Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kóta köve - Jávárdi - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kóta köve - Jávárdi

Kóta köve - Jávárdi turisztikai látnivalói

Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája. A Jávárdi patakának északi részén húzódó hegyén, közel a kápolnához található a Kóta köve...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kóta köve - Jávárdi képtárból:

Állatfej?
Állatfej?
A szikla tetejéről
A szikla tetejéről
Jánok-patak völgye
Jánok-patak völgye
7580
7580
Kalyibák
Kalyibák

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kóta köve Jávárdi fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Jávárdi és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kóta köve!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Bükkhavaspataka, 2,21 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kóta köve Jávárdi közelében?
- Szent Péter és Pál kápolna - Bükkhavaspataka 740 m-re. A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. Búcsú után. A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében. A kápolna újrarejtett geodoboza. A pünkösdi Jávárdi-körtúra alkalmával érkeztünk ide, a Bagolykő felől.
- Jávárdi-tető - Jávárdipataka 950 m-re. A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. Új geodoboz új rejtekben. A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre.
- Bagolykő Bükkhavaspataka Hargita megye 1,4 km-re. Útba ejtjük a Szent Péter-kápolnát, ahonnan már látszik is a fenyvesből jól kiemelkedő Bagolykő. A régi geodobozt elvitték, az új a helyén van. Az aznapi Jávárdi-körtúránk harmadik állomásaként, a Jávárdi-tető felől ereszkedtünk be a gerinc mentén, majd a patakvölgyek által barázdált erdőben egészen a Bagolykőig. A lenyeg. Vegul is nem lehetek szaz es szaz szazalekos, az mar nem lenne fair play a kollegakkal szemben meg mutatoban sem , ez igy becsuletes!  A kiralynak megadjuk azt ami jar a kiralynak. A Bagolykoverol mondva..... Tehat roviden:---Termeszetesen feljutottunk a ko tetejere, ez  is benne volt a tura programjaban.
- Szakadát-mező Keleti rész 1,8 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Keletre. Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig.
- Zúgó-vízesés - Jávárdipataka 2 km-re. A Gyimesek egyik különösen szép vidéke Jávárdipataka, ahol a jellegzetes hegyi faházak közt csörgedező patakot a természet vízeséssel teszi még szembetűnőbbé. Nem sikerült megtalálnom a dobozt. Ahogy láttam nagyon forgalmas hely. Felejthetetlen élmény volt. A Szent Antal kápolnától tovább haladtunk az úton nyugat fele. Másfél ág üzemel, most csak takarékon. A doboz meglett, a Zógó üzemelt, de csak takarékon.
- Szakadát-mező Nyugati rész 2 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Havasi mező. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában.
- Jávárdi völgye 2,1 km-re. Jávárdipataka település házcsoportjai 3 km hosszúságban sorakoznak az azonos nevű patak mentén.
- Gyimesi jegenyefenyők - Bükkhavas-pataka 2,2 km-re.  Magasságuk 42 m, átmérőjük mellmagasságban 110 cm, illetve 130 cm, becsült életkoruk 200-250 év. Csak egy fenyő maradt. Sajnos már csak egy fenyő magasodik.
- Páduai Szent Antal kápolna Hidegség Hargita megye 2,3 km-re. Páduai Szent Antal 1195-1231 között élt, portugál családból származott, eredeti neve Fernando volt, 16 évesen vette fel az Antal nevet, sírja a padovai Szent Antal-bazilikában van. Nem Jávárd, hanem Jávárdi a hely neve. A kápolna weboldala ez a weboldal, ahol mi itt a bejegyzéseket írjuk. Jávárd. Szóval, a kút nem a kápolna körül van. A kút a kápolna mellett van. A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni.
- Toronykövek - Jávárdipataka 2,5 km-re. Bár alulról is látványosak, a toronykövek mellől csodálatos a rálátás a településre, a patakvölgyre. Meredek. Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van.
- Bástyakő - Naskalat-hegycsoport 2,7 km-re. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből. Második próbálkozásra. Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.
- Rejtek-csúcs 3,1 km-re. A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű. Történelmi pillanat. Régi álmom teljesült.
- Kígyófej-szikla - Rejtek-patak 3,2 km-re. A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található. Palás patakmeder. Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége.
- Ilia-tető Gyimesek 3,2 km-re. Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
- Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport 3,3 km-re. Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás.
- Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport 3,8 km-re. Jelenleg a menedékhely közelében néhány esztena található, ami nem mondható túl szerencsés helyzetnek.
- Naskalat-csúcs 4 km-re. A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Pihenő. B Szaloncukor, szemét, és egy foltos leopárd. Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Szaloncukor es a tobbi. Igaz Peter! Nem mea culpa, de jobban oda kellett volna figyelnem akkor.
- Kilátópont Szakadát 4,4 km-re. Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Tolvajok tavasza. A 2018-as evet koszontenem minden kedves rejtek keresonek, egy elmaradt portyaval, de meg bepotolhato, most virtualisan megkozelitve. Mese hab nelkul. Az elso vonatkozas: Az egyik kepre raismerek, amely belulrol van fenykepezve a barlangbol, latszik a tektonikus hosszanti hasadek. Mese habbal. Én is szívesen csatlakozom az "Indián nyár a Naskalaton" fedőnevű kiránduláshoz.
- Hidegség 4,4 km-re. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése.
- Fa harangláb Hidegség 4,4 km-re. A mutatós fa harangláb becsületesen ki van kötve a négy sarkánál, sodronykötéllel. Temető. Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt.
- Muhos pataki népi fürdő 4,6 km-re. Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Muhosban vakacioztunk. Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Kipróbáltuk a dézsát. Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. Dézsafürdő. A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül.
- Ködlátó-nyereg 4,7 km-re. A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy. Köd nélkül. Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe.

Kóta köve Jávárdi románul - in limba romana: Piatra lui Kota Muntele Iavardi


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kóta köve adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Jávárdi térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Pásztorkutyák - Nem egy veszélytelen környék...
  • Geodoboz és pásztor-túrabot - Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek...

Sikerült eljutni Jávárdi környékére? Tetszett a Kóta köve? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.