Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Jézuskiáltó - Székelykeresztúr

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Jézuskiáltó - Székelykeresztúr..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Jézuskiáltó - Székelykeresztúr felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Mennybe vezető lépcső :)
Mennybe vezető lépcső :)
Vaslétra Gyergyótekerőpatak síugrósánc Tekerőpatak ugrósánc
Vaslétra
Kilátás 4 Gavrii hegyese Havasnagyfalu
Kilátás 4
A zerge-őr Bumeráng-szikla Patkó-kő Patkókő
A zerge-őr
Színes üvegablak 2 Csíkkarcfalva erődtemplom katolikus templom
Színes üvegablak 2
A kagyló Bürger palota Aranykakas vendéglő Marosvásárhely
A kagyló

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Jézuskiáltó Székelykeresztúr fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Székelykeresztúr és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Jézuskiáltó!

A 0,95 km távolságra található, legközelebbi település, Székelykeresztúr turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Székely- vagy Szitás-Keresztúr
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Az idei szezon második megtalálása. Mi a majus 2-ot neveztuk ki kirandulo idonek. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Elég népes a környék így szombat délben, de sikerült kilesni egy csendes percet, és előkerült a doboz. Az a bizonyos szobor holokauszt emlékmű, és nem zsidó mártírok emlékműve. Marosvásárhely egy kis terén a zsidó mártirok emlékmüvéhez közel található a város egyik legjobb rejtése. A május 4-i nap tragikus jelentőséggel bír, 1944-ben e napon kezdődött meg az erdélyi zsidók borzalmas tragédiája.
A Csíki-havasok piros kereszttel jelzett túraútvonalából, a Kolos-tető és a Sándor dombja között, a Farkasvész sarkától észak-keletre, egy meredek oldalvölgy ereszkedik alá a Fenyővize-patak völgyébe.
A Tündérek-útja Vármezőtől keletre helyezkedik el, a Kaca-hegy, az Alsó-Kaca tisztás között, a Kaca-patak forrásvidékén. Északnyugat - délkelet irányban vonul át a Kis-Nyárád völgyéből a Szováta vize völgye felé.
A kígyót gazdag jelképi tartalma alkalmassá teszi arra, hogy helyet találjon a sírkövek ábrázolásai között. A két kígyó meg volt kövülve, úgyhogy bátran vettem elő a dobozt :-).
Gps nélkül ezt a rejtekhelyet nem is volt egyszerű megtalálni. A rejtekhely alatt tenyleg zugott az Olt folyo. Tusványos alkalmából az egyik koncertre várva, megkerestük a dobozkát. Sziklaerkély az Olt, és a szemét :-( felett - Tusnádfürdő.
Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található. Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban. Gyönyörű a rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz.
A marosbogáti zsidó temető a település északkeleti részében, a Keménytelke felé vezető út mellett található, közvetlenül a Maros folyó, illetve a vasútvonal feletti dombon. A temető területét felnőtte a fű, a héber feliratú sírkövek egy része előre, mások hátra vannak dőlve, egy sírkő már a földre esett.
A Máriaffi-kastély szebb időket megért dendrológiai parkjában több száz éves fákat is találunk. Sosem jártam még itt, de a rejtésnek köszönhetően most ideje volt ezen változtatni. Nekem nagyon megtetszett a mókus. Én sem jártam még a marosszentgyörgyi Máriaffi-kastély szomszédságában levő dendrológiai parkban.
Temploma nem volt, csak harangláb. A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk. 1509-ben Kendew néven említik az okiratok, 1567-ben a regestrumban 9 kapuval jegyzik.
Hosszúvontató-itató Csíkszépvíz A Hegy útja közvetlen közelében, egy rendezett forrás található, a Hosszúvontató-forrás és itató. Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele. Mellette fából ácsolt, asztalból és padokból álló, fedetlen pihenőhely.
1319-ben Holtmaros, 1366-ban Holhmoros, 1512-ben Holth Maros néven jelentkezik az okiratokban.
A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át. Nagyon szep latvany az oszi napsutesben, a jellegzetes fenyofakkal es az aljnovenyzettel, nem fekszik nagy teruleten, es szepen ki vannak epitve az osvenyeknek egy resze, deszkaval lepadolva, akar lakkcipoben is vegig lehet setalni. Ügyes kis tanösvény. A munkám során megint Szovátára kerültem, gondoltam, hogy ha időben végzek elmehetnék Fenyőkútra megkeresni ezt a dobozt.
Mikó-kúria Csíkzsögöd, műemléképület a 19-dik századból.
A mutatós fa harangláb becsületesen ki van kötve a négy sarkánál, sodronykötéllel. Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt. Az Urunk színeváltozása római katolikus harangláb a dombon, Hidegség temetőjének közepén emelkedik az ég felé.
Csend van mindenhol csak a fák ropognak ahogy az első hópelyekkel köszön a tél. Kezdo ovodas gyerekeinkkel kapaszkodtunk fel a gerincre, majd ereszkedtunk le ide. Szemerkélő esőben találtam meg ezt a rejtekhelyet. A zeteváraljai völgyzáró gát és a víztározó vagy népszerű nevén zetalaki gát, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava.
Az Ördöglik sziklafal egy igazi rejtett hely, Csíkszereda közelében ez a legközelebbi hely, ahol a kezdő sziklamászók gyakorolhatnak. Jó szolgálatot tett a segédpont, hanem légvonalban mentünk volna. Egyik szemem sír a másik örvend. Én is itt ismerkedtem először a kötéltechnikával, pontosabban ereszkedtem egyet, egy nyolcas segítségével.
A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam.
Unoka 1268-ban Varakatelke néven írják az okiratok, 1319-ben Vnokateluka, 1446-ban Onoka formában fordul elő. Középkori templomáról nincs adat.
Üdvözletem. Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. Esment voltam Udvarhelyen, mivel több időm volt, megsétáltam magam a központban. A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely.
Árpás-völgyi bánya Menet Podragu fele kerestem meg. Hetvegen felugrottunk furodni egyet a Podragu toba. Árpás-völgyi bánya.
Sízés után a korcsolyapálya környékén előkerült a doboz. Hát persze, hogy nem volt bejegyzés még a füzetkében. Esos ido leven, mikor biciklivel nem kivankozik le az aszfaltrol az ember, Csikszeredaban akadt meg dolgom. A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli, annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére.
1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található. A Székelylengyelfalván született Orbán Balázs író, történész, természetrajzi, néprajzi, és művészettörténeti kutató, a Székelyföld leírása szerzője.
Középpatak-rétláp Újtusnád A 4 hektár területen fekvő Középpatak-rétláp, növényvédelmi rezervátum. Újtusnádtól délre, az Olt földrajzi jobboldalán terül el.
Sziklataréj Ter-kő Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk. Örvendek Zsuzsa, hogy eljutottatok erre a varázslatos helyre. Nahát.
Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt. Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba. Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig.
Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, a doboz a helyén, de valami rágcsáló megcsócsálta a zacskót. Lesétáltunk a Vész-kőtől egy, az elesett német katonáknak emelt emlékműig. Miután pótoltam az ökumenikus kápolnánál eltűnt geodobozomat, elindultam megkeresni a Bekecs-tető néhány, még meg nem talált rejtését. A Bökecs tetején, a Vész-mező szélén, az erdei út mellett található egy másik kő is.
Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Egyszerű, de mégis nagyszerű rejtés. Az Egyeskő-menedékháztól felfelé annyira fantasztikus élményben volt részünk, hogy amikor visszaértünk a házhoz, a feleségemnek jutott eszébe a geoláda. Háromkútról másztunk ki.
Különösen jól esett a hűvös levegő a vízesésnél az itt ritkaságszámba menő kánikulában. Megtalaltuk.
Kis-Szombatfalvi-nyereg és menedékhely, románul Fereastra Mica a Sambetei.
A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont. A Szarkakotol nem kanyarodtam vissza Udvarhelyre, hanem felkerestem Homorodremetet, es kellemesen csalodtam, mert egy kihalofelben levo Isten hata mogotti eldugott apro falu helyett, amire szamitottam, aranylag egy mozgalmas kis telepulesre ertem. Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja.
Egykor a két szikla közötti távolság kisebb volt, a Komána-patak völgyében haladó szekerek és gépkocsik számára szélesítették itt ki az átjárót. Felsőkomána falutól kelet felé, valamivel több mint 2 km távolságra, a talajút két méretes sziklatömb között vezet át, ezt a helyet nevezik a Tatárok sziklakapujának.
A Cigány-patak völgyében, ahol Dobó Vágással összeér, ott fekszik a két falu temploma. A Nagy-Küküllőbe ömlő Vágás-patak felső, kitáruló völgyében fekszik Dobó.
Kicsivel sötétedés előtt érkeztem Disznajóra. Kíváncsiskodókból itt sincs hiány, mivel a rejtekhely egy olyan helyen van, ahova jól oda lehet látni. Középkori XIV-dik vagy XV-dik századi temploma ma is áll, egyesek szerint 1562-ben épülhetett, ami a gótikus kori átépítés idejét jelezheti.
Csíkmindszent Csíkszeredától 8 km-re fekszik a 123B megyei út mentén, a Nagyrét-patak (vagy Mindszent-patak) völgyében. A templom nagyon szép, a rejtek érdekes. Megtaláltam a dobozt. Ez is meglett ma délután, köszi a rejtést.
Csűrszínház Mikháza
Ekkor volt a ditrói önkéntes tűzoltóalakulat 110 éves. A ditrói Dr Jakab Antal téren található kis zöldövezetben egy régi tűzoltópompát állítottak ki, 2007-ben.
A segesvári Küküllő-híd a várostól 3 km-re állt, egy nyílásban hidalva át a Nagy-Küküllő folyót. Építésének idejéről nincsenek adatatok, a tordai híd után épülhetett.
Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. Honismereti túrán találtam meg, teljesen új ruhájában, a Rika várát. A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült.
A Székelyuvarhelyhez tartozó Kadicsfalván keresztül, a városközponttól 6 km-re, a Bosnyák-pataknak a Rez-patakkal való egyesülésénél fekszik Tibód. Lakói katolikusok, templomuk nincs, Székelyszenttamásra járnak templomba.
Várhegy Bölön Mivel nagyon szép idő volt úgy döntöttünk, hogy Sugásfürdő felől közelítjük meg. A bölöni Várhegy megközelíthető Bölön felől, és tovább a bölönpataki roma telepről kiindulva, erdei utakon.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Jézuskiáltó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Székelykeresztúr térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Amikor elkezdtem dobozokat rejteni, nem gondoltam, hogy ilyen sok doboz tűnik el. Olyan helyeken vannak a dobozok, hogy azelőtt nekem eszembe sem jutott volna keresgélni.
  • A majálisos hosszú hétvége egyik célpontja a Súgó-barlang lett. Ahol újra fölelevenedtek a régi barlangász élmények.
  • Most kell menni, mert a rejtekkel szemben, a kertek szélén megérett a szilva.
  • Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c.geo sofwert is a telefonon.
  • A lada ismet keresheto.
  • De kis keresés után, mégis meglett a kis mágneses doboz. Üdv, Lehel.
  • Na, ez egy szep kis temeto a templomocskaval egyutt. De a lada, az almafa csonkjaban nincs meg.
  • Ez is megvan. Először nem annak a falnak a végében kerestem ahol volt, de aztán minden a rendes kerékvágásban alakult.
  • A közelben tanyázik a jeddi juhász. Nem támadtak meg a kutyák?
  • A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás.
  • Nem találtuk meg. A környéken minden le van tarolva, a derékba tört fák, bokrok, csak a nagyobb fák állnak.
  • Babberci vitt fel kocsival. Kerestem, de szukseg lesz egy uj dobozra es egy uj helyre.
  • Sajnos a dobozt valaki kiemelte. Észleltük, de még nem volt lehetőségünk pótolni.
  • Megtaláltam. Érdekes a sósbugyogó, meg az aragonit kristályok a falban.
  • Ezt a "dobozt" is könnyen megtalaltuk Babbercivel eggyütt,, habar eleg csuszos Volt az ut odaig.Szep üdvözlet Drezdabol.
  • Nagyon szép most ősszel a tó, néhányan horgásztak benne amikor ott jártam. A dobozba tettem egy kisebb dobozt, rejtésre előkészítve.
  • Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Ez volt az első állomás.
  • Harmadszori nekifutásra, végre sikerült találni egy alkalmas időpontot, amikor nem járt a közelben senki. Kipróbáltuk a játszóteret is.
  • Bár BabBerci két bejáratot is megadott, ahol be lehet menni, én egy harmadik irányból érkeztem ide. Egyszerűen a katolikus templom mellől indultam.
  • Ismerek egy jópár szentgyörgyi kézművest, mivel a tavaly nyáron voltam Guzsalyas táborban. De Balázs Anti bácsit sajnos nem.
  • > tudom, a szabály az szabály csak ezek miatt sajnos már alig vagyunk Rejtekhelyezők. :-(Nem a szabályok miatt vagyunk kevesen, hanem egymás miatt.
  • Ma felsétáltam a templomhoz. Nincsenek már rések a kövek között a falban.
  • A madár kiröppent amikor aláléptem. Nagyon szép a kilátás.
  • Annyi információ birtokában vagy már, hogy nincs szükséged gps-re. Keresd anélkül, és ne rontsd el a örömöd.
  • Vurpód és Veresmart felől visszaúton próbálkoztunk a templomlátogatással. Sajnos a templomkertbe sem jutottunk be.
  • Az V-dik találkozó alkalmával szervezett túrán találtuk meg ezt a ládát. Már másodszorra.

Sikerült eljutni Székelykeresztúr környékére? Tetszett a Jézuskiáltó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!