Zöldlonka település (Bákó megye) Központ: Gorzafalva. Zöldlonka román elnevezése: Calcai.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Zöldlonka (Bákó megye) és környéke turisztikai látnivalói

Törvényszék Törvényszék Kézdivásárhely 42,74 km-re
A kézdivásárhelyi (egykori királyi) tövényszék épülete a XVIII-dik század közepén épült. Az Ady Endre utca 5 szám alatt található.
Fortyogófürdő Fortyogófürdő Székelypetőfalva 48,04 km-re
Székelypetőfalva határában található Fortyogófürdőnek már az 1800-as években nagy látogatottsága volt. Feredő - Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük. A doboz a helyén - Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben. Nemcsak a környékről, de messzi tájakról is fogadta a reumatikus bántalmakra panaszkodókat, ugyanis a régi öregek szerint a pezsgő víz csodaszerként hatott ezekre a nyavalyákra.
Kászonújfalu temetője Kászonújfalu temetője 42,02 km-re
A Kászoni medencébe érve a legelső település Kászonújfalu. Csend és nyugalom - Ide is kitértünk hazafele. Csak én nem találom, vagy eltűnt? - A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Mi sem találtuk - Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el. Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik.
Csíkszentgyörgyi panoráma Csíkszentgyörgyi panoráma 49,35 km-re
A falu feletti dombok között húzódik meg a borvízfürdő. Csíkszentgyörgyi panoráma - Csíkbánkfalváról indulva, a Szentegyházas-pataka völgye mentén haladva, jó mínőségű, kaviccsal borított úton közelítettem meg a tetőt, kocsival. Innen tovább a tetőre kikapaszkodva szép kilátás nyílik a völgyre, takaros kis kápolna is van alattunk.
Venetúrné vára Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all. A berecki Venetúrné vára - A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai. Római castrum - Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. Venetúrné átváltozása - A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt.
Régi sóaknák Régi sóaknák Aknavásár 9,78 km-re
Aknavásáron, a Fetele Targului (A vásár lányai) nevű domb nyugati oldalán, a Valcele-patak közelében, már a XIV-dik században bányászták a sót. Meglepetés a rejtekben - A Kósna-dombi kirándulás után, már csak nagyon kevés időm maradt a sötétedésig. Mivel a sóréteg viszonylag kis mélységben van, az elején egyszerűen csak gödröket ástak, ezek később lefelé szélesedni kezdtek, és harangformát vettek fel.
Sóskútfürdő Sóskútfürdő 45,08 km-re
Sóskútfürdő egy szabadon használható gyógyfürdő. Lakodalom - Többször eljártunk a fürdő mellette, többször meg is álltunk, de most egészen más volt a cél. Sóshódfürdő - Későre jöttem rá, hogy nincs (doboz) mit keresni. Hódvolt, hódnemvolt - Nem láttunk hódokra utaló nyomokat a patakon, de az is lehet, hogy csak nem volt szemünk hozzá. A kászoni medence szélén, Kászonújfalu és a Nyerges–tető között található.
Katrosa-csárda Katrosa-csárda Katrosa 38,92 km-re
Katrosa a Bellő- és a Nagyméh-patak közötti terület, lomberdővel és legelőkkel borított. Katrosa-üdülőtelep a Kászon-patak völgyében található, a Katrosa-patak Kászon-patakba történő beömlésénél, a Kézdivásárhely és Csíkkozmás közötti 11B jelzésű műúton.
Tanyavilág Gyürke 45,8 km-re
Gyürke Csíkszentgyörgyhöz tartozik, személygépkocsival megközelíthetetlen. Menaságtól körülbelül 14 km-re található, ami két és fél óra szekérutat jelent, a Fiság-, majd a Csobányos-patak mentén.
Millennium szálló Millennium szálló Kézdivásárhely 42,19 km-re
A város egyik legdrágább étterme működött itt, Sinkovits Aurél építette 1895-ben. 1944-ig működött benne vendéglátó tevékenység, szálloda és étterem.
Farkasvár Farkasvár Bereck 30,28 km-re
Keresunk egy dombszeru kiemelkedest. Kinn a bárány - Meglett. A berecki Farkasvár - Bereckből hazafele tartva. A hely farkast vár - Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt. Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul.
Csomortán 31,73 km-re
Csomortán falu Kézdivásárhelytől 11 km-re északkeletre található, a Szent Mihály-hegy nyugati lábánál. Fogalomzavar - Nem ertek valamit. Román helységnevek - Csomortán románul Lutoasa. Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik.
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 34,91 km-re
Bélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században. Szép ép templom - Kár, hogy zárva volt. Zárt templomok látogatása - Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu.
Fortyogófürdő Kézdivásárhely határában található a Fortyogófürdő nevű, egykori gyógyüdülőhely. Egy kis biciklizés - Nagybátyámmal és a kislányával voltunk a Fortyogónál vizért és amíg ők vizet töltöttek addig én felkerestem a rejteket. Jegenye - Megtaláltam. Mikor lesz ebből gálickő? - Rettenetesen lepattant hely.
Márton Áron szobra Gelence 40,88 km-re
Márton Áron szobra, 2006 - Gelence.
Vigadó Művelődési Ház A kézdivásárhelyi főtér északnyugati oldalán áll a Vigadó Művelődési Ház, épült 1902-1904 között. Az impozáns épület homlokzatát az 1902-es, építési évszámos városi címer ékesíti.
Ozsdola egy másik nevezetessége a Kőlik, amelyet 1896-ban W Hausmann említ, aki azt állítja, hogy a Kőlik földrengés által keletkezett. 1884-ben pedig Albert E Bielz által készített barlangleltárban is szerepel az ozsdolai barlang.
Görög-katolikus templom Gelence 40,78 km-re
Görög-katolikus templom - Gelence Meglepetes templom - Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen.
Ojtoz vára Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Határvár - A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz. Új geodoboz új rejtekben - Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Ásatás - Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Bereck után áthaladunk az Ojtozi-hágón, majd szerpentineken ereszkedünk be az ojtozi szorosba.
Szent Mihály katolikus templom Szent Mihály katolikus templom Újfalu 5,85 km-re
Újfalu, románul Satu Nou, a Tatros mentén, Ónfalvától nyugatra, Aknavásártól délkeletre, Szőlőhegy és Szitás falvak között fekvő település. Szőlőhegy községhez tartozik.
Tölgyes-vízesés 19,42 km-re
Tölgyes-vízesés
Kápolnamező-borvízforrás Kápolnamező-borvízforrás Lázárfalva 49,74 km-re
Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. Eltűnt a régi doboz, éljen az új - A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk.
Református templom Református templom Kézdioroszfalu 41,29 km-re
Középkori templomáról nincs adat. Város széle - Megtaláltam a dobozt. Szombati körút - Fortyogóról átbicajoztunk a templomig. Felso haromszeki portya - Az unneples mellett meg dobozkeresere is szakitottam idot. Lakói azonban katolikusok voltak, és a reformáció után is részben azok maradtak, temploma református.
Cece vára Cece vára 36,16 km-re
Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Időutazás volt - Valóban, csak nem előre, hanem vissza. Időutazás - Most veszem én is észre, hogy jövő szerdán találtátok meg a jkgabor-féle geoládát. Datum - A helyes datum november 4.
Viisoara gömbkövei Viisoara gömbkövei 10,29 km-re
Viisoara falu gömbkövei a településtől körülbelül 700 méterre találhatók, északnyugatra. Gömbkövek az ösvény mellett, geodoboz a domb tetején - Viisoara faluba, magyarul talán Viszóra, Tatros (Targu Trotus) községból indulva lehet eljutni, 2 km aszfaltozatlan út megtétele után. Madárdalos este - Esti ráadásnak, a Velnica kőbánya vízesései után, még megkerestük a kőgombák geodobozát. A gömbkövek beágyazódtak a Varatici-patak fölé emelkedő sziklafalba, de a Docmana dombra vezető ösvény közelében is hever néhány a fűben.
Szerelmi lakatfal Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 42,19 km-re
2014 február 14-én szerelem lakatfalat helyeznek ki Kézdivásárhelyen, a 44-es udvartér bejáratában, amit Szerelmi lakatfalnak kereszteltek el. A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
Katolikus templom Kézdimartonos Kézdivásárhelytől 12 km-re keletre, Bereck közelében, a Nagyhegy alatti völgyben fekszik. A templomnál - Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt. A segítség fentről jött - A feliratot megtaláltuk és rájöttünk hogy valamiképp be kellene jutni az udvarra de a kapuk zárva voltak. Kaptam ide egy csendes tarsat - Miutan jol beettunk a tokanybol a Nagy portan, elcsaltam Katat egy kis terepmunkara. A falu alsó végén a Kápolnaszernek nevezett helyen a XVII-dik században kolostor állt, melynek nyoma nem maradt.
Dofteana-szurdok Dofteana-szurdok Doftána 16,62 km-re
A Dofteana-szurdok a Nemere egyik legszebb szorosa, a 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található. Zöld erdő mélyén, kis patak szélén - Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot. A legszebb részén a patak völgye teljesen összeszűkül, egy vízesés előtti sziklatömb a patak fölé nyúlik ki.
Céhtörténeti Múzeum Céhtörténeti Múzeum Kézdivásárhely 42,16 km-re
A kézdivásárhelyi múzeum épülete 1857-ben épült, sokáig a városháza működött benne. Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét.
Minimum Party Minimum Party Kászonaltíz 35,15 km-re
Az Uz völgye fele vezető út mellett, a Tiszás patak torkolatánál, ott ahol csak a madár jár, a 19. A művészi alkotókészség természetbe kihelyezett nyomai - Kászon, illetve Lemhény környékére indultunk, kincskereső kirándulásra, így kapóra jött a két közeli, frissen bejelentett rejtekhely. Kászon 2 - Második állomásunk a táborhely volt. Minimum Party művészeti alkotótábor helyére akadtunk.
Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája Csíkszentgyörgy 49,97 km-re
Csíkszentgyörgy Csíkszeredától 22 km-re terül el, a Fiság völgyében (ez a Csíki-havasokból, Szellő hegy és a Gyürke tető - 1369 m - közelében ered), 757 m tszf magasságban. A második eltűnt geodoboz a Pósa hegyen - Ez már a második rejtekhely, illetve a második eltűnt geodoboz. 0004 - Rengeteg székely kapu van a faluban,s ami örvendetes,hogy sok az új közöttük,csak tobább él a székely kapu állításának hagyománya. EKE-tábor 2015 - Az EKE táborból ezen a napon egy szép kirándulást tettünk a Nagyboldogasszony kápolnájától a Nyerges tetőig. Kiterjedését tekintve Hargita megye második legnagyobb községe (Kászonaltíz után).
Kicsimama utca Kicsimama utca Kézdivásárhely 42,21 km-re
A kézdivásárhelyi 43-as udvarteret ma is Kicsimama utcának nevezik. A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt.
Farok Orra alatti forrás Nemere-hegység 25,04 km-re
A kis forrás 15 percnyi járásra található a Farok Orra névre fordítható, románul Botul Farcului elnevezésű csúcs alatt, a Nemere kék sávval jelzett főgerincén.
Négy ház Négy ház 46,26 km-re
Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között. Akác - Először is nem üregben, hanem kéreg alatt. Verőfényben - Az augusztusi hőségben jól esett a fák árnyékában keresgélni. Fészekalja - Keresés közben majdnem belenyúltunk a frissen kikelt pihe-puha madárfiókák fészkébe. A helyet valamiért Négy háznak hívják errefele.
Hódtanya a halastóban Hódtanya a halastóban Lemhény 29,73 km-re
Hódtanya vagy halastó? Ev vegi seta - Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c. Egy uj dolog - Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök - Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. Lemhény határában nemrég halastó létesült.
Kalapos-kő Kalapos-kő Sólyomkő Gorzafalva 0,66 km-re
A Kalapos-kő a Sólyomkő-körtúrának egyik leglátványosabb pontja. A kalap tetején - A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik. A szikla kalap formája alulról csodálható meg.
Csinód Csinód 14 km-re található Csíkszentmártontól, ahol a falu központjában irányjelző tábla mutatja az Úzvölgye felé vezető utat. Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte.
Balási kúria Balási kúria Kászonimpér 38,24 km-re
Balási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében. Kijavitva - "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik. Az emeleten könyvtár és fegyvertár volt, a levéltár a világháború pusztításának esett áldozatul.
Piliske-tető Piliske-tető Ozsdola 32,62 km-re
A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett. Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
Honvédsírok az Úz völgyében Honvédsírok az Úz völgyében 30,94 km-re
Az Úz-völgyi emlékhelyen augusztus 26-án, az Aklos- és Magyarós-tető alatti völgyben emlékeznek arra a napra, amikor tizenéves leventekatonák átestek a tűzkeresztségen. A honvéd síroknál - Többször jártunk itt, mindkét oldalról, de most dobozt is kereshettünk. Háborúk szele - Részt vettünk a megemlékezésen. Az I és II világháborúban is heves harcok voltak.
Bálványosvár A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza. Székely zászló - Miután felmásztam a várhoz, hiába kerestem a dobozt. Ami sok, az sok - Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. Bálványos I - Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták.
Sószékfürdő Csíkkozmás területén ágazik el a Nyerges-tetőn át Kászon felé vezető út, ennek mentén terül el a Kendereskert és Tófenék nevű falurész. Nagy hó - Egy órai keresés után sem találtuk meg. Megtörténhet - A geodobozok sem halhatatlanok. Enyészet - Kerestük szorgalmasan, igaz, koordináták nélkül. A hagyomány szerint az első telepes Lestyán János volt, akinek beltelkét adósság miatt elárverezték, viszont Kendereskertje megmaradt.
[ Fel ↑ ]
Velnica-kőbánya vízesései - Baloldali zuhatagok
Velnica-kőbánya vízesései - Baloldali zuhatagok 4,34 km-re
Legyező-vízesés, Oldal-vízesés, Emeletes-vízesés, Lépcsős-vízesés, Függőágy-vízesés, Terasz-vízesés, Árkád mögötti-vízesés, Függő kőtömb, Barna-vízesés, Mennyezetes-vízesés.
Velnica-kőbánya vízesései - Jobboldali zuhatagok
Velnica-kőbánya vízesései - Jobboldali zuhatagok 4,69 km-re
A kőbánya vízesése, Zöld-vízesés, Vízsugár-vízesés, Ráfolyt-vízesés.
Büdös-láp Büdös-láp Büdösfürdő 64,94 km-re A büdösfürdői Büdös-láp a Dél-Hargita-hegység keleti oldalán, a Kenderes-patak forrásvidéke felett található, 1200-1210 m-es tengerszint feletti magasságban. Van egy tápanyagban gazdag, eutróf része, és van egy oligotróf területe is.
Kálnoki borvíz Kálnoki borvíz Csobotfalva 60,01 km-re Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez. Hiába - Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Belmezoben - Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. A Kánásor és Somlyó patakok találkozásánál, a kereszteződésben egy tábla fogadja az arra járókat - balra a Kerekeger feredő, jobbra pedig a borvízforrások.
Szent László katolikus templom Szent László katolikus templom Csíkszépvíz 63,67 km-re Csíkszépvíz római katolikus temploma 1880 és 1892 között épült Kiss Sándor gyergyócsomafalvi építész tervei alapján, Szász István üvegcsűri építész kivitelezésében, neogótikus stílusban. 1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta.
Borzvára Borzvára Kispatak 67,15 km-re Kisborosnyó részének tekintik Kispatakot, pedig bő 1,5 kmtávolság választja el a két települést. Kisse esos ido volt - Kellemes kis seta, es a mai nap ez is meglett. Tudás vagy szerencse? - Tudás vagy szerencse? A lényeg, hogy megtaláltam. A szaloncukrot kivettük - Jó mélyen volt, de megtaláltuk. A Bodzafordulói hegyek északi lejtőjéről, a Késa nevű helyről ered a Kispatak vize.
Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton 51,66 km-re Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton 1943
Világháborús katonák sírja Görög-keleti temető 58,62 km-re Ötven, név szerint ismert I. világháborús katona sírja a görög-keleti temetőben, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Mária-kert és Kájoni Herbárium Csíksomlyó 62,41 km-re Csíksomlyón ér véget a Mária-út, ezért az évek során kialakították a Mária-kertet, hogy az elfáradt zarándokok itt megpihenhessenek. 2010-ben 15 udvar kialakítását kezdték itt el, melyek a Mária életében kiemelkedő eseményeknek állítanak emléket.
Aszópataki aranybányák Csíkszentsimon 62 km-re Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni. Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették.
Nyírkert-rétláp Nagytusnád 53,53 km-re Az összesen 4 hektáron elterülő Nyírkert-rétláp, a Benes-rétláp folytatása, Nagytusnádtól dél-nyugatra, a Tusnád-patak földrajzi baloldalán terül el. A növénytani rezervátumban megtalálható a törpenyír, a kék csatavirág, a szibériai hamuvirág, valamint más növényritkaságok és jégkorszakbeli maradványnövények.
Muhos pataki népi fürdő A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot. Dézsafürdő - A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Kipróbáltuk a dézsát - Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben.
Katonasír az Áldomás-pataka aljában 56,1 km-re Négy magyar honvéd sírja felett felállított emlékkereszt. Az Áldomás-pataka aljában, az út mentén, Antal Péter földjén.
Református templom Fotosmartonos 66 km-re Az 1567-i regestrumban Fotos 10 kapuval, Martonos 11 kapuval szerepel, 1602-ben Fotos a neve, középkori templomról nincs adat. Középkori tiszta katolikus lakossága a reformáció idején református lesz.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Kovászna 52,16 km-re Kőrösi Csoma Sándor mellszobra, Jecza Péter - Kovászna
Domokos Pál Péter szobor Domokos Pál Péter szobor Csíksomlyó 62,38 km-re Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. Rakoncátlan doboz - Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. A fejmosás késik, de nem múlik :-) - Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Szobor - Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. 1998 július 5-én leplezték le az ünnep egykori kezdeményezőjének, Domokos Pál Péternek az egész alakos szobrát.
Csukás-tó Tusnádfürdő fő vízfolyása az Olt. Tusnádfürdő 7. - Nagyon tetszett ez a rejtés, igazán ötletes. Sötétben is pontosan - Azt hiszem, utolsónak hagytuk el a fürdő épületét. Zöld tó - A járvány miatt több mint egy évig szünetelt a wellness központ. A szoros mélyén csillogó Csukás-tavat az Olt vizéből, 1882-1893 között, mesterségesen alakították ki, körülötte kis szabadidő-központ alakult ki.
Ismeretlen magyar honvéd sírja Lókút 54,72 km-re Ismeretlen magyar honvéd sírja. Lókút, Kánya Miklós földje, bükkfa mellett.
Római katolikus kápolna Csíkszentmárton 51,94 km-re Csíkszentmárton északi kijáratánál, a Vásárhely nevű falurészen, a Szentsimon felé vezető útelágazásnál áll egy kápolna. Meséje arról szól, hogy a helyén már 1658 előtt létezett egy fából épült kápolna.
Sarlós Boldogasszony kápolna Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség 63,77 km-re A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg. Üres rejtek - Már sötétedés után érkeztem a helyszínre. A lourdesi szűz - Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
Torzó Bálványosfürdő 51,5 km-re Torzó - Bálványosfürdő
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.