Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Küküllőkeményfalva

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Küküllőkeményfalva felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kakasmandikó Panoráma-kő
Kakasmandikó
Bástyarom Kincsás vár
Bástyarom
Márton Áron szobor Kézdivásárhely
Márton Áron szobor
Kukucsi a várból Léta vár
Kukucsi a várból
Nyerges pagoda Súgó barlang Túlfolyó ág
Nyerges pagoda
Papsapkagomba papsapkagomba
Papsapkagomba
Helységtábla a hágón Nagyponor-hágó
Helységtábla a hágón
Kicsiloki-borvíz Kicsiloki-borvíz Lok-patak
Kicsiloki-borvíz
A kőtenger, az erdő, és a felhő Stanciu barlangja Királykő
A kőtenger, az erdő, és a felhő
Tarnoczi kastely romjai
Tarnoczi kastely romjai
Pihenőhely Mikes fürdő Zsombor patak Bálványosfürdő
Pihenőhely
A szil a műútról szil, köpec, év fája
A szil a műútról

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Küküllőkeményfalva fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Küküllőkeményfalva!

A 0,3 km távolságra található, legközelebbi település, Küküllőkeményfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Udvarhelytől Zetelakáig
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Szent István király templom Székelyszentkirály Hargita megye 2,4 km-re
1905-ben Udvarhelyszentkirályról Székelyszentkirályra változtatták a nevét. A Bosnyák-patak völgyét követve, Tibódtól három kilométerre találjuk Székelyszentkirályt.
Fenyédi láz 2,6 km-re
Fenyéd felől gépkocsival közelítettük meg a rejtekhelyet, majd az antennától korulbelul 500 méterre gyalog vágtunk neki a meredek oldalnak.
Máréfalva védbarlangjai

Máréfalva védbarlangjai 3,5 km-re
Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók, a helybeliek Kőliknak nevezik a helyet. Valoszinu hogy mar nincs meg a doboz, a leiras nagyon egyertelmu, meg is talaltam a ketlabu fat, egy kicsit megcsonkitva, de csupan egy ures fedel nelkuli sarga poharszeru muanyagedenyt talaltam. Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb. Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott.
Rez-tető Kadicsfalva

Rez-tető Kadicsfalva 3,7 km-re
Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni. Bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk.
Itatóvályú Üknyéd

Itatóvályú Üknyéd 4 km-re
Oroszhegy központjától északra 5 km-re Székelyszentkirály nyári szállásaként a 947 méter magas Kövesdomb oldalában alakult ki a századfordulón Üknyéd. Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén.
Máréfalvi régi temető

Máréfalvi régi temető 4,2 km-re
A máréfalvi katolikus temető régi temetőrészében különleges, bádogborítással fedett cserefakereszteket láthatunk. Megálltunk és megnéztük ezeket a különleges fejfákat, és persze megkerestük ezt a geoládát. Igen, elsőnek találtuk meg a geodobozt, ezt is és a Székely Kálváriát is. Ha véletlenül valaki máréfalvi illetőségű.
Tibód tölgyfája

Tibód tölgyfája 4,4 km-re
A Székelyuvarhelyhez tartozó Kadicsfalván keresztül, a városközponttól 6 km-re, a Bosnyák-pataknak a Rez-patakkal való egyesülésénél fekszik Tibód. Lakói katolikusok, templomuk nincs, Székelyszenttamásra járnak templomba.
Máré vára Máréfalva

Máré vára Máréfalva 5,4 km-re
Ott, hol a havasias jelleget öltő Fenyéd vize keleti irányát megváltoztatva, északra fordul, a jobb partján, szemben a Czekend tetővel egy kiszökelő hegyfok van, melyet Várnyak foknak hivnak. Itt volt Máré vára.
Vármege szörnye Máréfalva

Vármege szörnye Máréfalva 5,6 km-re
A Patakvölgyéből, a Fenyéd vizével párhuzamos, keskeny aszfaltúttól kapaszkodtam ki a meredek domboldalon, a Máré vára felé, amikor egy szép legelőre bukkantam az egyik teraszon.
Vármege bükkfái Máréfalva

Vármege bükkfái Máréfalva 5,7 km-re
Máré várától lefele, a meredeken ereszkedő ösvényt követve, a Vármege elnevezésű helyen, az erdőben egy vastag, legalább 3 m kerületű bükkfára bukkantam.
Oroszhegyi kilátó

Oroszhegyi kilátó 5,9 km-re
A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében. A Reztető felől, Székelyszentkirályon keresztül érkeztem Oroszhegyre. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. Úgy néz ki, hogy nem olvastad el figyelmesen a geodoboz megtalálását segítő információt, és nem nézted meg azt sem, hogy ki a geodoboz rejtője.
Alagút-bükkfa Máréfalva

Alagút-bükkfa Máréfalva 6,4 km-re
Máréfalva keleti kijárata közeléből egy aszfaltút ágazik ki, mely a Patakvölgyében, a Fenyéd vize mentén halad előbb kelet, majd észak-kelet felé. Az út mellett, nem túl sűrűn, hétvégi házak sorakoznak.
Kakas csorgó és pihenő Máréfalva

Kakas csorgó és pihenő Máréfalva 6,8 km-re
Mivel a rejtekről fotó volt, nem volt nehéz megtalálni a dobozt. Székelyudvarhelyről Csíkszereda felé tartva, Máréfalvát elhagyva, a 13A jelzésű műúton, mielőtt kezdődnének a szerpentinek, az út jobb oldalán egy kiépített forrást találunk.
Pokolláz

Pokolláz 6,9 km-re
Székelyudvarhely és Homoród között, az út melletti fasorban van egy kőkereszt, ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt. Mivel a kis geodobozban, mely csokitojás- és nem filmes dobozka, található papírlapon nem volt más bejegyzés, úgy néz ki elsőnek találtam meg ezt a rejtekhelyet. Nem volt nehéz, a leírás világos. Jovore ha arra jarsz ki ne hagyd a narciszmezot.
A Fehéres-patak vízesései

A Fehéres-patak vízesései 7,1 km-re
A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak. A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Küküllőkeményfalva adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Református templom - Kézdioroszfalu Vadrózsák és drótok. Vadrózsák körül és drótok között.
  • A Jeges-barlang felett - Borszék Huvosre teve. Igazan izgalmas volt e jegesbarlang. Igaz nem a Dopsinan, a Szlovak-paradicsomban, de ez volt.
  • Sebesvár Felújítás alatt. A vár felújítás alatt van, az út elzárva. Esett az eső, nem próbálkoztam a bejutással, nem kerestem a dobozt.
  • Tiborc vára Bodosból közelítettem meg. Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára. Bodosból közelítettem meg, viszonylag könnyen.
  • Evangélikus erődtemplom - Szászsebes Régi ismerős ez a hely. Régóta készülök itt rejteni egy dobozkát a környék legjelentősebb épületéhez. Köszi BabBerci hogy megelőztél.
  • Csonkatorony - Csíkszenttamás Viharban. Mikor a tornyot kezdtük szemügyre venni alaposabban, már látszott hogy jön a felhő. Nem gondoltuk, hogy ilyen gyors és valóban futó zápor lesz.
  • Vaskereszt - Szind-tető - Tordai-hasadék Nyertünk még pár játékost. 50 turizmus szakos diákkal jártuk be a Túri- és Tordai-hasadékokat. A kereszthez már csak 20-an jöttek át, de ők már "be voltak oltva".

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Küküllőkeményfalva? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!