 méterre délre a vasútvonaltól. A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Bégaszuszány településtől északra több halomsírból álló régészeti lelőhelyt találunk.
Szfinx Felsőgörbed 19,2 km-re. Hinta Felsőgörbed 19,4 km-re. Mocsonyi-Teleki-kastély Kápolnás 24,9 km-re. Vashíd Lugos 25,9 km-re.
Kaprióra 26,1 km-re. Kaprióra falu határában két barlang található, a Sinesie- és a Dutu-barlang. A Sinesie a Kápolnásra (Capalnas) vezető földúton körülbelül 300 méterre van, míg a Dutu a Pozsgára (Pojoga) vezető út közelében.
26,2 km-re. Sirály-tó Lugos 27,3 km-re.
Pozsgai erdő 28,5 km-re. A Pozsgai erdő természetvédelmi terület 20 hektáron.
Vadászkastély Soborsin 28,9 km-re. Soborsin nyugati végén egy vadászkastély áll, parkkal körülvéve - a 18-dik század végén épült és a 19-dik század első felében klasszicista stílusban újították fel.
Királyi kastély Soborsin 29,5 km-re. Soborsin látnivalója a gyönyörű díszparkkal körülvett, 17-dik században épült klasszicista épület, a királyi kastély.
Szerelem-alagút Obrézsa 30,1 km-re. A Szerelem-alagút egy elhagyott sínpár fölé nőtt fakoronák által kialakított zöld folyosó, Obrézsa és Novákfalva között, Karánsebes közelében, Krassó-Szörény megyében. Csodálkozom, hogy egyáltalán még létezik a sínpár. Több helyen is meg lehet közelíteni, Obrézsa egyik mellékutcája is keresztezi a sínpárt.
Tibiscum római municípium 31,6 km-re. Igazából sokkal impozásabb építményekre számítottam. Délmagyarország legtekintélyesebb római municípiuma, Tibiscum, Krassó-Szörény vármegyében feküldt, a mai Zsuppa helyén.
35,5 km-re. Őslénytani, pontusi kövületek lelőhelye - Radmanóc, románul Radmanesti.
Ortodox templom Guraszáda 35,9 km-re. Guraszáda, Dévától 30 kilométerre északnyugatra, a Maros jobb partján, a 7-es főút mentén fekszik. Az Ákos nemzetségbeli Illyei család 1292-ben kapott engedélyt rá, hogy területére románokat telepítsen.
Őslénytani lelőhely Szabálcs 36,9 km-re.
37,4 km-re. 1943-ban eltávolították, azóta a talapzaton Dragalina tábornok szobra áll. Az igazat megvallva, szerintem az öreg császár jobban nézett ki azon a talpazaton. Ferenc József egészalakos szobrát 1906 október 7-én avatták fel Karánsebesen.
Bethlen Gábor-múzeum és várkastély Marosillye 38,9 km-re. Marosillye egykori várkastélyából napjainkra már csak egy 15 x 15 m bástya maradt fenn. Jelenleg, a régi helyére épült Bornemissza-kastélyban kórház üzemel, udvarára autóval is be lehet hajtani.
Vörös Bástya Marosillye 38,9 km-re. A reneszánsz épületet megvásárolta a Ferences Szerzetesrend, hogy azt felújítva, egy Bethlen fejedelemre emlékező Múzeumot, és országúti vendégfogadót alakítsanak ki az évszázados falak között.
39,2 km-re. Miután leparkoltunk megkerültük a tavat. Református templom Marosillye 39,2 km-re.

Történelmi-kulturális értékek - Temes megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Galadna adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Temes megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Íjásznő - Marosvásárhely Van doboz, de nem volt a helyén. A doboz a fától pár méterre a fűben virított. Visszatettük.
  • Bagolyvár - Görbepataka A századik bejelentett. Vagyis a századik be is jelentett megtalálás.
  • A rejtekhelyek kiválasztásánál egyik fontos szempont, hogy jó rálátás legyen az égre, a műholdakra. A Vargyas-patak mentén, a szorosban, így az Orbán Balázs-barlang bejáratánál is elég gyenge a műholdvétel.
  • Pisztrángos borvízforrás - Uzonkafürdő Pisztrángos borvízforrás sötétben. Amikor megérkeztem Uzonkafürdőre, már be volt sötétedve. Mivel ismertem a helyet, és a mésztufalerakódást is láttam már, egyenest a rejtekhelyre siettem.
  • Úgy tűnik, hogy nem tekergek eleget, mert nem ismerem az Vargyas-szoros megnevezett látnivalóit. De tetszett a leírásod.
  • Tepő vára - Alsórákos Különböző helynevek. Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A nagyobb gond az, ha a különböző leírásokban, térképeken egészen más helynevek jelennek meg, sőt keverik is őket.
  • Római katolikus templom - Csíkszentkirály Szép templom. Egy szép templom udvarán.
  • Mivel a következő napokra esős időt jeleznek előre, és ma még szép idő volt, elhatároztam, hogy kihasználom. A Szentegyháza környéki tavak rejtekhelyeire esett a választásom.
  • Régi kőhíd - Sepsiszentkirály Meglepő. Meglett, akarva-akaratlanul elsőnek. Érdekes ez a híd.
  • Bodvaji temető Ti a szűz dobozokra utaztok. Tiszta véletlenül arra jártatok és szűz dobozt találtatok, igaz? A rejtekhely alig jelent meg.
  • Bagoly-kő - Hargitafürdő Rövidnadrágban. Rövidnadrágban keresni ezt a dobozt igazi masszázsélmény.
  • Botanikus kert - Marosvásárhely Eddig csak hallottam róla. Elég sokat kellett keresgélni ebben a szép kertben.
  • Szénégetők - Kalonda-tető Hálás fotótéma. A Kalonda-tető felé tartva azon gondolkoztam, hogy keressem meg a környék geodobozait, vagy nem. Egyrészt nagyon vonzott a látnivaló, a szencsedi tó és a fenyőkúti tőzegláp.
  • Régi zsidó temető - Gyimesközéplok Apró temető. A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Az apró temető valóban teljesen el van hanyagolva.
  • Brassó környékén, illetve a Csukás hegységben még nagyon sok olyan szép hely van, amely megérdemel egy geoládát. Talán nem épp szerencsés ennyire közel elhelyezni egy ládát az országúthoz.
  • Amikor megláttam a kaput, olyan érzésem támadt mintha álmodnék, szürreálisnak hatott. Már féltem is hozzálátni a dobozkereséshez, nehogy átlépve egy másik dimenzióban találjam magam.
  • Kerék-domb alatti vízesés - Ágostonfalva Ekezetek. Tehat konkreten, mivel en nem irok ekezetes karakterekkel, magyaran mondva "magyarul" a leirasaimban. Addig a rejtekhelyek leirasainak (amik ekezetesek) a kinyomtatasanal a Geotrekking oldalrol az ekezetes betuk helyen pl é vagy á, bizonyos ikonok jelennek meg nalam.
  • Középkori temető Zabola határában Kijavitas. Ez igy van, valamit elirtam, lehet, hogy valami mas csuszott bele. Visszamentem es most mar pontosan lemertem GPS-el is, es tablettel is.
  • Váluskút - Marosvásárhely Drive-in rejtek. Kocsival érkeztem a Kövesdomb felől. Felhajtottam a rejtek mellé, a motrot meg sem állítottam.
  • Uzonkafürdő Koszi a rejtest. Egy jo kis maszas utan meglett a lada.
  • Nagyon szép hely - és mégis - jobb sorsra érdemes. Gyönyörü tavaszi virágok az erdőben.
  • Hármashalom-oltár - Csíksomlyó Bucsura keszulodve. Mar jol sotetedett mikor a harmashalomhoz ertem. Szerncsere senki sem allingalt a rejtek korul.
  • A zár úgy működik, hogy az ajtó melletti lyukban el kell húzni a hátlapot, aminek nincs fogantyúja, a nedves levegőtől ki van degedve és nehezen jár. Utána benyúlsz a lyukba, vállig, hogy a kezed tudd visszafordítani az ajtó belső felén lévő reteszhez.
  • Kilátó - Vörös-tó - Szováta Dinó a dobozban. Nagyon jó rejtés, nekem legalább is nagyon tetszett. A leírás alapján meg lehet találni, elvezet ahová kell, és megmutatja amit kell.
  • Várhegy - Lécfalva Fokhagymával a technika ördöge ellen. Miután jól bevacsoráztam fokhagymás napraforgómagtejfölből, sikerült az ördögöt kiűzni Székelybánja várából. Most már újra hazakerült a vár a helyére.
  • Pokolvölgy 2 - Futásfalva Miután majdnem elfelejtettem ezt is megkeresni. Miután összejártuk a Pokolvölgy felhagyott medencéit, gázfeltöréseit, borvízforrásait, visszafelé tartottunk a kocsihoz. Siettünk, mert sötétedésig még fel szerettünk volna jutni a Torja vára legendás helyére.
  • Sepsiszentkirályról indultam fél hét körül, és mielőtt hazafelé vettem volna az irányt, bemelegítésképpen kitekertem a városszéli villanegyedbe - Szentgyörgyön ezt úgy tudom, másképp hívják, de nem leszek rosszmájú. :)A doboz hamar előkerült, a kilátás is nagyon tetszett.
  • Keskeny nyomtávú mozdony kocsiszín - Marosvásárhely Közel lakik a szomszéd geoláda. Nagyon jó ötlet volt lefényképezni a megtalálók neveit tartalmazó papírlapot. Én is kíváncsi voltam rá, hogy kik azok.
  • Sajnos csak az oblogeteses reszere (hogy Gabor szavaival eljek) ertem oda, de igerem kovetkezokor jobban felkeszulok. :) Jah, es orulok, hogy megismertelek benneteket.
  • Bethlen várkastély - Bonyha Hogy nézett ki a kastély egykor, és most. Gyönyörű időben érkeztünk a viszonylag ép, de lehangoló állapotban levő kastélyhoz. Észrevettük, hogy a oldalépületnek lakói vannak, ezért kerültünk is hátra, a kastély hátánál található rejtekhez.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Galadna? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 6 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!