Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Bardócz párkányai - Békás-szoros - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Bardócz párkányai - Békás-szoros turisztikai látnivalói

Bardócz párkányai - Békás-szoros..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***
Képek: Bardócz párkányai Alattunk az országút Szurdok-kő Sziklatornyok fala Glod-kő A Szurdok-kő felett Oltár-kő Nagy szerpentin Zergeboglár. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bardócz párkányai Békás-szoros fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Békás-szoros és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bardócz párkányai! Érdemes regisztrálni!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Barnadu, 2,05 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kirándulás a Gyilkos tavához Békény völgye. Vároldala. Hiripné vára, regék, most látható romok. Both András és Ambrus Ferencz emléke. A békényloki kolostor. Piriske. Tatárhágó. Tatárkút. Ujut pataka. Kilátás a Vereskő fejéről. A Likas krátere. Likas patak vidéke. Gyilkos tó alakulása. Gyilkos havas. Nagy Czohárd, óriási pisztrángok.
Szállás

Szállás Barnadu - Bicaz-Chei, Neamt megye


Keress szállást Barnadu közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 0,3 km-re levő látnivalókkal: Bardócz-hegyi barlangok - Békás-szoros (18 kép).
14714730211960
14714730241961
14714730261962
14714730271103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Bardócz párkányai Békás-szoros közelében?
Magyarok hídja Békás-szoros. 300 m-re. A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Szurdok-kő. 360 m-re. A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira. A nap harmadik ladaja volt ez - Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. (látnivaló és geodoboz)
Mária-kő északkeleti lelátó - Békás-szoros. 580 m-re. A Gyilkos-tóhoz látogató turisták egyik attrakciós pontja. Kilátás - A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást, majd elindultunk az új függőhíd fele, és azon átkelve érkeztünk vissza a főútra. (itt geodobozt is lehet keresni)
Nyugati fal - Mária-kő - Békás-szoros. 790 m-re. Remek rálátás nyílik innen elsősorban az Oltár-kőre, de a Kupás-kő és a Bardócz-kő közé beékelődött Lapos-patak szorosára is. Körbe a Mária-kőn - A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. (itt geodobozt is lehet keresni)
Panoráma kabin Mária-kő Békás-szoros Hargita megye. 810 m-re. Ezek Romániában egyediek, de külföldön is kevés helyen látni ilyen, a sziklafalak élére elhelyezett építményt. Oltári látvány - Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. (itt geodobozt is lehet keresni)
Kis-Békás kilátópont. 910 m-re. A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Befagyott patak - Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra.
Lapos-patak vízesései - Békás-szoros. 920 m-re. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba. Vízesés sorozat - Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj.
Felső függőhíd - Kis-Békás. 940 m-re. A hídról lehetőségünk van szemből, és ugyanakkor fentről, csodálni a Fehér-patak kétlépcsős vízesését, kőüstjét. Télen lezárt útvonal - Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása.
Kis-Békás-vízesés. 970 m-re. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban. Érdemes volt másodszor is visszatérni - Az egyik barátom túrázni, kirándulni akart ezen a hétvégén, ezért megkért, hogy egy látványos helyet mutassak neki a közelben.
Déli fal - Mária-kő - Békás-szoros. 970 m-re. Remek kilátás nyílik innen a Kis-Szurdok-kőre, a Kis-Békás-szorosra, valamint a Háromkutat övező hegyekre. Új helyzetkép a déli kilátón - A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is.
Bardócz-kő Békás-szoros. 1,5 km-re. A Bardócz-kő a Bardócz-hegy Lapos-patak szorosa felé magasodó sziklája, szemben a Kupás-kő sziklafalával.
Kupás-kő - Békás-szoros. 2 km-re. Kis-Lucskő vagy Őrkő - Hagymás-hegység. 2,1 km-re. A Lucskőtől a gerinc túrát folytatva, észak irányba, eljutunk a Kis-Lucskőhöz.
Mosógép Békásszoros. 2,2 km-re. Békásszoros település nyugati végében, a Súgó-szoros Természetvédelmi Terület bejáratától nem messze, közvetlenül az út mellett, a Békás-patak medrében egy fából ácsolt mosógépet találunk.
Sugó-kő kilátópont. 2,2 km-re. Az Ecolog menedékháztól indulva, a piros háromszög jelzés mentén, egy rövid körtúrát járhatunk be, látványos útvonalon.
Tündérkert - Békás-szoros. 2,3 km-re. A Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés.
Astragalus vasalt mászóút - Munticsel-hegy. 2,4 km-re. Az Astragalus vasalt mászóút az astragalus gyógynövényről kapta a nevét.
Sugó-szoros. 2,5 km-re. Békásszoros falu felső felében, a Sutu-szer nevű falurészben található. Sugó-szoros - Ezt is a IV-ik rejtekhelyvadaszat talalkozo alkalmaval  csoportmunkaval  talaltuk meg.
Lucs-kő. 2,9 km-re. A Kislucskő, más néven Őrkő szomszédságában található. Háromkút felől a Lucs-kőhöz - A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel, de a bánya bejáratánál levő sorompónál nem jutottunk tovább.
Kis-Cohárd. 3 km-re. A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira. Nagy kedvvel - A to mellett levo lada megtalalasa utan nagy kedvvel indultunk neki a meredek kaptatoknak.
Wild Ferenc-emlékút via ferráta. 3 km-re. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Gyilkos-kő Békás-szoros. 3,7 km-re. Pár perc mulva a meredek oldalban elérjük Gyilkostó ezen a vonalon található utolsó üdülőjét. Öreg doboz - Ennyire doboznak még nem örvendtünk! Talán mert ennyi ideig, ekkora bozótban és ilyen kitartó esőben még nem kerestünk.
Panoráma kabin Gyilkos-kő. 3,7 km-re. Kőerkély Gyilkos-tó. 3,8 km-re. Kőerkély - Gyilkos-tó.
Fekete Bitka Hagymás-hegység. 3,9 km-re. Innen Lucs-kő irányába haladunk, de nem térünk majd le balra a kőhöz, hanem egyenesen folytatjuk utunk a gerincen, majd jobbra térve kimászunk a Fekete Bitkára.
Gyilkos-kő kilátó. 4 km-re. Gyilkos-tó. 4 km-re. Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. Rönkök a tóban - Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő.
Bunker a Fekete-Bitka oldalában Hagymás-hegység. 4,1 km-re. Megnéztük közelről, és csodálkozva láttuk, hogy betonfal van beomolva alatta, a meredek oldalon.
Gyilkos Fekete-fehér. 4,4 km-re. Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. Különös hangulat - A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
Alsó-szoros Kis-Békás. 5 km-re. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el.
Kerek-kő. 5,1 km-re. A Kerek-kő bércének párkányán hallgatni lehet a csendet. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson - Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére.
Felső-szoros. 5,8 km-re. Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található. Jégpadok - Gyönyörű a  rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz.
Gyümölcsénes-tető. 6,4 km-re. A Gyilkostó-telepről Háromkút felé vezető útból, az Alsó-szoros közelében egy talajút indul a gerincre, mely a Gyümölcsénes-tetőre visz ki, majd Gyergyódomuk felé ereszkedik le. Véráldozat - Ezt is megértem.
Likas-zsomboly. 7 km-re. A feneketlen mélységűnek hitt, vulkáni kürtőnek képzelt aknabarlang mészkőben képződött. Jégdrapériák - K
Kis-havas a Likas mellékcsúcsa. 7 km-re. A Likas-nyakba a Likas- zsombolynál leírt útvonalon jutunk el.
Vinkli-puszta Hagymás-hegység. 7,3 km-re. Épületmaradványokat találunk itt, melyek annak a sodronypályának az ellensúlyát képezték, mely köztes pillér nélkül ívelt légvonalban a Nyerges-nyakig, tovább pedig a Békény-patak völgyéig, és a Kis-György-patak szádánál zárult. Kincs ami nincs - A Pongrác- tetőn autentikus tél fogadott.
Sziklavilág Lóduj-nyereg. 7,6 km-re. A Lóduj-nyeregben már megcsodálhatjuk a panorámát. Házhoz szállítás - L
Fekete-Hagymás-csúcs. 8,3 km-re. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
Tósaroki barlang Tósarok. 8,3 km-re. A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől.
La Radu mosógép Tósarok. 8,7 km-re. A főútról Zsedántelek felé kell letérni. Az enyészet útján - Műút vezet már a mosógépig, mely fájdalmasan leromlott 2014 óta.
Vit-havas. 8,9 km-re. A kucsma alakú mészkőszirtről pompás kilátás nyílik minden irányba. Déliáékkal - Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül.
Száraz-patak Hagymás-hegység. 9,1 km-re. Patkó-kő. 9,3 km-re. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Hurrá - Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét.
Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység. 9,4 km-re. A pusztából, a csúcsot célozva is ki lehet kapaszkodni ide pár perc alatt, de kényelmesebb és érdemesebb kelet irányból megközelítve végigsétálni a pompás sziklafal alatt.
Czofronka. 9,5 km-re. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Évnyitó mászás - Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe- kereken láthatom kedvenc hegyeimet.
Fehér-mező Hagymás-hegység. 10 km-re. A Nagyhagymásban található mészkő plató. Örök szépség - Fehér-mező szépsége örök.
Felső-mező Hagymás-hegység. 11 km-re. Megközelíthető Háromkút felől, a Melegvíz-forrás közeléből indulva, a Mély-völgyön keresztül, a Csúsztatón. Felhők között - A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett.
Balázs-csúcs. 12 km-re. A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.
Melegvíz-forrás Háromkút. 12,2 km-re. Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik. Miben mérve? - Hm.
Nagyhagymás-csúcs. 12,4 km-re. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Világítás a Nagyhagymáson - Édesapámra emlékeztünk a keresztnél.
Hegyes-csúcs. 12,7 km-re. Olt forrás. 13,7 km-re. Az Olt folyó hossza 670 km, vizgyűjtő területe 24. 686 méter - Előre is köszönöm a dobozcserét.
Nagy Boglyakő Hegyes. 13,7 km-re. Pásztor-kő Hagymás-hegység. 14,4 km-re. Balán római katolikus templomától, a Kovács-patak szádától indulunk. Maxi láda - Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk.
Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység. 14,5 km-re. Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Csúcsforgalom - Az utóbbi időben megszoktuk, hogy hétvégén a legeldugottabb helyen is nagy a forgalom.

Bardócz párkányai Békás-szoros románul - in limba romana: Politele Bardosului Cheile Bicazului


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bardócz párkányai adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Békás-szoros térkép, OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

    Sikerült eljutni Békás-szoros környékére? Tetszett a Bardócz párkányai? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3705 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.