Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Cypress arborétum

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

Cypress arborétum..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Cypress arborétum felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kitermelés Kék Lagúna tó Egeres
Kitermelés
Kripta-domb Nagyteremi református temető kripta Bethlen Farkas Lipót gróf
Kripta-domb
Közelről Fenyés Csíkszentkirály vackorfa vadkörte vackor
Közelről
53 Kolcza gödör Sepsiszentgyörgy
53
Fiatornyos harangláb Mezőcsávás református templom harangláb
Fiatornyos harangláb
Freskó Csíkszentgyörgy
Freskó
Macin-hegység Macin Kozluk bazsarózsa
Macin-hegység
Esteledés Homoród fürdő sárvulkánok iszapforrások
Esteledés
3203 Vidraru tó gát
3203
Kifele nézve 2 Opálbarlang festékbánya Kirulyfürdő
Kifele nézve 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Cypress arborétum fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Cypress arborétum!

A 3,55 km távolságra található, legközelebbi település, Zádorlak turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Batthyány-Geist-kastély Kondoros A Batthyány László által 1844-ben rendelt, Ybl Miklós és Pollack Ágoston tervei alapján 1850 körül épült kétszintes Batthyány-Geist-kastély a Kondorostól délre levő Geisztcsákón található. Itt alakult meg az ország első vadásztársasága, a Geist család előbb béreli a kastélyt, majd megveszi a területet, a második világháború után a kastély üresen marad, 1993-tól a kondorosi önkormányzat a tulajdonos.
Buziásfürdő Temesvártól 33 km-re fekszik. A fürdőhely jellegzetessége a város központjában levő hatalmas parkban található fából faragott sétapavilonok.
Vinga, az arad-temesvári vasútvonal mentén fekvő nagyközség, első ismert birtokosa a Csák-nembeli Miklós, 1214-ben komáromi, 1222-24-ben csanádi, 1228-29-ben bihari főispán volt. Az 1717 évi kamarai jegyzékben Vinka alakban fordul elő, de csak 9 házzal.
Nagyszalonta, románul Salonta, korábban Salonta Mare, németül Großsalontha, a város neve a szláv Suleta személynévből ered, amely a Sulimir személynévből származik. Nagyváradtól 38 km-re délnyugatra a Kölesér partján fekszik, Nagyvárad - Arad - Temesvár országúton, a román-magyar országhatártól keletre. A múzeum 16 óráig volt nyitva, mire ideértünk már zárva volt.
Az 1810 körül klasszicista stílusban épült, műemlék Vásárhely-Bréda-kastély Lőkösháza mellett, a Bréda-majorban található - bár jelenleg magántulajdonban van, a hét minden napján látogatható.
Illetve 600 m távolságra északnyugatra a patak földrajzi jobb partjától. A valószínűleg 13-14-dik századi földvár 2,25 km-re nyugat-délnyugatra található a temeskenézi ortodox templomtól.
Református templom Nagyszalonta
Középkori templomrom VilágosKözépkori templomrom Világos A templomromot bekerítették, omladozó részeket eltávolították, látogatható. Világos egyik legjelentősebb látnivalója, a vár mellett, a Vasile Alecsandri utcában található középkori templomrom.
Ópálos Temeshidegkúti halásztó A tavat Temeshidegkúti halásztónak hívják, románul Iazul Zabrani, de a vízfelület Ópálos település területén található.
Kalodva vára A Solymosi-hegység dél-nyugati részében, a Kalodvai-patak mellett, az egykori Arad vármegyében fekszik Kalodva község. A határában az Árpád-korban jelentős erődítmény állt.
Soborsin látnivalója a gyönyörű díszparkkal körülvett, 17-dik században épült klasszicista épület, a királyi kastély.
Csörsz-árok Szabadhely Csörsz árka néven egy körülbelül 1260 km hosszú ókori védőműrendszer maradványait ismerik Magyarországon, mely mintegy körbekeríti az Alföldet. A Dunakanyartól indul, az Alföld északi peremén halad kelet felé a Tiszáig, majd Debrecen környékén délkeletre fordulva egészen az Al-Dunáig húzódik.
Bolyai János emléktábla - Jecza Péter, 1993. Bolyai János  utca, Temesvár.
Az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a Gyertyámos központjában a 693-as megyei útra kanyarodva jutunk el a köztemetőig, melynek a bejárattal átellenes határa mentén, közvetlenül egy tó közelében található a sírhely.
Most a Traian nevét viseli. Arad déli részén, a Maroson átvezető hídnak az évek során több neve is volt, többek között : József főherceg híd-, Gróf Károlyi Gyula híd-, és Erzsébet híd-nak is nevezték.
Arad-Temesvári Vasút vidéki Vasút pályaudvarából kiindulva Új-Aradot, Német-Ságot, Vingát, Orczifalvát, Merczifalvát és Szentandrást érintve Temesvárra vezet, ahol az államvasút pályaudvarába érkezik. A vonal hossza 55 km.
Világosvár A Solymosi-hegység északnyugati lábánál, az egykori Zaránd vármegyében fekszik Világos község. 1849 augusztus 13-án a Világos melletti síkon tette le a fegyvert a Görgey Artúr vezette sereg Rüdiger orosz tábornok hada előtt. Egy olyan hely ahová egyszer mindenki el kellene mennie.
A piarista kegyes tanítórend a magyarlakta vidékeken a 18-dik század első felében terjedt el - az ősi csanádi egyházmegyében Szentannán működtettek kollégiumot, amely a növendékek kis száma miatt 1788-ban megszűnt, majd az iskola II József rendelete alapján Temesvárra került. A tanintézetben kezdetben latin, majd német, a XIX-dik század közepétől az I világháborúig magyar, az 1920-as évektől román nyelven folyt az oktatás.
Soborsin nyugati végén egy vadászkastély áll, parkkal körülvéve - a 18-dik század végén épült és a 19-dik század első felében klasszicista stílusban újították fel.
Közvetlen közelében parkolóhely található, személygépkocsik számára. A Temesvár felől Nagyszentmiklós felé utazva, Billédtől körülbelül 2 kilométerre, a jobb oldalon emelkedik a Kálváriadomb.
Őslénytani lelőhely Radmanóc Őslénytani, pontusi kövületek lelőhelye - Radmanóc, románul Radmanesti.
Józsefvárosi víztorony Temesvár A józsefvárosi víztorony 1913-1914-ben épült, a budapesti Lenarduzzi János és Sabathiel Richárd tervei alapján. A Józsefváros Temesvár egyik régi városnegyede, itt és a Gyárvárosban építettek annak idején víztornyokat.
Liebling-gyűjtőtó

Természeti értékek - Arad megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Cypress arborétum adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Arad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Mindössze féltucat székely katonára lenne szükségem, kíséret gyanánt, és most azonnal kimennék. :) Sőt, még annak a fele is elég volna, de mivel sajnos manapság olyanok, mint a fehér hollók, ezért csak napvilág vállalkozom én is.
  • Az első doboz amit megkaptam, a Csala-tornya feletti kilátó közelében a sziklarepedés avarral boritott aljában. A kilátó nagyon szép rálátást biztosit a Vargyas-szorosra, a környező hegyekre és az Orbán Balázs barlangra.
  • Bodvajban sátorozva. Egy esti séta alkalmával találtuk meg a dobozt.
  • Egyik, a legkönnyebben megtalált doboz. Nagyon könnyen azonosítható a rejtek a fénykép alapján.
  • Mivel a geodoboz eltünt, újat kellett tenni egy kicsivel közelebb a toronyhoz.
  • Elindultunk forráskeresőbe. A hadiútra felkapaszkodtunk, ámultunk bámultunk, míg a jégverés lehajtott a hegyről.
  • A falban levo uregben no de igy van,,hol is" kivul vagy belul? Mivel kivul minden ureget szetszedtem es a templomkapu meg zarva volt nem maradt mas mint, hogy majd maskor is probalkozzak, ha majd jon a harangozo de nem Terez" Nem igazan ,,lovom"a bezart templomokat lasd Urmost is.
  • Szép kompozició. A tartó oszlop tövében voltak kövek, meg is mozgattam rendesen, de a doboz nem került elé.
  • Sándor János-forrás - Marosvásárhely Szénsavmentes. Megtaláltuk, a forrás régi kedves ismerps volt. Az emlékműnél is sokszor jártunk.
  • Lehet, hogy rosszul ertelmeztem a rejtek leirasat. A mofetta bejaratatol jobbra, 20 cm-re.
  • Varázslatos kapu. Eddig soha nem vettem észre, pedig már eljártam itt párszor.
  • Egy ideje van turistajelzés (kék kereszt), de nagyon ibogtalanúl festették, meredeken toronyiránt felfelé, jó csúszós terepen. Felfele még egye fene, de leflé senkinek sem ajánlom.
  • Nem tudom, miért változott ennek a helynek a státusza. Ez a doboz igenis létezik, a másik közeli viszont nem.
  • A házat egyértelműen meg lehet találni gps nélkül. Gps-el a híd is hamar megkerült, így már nem néztem meg, hogy van-e még híd a ház körül.
  • Kiprovokáltam? A felső mező az őrzött területtől balra az oldalban van?
  • Székelybósi panoráma Csak a panoráma volt a helyén. Ali pasa halmai felől érkeztem ide, egy kis erdei terepkerékpározás után. Útközben láttam egy őzet, valamint itt is találkoztam diógyűjtögető cigányokkal.
  • Megtisztelő érzés az egyik legrégebbi erdélyi geodobozt megtalálni.
  • Miközben kerestem a hullámokat, és vártam a palackokat töltő bácsi távozását, láttam, hogy milyen otrombára sikerült a hullámok tartója. (Igaz, én is építek túlméretezett dolgokat néha.
  • Kérlek, részletes információkat ne közöljél a megtalálás bejegyzésénél. Ennek a rejtekhelynek éppen az a poénja, hogy egy kicsit keresni kell.
  • A szomorkás időjárás ellenére kimerészkedtem az esőbe keresgélni. Hamar meg is lett a keresett kincs és még nem is kellett várni a megfelelő alkalomra.
  • Epp akkor érkezett egy autóbusz, csodálkozhattak a leszállók, vajon mi okból bámuljuk annyira a keresztet. Köszönjük a rejtést.
  • Bár erre én is csak akkor jöttem rá, amikor a faluban elhaladtam a másik templom mellett, melyre rá volt írva az Egy az Isten felirat. Kijavítom a ládaoldalon az elnevezéseket.
  • Hát ez tényleg igazi építészeti remekmű. Csak kár, hogy szép csendesen össze fog duvadni.
  • Fontana-borvízforrás - Csíktaploca Első kaland a játszótéren. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam). Ehhez a borvízkúthoz amúgy is szoktunk járni vízért, és a mellette levő játszóteret is nagyon szeretik a gyerekeink.
  • Borzsovafürdő Édes kis rejtekhely. Felejthetetlen élmény volt számomra felkeresni, ezúton is köszönöm.
  • Még találták meg egy páran a rejtekhelyet, csak időközben a medve is rátalált a dobozra. Így új dobozt kellett kihelyeznünk.
  • Eldöntöttük hogy Kristófot átírjuk a szellemek világába, mert a kastélya állandóan lakatlan. Letettünk róla hogy otthon találjuk.
  • Éjjel könnyű :-). Próbáltad volna nappal, amikor tele a járda emberekkel.
  • A vár a jelzőtábla szerint 100 m-re van, csakhogy 90 m az a Duna vizében. Talán alacsony vízállásnál közelebb lehet kerülni a romokhoz.
  • A valamikori Fenyőke menedékháztól induló kék sáv jelzésű turista ösvényen jöttem a Lucs tőzegláp mellett, remek nyárvégi biciklis kirándulás sikeredett sok sok gombával és látnivalóval. Vendelné éppen sajtot készített a forrás melletti esztenán, a tisztás tele volt csiperkével és pöfeteggel.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Cypress arborétum? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!