Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Kálváriadomb - Billéd

Turisztikai látnivalók (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

A Temesvár felől Nagyszentmiklós felé utazva, Billédtől körülbelül 2 kilométerre, a jobb oldalon emelkedik a Kálváriadomb. Közvetlen közelében parkolóhely található, személygépkocsik számára.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kálváriadomb - Billéd felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Az emlékoszlop felirata Gyergyóújfalu Gyergyó romlása emlékoszlop emlékhely
Az emlékoszlop felirata
Béka szemek Chiojdu gömbkövek Muppets
Béka szemek
Felirat Barcaföldvár Földvár Diákemlékmű
Felirat
A kanyargó Kászon-patak Tarnóczy kastély rom Kézdiszentlélek
A kanyargó Kászon-patak
Képviselők tanácskozása Parlament Székelyvarság kocsma üzlet
Képviselők tanácskozása
Emlékmű Maksa Óriáspince tető
Emlékmű
Romok Világosvár
Romok
Kiszáradt tavak Horgász tanya Szécseny
Kiszáradt tavak
Forgóhíd 2 Marosvásárhely keskeny nyomtávú mozdony kocsiszín
Forgóhíd 2
 Sólyomkő vára

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kálváriadomb Billéd fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Billéd és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kálváriadomb!

A 1,84 km távolságra található, legközelebbi település, Billéd turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Aradról a Perjámos felé vezető 682-es megyei úton Munár falu határáig, ahol jobbra tér egy keskeny aszfaltcsík, a letérőtől számítva 4 kilométer a kolostorig. Aradtól 35 kilométerre, a folyó bal partján, mélyen a Maros Ártéri Természetvédelmi Terület szívében helyezkedik el.
Kovászi Kovászi talán legértékesebb látnivalója a középkori templom romja, a viszonylag jó állapotban megmaradt templomtoronnyal. A rom magánterületen van a temető közelében.
A Beliczey-kastély magántulajdonban van, jelenleg nem látogatható, a kerítés mellől az épület sem látszik. Beliczey József egykori Békés megyei főispán kastélya 1870 körül épült - oszlopos portikuszú, klasszicizáló épület, melyet 1910 körül eklektikus-szecessziós, egytornyos villává bővítettek ki.
A tanintézetben kezdetben latin, majd német, a XIX-dik század közepétől az I világháborúig magyar, az 1920-as évektől román nyelven folyt az oktatás. A piarista kegyes tanítórend a magyarlakta vidékeken a 18-dik század első felében terjedt el - az ősi csanádi egyházmegyében Szentannán működtettek kollégiumot, amely a növendékek kis száma miatt 1788-ban megszűnt, majd az iskola II József rendelete alapján Temesvárra került.
Kalodva vára A Solymosi-hegység dél-nyugati részében, a Kalodvai-patak mellett, az egykori Arad vármegyében fekszik Kalodva község. A határában az Árpád-korban jelentős erődítmény állt.
A hely a sistaróci templomtól 2,5 km-re van, a DJ572 jelzésű, Sistaróc és Kövesd közötti megyei úttól 1,4 km-re. A kilátópont 25 méterrel a Bosnyák-patak medre felett található, annak bal partjától 70 m-re nyugatra.
Szent Gellért püspök szobra Nagycsanád Szent Gellért püspök egészalakos szobra Nagycsanádon, a római katolikus templom előtt áll, a 6-os főút mellett - Huber József szobrász alkotása, 1815-ben állították fel. Szent Gellért püspöki öltözetben áll a latin feliratos magas talapzaton, jobb kezét a szívéhez emeli, mellette egy angyal látható, ahogy a püspök felé fordul.
SolymosvárSolymosvár Miután sokszor autóztam el a várdomb tövében, és sokszor terveztem, hogy, na majd a következő alkalommal. A tájékoztató is penészes már. Solymosvár Máriaradna közelében található, a tatárjárás után építették, de a 17-dik század vége óta romokban áll.
Fekete nyár Ópálos A fekete nyár a Maros folyó és a vasútvonal között található, Ópálostól délkeletre.
Zsombolya központjából, a Szent Flórián szobortól indulva, a Polgármesteri Hivatal és a Stefan Jäger Múzeum előtt elhaladva jutunk el a városi temetőhöz, melynek körülbelül mértani középpontjában helyezkedik el a derékbatört oszlop alakú síremlék.
Falfestmény Temesvár A festményt 2019-ben készítették, a Decemberi forradalom 30 éves évfordulója alkalmából. Románia legnagyobb falfestménye Temesváron található, a Nicolae Titulescu úton, egy régi siló épületének oldalán.
A nagy, székesegyházhoz mérhető római katolikus templomot Ybl Lajos tervezte neoromán stílusban. A temesvári Milleniumi templom a Gyárváros központjának számító Kossuth tér közvetlen közelében, a Coronini téren található.
A temeskenézi mocsarak természetvédelmi terület, madárparadicsom - Temeskenéz és Baracháza között terül el.
A szegedi Sóhajok hídja, melyet velencei mintára építettek, a Széchenyi téren található, a Városháza és a Bérpalota között átjáróként használatos. 1883-ban épült, Ferenc József császár tiszteletére, az uralkodó ugyanis a Bérpalotában szállt meg, és ezen az átjárón mehetett át a Városházába.
Józsefvárosi víztorony Temesvár A józsefvárosi víztorony 1913-1914-ben épült, a budapesti Lenarduzzi János és Sabathiel Richárd tervei alapján. A Józsefváros Temesvár egyik régi városnegyede, itt és a Gyárvárosban építettek annak idején víztornyokat.
Látványos ünnepség keretében, először 1899 július 30-án állított emléktáblát az 1848-49 évi Honvédek Egyesülete ezen a helyen. Az emléktábla elhelyezése alkalmával született meg az ötlet, hogy a helyen ahol az áll, emeljenek fel egy nagyobb, díszesebb emlékművet Petőfi és a 48-as forradalom és szabadságharc emlékére.
Az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a Gyertyámos központjában a 693-as megyei útra kanyarodva jutunk el a köztemetőig, melynek a bejárattal átellenes határa mentén, közvetlenül egy tó közelében található a sírhely.
A Béga csatornán vízlépcsőként is szolgáló erőmű épületét Székely László tervezte, 1907-ben kezdték építeni. Az 1910 nyarán üzembe helyezett Turbinák felszerelése két darab, háromkerekű, 560 lóerős Francis turbinából áll, 385 kilowattos, kétfázisú Ganz generátorokkal.
VilágosvárVilágosvár 1849 augusztus 13-án a Világos melletti síkon tette le a fegyvert a Görgey Artúr vezette sereg Rüdiger orosz tábornok hada előtt. Egy olyan hely ahová egyszer mindenki el kellene mennie. A Solymosi-hegység északnyugati lábánál, az egykori Zaránd vármegyében fekszik Világos község.
Buziásfürdő Temesvártól 33 km-re fekszik. A fürdőhely jellegzetessége a város központjában levő hatalmas parkban található fából faragott sétapavilonok.
Bohus-kastély Köszönöm az újratelepítést. Ujratelepitettuk a ladat a regi helyere. A Bohus kastélyt a 19-dik század első felében építették - a kastély épülete egy 30 helységből álló épülettest, fő részét egy terasz és egy homlokzat alkotja, amelyet dór oszlopok díszítenek.
Máslak vára A Bánság északkeleti részében, a Ruszka-havasokból nyugatra messze kinyúló Lippai-hegycsoport (Erdőhát) vidékén,alacsony dombvidéken terül el Máslak (Maşloc) község. A községtől délkeletre, körülbelül 1 km-re találjuk Máslak várának maradványait.
Tornya KovásziTornya Kovászi A falu központjától délkeleti irányban, légvonalban 3 kilométerre emelkedik a Tornya nevű, 464 m magas hegy, melynek csúcsán középkori vár maradványai találhatók. Az Alföld keleti peremén, a Solymosi hegység nyugati lábánál fekszik Kovászi község.
Mária-emlékmű a Józsefváros és az Erzsébetváros határán, a Mária-téren - Temesvár.
A Temesvárt Nagyszentmiklóssal összekötő DN6-os országútról a 12-es kilométerkőnél bekötőút ágazik le Újbesenyő felé. Közvetlenül a falu szélén jobbra kell letérni egy a vasutállomás felé vezető úton, majd tovább a vasút mentén, mígnem feltűnik az a bokor melynek védelmében az obeliszk meghúzódik.
Őslénytani lelőhely Szabálcs
Csörsz-árok SzabadhelyCsörsz-árok Szabadhely Csörsz árka néven egy körülbelül 1260 km hosszú ókori védőműrendszer maradványait ismerik Magyarországon, mely mintegy körbekeríti az Alföldet. A Dunakanyartól indul, az Alföld északi peremén halad kelet felé a Tiszáig, majd Debrecen környékén délkeletre fordulva egészen az Al-Dunáig húzódik.
Tiku (Ticu) halma, egy Hallstatt-kori szentély, 540 méterre van a templomtól és 20 méterre délre a vasútvonaltól. A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Bégaszuszány településtől északra több halomsírból álló régészeti lelőhelyt találunk.

Történelmi-kulturális értékek - Temes megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kálváriadomb adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Billéd térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Temes megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Sajnos ennek a ládának annyi. Vasárnap együtt kerestük az egyik rejtővel, aki ládaellenőrzésbe jött.
  • A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. Beljebb, főleg a csermelyek közelében, már nedvesebb és zöldebb volt a növényzet.
  • Akkor esetleg egy tóban/folyóban is lehet. A pozícióját pedig azért nem tudod lemérni, mert a GPS vízzel érintkezve rövidzárlatot kap, és csütörtököt mond.
  • Útban hazafele a Kelemen havasokból.
  • A templom most is lenyűgöző, főleg a belső díszítése. A dobozt szerintem nagy tömegben lehetne észrevétlenül keresni.
  • A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre. El is kuldtem, a Medve-szakadekkal egyutt.
  • A kovet sem kaptam meg.
  • A doboz a helyen. Szerencsere kigyo sem orizte a rejteket.
  • A vasúti híd alatt - Tusnádfürdő Hogy mik történnek. Használat előtt, vagy után (tetted be a dobozba)?
  • Ez a doboz is megvan.Nem volt könnyű megtalálnom a rejteket, de egy kis odafigyeléssel sikerült rálelnem.
  • Ürmösi Töpe barlangjai Alsórákos látnivalói 2. Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon. Ágostonfalva után az Olt bal partján az erdő közt haladtam, de mivel nem tájékozódtam kellőképpen és idejében, először a Mihályvárát kerestem meg, majd nem akarván kihagyni, visszafordultam, és megkerestem a barlangokat is.
  • Ideje volt már, hogy új dobozt kapjon ez a rejtekhely is. Vigyázz, a szemközti kocsmából figyelnek.
  • Hogy nem találjátok a dobozt, ami mágneses és a sarki torony melletti fekete kerítésre volt feltéve, mi is oda rejtettük vissza úgy, hogy ne legyen könnyen látható. Amikor mi visszarejtettük, kúszónövény és sok levél volt a kerítésen.
  • Erre is estefele került sor. Tartottunk tőle, hogy nem találjuk nyitva a templomkertet, de szerencsénk volt.
  • Meglett a doboz, de a földön volt. Visszatettük a fészkébe.
  • Ördögárok Székelyföldi töltésvonulatok. Azok számára, akik szeretnék követni-keresni az Ördögárok folytatását, itt egy kis segítség. Feltöltöttem a közeli töltésvonulatok térképrajzát a rejtekhely ládaoldalához tartozó albumba.
  • Babes-Bolyai Egyetem - Kolozsvár Megtaláltuk ezt a ládát is. A forgalmas hely miatt jobb este vagy esetleg hétvégén keresni. Köszönöm a rejtést.
  • Bogát-hegyi kápolna - Csíkrákos Csíkrákosi vakáció. 10 napos csíkrákosi vakációnk első útja ide vezetett. Gyönyörű hely, a rejtés is hamar meglett.
  • Naszály-vízesés Üdítő. Elsőnek találtuk meg ezt a gyönyörű, üdítő helyet. Keressétek fel, de ne Csíkszentmártonból, hanem Onesti felől közelítsétek meg.
  • Ötletes helyen van a doboz, örültünk, hogy megtaláltuk Buna Attila barátommal. Szép táj és aránylag jó idő is volt erre az alkalomra.
  • A tavasszal megtalaltuk a dobozt. Most ugyanazon a helyen kerestuk, de nincs meg.
  • 50 diákkal kirándultunk ma a Hargitán. Miután kipancsolták magukat a vízesés alatt, hátramaradtunk két kolléganőmmel és az otthon kinyomtatott rejtekfotó alapján nagyon hamar megtaláltuk a kincses dobozt.
  • Tiha-tető - Kelemen-havasok Szerencsésen megtaláltam a ládát. Dacára annak, hogy első kincskereső túrám volt, felérve a csúcsra azonnal "szimatot fogtam". Még a GPS üzembe helyezése előtt felfigyeltem a sziklavájatra, mint rejtek-gyanús hely.
  • Gondolom a három pont azt jelenti, hogy Dicsőség a rejtőnek :-). Meg is vagyok hatódva, ilyen szépen még nem köszönte meg kincskereső a geodobozt a rejtőnek :-).
  • Ha az x jelet keresném, még most is a barlang előtt álldogálnék. Az, bizony lekopott, mert én nem láttam sehol.
  • Székelykő Észak - Torockói-hegység Szilveszterkor. Gyonyoru nyar-ejszakai idoben latogattuk meg a rejteket. Sajnos a Delit mar nem kerestuk meg.
  • Kőbánya - Hídlás - Észak-Hargita Óriás kőtömbök. Ha már itt voltunk, nagyon szerettem volna becserkészni az Asztalkőt is, de nem sikerült. Ősszel visszatérünk.
  • De a rejtek Csala tornya folott van, es akkor miert nem az Orban Balazs nagy barlang kornyeken. Ott avattuk fel az emlektablajat is egy jo par evvel ezelott.
  • Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Csendes őszi napsütéses délután nem járt arra senki.
  • Ördöglik - Csíkzsögöd Jelentem, kitekertem becsülettel. De mire megérkeztem a tavacskához, már szakadt rólam a víz. Hiába találtam meg egy szempillantás alatt a geotojást, várnom kellett körülbelül tíz percet.

Sikerült eljutni Billéd környékére? Tetszett a Kálváriadomb? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 29 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!