Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Csíkrákosi Pogányvár - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Csíkrákosi Pogányvár turisztikai látnivalói

A csíkrákosi Pogányvár romjai Csíkszeredától északra, Csíkrákos község nyugati határában, a Vár-patak és a Súgó-patak által közrefogott 1274 m magas sziklacsúcson állnak. A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Csíkrákosi Pogányvár képtárból:

A bástya helye
A bástya helye
Kilátás
Kilátás
Letérő a Pogányvár felé
Letérő a Pogányvár felé
Az egykori kapu helye
Az egykori kapu helye
Gödör a Pogányvárban
Gödör a Pogányvárban

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkrákosi Pogányvár fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkrákosi Pogányvár!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Hargitafürdő, 7,27 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csíkrákosi Pogányvár közelében?
- Asztag-kő - Madéfalva 2,8 km-re. Szép kilátás nyílik innen Csíkszeredára, illetve a középcsíki és felcsíki falvakra. Csak a kő maradt. Piricskéről jöttünk. Kőgomba. Könnyű rejtekhely, nem nehéz a megközelítése, jó út, még télen is. Erdei múzeum az Asztag-kő mellett. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél.
- Rákosi Hargita 3 km-re. Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Galusa tető. A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában. A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. Jogos kritika. Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel, és feltöltöttem a rejtekhelyes képtárak átszervezésekor lemaradt fényképeket a rejtekhelyhez tartozó albumba.
- Madéfalvi Hargita 3,9 km-re. Az Asztag-kőtől a Madéfalvi Hargitáig.  Miután kigyönyörködtem magam az Asztag-kőnél, és egy jót csemegéztem a kőtojás melletti szamócákból - még egy szem érett fekete kakojzát is találtam- a Madéfalvi Hargita fele fordítottam a bicikli szarvát. Itt még nem voltam. Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt, mert örökké a Madarasi Hargita volt a célpont úgy télen mint nyáron. A Hargita csúcsain. Kihasználva a szép időt, na meg azt, hogy a HRTT45 résztvevői elhajtották a medvéket a környékről aznap, mi szépen begyűjtöttük a geoládát.
- Csompoly 4,1 km-re. A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita- de jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Lecsompolyított csúcs geodobozzal és havasi meggyel. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé.
- Szökő vízesés 4,1 km-re. A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz. Vörös-áfonya. Október derekán jártunk itt újra. Vízesés. Rengeteg sziklarepedés van kb. Kaláka. 50 diákkal kirándultunk ma a Hargitán.
- Kis-Bagolykő Madarasi Hargita 4,9 km-re. Bár a Madarasi Hargita üdülőhely széléről, a Vargyas fejéből látszik ez a szikla, a Kis-Bagolykőnek nevezett sziklát kevesen ismerik. Kitekinto. Egy kis keterot tettunk a Kis Bagolyko fele, hisz keszultunk egyet via ferratazni. A Bagoly is madár, Csíkban madar. Ide is addig készültem rejteni, hogy ismét megelőztek. Kitérő. Útban a vizeséshez kitértünk a sziklához is.
- Madarasi Hargita-csúcs 5,3 km-re. A déli oldalból ered a Hargita leghosszabb folyóvize, a Vargyas-patak. Kopjafák. Fenn voltam esment a csúcson, s volt időm megkeresni a dobozt is, amit a télen a hó miatt nem sikerült. Kopjafák. Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. Egy másik panoráma. Ismét köszönjük a játéknak, hogy egy ismertnek hitt hely új arcát láthattuk.
- Tetőterasz Madarasi Hargita 5,4 km-re. A Madarasi Hargita tetőteraszán, alkonyatkor, remek naplementés fotókat lehet készíteni. Szent hegy. Ekkora hóban nem sok esélyem volt megtalálni a dobozt. Az új geodoboz második megtalálója. Ez a mai kirándulás nem volt betervezve, ebéd után indultunk, hirtelen ötlettől vezérelve. Új pihenő. Valóban nem csak a kopjafákból áll a Madarasi hegycsúcs.
- Csicsói Hargita-csúcs Hargitafürdő 5,5 km-re. A Csicsói Hargita csúcsáról remek a kilátás, rálátni a Madarasi Hargitára, a Csíki-havasokra, a Nagy-Hagymásra. Afonyamezok. Rengeteg afonya (piros es fekete) gyonyoru kilatas, nagyon szep hely, megeri felkeresni. Hargita-tető. Nagyon szép ott fenn, sok kis falu látható bármerre nézek. Nagy sietségben. Ezt is a Hargita 45 Teljesítménytúra alkalmával találtam meg ma délelőtt.
- Szederjesi borvíz Csíkmadaras 5,5 km-re. A Fehérkavicsos- vagy Szederjesi borvíz Csíkmadaras egyik közismert borvízforrása.
- Dagadókúp Csicsói Hargita 5,5 km-re. Ez tulajdonképpen egy mini dagadókúp, mint amilyen a Madéfalvi-Hargita csúcsától délre található, szintén piramis formájú Csompoly is.
- Sziklabástyák Csicsói-Hargita 5,7 km-re. A Csicsói-Hargita északi kilátópontja és a kőgombák között, látványos sziklabástyákat láthatunk.
- Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske 5,8 km-re. A 25-30 méteres sziklák tetejéről ráláthatunk az alattunk levő völgyre, a környék erdeire, valamint Hargitafürdőre.
- Kőgombák Csicsói-Hargita 5,9 km-re. A Csicsói-Hargita csúcsplatójának nyugati peremén kőgombákhoz hasonló sziklaképződményekre bukkanhatunk. Kogombak. A Hargita csodalatos helyei! Ezt sem szabad kihagyni. Lemezes rétegződés. Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Kékre ettük a szánkat. Mi itt találtuk a legtöbb áfonyát.
- Szeder-útkereszteződés Piricske 6,2 km-re. Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is.
- Bánya pataka Csíkmadaras 6,3 km-re. A régi higanybányák közelében feltörő, gyógyhatású forrás mellett egy 4 x 2 m-es kideszkázott medencével ellátott népi feredőt építettek, mely Küpüs-borvízfürdő néven ismert.
- Mihály-havas Madarasi Hargita 6,4 km-re. Nyáron szekérúton, télen gyalogösvényen 20 perc alatt felérünk a Mihály-havas 1685 m magas csúcsára. Napfeny es hullamok. Ivo felol jottem, megneztem magamnak a Kecskevesz via ferratta -t, (leven, hogy hetvegere fenykepezogep nelkul maradtam), de volt nalam buvarszemuveg, ugy, hogy aranylag hamar raakadtam a dobozra :-)Szep a kilatas, megeri felkeresni. Nagy Mihály - régi doboz. Mivel fent voltunk a Madarasi Hargitán, felugrottunk ide is, hogy egy új dobozt tegyünk a régi helyett, de amint felértünk ide a Nagy-Mihályra meglepetés fogadott, a régi doboz ott hevert a földön. sízés meg a hullámok. Akkor csak halkan mondom, hogy nagyon jó volt a sízés.
- Transzhargita 6,6 km-re. Utban A Madarasi Hargita fele. Roviden:nagyszeru rejtes ,szep kilatas es egy nagyon nekem megfelelo rejtek. Merész szikla. Kellemes meglepetés a Transzhargita új útja a zötykölődős ivói út után. fenyo toveben. Eddig ez volt a legkonnyebb megtalalas, eppen hogy nem integetett ahogyan kukucskalt kifele az egyetlen uregbol, ami a szikla tetejen, fa toveben volt.
- Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán 6,9 km-re. A Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
- Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 6,9 km-re. Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. A mászást halasztottuk. A mászáshoz még nőnünk kell, de annál jobban örvendtünk a megtalált kincsnek. Ez volt az elso maszasom. A foutrol kozelitettuk meg a vasalt maszoutat. A csicsói Laji bácsi felszerelése. Azért nem feltétlenül szükséges hegymászó felszerelést vinni oda.
- Lobogó medence és Szemvíz-forrás Hargitafürdő 7 km-re. Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő. Speciális . Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett.
- Csíkrákos Bogát-hegyi kápolna 7 km-re. Csíkrákos határában, az Olt fölé magasodó 787 m magas kiszögellés a Hargitához tartozik. Esti séta 3. Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Külső szószék. Felmásztunk, kotorásztunk, nyúlkáltunk, de doboz sehol. Kis Kápolna. Erős szélfúvást fogtunk ki, de az számunkra nem akadály.
- Mofetta Hargitafürdő 7 km-re. Mofetta - Hargitafürdő.
- Bagoly-kő Hargitafürdő 7,1 km-re. Megközelítés a Kalibáskő vendéglő elől induló kék hámszög jelzésű túraösvényen, a hosszú gyaloglást kedvelőknek, ami körülbelül 8 km hosszú. Ott van az igazi geodoboz is. A Bagoly-kőnél elrejtett geodoboz nem pezsgőtablettás doboz. A füzet elkeveredhetett. Az Ózon hoteltől egy gyors túraként kimentem a Bagolykőhöz. Biztos voltam. Tanulmányozva a Bagolykő túra leírásokat, a böngészőben megjelent a rejtekhely is.
- Vallató Hargitafürdő 7,2 km-re. ..vagy amíg bírja... utána megmelegítheti a mofettában, és megmoshatja  a szemét is  a közelben. Kissé megviselt doboz. Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. A geodoboz nem ott, hanem itt van. A mai napra nem terveztünk különösebb kirándulást, túrát. Hargitafürdői vallató forrás. A piricske forrástól elsétáltunk ide is.
- Piricske-forrás Csipike-sípálya 7,2 km-re. Amint később megtudtuk ez a Piricske forrás - bár pár km-re van az ilyen nevű üdülőfalucska, édesvizű forrással. Eső után. Szinte elhajtott az eső, de szerencsére nem volt tartós. A Csipike-sípálya közelében levő források. A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben. A Csipike sípályan sí nélkül. Miután a Rákosi Hargitáról visszatértünk Hargitafürdőre és a menedékházban ettünk a finom almás rétesből, úgy döntöttük, hogy akkor ezt sem fogjuk már kihagyni, annyi km után ez a pár száz méter már nem számít.
- Kossuth-szikla Hargitafürdő 7,3 km-re. Arra hívja fel a figyelmet, hogy bár Hargitafürdőn járunk, a terület Csíkcsicsóhoz tartozik, és érdemes megemlíteni Csík nyugati határvonulatát. Csak séta. Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén. Megtaláltam, vagyis megtaláltattam. Nos, a dicsőség nem engem illet, hanem a tulajdon jóapámat, ugyanis együtt kerestük a ládát, de ő találta meg elsőként. A szikla még áll, az erdő már sajnos nem. A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron.
- Csicsói-várszikla 7,5 km-re. Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a mai napra nagy hidegeket és viharokat jeleztek előre a hegyvidéken, egy közeli, alacsonyabban fekvő túracélpontot választottunk. Oriasok nyoman. Kerekparozasbol hazafele tartva kerestem fel a Sziklavarat, felcsigazott az Orban Balazs fele leiras, es nem csalodtam, nagyon szep a hely, a kilatas, ha nem is annyira lenyugozo, mint pl. Szerencsésen megtaláltuk. Ma délután egy frissen fertőzött, kedves évfolyamtársammal.
- Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva 7,8 km-re. A tanösvénynek 14 stációja van, ezek Madéfalva azon részein találhatók, amelyhez a madéfalvi veszedelem valamilyen eseménye társítható. Esti séta 4. Utunk negyedik állomása. Elmaradt. Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Tanulsagos tanosveny. Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni.
- Szent Antal-kápolna Csíkmadaras 7,9 km-re. A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira. Útban a töltöttkáposzta-fesztivál felé. A gyergyószárhegyi töltöttkáposzta-fesztiválra igyekeztünk aznap, egy kis kitérővel felkerestük a már jól ismert Szent Antal-kápolnát.
- Bánya-tető 7,9 km-re. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
- Balu kalandpark Hargitafürdő 8 km-re. A hargitafürdői Balu kalandpark másfél hektár területén 105 játékelem és 120 fára épített drótpálya kínál nem mindennapi élményt kicsiknek és nagyoknak. Visszatérők. Ma voltunk a rokonokkal egyet Balu parkozni. Hol van Balu?. A tura vege, es mar a nyakamban is volt az eso. Jó egészségben. J
- Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 8 km-re. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Átalakítás érdekes hely típusra. Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem. Befele az erdőbe. Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Utkeresztezodes. Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem.
- Kaolinbánya Hargitafürdő 8 km-re. 2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták.
- Disznórió 8,1 km-re. Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre.
- Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 8,1 km-re. Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Megtaláltam, pedig be sem volt jelentve. A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal. Elfelejtett lada. Tenyleg mester vagy! A tanitvany nem kerulheti el a mestert.
- Csergeványoló Csíkmadaras 8,1 km-re. Igaz, ma már többnyire csak szőnyegeket mosatnak itt.
- Sziklakert a Béta oldalában 8,2 km-re. A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe.
- Málnavész sziklája 8,3 km-re. Hol is van a Tekeredő-kő?. Érdekelne a Málnavész sziklája és a Csicsói Hargita közötti szakasz. Tekeredo ko. Ugyszinten, a Malnavesz pataka mellett mentem , most viszont felmentem az uton, egeszen a szikla ala, es aranylag hamar meg is talaltam a dobozt(azert a feltoltott kep is segitett). Jo idoben. Malnavesz, Csicsoi Hargita, Kogombak.
- Bányanyílás Hargitafürdő 8,5 km-re. Tiltótábla figyelmeztet itt, hogy a bányajáratba belépni tilos.
- Hosszú-borvíz Madéfalva 8,5 km-re.
- Csíkmadaras 8,5 km-re. A hat község Csíkszentdomokos, Csíkszenttamás, Csíkjenőfalva, Csíkkarcfalva, Csíkdánfalva és Csíkmadaras.
- A sárkány gerince meddőhányó Hargitafürdő 8,7 km-re. A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki.
- Oltárkő Szentegyházasfalu 8,7 km-re. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé.
- Kőmosó-tó Csíkrákos 9 km-re. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. Az esti séta második állomása. Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Hej halászok. Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. Rákosi tó. Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett.
- Poénos kocsmák Erdélyben 9 km-re. Poénos nevű erdélyi kocsmák helyét, koordinátáit és fényképeit szeretnénk összegyűjteni ezen az oldalon. Fészek - Madéfalva. Madéfalván, a Siculicidium emlékmű közvetlen szomszédságában található a Fészek. Szoval. A Az asszony mondá. Székelyudvarhely Csíkszereda fele vezető kijáratánál, a Bethlenfalvi út jobb oldalán, van egy kocsma, aminek becsalogatója a csatolt képen látható.
- Szeles vésze Hargita-hegység 9,1 km-re. A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik, amint a Hargitafürdőre is, valamint a fölötte levő Kossuth-sziklára, a felcsíki falvakra, és a Csíki-havasokra. Széles vésze csodálatos sziklái és panorámája. A tegnapi bemelegítés után, ma újra biciklitúrára indultam. Kerékpár. Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok.
- Siculicidium emlékmű Madéfalva 9,1 km-re. Emelte a hálás utókor kegyelete. Kő nélkül. Könnyű volt megtalálni. Tisztelet leróva. Régebb kinéztem ezt a rejtekhelyet. Siculicidium. A napi kirándulásról hazatérve ezt a dobozt is felkerestük.
- Alsó zagytározó Hargitafürdő 9,1 km-re. A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel.
- Katolikus templom Göröcsfalva Csíkrákos 9,1 km-re. Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal. Zöld Péter. Ez a templom nem csak a tornyával különleges, hanem a loggiás bejáratával. Én köszönöm. Bár a rejtő feladata a rejtését karbantartani, a sérült geodobozt kicserélni, szép és ajánlatos dolog egymásnak segíteni. Kicserélve. Megtaláltuk a geodobozt a földön.
- Siker Madéfalva 9,2 km-re. Végre sikerült.
- Dugásfürdő Csíkdánfalva 9,6 km-re. Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté. szuk. Amikor rejtettem egyaltalan nem volt szuk a "lyuk"E honap vegen megyek Marosfore par napra es ujratelepitem vagy kitagitom a "lyukat" :))Orulok hogy legalabb a lada megvan. Szerencsétlen nap. A Cache captivus. Nem próbáltatok egy kis lazító szúrit adni a fa hátsó felébe? Mindjárt elengedte volna a dobozt.
- Borhegyese borvízforrása Hargita-hegység 9,6 km-re. Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása. Egy különleges, kettős forrás. A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni, így a leégett Fenyőke vendéglő előtt parkoltam, majd a gps által is mutatott irányt követve megindultam a hegyen felfelé.
- Dugásfürdő 2 Csíkdánfalva 9,7 km-re. Feredő. A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. Dugásfürdő kereshető rejtése. A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam.
- Vacsárcsi kőbánya 9,8 km-re. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Esti séta 1. Esti sétára indultunk a környékre. Bányatavacska. Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. Szent Pal bucsu idejen. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
- Asztalkő Csíkkarcfalva 9,9 km-re. A tetőre kiérve, a földön heverő jelzőtáblák látványa fogad. A rövidebb, kényelmesebb, és könnyebb út. Aznap az Ördög-tó volt a kirándulásunk célpontja. Gyönyörű őszi táj fogadott. Helybéliként meglepődtem milyen szép rejtekhely is ez, aminek a közelében már többször is jártam, de nem tudtam a létezéséről. Biztos vagy benne?. V
- Kőbánya Hídlás Észak-Hargita 10 km-re. Óriás kőtömbök. Ha már itt voltunk, nagyon szerettem volna becserkészni az Asztalkőt is, de nem sikerült.
- Csikókert andezibánya 10,2 km-re.
- Airsoft pálya Csíkcsicsó 10,2 km-re. Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
- Asztalkő felé Karcfalva 10,3 km-re. Másodikok. Szóval így jártunk, lecsúsztunk az első helyről miután a trekkingklub megviccelt és képes volt elfoglalni az első helyet a füzetben. Elterelő hadművelet után elsőnek. Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe, amíg a csapat többi tagja a sűrű erdőből történő kievickéléssel volt elfoglalva, gyorsan megkerestem a geodobozt, és beírtam a nevemet a cézárnak fenntartott első helyre :-)Visszahelyeztem a dobozt, majd együtt kerestem a közben ideérkező többiekkel. És aki lefele keresi?. Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz.
- Lina-kanyar 10,4 km-re. Ma már összemosódtak az elnevezések, Lina-kanyarnak azt a szerpentines kanyart hívják, melynek az igazi neve Nagy-kanyar vagy Domb-kanyar. Utolsó. Ez lett a nap utolsó kalandja. Erdekes rejtekhely. Kaum zu glauben, aber das stecke der Cache. Találó segítő információ. A forráshoz közeledve már sejtettem, hogy mit jelent a segítő információ.
- Páduai Szent Antal római katolikus templom Csíkcsicsó 10,5 km-re. A Páduai Szent Antal tiszteletére felszentelt római katolikus templom Csíkcsicsó központjában található, az iskola közelében.
- Dánfalva 10,5 km-re. Csíkdánfalva községközpont, a hozzá tartozó Csíkmadaras népszavazás útján vált külön községgé.
- Barátok kútja 10,5 km-re. Csíkszereda felett az erdőben egy forrásnál megálltunk inni, amiről azt mesélte, hogy valamikor két átutazó barátot megöltek ott, azóta Barátok kútjának nevezik a forrást. Kerékpárral a kocsi tetején. Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez.
- Bálinték forrása Csíkkarcfalva 10,5 km-re.
- Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita 10,7 km-re. Legelő a Hargitán. Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
- Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva 10,8 km-re. Az csíkkarcfalvi Alsó- vagy Kicsiloki borvízforrás a Nagylok-patak földrajzi jobb partján található.
- Forrás Piricske felé Hargita-hegység 10,8 km-re. A szemben levő csorgó felett, a víz mentén, egy ösvény vezet az erdőben, egészen a nagyon közeli forrásig. Finom víz. Nagyon finom vize van ennek a forrásnak. A geodoboz a helyén van. BabBerci, ez a rejtés kifogott rajtad. Nem rejt már. Szép helyen van a forrás, de sajnos fakitermelés folyik a környéken.
- Csíki panoráma Csíkszereda 10,9 km-re. Körbesétálva a templomot, feltárulkozik innen a Csíki-medence teljes körpanorámája. Csiba. Megtaláltuk. Gloria in excelsis homo ludens. Na és ki tette oda fel a dobozt? A rejtő. Meg vagyok hatódva. Gondolom a három pont azt jelenti, hogy Dicsőség a rejtőnek :-) Meg is vagyok hatódva, ilyen szépen még nem köszönte meg kincskereső a geodobozt a rejtőnek :-) Igen, a templom gondozóját beavattuk, tudnak róla, hogy ott doboz van.
- Nagyloki-borvíz Csíkkarcfalva 11 km-re. Vizét ivókúrára és fürdőkúrára egyaránt használták.
- Ivói szfinx Ivó 11,2 km-re. Eseménytelen az utunk, aztán feltűnik az út bal oldalán egy andezit sziklacsoport. A szfinx vonzásában. Udvarhelyről hazafele jövet (nehogy túl hamar hazaérjünk) döntöttük el, hogy megkeressük a szfinxet. Andi es Zita. Egy kis kepzeloerovel ket oreg holgyet is fel lehet fedezni az andezit tombokben. Ebéd utáni könnyű séta. Ivóban töltöttem a szilvesztert, közben néhány ládát is sikerült felkeresnem.
- Visszafolyó vizesárok Ivó 11,3 km-re. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. Patak szöktetés. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem.
- Vasfuvó domb Csíkszereda 11,3 km-re. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
- Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 11,4 km-re. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
- Borvíz-forrás Ördög-tó Észak-Hargita 11,6 km-re. Az 5 hektáros Ördög-(Seholsincs)-tó, egy magashegyi láp, az Osztoros nyugati kráterében, a Sikaszó patak forrásvidékén. Tanösvény. A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. A geodobozt ejsze az ördög vitte el. Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Véletlenül bukkantunk rá. Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés.
- Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 11,7 km-re. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
- Madicsa-fürdő Csíkkarcfalva 11,7 km-re. A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán. Csodák csodája. Úgy néz ki, hogy a hídat szépen felújították, újrafedték, de csodák csodájára a geodoboz nem tünt el, sőt még be se falazták. A hely egy különleges ritkaság. Bár tudok róla több helyen is Erdélyben, a fedett fahidak különleges ritkaságnak számítanak. Békaferedő. Többet vártunk a helytől, de reméljük ezt is felújítják a közeljövőben.
- Hármaskereszt Tolvajos-tető 11,8 km-re. A Hármaskereszt emlékmű felavatására 1996. Útban hazafelé. Hazafelé utazva álltunk meg ezen a helyen. Áthelyezve. Ahogy lehullt a hó, rájöttem, hogy néhány doboz amit én rejtettem, télen nem kereshető. Szep taj. Milyen szep a Hargita.
- Tolvajos-tető 11,9 km-re. A Tolvajos tető a Központi-Hargitát a Dél-Hargitától elválasztó nyereg. A doboz a helyen van. A doboz a helyen van, tartalma egy kisse mintha atnedvesedett volna, a csomagolasra hasznalt muanyag tasak viszont mar teljesen szetmallott, szerencsere volt nalam egy, amivel potoljam. Kerestem én is egy félórát. Hanem a hármaskeresztnél nagyon szép élményben volt részem, igaz ennek már 4 v 5 éve. Körülbelül egy félórán át kerestük. De csak a hűlt helyét találtuk meg.
- Csíkkarcfalva erődtemploma 12,4 km-re. Ide tartozott Jenőfalván és Karcfalván kívül Dánfalva Oltfalvával, valamint Madaras. Pákó. Budapestről jöttem haza Erdélybe, egy kedves barátom tanácsára próbáltam neki a feladatnak. Végre megkerült. Már-már feladtuk a doboz keresését, amikor még egyszer utoljára átgondoltuk a leírást, és meglett a doboz is. Huncut rejtés. A megtalálást csupán a "skalp" szó segítette és az a megjegyzés, hogy Jenőfalva.
- Király kútja Virágos Vész 12,9 km-re. Gróf Teleki József 1799.
- Ördögútja Málnavész-tisztás Homoródi Bükk 13 km-re. Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja.
- Vásárút Csíkdelne Borzsova Csíkszépvíz 13,1 km-re. Körülbelül négy-ötszáz évvel ezelőtt, a csíkdelnei Keresztelő Szent János-templomtól északra, a Vásárút legmagasabb pontján, a Vásárkapu nevű helyen tartottak csíkszékiek állatvásárokat, sokadalmakat.
- Keresztelő Szent János templom Csíkdelne 13,1 km-re. A Csíkszeredából Csíkszépvizre vezető országút bal oldalán, Csíkdelne magasságában, gyenge ívelésű dombon, szántóföldek között magányosan áll a Szent János-templom. Egymagában. Szimpatikus templom a dombon. Aranyos kislány. Egy aranyos 11 éves kislány vezetett körbe minket, kisebb történelem órát tartva, a templom és környékéről. Megkeresztelkednék, ha még nem lennék. A
- Kőcsonka Balaskó vára 13,1 km-re. Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma.
- Elekes-esztena Köves-patak Mária Út 13,3 km-re. Elekes Gellért esztenája a Padosban áll, a Köves- és Gyepü-patak közötti háromszögben található, a helyet jelenleg kaszálónak használják.
- Szent József-kápolna Csíkborzsova 13,3 km-re. A fakápolna helyébe a falu 1794–1821. Régi sírok. Itt az első kapu nem volt nyitva, szerencsére hátul volt a nagy kapu, be tudtam menni a temetőbe. Erdekes kapolna regi kokeresztekkel. Ez igy van. Kapolna. Megtalaltuk.
- Katolikus templom Csíkszentmihály 13,4 km-re. A templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül. Ott van a hozzászólásoknál. Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Szentmihály. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között. Fehér Madonna. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint.
- Csíkszentmihály hársfái 13,4 km-re. .. Izgalmas volt a keresgélés. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a "dobogtató" gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ezt nem kifejezés! A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés! Hosszas leskelődés (fel a tetőre - ki az utcára: vajon lát-e valaki? - be a sarokba - megint ki az utcára. A csíkszentmihályi rejtés. Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket. Csíkszentmihály. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk.
- Fontana-borvízforrás Csíktaploca 13,4 km-re. A kutat Fontana névre keresztelték. Első kaland a játszótéren. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam).

Csíkrákosi Pogányvár románul - in limba romana: Cetatea Racu


Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkrákosi Pogányvár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Új geodoboz a régi rejtekben - Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk...
  • Tavasz a Pogányvárban - Jó hir, hogy a turistaösvény ki van jelölve...
  • Ez még a csicsói várromon is túltesz - Régóta vonz ez a hely, különösen a neve tetszett mindig is...
  • Latvanyos varrom - Keves efajta varromnal maradtak meg ennyire epen a falak...
  • Győzelem - Megtaláltam a második geodobozt is...
  • Húsvét szombatján kirándultunk a várhoz - Sajnos nem készültünk és e miatt nem is kerestünk dobozt amit nagyon sajnálunk...
  • Egy olyan nap - Amit a naptarban csak aprilis 5-nek láttam es semmi másnak...
  • Elsőnek találtuk meg a geodobozt - A kék kereszt jelzés eléggé hiányos, a több fele ágazó erdei utak megtévesztőek, de a gps koordináták birtokában nem lehet eltévedni...
  • Egy régi tervem vált valóra - Vasárnap, április 5...
  • Csíkrákosi Pogányvár - 2. rész - A múlt vasárnap elindultunk nem kincs-, hanem romvadászatra...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkrákosi Pogányvár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.