Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Ködlátó-nyereg közelében?
Szakadát-mező Nyugati rész. Havasi mező - Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. (turisztikai hely
geoládával)
Meddőhányó.
Szakadát-mező Keleti rész. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Keletre - Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig. (itt
geodobozt is lehet keresni)
Bagolykő. A régi geodobozt elvitték, az új a helyén van - Az aznapi Jávárdi-körtúránk harmadik állomásaként, a Jávárdi-tető felől ereszkedtünk be a gerinc mentén, majd a patakvölgyek által barázdált erdőben egészen a Bagolykőig. (turisztikai hely
geoládával)
Öcsém-tető.
Az Egyeskő menedékháztól a piros sáv jelzést követve juthatunk az Öcsém-tetőre. A tetőn - Napló nincs, de napsütés és tavaszi virágok annál inkább. (látnivaló és
geodoboz)
Ilia-tető.
Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
Jávárdi-tető.
A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. Új geodoboz új rejtekben - A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre.
Pásztorbükk.
Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Volt még bejegyzés a füzetben? - Gratululálok Gábor! Te voltál az első megtaláló? Hiszen ez a geodoboz már 3 és fél éve várja a látogatóit.
Dánfalvi Naskalat.
A Terkő-mező felől érkezve, elhaladunk a Szakadát havasi legelőjének peremén található sziklás csúcsok mellett, és hamarosan fel is kapaszkodhatunk a Dánfalvi Naskalat erdővel borított csúcsára.
Bástyakő. Második próbálkozásra - Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.
Vigyázó-kő. Zöld majom - A részeg erdőn józanul áthaladtunk, "megsimogattuk" az ördög malmát, megcsodáltuk a csúcsról a panorámát, kicseréltük az elázott noteszt és kiszabadítottuk a több mint hat éve itt csücsülő zöld majmot (valahol máshol majd viszontláthatjátok ).
Háromkút-forrás. A Hagymás hegység keleti lábánál patakként kitörő víz több ágra szakadva, dús, zöld mohában gazdag szigeteket alakít ki. Őszi séta - A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat! Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút.
Kóta köve.
Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája. Pásztorkutyák - Nem egy veszélytelen környék.
Szent Péter és Pál kápolna.
A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. Búcsú után - A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében.
Gyimesi jegenyefenyők.
A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két, óriás méretű jegenyefenyő. Csak egy fenyő maradt - Sajnos már csak egy fenyő magasodik.
Pásztor-kő.
Kiindulópontunk a Hargita megyei Balánbánya, az Olt felső folyásánál fekszik, Csíkszeredától 38 km-re, és Csíkszentdomokos vasúti állomásától 11 km távolságra. Maxi láda - Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk.
Zúgó-vízesés. 5.2 km-re.
A Gyimesek egyik különösen szép vidéke Jávárdipataka, ahol a jellegzetes hegyi faházak közt csörgedező patakot a természet vízeséssel teszi még szembetűnőbbé. Nem sikerült megtalálnom a dobozt - Ahogy láttam nagyon forgalmas hely.
Vasalt mászóút. A vasalt mászóút végén egy kis sziklatetőre jutunk, ahol épp annyi hely van, hogy egy pár ember elfér. Csúcsforgalom - Az utóbbi időben megszoktuk, hogy hétvégén a legeldugottabb helyen is nagy a forgalom.
Naskalat-csúcs. A Naskalat helynév szláv eredetű, jelentése a mi sárunk, rögünk. Pihenő - B