Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Rékavár - Mecseknádasd

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23339 kép és 8198 hozzászólás)
 

Nádasd elfelejtett vára, a Rékavár (Rákvár) a feltételezések szerint a 13-dik században épült, majd valamikor később tűz pusztította el. Sajnos, sem az építéséről, sem a vár pusztulásáról nem maradt fenn írásos emlék.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Rékavár - Mecseknádasd felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Ismertető tábla Zete vára tanösvény Zeteváralja Zetelaka
Ismertető tábla
Emlékmű Szent Kinga templom Szécseny
Emlékmű
Torockó Székelykő-Észak
Torockó
8729
8729
Halászok 2 Senki tava Csíkszereda
Halászok 2
Benyúló mohás kő Ménes-völgye vízesés
Benyúló mohás kő
Berethalom Berethalom
Berethalom
Kovászna felé Zabola középkori temető
Kovászna felé
A kisharang Felszegi csengettyű harangláb Csíkszépvíz
A kisharang
Sánc Tasádfő Várhegy
Sánc

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Rékavár Mecseknádasd fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Mecseknádasd és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Rékavár!

A legközelebbi település Óbánya, 1,18 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Réka-vár romjai Mecseknádasd, Belátó kilátó Óbánya, Vasgyúró óriás Mecseknádasd, Teimel Cintia keramikus Mecseknádasd, Miniarborétum Óbánya, Római katolikus templom Óbánya.
A Szent Gaál-kastély, eredeti nevén Zomba-Szentgál-Dőry-Pejacsevich-Komlósi kúria, Szekszárd és Zomba település között, Szentgálszőlőhegyen található.
A Máriakertet 1838-ban szentelték fel és nyilvánították zarándokhellyé, Vodica vizéhez több csodás gyógyulás kötődik, a kápolna 1877-79 között épült. A világ egyik legnagyobb méretű Szűz Mária szobrát 2008 szeptember 19-én állították fel a hercegszántói kegyhelyen, a magassága 10,53 m.
A 320 méteren található Balázs-hegyi kilátóból gyönyörű kilátás nyílik a Pécsi-tóra és a Nyugat-Mecsek erdős hegyvonulataira. Az eredeti, 1975-ben épített kilátó leégett, 2001-ben már fémszerkezettel építik újra, amit 2014-ben felújítottak.
Ez a fekete nyár (Drávakeresztúr, Baranya vármegye) jelenleg Magyarország második legnagyobb egytörzsű fája, kerülete 11 m, belsejében hatalmas odú van.
A siklósi vár Magyarország egy fontos történelmi nevezetessége, erődjének falait 1260 körül rakták le, az első írásos emlék 1294-ből való. Az alacsony magaslaton épült erődítmény belsőtornyos, szabálytalan alaprajzú, külső és belső várból áll.
Látnivalói, többek között, a Ferde-vízesés vagy Tündér-lépcső, és a Csepegő-szikla. Az Óbányai-völgy a Kelet-Mecsek Tájvédelmi Körzetben található, Óbánya és Kisújbánya között húzódik.
A művész üzenete: Nem kell a fákat kivágni ahhoz, hogy házat építsünk - a fát és a mesterséges építményeket össze lehet kombinálni. A Jakab-hegy tetején, a csúcstól délkeletre légvonalban mintegy 500 m-re, egy fára épített házikó Császár Péter munkája, egy failak.
A Képes-fa Libickozmától délnyugatra áll, a faluhoz tartozó Kopárpuszta tanya felé vezető úton, az odvában elhelyezett Szűz Mária-kép előtt gyakran imádkoznak a helybeliek.
Kasztói Őstölgyes Bogyiszló Az Őstölgyes hatalmas, néha 5 m törzskerületű, több száz éves tölgyeivel 87 hektáron terül el, Bogyiszló és a Duna között. A helyi természeti ritkaságnak számító Kasztói Őstölgyes területét 1993-ban nyilvánították védetté.
Az Ólom-hegy csúcsán egy geodéziai mérőtorony áll, rajta a felirat: Állami Földmérés 1979. A 173 m tengerszint feletti magasságával, az Illancs homokhátságán, Rém községtől északra található Ólom-hegy Bács-Kiskun megye és a Duna-Tisza köze legmagasabb pontja.
A Kis-Tubes 577 méteren található kilátóterasza 1959-ben épült, tetejéről pompás panoráma nyílik a hegyláb alatti Pécsre. A Kis-Tubes csúcs nyugati oldalán, a Misinát a Tubessel összekötő gerincen elhelyezkedő betonkilátó Kiss Tibor tervei alapján készült.
A Baranya megyei természetjárók panteonja a Közép-Mecsekben található, a Büdös-kúti kulcsosház mögött, a Feri-forrással szemben. A kereszttel megkoronázott, két mohos sziklatömbön gránittáblák vannak elhelyezve, melyek elhunyt természetjárók emlékét őrzik.
A szekszárdi Szőlő- vagy Kálvária-kilátó a város címerének jelképeiből, szőlő- és kalászmotívumokból létrehozott kompozíció. A Bartina városrész fölé magasodó, kilátóként használt építményt 1983-ban avatták fel, lassan a város jelképévé vált.
A hajdani középkori lovagvár, Máré-vár vagy a Magyaregregyi vár, a Mecsek egyik kis hegycsúcsán áll. Az épület elődje a 13-dik században épült egy őrtorony helyén, majd átépítették reneszánsz palotává, míg 1543-ban a törökök lerombolják.
Püspökszentlászló kastélyának környezetét már az 1797-es felépítés után parkosították, az arborétum mai formáját Hetyey Sámuel püspök létesítette. A kastélyt 2015-re felújították, ma találunk itt egy zarándokházat, egy turisztikai információs pontot, a kastély történetét feldolgozó kiállítást, valamint a Mindszenty-emlékkiállítást.
Közelben található látnivalók az Éger-völgy, az Éger-tető, a Babás szerkövek, a Jubileumi kereszt, a Zsongor-kő, és a Farkas-forrás. A Jakab-hegy a Nyugat-Mecsek egyik népszerű kirándulóhelye, magassága 592 m, a tetején pálos kolostorrom és toronykilátó.
Az Ágnes-vízesés a Mecsek legnagyobb vízesése, igaz a patak vize csak másfél-kétméteres magasságból zuhan alá egy mésztufaküszöbön. A közelben található látnivalók a Meleg-mányi-vízesés és a Mánfai-kőlyuk.
Erzsébet Nagy Szálloda Paks 1844-ben épült a reformkor építkezési hullámában klasszicista stílusban, és Paks emblematikus történelmi épülete lett.
Az Eszterpusztai templomrom Cikó község külterületén, Cikótól délre, Ófalutól keletre, az egykori Ösztör (Eszter) nevű település helyén áll. A templomot a 15-dik században építették, gótikus stílusban, egy 1776-ból származó kéziratostérkép már romként tünteti fel.
A 38 m magas fekete nyár (Móricz-Duna, Gemenci-erdő, Bács-Kiskun vármegye) Magyarország legnagyobb törzskörméretű fája, kerülete 12 m.
A Leány-kő Magyaregregytől nyugatra található, a Kisvaszari-vízfolyás felső, Vágyom-völgynek nevezett részében. A legenda szerint itt vált kővé egy pásztorlegény és leány, a szülők átka nyomán, miután szüleik tiltó szava ellenére egymásba szerettek.
A Mária-völgyi pincesor a leghíresebb, de löszfalba vájt lyukpincék elé épített szép présházak találhatók a Temetői-, a Kender-völgyi-, a Felső-, valamint a Sükösdi-pincesoron is. Nemesnádudvar (Nadwar) lakói sváb származásúak, a település pincesorain szorosan egymás mellett elhelyezkedő fehér kis présházak magukon viselik a sváb építészeti kultúra jegyeit.
A Sötétvölgyi-kilátó, másnéven Várhegyi-kilátótorony Szekszárdtól nyugatra, a Kakasd melletti 205 m magas Vár-hegy oldalában áll - a népszerű túracélpontot 2003-ban építették.
A Csillagpark a Zselici Tájvédelmi Körzet területén található, 2009-ben elnyerte a Nemzetközi Csillagoségbolt-park címet. A csillagvizsgálót csak előre meghirdetett programok keretében lehet bejárni, önállóan nem látogatható.
A 25 m magas fehér fűz (Duna-Dráva Nemzeti Park, Kölked, Baranya vármegye) 11,2 m kerületű, 130 cm magasságban két törzsre oszlik.

Történelmi-kulturális értékek - Baranya vármegye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Rékavár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Mecseknádasd térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Baranya vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Átmentem alatta, végig mentem rajta, körbe jártam, csihánnyal csípettem magamat, bokrok között szúrattam magamat, de a rejteket nem sikerült megtalálnom. De, úgy néz ki, hogy a környéken fogok szilveszterezni, talán akkor erre jövök s újra keresni fogom.
  • Végre ez is megvan, a szemközti tömbzázban lakom, nekünk itt volt a játszótér a 80-as 90-es években. A láda jó kondícioban van, sajnos nagyon szemetes a környek, mert a teli söröspalackokat kitudják cipelni, de az üreset már nem tudják elvinni.
  • Ti aztán elszántak vagytok, hogy sem a ködtől, sem a kísértetektől nem féltek. Köszönjük.
  • Megtalaltuk. Sajnos az emlekmu haz elegge elhagyatott.
  • Honismereti túrán találtam meg, teljesen új ruhájában, a Rika várát.
  • Mivel nagyon szép idő volt úgy döntöttünk, hogy Sugásfürdő felől közelítjük meg. Sárga pont, kék sáv, majd a a kék háromszög turista jelzést követve, Gyertyános-kút, Benkő-kert, Nagy-Kénos tető útvonalon.
  • Új rejtő, de lehet hogy a régi rejtek. Nem tudom, hogy ebben az esetben számít az első megtalálás?
  • Ez volt a harmadik állomásunk. A doboz könnyen meglett.
  • A "Rejtekhely-vadászat Erdélyben" harmadik találkozó alkalmával rendezett Vargyas szorosi körútunk folytatásában a harmadik geodoboz amit megkaptunk csapatmunkával. A táj nagyon szép.
  • Ezt a barlangot mar evek ota keresem, de nem talalom. Most sem talaltam meg.
  • Valóban nem szeretném, hogy az aranyos csigalépcsőt szétszedjék a kincskeresők. A 3x6 cm-es dobozt a lépcső aljánál, a falban levő üregbe rejtettem, eléggé szembetűnő helyen.
  • Elhatároztuk, hogy végre megkeressük a Nyírfürdőt és egy kis lábáztatást iktatunk be. Útközben így megkerestük a templomnál található kis dobozt is.
  • Én is pontosan így vagyok vele. Várom a medvét, készítem a fényképezőgépet, aztán nem hajlandó lencse elé kerülni.
  • Ha te vagy a legelső, akkor a rejtő a legeslegelső :-). Hiszen először neki kellett megtalálni a helyet.
  • Ez tényleg pléhek között van.Levi.
  • Kérem a rejtőt, hogy tegyen fel a rejtekhely képtárába egy, a geodobozt ábrázoló képet. Vagy írja le a geodoboz alakját, méretét, esetleg a színét is.
  • Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. Jól telt.
  • Ha jol ertettem a Kis Kiralykon megtalaltatok-ellenoriztetek a borokasba rejtett ladat es a Hasadek nyeregben a korlatokhoz kozeli ladat a fenyvesben? Nalam megjelent a most rejtett ladad mint megtalalva, a keresztnel.
  • Megtalaltuk, kituno a rejtek, a geodoboz jo allapotban van. Kivettem egy Y betu hutomagnest.
  • Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Nagyon szép emlékek, melyek még a forró nyarat idézik.
  • Ködös, zimankós időben értünk fel a csúcsra. Majd siettünk a Vigyázó-kőre.
  • A fényképek feltöltésének 7 napos határideje tisztán technikai jellegű. Annak idején, amikor ezzel dolgoztam, sokat gondolkoztam, hogy hogyan illesszem be a hozzászólások alá az oda tartozó képeket.
  • A rejtek hamar meglett, rengeteg hangya van rajta és körülötte, de nem jön ki a likból, körülnőtte a fa.
  • A Csukás Hotel lakóiként csak fényképezni álltunk meg. A betűkre felmászva véletlenül láttuk meg a dobozt.
  • A leírásban szereplő fedett kereszt már nem létezik, legalábbis ott ahol korábban volt most nincs. A korábbi fotókon látható a kereszt és néhány öreg fa a templom mögött, most már csak néhány csutak van.
  • Még kerestem ezt a rejteket az ősszel. Akkor sötét volt már, nem találtam meg.
  • Könnyen megtaláltuk egy kisebb lelkes csapattal. Köszönjük a rejtést.
  • A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van. A deszkák összetörve, a víz koszos.
  • Lehet mások másképp látják a dolgokat. A láda nagyon tetszett, de ha a feleségem is velem lett volna, nem engedett volna oda fel.
  • Hogy itt is van egy templom, de most már igen. :) Szerencsére nem volt senki az utcán és hamar meglett a kis doboz.

Sikerült eljutni Mecseknádasd környékére? Tetszett a Rékavár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!