Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Tárnicsmező a Lik-puszta felett - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Tárnicsmező a Lik-puszta felett

Tárnicsmező a Lik-puszta felett turisztikai látnivalói

Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Tárnicsmező a Lik-puszta felett képtárból:

Tárnicsmező 1
Tárnicsmező 1
Tárnicsmező 2
Tárnicsmező 2
Virágcsokor
Virágcsokor
Havasi harangrojt
Havasi harangrojt

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tárnicsmező a Lik-puszta felett fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tárnicsmező a Lik-puszta felett!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Balánbánya, 3,68 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszentdomokos sziklabérczei Tarkő növényzete, sziklái. Öcsémtetej. Egyeskő. Az óriások asztala, elrejtett kincseik. Ködokozta csalódás. Népmonda a Tarkőről.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Tárnicsmező a Lik-puszta felett közelében?
- Terkő-nyereg - Hagymás-hegység 1,6 km-re. Északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet. Megtaláltuk az elveszett telet is. Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. Nyeregben. Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben.
- Ördög-hágó - Balánbánya 1,7 km-re. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Ördögi meredek. Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt.
- Öcsém-tető 1,8 km-re. Kilátópontjáról, ahol a nemrég felállított kereszt is található, pompás látványban gyönyörködhetünk. A tetőn. Napló nincs, de napsütés és tavaszi virágok annál inkább. Kilátó-túra. Az Egyeskő megmászása után nem hagyhattuk ki ezt a csúcsot sem. Lájkolás, Kodak-pillanat, citromos kávé. Hogy van ezzel a stoppolással? Ha a gépkocsivezető lájkol téged, mert te lájkolod az ő kocsiját, akkor megosztja veled az utazást, és továbbít az úticélod felé? Na, de hol vannak a fotók? Nem a hiper-szuper Hagymás-panorámák, hanem az ágas-bogas fenyőfa ágai között készült Kodak-pillanat.
- Ködlátó-nyereg 2,1 km-re. A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy. Köd nélkül. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe.
- Vigyázó-kő 2,4 km-re. Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik. Zöld majom. A részeg erdőn józanul áthaladtunk, megsimogattuk az ördög malmát, megcsodáltuk a csúcsról a panorámát. Teli napsutesben. A csiki -23 fokos kodbol jol esett a napsutesben turazni, elsonek a Vigyazo-kovet szemeltuk ki. Eke túra. Egy novemberi Eke túrán kerestük meg a dobozt.
- Háromkút-forrás 2,4 km-re. Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település. Őszi séta. A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat! Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút. Kutyavilág. Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel. Egy geodoboz 13 pásztorkutyával. Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani.
- Kígyófej-szikla - Rejtek-patak 2,7 km-re. Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni. Palás patakmeder. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége.
- Rejtek-csúcs 2,8 km-re. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Történelmi pillanat. Régi álmom teljesült.
- Kilátópont - Szakadát 2,8 km-re. Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Tolvajok tavasza. A 2018-as evet koszontenem minden kedves rejtek keresonek, egy elmaradt portyaval, de meg bepotolhato, most virtualisan megkozelitve. Mese hab nelkul. Az elso vonatkozas: Az egyik kepre raismerek, amely belulrol van fenykepezve a barlangbol, latszik a tektonikus hosszanti hasadek. Mese habbal. Én is szívesen csatlakozom az "Indián nyár a Naskalaton" fedőnevű kiránduláshoz.
- Pásztor-kő Hagymás-hegység Hargita megye 3 km-re. A hófehér sziklatömb több érdekes látnivalót rejteget - az Egyeskővel szemben egy sziklakürtő szája tátong, a hátában két szűk kanyon, az oldalában pedig két zsomboly is van. Maxi láda. Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. Repedes van, fa nincs. Megvan a lada, nem kerult meg konnyen mert csak repedest talaltunk, fat nem :) ugyhogy a segito szoveg megtevesztett kicsit. Legközelebb GPS. Legközelebb a GPS is velünk jön.
- Isteni irgalmasság-kápolna Egyes-kő 3,3 km-re. Az Egyes-kő közelében található kápolnát, csodaszerű gyógyulásáért, hálából építette a csíkszentdomokosi Bodó Lóránt, 2018-ban.
- Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység 3,3 km-re. A vasalt mászóút végén egy kis sziklatetőre jutunk, ahol épp annyi hely van, hogy egy pár ember elfér. Csúcsforgalom. Az utóbbi időben megszoktuk, hogy hétvégén a legeldugottabb helyen is nagy a forgalom. Szikla. Egy nagyon könnyen megtalálható doboz. Nagy mászás. Háromkútról másztunk ki.
- Meddőhányó Balánbánya 3,5 km-re.
- Ilia-tető Gyimesek 3,6 km-re. Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
- Szakadát-mező Nyugati rész 3,9 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Havasi mező. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában.
- Szakadát-mező Keleti rész 4,1 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Keletre. Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig.
- Jávárdi völgye 4,3 km-re. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
- Bagolykő Bükkhavaspataka 4,5 km-re. Útba ejtjük a Szent Péter-kápolnát, ahonnan már látszik is a fenyvesből jól kiemelkedő Bagolykő. A régi geodobozt elvitték, az új a helyén van. Az aznapi Jávárdi-körtúránk harmadik állomásaként, a Jávárdi-tető felől ereszkedtünk be a gerinc mentén, majd a patakvölgyek által barázdált erdőben egészen a Bagolykőig. A lenyeg. Vegul is nem lehetek szaz es szaz szazalekos, az mar nem lenne fair play a kollegakkal szemben meg mutatoban sem , ez igy becsuletes!  A kiralynak megadjuk azt ami jar a kiralynak. A Bagolykoverol mondva..... Tehat roviden:---Termeszetesen feljutottunk a ko tetejere, ez  is benne volt a tura programjaban.
- Melegvíz-forrás Háromkút 4,7 km-re. Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik. Miben mérve?. Hm. A forrás mögött feltételezett barlangrendszer. A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett.
- Jávárdi-tető Jávárdipataka 5 km-re. A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. Új geodoboz új rejtekben. A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre.
- Gyimesi jegenyefenyők Bükkhavas-pataka 5,1 km-re.  Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év. Csak egy fenyő maradt. Sajnos már csak egy fenyő magasodik.
- Pásztorbükk 5,2 km-re. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Volt még bejegyzés a füzetben?. Gratululálok Gábor! Te voltál az első megtaláló? Hiszen ez a geodoboz már 3 és fél éve várja a látogatóit. Nem volt beírás. Én voltam az elsö. Pásztorbükk. Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével "zarándokoltunk" a Pásztorbükkre.
- Szent Péter és Pál kápolna Bükkhavaspataka 5,7 km-re. A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. Búcsú után. A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében. A kápolna újrarejtett geodoboza. A pünkösdi Jávárdi-körtúra alkalmával érkeztünk ide, a Bagolykő felől.
- Kóta köve Jávárdi 5,8 km-re. Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája. Pásztorkutyák. Nem egy veszélytelen környék. Geodoboz és pásztor-túrabot. Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek.
- Bástyakő Naskalat-hegycsoport 5,9 km-re. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből. Második próbálkozásra. Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tárnicsmező a Lik-puszta felett adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Tárnicsmező a Lik-puszta felett? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.