Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Pisztrángtelep - Erdőfüle - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Pisztrángtelep - Erdőfüle turisztikai látnivalói

A Pisztrángtelep a tiszta vizű Kormos-patak völgyében, a Köves-patak torkolata alatt található. Szép kilátás nyílik a két patak összefolyása fölött magasodó dombra, amelyre a különböző lombhullatók, a luc- és a vörösfenyő foltjai az évszakokkal változó, színes képet festenek...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Pisztrángtelep - Erdőfüle képtárból:

Pihenőhely 1
Pihenőhely 1
Pihenőhely 2
Pihenőhely 2
Pihenőhely 3
Pihenőhely 3
Sokszínű kilátás a tisztásról
Sokszínű kilátás a tisztásról
Itt menjünk be az erdőbe
Itt menjünk be az erdőbe

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pisztrángtelep Erdőfüle fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Erdőfüle és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pisztrángtelep!

A legközelebbi település Kirulyfürdő, 8,33 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Pisztrángtelep Erdőfüle közelében?
- Kuvaszó-patak vízesése 3,1 km-re. Nincs víz. A patakmeder majdnem száraz, és már késő is volt. Esőre áll. Megtaláltuk a vízesést, s amíg az égi zuhany is beindult volna, mi is hazafele indultunk. Ujra a vízesésnél. Alsórákosra indultam, és szerét ejtettem, hogy utba ejtsem a vízesést, mivel első alkalommal nem találtam meg a dobozt, most viszont miután figyelmesen megnéztem a rejtekhelyről készült képet, egyenesen rámentem.
- Kormos völgye 3,5 km-re. A monda szerint, nevét arról kapta, hogy az erdővidéki Kormos-patak völgyébe fülként ékelődik be. Ha rövid a kardod, toldd meg egy lépéssel. Miután megkerestem a Kuvaszó-vízesés rejtését, ez volt a soron következő, megtalálandó geodoboz. Persze hogy tudnak. Persze hogy tudnak a dobozról a panzióban. Kormos panzió. Miután megnéztük a Kuvaszó vízesést, amely innen a panziótól kb 1 km-re található, betértünk a panzióba egy kávéra, de végül még meg is ebédeltünk.
- Katolikus templom romjai Erdőfüle 5,2 km-re. A szentély 3 öl magasságban, a hajó két öl magasságban állott még. Templom rom. Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot. Körbe-körbe. Kerültük lentről, patak. Fülei templomrom. Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére.
- Dobói kápolna Erdőfüle 5,6 km-re. Itt feküdt a középkorban egy Dobó nevű falu. Doboz rendben. Visszatértem első megtalált dobozomhoz. Dobói kápolna romjai. Miután megnéztük a kápolna romjait, megkerestük a dobozt is. Az egykori falu. A Kormos völgyéből ereszkedtem le nagy lendülettel, és csak az erdőfülei táblánál jöttem rá, hogy vissza kell forduljak, de nem bántam meg.
- Csudálókő Vargyas-szoros 6,5 km-re. A Csudálókő, illetve a Széchenyi-szirt kilátópontjáról páratlanul szép kilátás nyílik a Vargyas-patak szurdokvölgyére. Ellenőrzés. A hétvégén voltam a szorosban és megjártam magam a Farkas ösvényen. Odú. Ennél a rejteknél is megjártam magamot. Farkas-ösvény. A Farkas-ösvény kevésbé látogatott része a Vargyas-szorosnak, pedig egy kellemes sétára, rendkívűli kilátópontokkal nyújt lehetőséget, mindenképpen érdemes bejárni.
- Tatár-kápolna Vargyas-szoros 6,6 km-re. Itt bújnak meg egy gyertyánfacsoport között a Tatár-kápolna romjai. Kápolna. Nemrég, 20-án, voltam a kápolnánál, s ellenőriztem a dobozt, a régit. A kápolna romjainál. Alig pár lépésre a kilátóhelytől, a természet visszahódította az egykori kápolnát. Kápolna. Egy jó séta után értünk a kápolnához.
- Kőcsűr Vargyas-szoros 6,7 km-re. A Kőcsűr, mely tulajdonképpen egy boltív a sziklában a Vargyas-szoros alsó végénél található, egy erdős sziklaszál tetején, közvetlenül a patak felett, átellenben a Medvék szigetének nevezett kis hordalékszigettel. Visszatérés 3 év után. A dobozka nagyon rossz állapotban, beázva. Régi szálláshelyen. Délután bicikliztünk a Vargyas völgyében az aszfaltúton, a Kőcsűrig jutottunk el a rövidre szabott idő alatt. Szemfenék vizsgálat. Már többször próbálkoztam ezzel a rejtéssel.
- Csala tornya Vargyas-szoros 6,7 km-re. A monda szerint nagy erővel támadtak a tatárok a környékre, ezért a nép visszahúzódott az elfalazott bejáratú Kőlikba. Tatárlik. Először a Tatárlik feletti kilátóhoz másztam ki, ahonnan nagyon jó a kilátás, majd visszaereszkedtem az ösvényen a Tatárlikhoz és a Csala tornyához. Régi emlékek. Csak mikor a Tatárlik üregeihez felértünk, jöttem rá, hogy már jártam itt annak idején, 15-16 évvel ezelőtt. Csala vezér. Ez a doboz is kipipálva! Egy kitűnő hétvége megkoronázása volt a doboz megtalálása.
- Tatárlik Vargyas-szoros 6,7 km-re. Az Orbán Balázs-barlangtól nyugati irányban, a vele átellenben, a patak túlsó partján lévő sziklafalban, a Lócsűr-barlang felett körülbelül 15 méterrel található a Tatárlik-barlang, amely egykor mesterségesen rakott, kőfalakkal védett menedékhely volt. Javítás és magyarázat. Köszönöm az észrevételt, a térképen tényleg tévesen jelent meg a Tatárlik helye. Ugron barlang. A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye.
- Orbán Balázs-barlang Vargyas-szoros 6,7 km-re. Vargyas felől 14 km hosszú, rossz minőségű autóúton közelíthető meg északi irányban, majd a szurdok kezdetétől 1 km gyaloglás után, vaslépcsőn mászhatunk fel a bejárathoz. Csapatostul. A szurdokban több kirándulócsapat sétált mindkét irányba, a mi csapatunk is lehetett 30 fős, 5-től 50 évesig. Februárban mi sem jártunk szerencsével. Mi is próbálkoztunk más években februárban, amikor csak maradványait találtuk a jégcseppköveknek. Nekem nem volt ilyen szerencsém. Február közepén én is jégsztalagmitokat csodálni indultam a Vargyas-szorosba.
- Vándorsólyom via ferrata Kilátópont Vargyas-szoros 6,7 km-re. Megcsodálhatjuk a kilátást, és a különleges sziklai növényzetet. Rejtekhely alkalmazás. Én sem cserélgetem a telefonomat évente, most ejsze van már tizenéves. Mászóút. Két hétig sátoroztam a szorosnál, közben megmásztam a mászóutat, rejtettem egy dobozt a kiindulási pontnál s nagyon mérgesít, hogy nem tudtam az új dobozról.
- Dénes István emléktúra Vargyas-szoros 6,7 km-re. A Dénes István emléktúra avargyasi kőbányától indult, majd a Súgólik megtekintése után a Gódrakarszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget. Kell egy új doboz. Most a hétvégén a szorosnál sátoroztam és felmentem a Csala tornyára. Miénk itt a játék. Köszönöm, jól esett a bejegyzés. A legszebb rejtés. A
- Vargyas-patak Vargyas-szoros 6,8 km-re. A Vargyas-patak szurdoka, a Persány-Rika hegység északi végénél, a Hargitalábainál kialakult mészkő-szikla szoros, a Székelyföld egyik jelentős, festői természeti szépségekben gazdag karsztvidéke. Újrarejtés. A szoros almási vége felé mentemben, láttam, hogy a rejtektől nem messze egy műanyag zacskó van. Hideg barlang. A sodronyt nem próbáltam meg, habár az erőnlétem jó, de megvan a súlyom is hozzá. Patak mentén. Ezt a dobozt is ellenőriztem, bizony ez rászorult egy kis kozmetikára.
- Vándorsólyom via ferrata Beszállási pont Vargyas-szoros 6,8 km-re. Jó helyen, szép környezetben, nem olyan veszélyes, és nem is túl nehéz. Vandálok. Szombaton arra gondoltam, ha már arrajárok, megnézem ezt a ládát is. Második alkalommal ezen a vasalt mászóúton. Mászkálni hívtak a hétvégére, a Vargyas-szorosba.
- Hegyi menedékhely Vargyas-szoros 6,8 km-re.
- Kőmező-patak zuhatagsora Vargyas-szoros 7,2 km-re. A Kőmező északnyugati részéből ered a Vargyas-patak baloldali mellékpataka, a Kőmező-patak.
- Ejtőkő 7,8 km-re. Erdővidéknépművészetéről híres falujábólVargyasról indulunk, a Vargyas patak völgyén fölfelea Homoródalmási Orbán Balázs barlang irányába. Kőszikla. Miután kiverekedtem magam a csobánkutyákkal, nekiindultam a hegynek. A szoros bejarata elott. Reggel a friss levegotol hamar felebredtem, ugy hogy hatra hagytam a tarsasagot, nyeregbe szalltam es irany az Ejtoko. Meg egy erdekes doboz. Kihasznalva az 5-ik HEKE napokat a Vargyas volgyeben vegre megkereshettem ezt a dobozt is.
- Ilósza-patak völgye 7,9 km-re. Akkor ismeri Annuska nénit is, aki a Cifra-Bükkön él már több évtizede. Zöld kupak a híd sarkánál. A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye.
- Déli kilátópont Kirulyfürdő 8,3 km-re. Turistajelzéseket találunk itt, nekünk a kék pont jelzést kell követni Somkőháta felé.
- Keresztelő Szent János-kereszt Kirulyfürdő 8,3 km-re. Kirulyfürdőn, a volt diáktábor területén, a Főkút-forrás közelében, attól délre, egy fedett keresztet találunk, amelyet 2009-ben állítottak Keresztelő Szent János tiszteletére. Fejvesztett János. Már május közepén jártam erre, de a körülmények úgy hozták, hogy nem álltunk meg, de most bepótoltam. Romos épületek a diáktáborban. Tarkovszkij szerintem szívesen forgatna filmet itt, ha élne.
- Kirulyfürdői pionírtábor 8,4 km-re. A tábor területén található egy borvízforrás is. Elhagyott vidék. Valóban szomorú látvány a pusztulásra ítélt régi táborhely, pedig volna benne fantázia. Hátra arc!. Ilyen kitartassal meg nem kerestem dobozt, negyedik alkalommal próbálkoztam. Mindig előre. Nem találtam meg ezt a könnyűnek tűnő rejtést, pedig kitartóan tébláboltam amíg mindenki megtöltötte a palackjait, és utána lázas kapirgálásba kezdtem.
- Kossuth-szikla Kirulyfürdő 8,4 km-re. Kirulyfürdő egyik festőien szép, könnyen megközelíthető helye a Kossuth-szikla. Lyuk a sziklában. Egy gombászással egybekötött doboz keresgélés volt. Elrejtett rejtek. Az elhagyott strand látványa nem késztetett arra, hogy belépjünk a területére, így egy darabig csak kerülgettük azt. Izgalmas. Nagyon szép, zöld helyen van ez a szikla, és izgalmakat biztosít annak, aki felmászik a tetejére, ami nem olyan egyszerű, de megéri.
- Lobogó-borvíz Kirulyfürdő 8,5 km-re. Kirulyfürdő területén (Hargita-plató, Lövéte Közbirtokosság területe) öt ásványvíz előfordulás található, közülük négy természetes forrás és egy hidrogeológiai fúrás, amely 51 órás kitörési periódusával talán Erdély egyetlen hidegvizű gejzírjének mondható. Csak ki kell várni!. Ahogyan a leírásban is említettem, ez egy bizonyos periodicitással működő gejzír. Kiszáradva. Hát ez egyáltalán nem lobog. Kiruly III. A Kalibás-kőtől folytattuk tovább az utunkat és megálltunk ennél a borvízforrásnál, ami régebb érdekesebb látványt nyújtott.
- Kőgomba kalap nélkül Kirulyfürdő 8,5 km-re. Igaz ez akkor is, ha már számtalan alkalommal járt már valaki egy helyen. Szikla. Miután ittam a Lobogó forrás vizéből, a patakon a fenyő hídon mentem át.
- Sólyomkő Kirulyfürdő 8,6 km-re. Kirulyfürdő egyik legszebb helye a Sólyomkő. Ladapotlas. A lada potolva lett, most egy pet eloforma varja a keresoket, a hely ugyanaz. Favágók. Nem egy horzsolás árán jutottunk fel a csúcsra, ahonnan szerintem szép a kilátás, és jelen van a tériszony izgalma is. Mászkálás. Légvonalban vágtunk neki az útnak.
- Sólyomkő-szikla Kirulyfürdő felett 8,6 km-re. A kirulyfürdői diáktábor déli végétől egy szekérút fordul hirtelen jobbra és vissza.
- Kankóskert Erdőfüle 9,3 km-re. Megközelíthető a Fosztó utcából. Nárcisz. A Kankós kertet magtaláltam, viszont a dobozt nem sikerült. Fülest kaptunk. Fülest kaptunk hogy már nyílnak a nárciszok. Esőben. Erdőfülét elhagyva, jobbbra a sárga keresztjelzésen közelítve jól el lehet érni ezt a helyet.
- Kakukkhegyi erdészház 9,3 km-re. Közvetlenül a Kakukk hegy alatt található ez azerdészház, egy kis erdei tisztáson, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik Erdővidékre. Honismereti tura. Az erdovidekiek altal szervezett honismereti turan rejtettuk el a ladat.
- Kopjafás temető Erdőfüle 9,6 km-re. Erdőfüle a nevét a hagyomány szerint onnan kapta, hogy a Kormos-patak völgyébe mintegy fülként ékelődik be Baróttól pár kilométerre. Hej, égig-nyúló giz-gazok. Cuppogó sárban, ködben fedeztük fel ezt a temetőt, ami tényleg különleges, mert a legtöbb sírt még nem öntötték betonba. Kihívás. Mint fa szakosak, nagyon vártuk a kopjafákat (nem a saját fejünkhöz:) ). Kopjafák. Megtaláltam a dobozt! Sok szép kopjafa van a temetőben.
- Hargita-liget 9,8 km-re. Természeti értékeink között kiemelkedő fontossággal bírnak a tőzeglápok, amelyek változatos növény- és rovarvilágot rejtenek. Mocsár. Nem könnyű az odajutás. Kiruly I. Tartottunk attól, hogy a sok esőzés után nem nagyon lesz járató a terep, de nem volt gond. Sétapálcás túra 4.. Fiam is jő, remélem nem a susnyásban van a láda.
- Kalibáskő 9,8 km-re. Meglepett egy helybeli születésű válasza, aki még csak nem is hallott ilyen nevű szikla létezéséről. Szikla. Ennek is megvan a skalpja! Az igazságot megvalva, egy nagyobb sziklát kerestem, először el is mentem mellette, de aztán elékerült. Kiruly II. A Hargita-liget meglátogatása után, átkeltünk a patakon, és felkaptattunk a tetőre. Maszkalas. Gyonyoru kornyek, eredetileg a Vargyas szorosba keszultunk, de mielott odaertunk volna rengeteg erdekes hellyel, meg latnivaloval talalkoztunk.
- Asszony-bosszantó csárda Lövéte 9,9 km-re. A vendéglátó egység poénos neve ügyesen is meg van választva.
- Ferenczy-Boda kúria Erdőfüle 10,1 km-re. Ferenczy-Boda kúria - Erdőfüle. Sürgés-forgás. Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül. Elsőnek. A kúria felújítás alatt van.
- Opálbarlang Kirulyfürdő 10,2 km-re. A helyet a különböző elnevezések dacára is jól ismerik a Kéruly fürdőt felkeresők, amelytől a Tolvajos patak mentén felfelé 2 km-re fekszik. Rókalyuk. A geodobozt nem sikerült megtalálnom! A barlang eléggé veszélyes, bármikor beomolhat. Színek közt. A leírás elolvasása után kíváncsian vártuk, hogy mi is felfedezhessük a kincset. Csodás. Szenzációs hely, ritkán látni ilyen szépet, bár a barlangba való bejutás nem olyan egyszerű.
- Itatóvályú az erdőben Fenyő-tető 10,2 km-re. Itatóvályú az erdőben - Fenyő-tető, Dél-Hargita.
- Som-kút 10,2 km-re. A Som-kút a Lucs-tőzegláptól délre, a Lucs melléke és a Súgó-tető között található, nem messze a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető út mellett. Rossz helyen kerestem a dobozt. Sajnos, rég töltöttem le a rejtekhely koordinátáit de csak most jutottam ide. Eltűnt geodoboz. A Csíkszentimrei Büdösfürdő mesebeli tisztása volt az úticél, de útközben kis kitérőt tettünk, és megálltunk a Som-kútnál. Az első megtaláló. Vendelné kútjától jöttem, egy hátizsák gombával, amit még sajnos fel kellett cipeljek a Büdösfürdőre, de már előre ízlelgettem a Szemeskő fele való leereszkedés élvezetét.
- Kilátópont Kakukk-hegy 10,2 km-re. Bár maga a csúcs fenyőkkel borított, pár méterre egy szikla tetejéről jó kilátás nyílik a Dél-Hargita Kakukk-hegytől északra és keletre eső részére. Kakukk-hegyi barangolások II. Egy régi vulkán maradványa, sűrű fenyvesek veszik körül, kellemes túrázásra lehet számítani, de a mackókat kerülni ajánlatos.
- Lucs tőzegláp Hargita-hegység 10,3 km-re. Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk, a kettő között magasodik a Nagy-kő bükk, mögötte található a Lucs tőzegláp. A sok áfonya miatt már nem kerestem a dobozt. A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. Bár késve indultam, mégis első lettem. Szokás szerint késve indultam neki, lekéstem a reggelt, a delet, a délutánt, a szombatot, és a vasárnapot is. Pomjanek Béla nyomában. Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról.
- Nádasszéki borvízforrás Szeltersz 10,3 km-re. Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki borvíz. Borvíz. Na, e mán a kaptató. Májális I. Ez volt kirándulásunk első állomása. Banya-rajz a zöld rejtek-kő oldalán. Miután megkerestem a Hargita Gyöngye forrás közelében elrejtett geodobozt, és nagyon finom mézet vásároltam hozzáférhető áron az egyik háznál, megérkeztem a nádasszéki borvízhez is.
- Nádasszéki sósfürdő Szeltersz 10,4 km-re. A Vargyas-patak jobb partján elterülő sós lápon alakult ki.
- Madártemető Bánya-patak feje 10,4 km-re. A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől. Itt sajnos nem volt szerencsénk. A koordináták egy kidőlt fához vezettek. Láptól lápig. Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. Madártetemeket nem találtunk. Jelentem, hogy mi is jelen voltunk a láda megtalálásánál.
- Papláz Lövéte 10,4 km-re. Mező közepe. Nem volt könnyű megtalálni a dobozt! Mindenhol majdnem egyforma faalakzatok. Májális III. Kirándulásunk harmadik állomása. Emlékhely és elrettentő-tábla. Eredetileg én jelentettem be a Paplázon található emlékhelyet érdekes helyként.
- Egykori cinóber-bánya Büdösfürdő 10,6 km-re. A csíkszentimrei Büdösfürdőn, az 1960-as években egy cinóber-(higany)bányát hoztak létre, mely rövid idő után, 1970-ben be is fejezte a működését. Lucs-tőzegláp. Most olvasom, hogy 2017-ben kerestétek a tőzeglápot, de nem találtatok róla ismertetőt. Ládaellenőrzés. A Mesebeli tisztás volt az úticél, de ha már itt jártunk, leellenőriztem a környék rejtéseit. Kiabál, hogy rejtek. A címet a gyermekek ajánlották.
- Hegyi menedékhely Kakukk-hegy 10,6 km-re. A Kakukk-hegy menedékhelyet a csúcs keleti oldalában, attól 400 méterre állították fel, közvetlenül a túraösvény mellett. Kakukk-hegyi barangolások. A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon.
- Betonkút az erdőben Büdösfürdő 10,7 km-re. Elkerített forrás és betonkút, Büdösfürdőtől 500 m-re délre, a kék sávval jelzett túraösvény mellett.
- Mofetta Büdösfürdő 10,8 km-re. Valler Jani (egykori) ládája a Csíkszentimrei Büdösfürdőn. Messze vagyunk a helyszíntől. Hát, sajnos, igen messze vagyunk a helyszíntől, és ezért nem tudjuk a közeljövőben karbantartani a ládát (legközelebb csak augusztus végén keveredünk talán arra). Megtalaltuk a ladat. A zacsko amibe pillanatnyilag 2 doboz van csomagolva egy fa toveben, lathato helyen hevert. Rejtés a Súgó-barlangnál. Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást.
- Ördögárok 10,8 km-re. Leginkább a magaslatokra épített várak, erősítések, megfigyelő állások ismertebbek, mint a bágyi Várhegy, a lövétei várhegy, a Hollókő Keményfalván, hogy csak a szűk környezetemet említsem. Májális II. A nádasszéki borvíztől indultunk, jó kis erdei séta volt, mire kiértünk a tetőre. Székelyföldi töltésvonulatok. Azok számára, akik szeretnék követni-keresni az Ördögárok folytatását, itt egy kis segítség. Nem kell az ördögöt a falra festeni. Persze, hogy novemberben, mikor 4 óra 30 perckor sötétedik, esik rendesen, ahogy illik ilyenkor, még egy ilyen lájtos rejtekhely is ördöngösnek tűnik.
- Ésfalu Bardóc és Erdőfüle 10,8 km-re. A 80-as években itt egy üzletközpont és orvosi rendelő épült.
- Homokkő képződmények Homoródalmás 10,9 km-re. A közelben kecskéit legeltető pásztor, kérdésemre nem tudta megnevezni a helyet. Térképnéző. Köszönöm az információt. A Térképek feliratú doboz. Bármelyik rejtekhely ládaoldalán, a jobb oldalon, felül, a Térképek feliratú dobozban levő hivatkozásokra kattintva. Térképnéző. Hol lehet megnézni a rejtekhelyeket a térképen?Most csak a gps koordinátákat lehet látni.
- Büdös-láp Büdösfürdő 10,9 km-re. A büdösfürdői Büdös-láp a Dél-Hargita-hegység keleti oldalán, a Kenderes-patak forrásvidéke felett található, 1200-1210 m-es tengerszint feletti magasságban.
- Büdösgödör Büdösfürdő 10,9 km-re. Büdösgödör - Vidám-sétány, Büdösfürdő.
- Bánya-tető alatti forrás Szeltersz 11 km-re. A Székely Selters forrásaitól délre, a Bánya-tető keleti oldala alatt, az út mellettt van egy andezit küpübe foglalt borvízforrás.
- Kőfotel-vízesés Bánya-patak 11 km-re. A Szentimrei Büdösfürdőtől délkeletre található Bánya-patak egyik látnivalója a majdnem 3 m-es, felfüggesztett kőfotelhez hasonlítható vízesés, pontosabban kétlépcsős zuhatag a patak medrében. Tönkretett vízesés. A Bánya-patak mentén több helyen is erdőirtás volt. Bánya-patak II. A Mesebeli tisztástól elndultunk a Bánya-patakába. Büdösfürdői vízeséske. A madártemető után ezt a vízesést kerestük meg.
- Kalibáskő Gyermekvilág 11 km-re. Most csend van, nem játszanak itt gyerekek, a kapu pedig zárva. Játszótér. Ezt sem volt nagy ördöngösség megtalálni. A játszótér tele volt . A pünkösd előtti pénteken utaztam erre.
- Pünkösdi rózsa a Hargitán 11,1 km-re. Mellette méhészek szoktak tanyázni, kicsit arrébb most virul a pünkösdi rózsa. Szürkület. Már majdnem meg voltunk sötétedve, de ha már erre jártunk, nem hagyhattuk ki. Fenyőfa. Na, ezt piszkálja ki akinek egy kicsit is nagyobb a keze! Kereken 10 percig kerítettem a dobozt, míg sikerül kibányásznom a hasadékból. Sétapálcás túra 2. Megállunk a rejtekhez közel, nem kell mászni.
- Kőhíd teteje Hargita-hegység 11,1 km-re. A Kőhíd teteje, látványos sziklavilág, a Kakukk-hegytől észak-keletre, attól 1,5 km távolságra található.
- Régi kőkereszt Gyepü-patak 11,2 km-re. Többé-kevésbé jól kibetűzhető feliratán puskagolyó nyoma éktelenkedik. Sötétben. Rendesen megsötétedtünk. Félig tél van. És félig tavasz. Kereszt. Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket.
- Illemhelyek utcája Szeltersz 11,3 km-re. Szeltersz északkeleti felében van egy mellékutca, ahol az illemhelyeket kerítésen kivül, közvetlenül az utcán helyezték el.
- Déllői borvízforrás Szeltersz 11,3 km-re. A Déllői borvízforrás vize a Székely Selters forrásaitól légvonalban 300 m távolságra, északkeletre tör elő, egy faküpüből. Fertőzés . Elindultunk egy kis körútra megkeresni néhány helyet, de főleg megfertőzni egy új játékost.
- Szurduk-vízesés Szeltersz 11,3 km-re. A patak földrajzi baloldalán található a Szurdukbükke vagy Szurduk bükk, a jobb oldali Vészkaréj meredek sziklaoldal felett pedig a Cserebérc vagy Bükkdomb.
- Bányaüreg Gyepü-patak 11,3 km-re. A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országút északi oldalában, nagyon közel ahhoz a kanyarhoz, ahol a Gyepü-patak átfolyik az országút alatt, egy felhagyott bányaüreg található. Lyuk. Megtaláltam a rejtekhelyet! Egyáltalán nem volt nehéz. Kiruly IV. Olyan sokszor jártunk ezen az útszakaszon, és nem is sejtettük, hogy bújik meg az út mellett. Jó nagy róka. Jó nagy róka lehet, akinek ekkora nagy lik kell, de ezt mi sem láttuk meg eddig még soha, pedig sokszor tovaburrogtunk itt.
- Székely Selters borvízforrások Szeltersz 11,3 km-re. Ízben és gyógyhatásra megegyezik a híres németországi, niederseltersi sósízű borvízzel. Még egyszer felkerestem. Még egyszer felkerestem a rejtekhelyet, hátha több szerencsém lesz. Reklám helye. Hát pont azért voltam felháborodva, mert a táblától 5-6 méterre sütötték a húst. Mégis. Lehet, hogy mégis keresned kellett volna, annak ellenére, hogy emberek voltak ott.
- Ravaszlik Egres-patak völgye 11,4 km-re. Tortomától csekély távolra a Hermánból Bardóczra vezető út mellett van egy most össze omladozott, Ravaszlik-nak nevezett sziklaüreg, mely régi harczias időkben a vidék lakóinak erőditett védhelyül szolgált.
- Csere bérce kilátópont Szeltersz 11,4 km-re. Jó rálátás nyílik innen a Déllői-borvízforrás melletti kőbányára, legalábbis télen.
- Vészkaréj Szeltersz 11,4 km-re. A Vargyas-patak Szeltersz feletti, a Szurdukkal átellenben található földrajzi jobb partját, meredek sziklaoldalát Vészkaréjnak nevezik.
- Világháborús bunker Kékvíz-patak 11,5 km-re. A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országúthoz közel, a Kékvíz-pataktól nyugatra emelkedő domb keleti oldalában egy meglepően jó állapotban levő világháborús bunker található. Ládaellenőrzés. A Szentegyházasfalu feletti Oltárkőnél kirándultunk, rejtettünk aznap. Segítség. Köszönöm  segítséget. Egy kis segítség. Nézd meg jól a Google térképen.
- Ördögborozda Szentkeresztbánya 11,6 km-re. A Vaskapu nevű hely a Lövéte-Kirulyfürdő és a Vargyas-patak menti út találkozásánál helyezkedik el.
- Ördögborozda Szentegyháza 11,6 km-re. Ennek legészakibb pontját a Veresbükk oldalában találták meg, dél-nyugat irányba vonul, keresztezi a Székelyudvarhely - Csíkszereda országutat, legdélibb pontja pedig a Vargyas Szurdukának sziklapereme. Felületes bejárás. Az Ördögborozda leírása és a térképek alapján megpróbáltam azonosítani azt a pontot, ahol a töltésvonulat keresztezi az országutat.
- Mesebeli tisztás Csíkszentimrei Büdösfürdő 11,7 km-re. Büdösfürdőn nem találkoztam senkivel, akitől érdeklődjek, elég bizonytalanul vágtam neki, és szép kis vargabetűt írtam le. Kovid-teszt. Ha már úgyis ez a divat, arra gondoltunk, hogy bár az égvilágon semmi bajunk, és nincs semmilyen tünetünk, de leteszteljük magunkat. Bánya-patak I. A tisztás valóban mesebeli. A Farkas, a Róka, és a mesebeli Tisztás. A Bánya-patak völgyéből indultam, az Óriások asztalától.
- Buzgó borvíz Fenyves-patak völgye 11,7 km-re. A vize viszonylag meleg, az információs tábla szerint 16 fokos. Itató. Ez is egy szimpatikus rejtés. Szomjat oltó. Rendkívül jóízü borvíz. Feltűnően meleg. A boksák fele menet megkóstoltuk.
- Testvérfenyők Csere bérce 11,7 km-re. Ahogy kiérünk a tetőre, néhány kettős fenyőfa hívja fel magára a figyelmet.
- Égető kemencék Fenyves-patak völgye 11,8 km-re. Itt lenne a leírások szerint az egykori égető kemencék helye.
- Kékvize forrása Szentegyházasfalu 11,8 km-re. Sikertelenül kerestük egy délután a Király kútját, az adott koordináták alapján többször is próbálkoztam. Hidegviz. Ez a doboz is kipipálva. Májális V. Kellett egy kis idő, amíg a bekerített telkek között meg tudtuk közelíteni a forrást. Mindkét feliratos kő a Kékvize forrásánál van. Mivel már több alkalommal jártam, jártunk a Kékvize forrásánál, ezúttal egy új megközelítést választottam.
- I világháborús emlékmű Lövéte 11,8 km-re. A Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött, a parókia kertjének előterében impozáns méretű háborús emlékmű áll. A cserepek még ott vannak, de a geodoboz már nincs. Az elmúlt években több alkalommal is kerestem már az itt elrejtett geodobozt. A navigáció is besegít. "A célpont a baloldalon található" hallatszott. Még egyszer arra jártam. Hátha megtalálom a dobozt.
- Hirtelen-puszta Dél-Hargita 11,9 km-re. Itt halad át a Tolvajos-tető felől érkező kék sáv turistajelzés a Csíkszentimrei Büdösfürdő felé.
- Bodvaji Emberfej-szikla Fenyves-patak völgye 11,9 km-re. Bodvaji emberfejnek hívják, az elnevezés azoktól származik, akik a környéken a turistajelzéseket festették. Moha tömb. Bodvaji túra során ez a nagy kőtömb felhívta a kislány figyelmét. Szikla. Ez egy könnyű drive in doboz.
- Piknikezőhely Bodvaji vaskohó 12,1 km-re. Akkor talán én lennék az első. Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Nulladik megtalálás. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.
- Bodvaji vashámor Fenyves-patak völgye 12,1 km-re. A bodvaji vashámor a Fenyves-patak völgyében található. Ágyú. Amikor jó pár éve erre jártam, akkor valakik be voltak költözve a hámorba. Bodvaj. Történelmünk fontos eseményeinek egyik helyszíne, jól esik hogy nincs elhanyagolva, nagyon jó állapotban van. Gyönyörű idő. Sajnos itt nem találtunk semmit, gondolom még nem volt más láda rejtve.
- Fenyősági borvíz 12,2 km-re.
- Szemeskő Büdösfürdő 12,2 km-re. Valamikor szem alakú ürege láthatóbb lehetett, ma már erdő takarja. A Szemeskőn. Büdösfürdő felől közelítettük meg. Fenyoakrobatika. Azon rejtesek koze tartozik, ahol hasznos a gps adat, mivel erdo takarja, es ugy a helyet, mint a dobozt, nehez lett volna megtalalni gps keszulek segitsege nelkul. Az ott szep vplt es igaz sem volt. Ez igy van nagyon erdekes egy fajta megbecstelenito, marmint jomagam.
- Bodvaji temető 12,3 km-re. 2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva. Csend és nyugalom. Gyönyörű őszi napsütéses időben találtam a bodvaji temetőre, a rejtésnek köszönhetően. gyönyörű idő. Megtaláltuk ezt is, sajnos a nagyobbik doboz nagyon össze van tőrva, de a tartalma rendben volt, beletettünk egy Spongya Bob akérmit, ki nem vettünk semmit. Az Istenkas lábánál. Megtaláltuk.
- Vendelné kútja 12,5 km-re. Vendelné kútja a Lucs tőzegláptól nem túl messze, attól észak-keletre található, a Nagykő-bükk hegye és a Kárász feje domb között. Vendelné gombái. A valamikori Fenyőke menedékháztól induló kék sáv jelzésű turista ösvényen jöttem a Lucs tőzegláp mellett, remek nyárvégi biciklis kirándulás sikeredett sok sok gombával és látnivalóval. Friss víz. Dolgunk akadt a környéken.
- Tortomai halomsirok 12,5 km-re. Bardóc és Bibarcfalva közt, a Kerekhegyen és a Csutakos tetőn egy 18 halomból álló, kora bronzkori temető van. Sajnos. Sajnos a dobozt valaki kiemelte. Itt csak lehetett doboz.... Ezt az ureget korbekutattuk, nem is olyan kicsi, konyekig benyultunk de doboz sajnos nincs. Egy erdekes hely. Keso delutan indultunk a sirok fele tele voltam varakozassal.
- Elekes-esztena Köves-patak Mária Út 12,5 km-re. 2021 nyarán állították fel a jelenlegi helyére, Márton Berci telkére, a Gyepűben.
- Hármaskereszt Tolvajos-tető 12,5 km-re. A Hármaskereszt emlékmű felavatására 1996. Útban hazafelé. Hazafelé utazva álltunk meg ezen a helyen. Áthelyezve. Ahogy lehullt a hó, rájöttem, hogy néhány doboz amit én rejtettem, télen nem kereshető. Szep taj. Milyen szep a Hargita.
- Tolvajos-tető 12,5 km-re. Itt vezet át a Csíkszereda és Székelyudvarhely közötti országút, mely összeköti a Csíki-medencét Székelyudvarhely vidékével. A doboz a helyen van. A doboz a helyen van, tartalma egy kisse mintha atnedvesedett volna, a csomagolasra hasznalt muanyag tasak viszont mar teljesen szetmallott, szerencsere volt nalam egy, amivel potoljam. Kerestem én is egy félórát. Hanem a hármaskeresztnél nagyon szép élményben volt részem, igaz ennek már 4 v 5 éve. Körülbelül egy félórán át kerestük. De csak a hűlt helyét találtuk meg.
- Rókaváros Szentkeresztbánya 12,6 km-re. Margit-tárna, Gizella-tárna?
- Katolikus temető Homoródalmás 12,7 km-re. Római katolikus temető a Szármány-hegy lábánál - Homoródalmás. Sírkövek. Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. A falu végén. A kőbányától jöttem le, és egy felvillanyozó látvány után, aznapi turám utolsó célpontjaként kerestem fel a régi sirköveket.
- Iskolamúzeum Lövétebánya 12,7 km-re. A lövétebányai Iskolamúzeum a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozik.
- Kerekfenyő-borvízforrás Lövétebánya 12,8 km-re.
- Aszópataki aranybányák Csíkszentsimon 12,9 km-re. Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pisztrángtelep adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Erdőfüle térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Az aszfaltnak és a geodoboznak, se híre, se hamva - Nem volt türelmem tovább várni, amíg valaki hasznos információt tud nyújtani a Csíkszentkirály - Erdőfüle út állapotáról...
  • Erdőfüléről jó az út - Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet...
  • Csíkszentkirály - Erdőfüle út - Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? Jól ismerem a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető útból kiágazó utat, amelyik Erdőfülére vezet...

Sikerült eljutni Erdőfüle környékére? Tetszett a Pisztrángtelep? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.