Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Mofetta - Hargitafürdő

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Mofetta - Hargitafürdő felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Asztalkő - 1 Asztalkő Karcfalva
Asztalkő - 1
Télen Moly-tó Szentegyháza
Télen
Műalkotás 2 Homoródkarácsonyfalva szelídgesztenyefák szelídgesztenyés szelídgesztenye liget
Műalkotás 2
Patkó-kő alatti vályú Fehér-mező Patkó-kő
Patkó-kő alatti vályú

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Mofetta Hargitafürdő fotóalbumba!

Mofetta - Hargitafürdő... Fedezzétek fel Hargitafürdő és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Mofetta!

A legközelebbi település Hargitafürdő, 0,25 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Hargita
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Máréfalvi régi temetőMáréfalvi régi temető
A máréfalvi katolikus temető régi temetőrészében különleges, bádogborítással fedett cserefakereszteket láthatunk. A régi fejfák egy része már eltűnt, néhány már kidőlt vagy ingatagon áll még. Megálltunk és megnéztük ezeket a különleges fejfákat, és persze megkerestük ezt a geoládát. Igen, elsőnek találtuk meg a geodobozt, ezt is és a Székely Kálváriát is. Ha véletlenül valaki máréfalvi illetőségű.
Sziklataréj Ter-kőSziklataréj Ter-kő
Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk. Örvendek Zsuzsa, hogy eljutottatok erre a varázslatos helyre. Nahát.
Kis-Békás kilátópontKis-Békás kilátópont
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Alsórákosi temetőAlsórákosi temető
Alsórákos kevesek által ismert látnivalója a Kövesoldal tetején 1676 és 1686 között épültreformátus erődtemplom melletti temető. A falu különleges temetkezési szokásairól árulkodnak a temetőben található faragott lábfák, a halottak lábához elhelyezett, úgynevezett gombosfák. A várkastélytól, hogy betartsam az ajánlott sorrendet. Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem. Szerencsére a térkép meg a képek alapján nem volt nehéz rátalálni a zöld béka buvóhelyére.
Zsögödfürdői vár Malomföld
A régészek Zsögöd I elnevezéssel jelölik az egykori erődítmény helyét. A zsögödfürdői vár az Olt jobb partján, a Malomföldnek nevezett helyen volt, ott ahol a zsögödfürdői házak felé emelkedő távközlési antenna is van.
Bánatos királylány kútja NagygalambfalvaBánatos királylány kútja Nagygalambfalva
Lélegzetvisszafojtva hallgattuk a mesét, s a szomorú éneket, amit az asszony olyan gyönyörűen énekelt, hogy még a felnőttek is megkönnyezték.
Harangláb BözsefalvaHarangláb Bözsefalva
A Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közötti főútról tábla jelzi a letérőt a település felé, mely egyszerre utca és város, falu. Rugonfalváról jöttem jöttem át, felkeresni ezt a nyugis helyet. Megkaptam a sebességkorlátozó táblát, a harangot (és a lábát). A magyarázat egyszerű.
Várköve Köves Somlyó sarka GyergyócsomafalvaVárköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva
Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
Benedek Elek fürdő KisbaconBenedek Elek fürdő Kisbacon
A régi Benedek Elek fürdő, vagy más néven Kisbaconi feredő, a Faluborvize vagy Rezes-forrás mellett található. Az értesítő e-mailen felbuzdulva, egy 14 kilométeres séta keretében felkerestük a feredőt, és a leírás alapján gyorsan megtaláltuk a ládát is. Tetszett a bejelentés címe, miszerint a geodoboz frissen kisült. No, nem is sejtettük még akkor, hogy forradalmárok leszünk.
Fejér Dávid mellszobra Gyergyószentmiklós
Gyimesi Kálvária Római katolikus nagytemplom GyimesGyimesi Kálvária Római katolikus nagytemplom Gyimes
Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak. Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre.
Rák-tava NagygalambfalvaRák-tava Nagygalambfalva
Egy jómódú, ám gonosz lelkű özvegyasszony, Rákné élt benne, csúnya édeslányával és szépséges mostohalányával. Ott jártunk mi is, érdekes, hogy egy évig nem volt bejegyzés a füzetben. Örvendek, hogy az első megtaláló lehettem. A legenda szerint a tó helyén valamikor állt egy ház. Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott.
Küküllőkeményfalva
1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
Örmény templom GyergyószentmiklósÖrmény templom Gyergyószentmiklós
A Gyergyói-medence keleti felében, a Marosba ömlő Békény-patak partján terül el Hargita megye harmadik legnagyobb városa. A város fejlődését nagyban befolyásolták a városba letelepedett örmények, róluk mesélnek a gyergyószentmiklósi örmény templom hársfái. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
Zete tanösvényZete tanösvény
A tanösvény útvonalán tett, 3,5 km-es séta során képet kaphatunk a környék turisztikai és természeti érdekességeiről, kőzeteiről,növény- és állatvilágáról. Nagyon jó tanösvény, legjobb a látottak közül. Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld mûsorában túraajánlatként bemutatásra került az Erdély Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi csoportja által kijelölt, Zeteváralja közelében levõ, Zete tanösvény. A Zete tanösvény elősegíti a Felső-Nagy-Küküllő mente helytörténeti nevezetességeinek és természeti értékeinek a megismerését.
Kilátótorony CsíksomlyóKilátótorony Csíksomlyó
A Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Megtaláltuk a hetedik ládánk. Felhasznalva a halotti napokat en is felcsaptam rejtekhelyvadasznak. Köszönöm, hogy felkerested a csíksomlyói ládát. Csíksomlyó Csíkszereda északkeleti külvárosa, közel 550 éve Csíkszék szellemiségének központja, országos hírű zarándokhely és búcsújáró hely.
Szent Ilona-kápolna CsíkajnádSzent Ilona-kápolna Csíkajnád
Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
Egykori kemping ZsögödfürdőEgykori kemping Zsögödfürdő
Egy vizesárokkal körülvett földnyelven 7 plusz 1 kisebb házikó, és 6 nagyobbacska, emeletes faház maradványait láthatjuk még. Zsögödfürdőn, közel a kezelőközponthoz, egy régi kemping tönkrement faházait találjuk, a strand felé menet.
Súgó barlang II Vizes járatSúgó barlang II Vizes járat
A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő  tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang. Megérkeztünk a második Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó helyszínére, a barlangászházhoz. Szep es irto izgalmas helyen. Mi ma felkerestük a srácokkal a barlanglátogatás után. A gyergyói medence keleti oldalán a Marosba ömlő Heveder patak, majd az ide csatlakozó Borzóka  patak fogadja be a barlangból kiömlő Súgó-patakot, amelyet a hegyben összegyűlt karsztvíz táplál.
Első világháborús emlékmű ÚjtusnádElső világháborús emlékmű Újtusnád
Az első világháború századik évfordulóján, 1922-ben, Újtusnád népe emlékművet emelt, amely a falu múltjára emlékeztet. Az emlékmű megörökíti az első világháború 34 hősi halottjának nevét is.
Szürkélő-kő Görgényi-havasok A kövek még mindig szürkék, csak a táj színes. Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg.
Bánya-tetőBánya-tető
A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
Német katona sírja Bálványos-pataka
A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján. Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km.
Tau a ferences keresztTau a ferences kereszt
A Tau a görög ábécé 19-dik, a héber ábécének pedig az utolsó betűje. Az írásbeliség kialakulásával a személyt, illetve nevét helyettesítő írásjel lett. Megtaláltuk, pedig majdnem kifogott rajtunk. Egyetértek, ezt így szinte lehetetlen megtalálni. Gratula .
Trópusi lepkeház ParajdTrópusi lepkeház Parajd
A parajdi trópusi lepkeház páratlan élményt kínál a látogatóinak. Szabadon repülve, testközelből figyelhetjük itt meg a lepkéket. A lepkeház szép kívûlrõl.
Kosztándi borvíz TusnádfürdőKosztándi borvíz Tusnádfürdő
A Kosztándi-borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike. Érdekes volt megtalálnom, ott álltam a borvízforrás mellett 1 méterre, de nem láttam, mert sűrűn benőtte a növényzet. Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem.
A sárkány gerince meddőhányó - HargitafürdőA sárkány gerince meddőhányó - Hargitafürdő
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak jobb oldalán, van egy kis, félhektáros meddőhányó. A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki.
Oroszhegyi kilátóOroszhegyi kilátó
A Reztető felől, Székelyszentkirályon keresztül érkeztem Oroszhegyre. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. A doboz már át lett helyezve egy orvosságos dobozba. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében.
Ligat-híd CsíkszeredaLigat-híd Csíkszereda
A Ligat-híd Csíkszereda központi részét a város Ligatnak nevezett részével köti össze. A teljesen felújított vasúti felüljáró hidat 2023 december 22-én adták át, 19 hónapig tartó korszerűsítés után.
Réka vára Rika-erdei erődítményrendszerRéka vára Rika-erdei erődítményrendszer
A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Minden a legnagyobb rendben. Honismereti túrán találtam meg, teljesen új ruhájában, a Rika várát. Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el.
Kincsás vára Bodok-hegységKincsás vára Bodok-hegység
A Baróti Szabó Dávid Iskolaközpont földrajz körösei,megtaláltuk a Kincsás vára rejtekhelyet. Ti vasárnap sétáltok, alvás helyett? Megtaláltuk. A Bodoki-tetőtől délre található az a havasi legelő, melyet Kincsás-tetőnek neveznek és amely tulajdonképpen Kincsás várának belterülete.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Mofetta adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Hargitafürdő térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Bükkfej: Bükkfej felé Köpecről - A "következő" megtaláló meg is "érkezett" :-). Köpec felől közelítettem meg a rejtekhelyet, mely még 2,5 km-re volt légvonalban attól a helytől, ahol a gépkocsimat hagytam.
  • Kalibáskő: A közelben medveles van - A Köves-patak völgyével párhuzamos hegygerincen egy medveles is van. Részletesen leírtam ezt a megközelítési lehetőséget is a rejtekhely leírásában.
  • Váluskút - Marosvásárhely: Padok - Sajnos innen meg a padok is eltuntek nem csak a viz, mar le sem lehet ulni itt.
  • Benedek Elek nagy mesemondó szobra: Nem tükör - Ha arra gondolsz, hogy mi van a segítség képen, azt hiszem ha jól megfigyeled látszik. Szerintem eléggé egértelmű.
  • Pásztor-kő - Hagymás-hegység: Legközelebb GPS - Legközelebb a GPS is velünk jön. Sok sok sziklából kinövő fenyő alatti repedésbe kukucskáltunk, jobbnál jobb helyekre bukkanva, a geoládi nem vonzott minket, mint máskor.
  • Székelykő Dél: Jó ötlet volt - Az északi láda leszedését követően találtuk meg a déli ládát. Jó ötlet volt ide hagyományos ládát telepíteni.
  • Milleniumi fenyves - Rétyi Nyír: A honvéd küldött - át a műút másik oldalára. Rövid karikázás után a gyermekeink versenyt kereshettek.
  • Malomkő utca - Marosvásárhely: A lépcsők új arculata - Miután értesültem róla, hogy a Rákóczi-lépcső, majd a Hangya-lépcső után, a Malomkő utca lépcsőit is kifestették, kibicikliztem a helyszínre. Bevallom előítéletekkel érkeztem, hiszen a két első lépcső rajzai nem nyerték meg a tetszésemet, azok sehogy sem illenek bele a város arculatába.
  • Kőkép - Segesvár: A Kőkép köve - A Kőképnél lévő geodoboz a helyén van és meg lehet keresni. Némi segítséget is hátrahagytam egy zöld felirat formájában, amit egy kis por segítségével elmosódottá alakítottam, mert egyébként túl rikító lenne.
  • Albert Huet-tér - Nagyszeben: Evangélikus Székesegyház - Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát.
  • Pünkösdi rózsa a Hargitán: Fenyőfa - Na, ezt piszkálja ki akinek egy kicsit is nagyobb a keze. Kereken 10 percig kerítettem a dobozt, míg sikerül kibányásznom a hasadékból.
  • Egykori cinóber-bánya - Büdösfürdő: Büdösfürdői leánykérés - A fiatalember kb nagyon biztosra ment és azért nem használta a rovásírást, hogy a leányzó mindenképp válaszolni tudjon. A történetből még annyit lehet tudni, hogy a lányt bekötött szemmel vezette a helyszínre a párja.
  • Szejkefürdő: Ezt is megtaláltuk - Ugyanazzal a lelkes csapattal, mint a korábbi Szarkakőit. Itt is nagyon jó a leírás, és természetesen a látvány.
  • Vár-domb - Csíkcsomortán: Szerencsésen megtaláltam este hét körül - A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen. Nagyobb baj viszont, hogy a doboz ott díszelgett a () alatt teljesen fedetlenül, így a fehér zacskó már távolról kiszúrta a szemem.
  • Szakadát-mező Nyugati rész: Havasi mező - Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. Itt fogyasztottuk el elemózsiánkat és az elmaradhatatlan csokit.
  • Katolikus templom - Csíkmenaság: Harmadik probalkozas utan - Vegre bejutottunk a templom belso udvarara. A bokrot is megtalaltuk, amely a dobozt rejti, csak nem vettuk ki, mert esett az eso, s nem akartuk elaztatni a "kicsengetos" ruhankat.
  • Bodvaji temető: Nagyon szép hely - Bodvajban sátorozva. Egy esti séta alkalmával találtuk meg a dobozt.
  • Kőkert éle: Kőkert éle - Nagyon erdekes rejtes, de ovatosan kell maszni ,mert konnyen le lehet esni.
  • MOGYE Könyvtár - Marosvásárhely: Nálunk nincs olyan, hogy beteg láda - Szerintem a "beteg láda" egy "beteg" kifejezés. Helyes csak akkor volna, ha a beteg szót a kifejezésben mindig idézőjelbe tennék.
  • Sugásfürdő: A megtalálás dátuma - Ha emlékeztek rá, vagy még tudjátok, állítsátok be a megtalálás dátumát is, hogy a bejegyzések időrendi sorrendbe kerüljenek.
  • Veresvíz - Tusnádfürdő: Becks helyett Skol - Miután a román geojátszótérről jelezték, hogy valószínűleg eltűnt a geodoboz, a helyszínen ellenőriztem a rejteket. Tényleg eltűnt minden, a geodoboz, és a Becks is.
  • Katolikus templom - Esztelnek: Kerítés - A rejtek, az megvan, de a doboz nem került elő. Nem is tudom miért nem rejtették a dobozt a várfal valamelyik üregébe?
  • Lobogó-borvíz - Kirulyfürdő: Csak ki kell várni! - Ahogyan a leírásban is említettem, ez egy bizonyos periodicitással működő gejzír. A megfigyelők szerint 51 órás ez a periódus, ami alatt kitör, fokozatosan elcsendesedik, majd a felgyülemlő gáz nyomásának következtében újból feltör a vízoszlop.
  • Lucs tőzegláp - Hargita-hegység: Bár késve indultam, mégis első lettem - Szokás szerint késve indultam neki. Lekéstem a reggelt, a delet, a délutánt, a szombatot, és a vasárnapot is.

Sikerült eljutni Hargitafürdő környékére? Tetszett a Mofetta? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.