Békéscsaba település (Békés vármegye) Közeli látnivalók: Jankay-Kolozsváry-Tevan Gyűjtemény Békéscsaba, Munkácsy Mihály Múzeum Békéscsaba, Munkácsy Mihály Emlékház Békéscsaba, Körösök Völgye Látogatóközpont Békéscsaba, Szlovák tájház Békéscsaba, Mesés Babaház Békéscsaba, Boltmúzeum Békéscsaba, Meseház Békéscsaba.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben regisztráció/bejelentkezés után

Békéscsaba (Békés vármegye) és környéke turisztikai látnivalói

(részletek bejelentkezés után)
1,75 km-re. A Gabonamúzeum létesítményei a Gajdács vagy Csabai-tanya, a Csókási vagy Kiss-féle szélmalom, a Vésztő-Mágori szín, Mladonyiczky Béla A mag című szoborkompozíciója, Emil Vitroel a Bőség című szobra.
17,31 km-re. A Beliczey-kastély magántulajdonban van, jelenleg nem látogatható, a kerítés mellől az épület sem látszik.
24,03 km-re. Itt alakult meg az ország első vadásztársasága, a Geist család előbb béreli a kastélyt, majd megveszi a területet, a második világháború után a kastély üresen marad, 1993-tól a kondorosi önkormányzat a tulajdonos.
26,72 km-re. Tornyos, földszintes, elővárosi eklektikát mutató épület, kazettás famennyezetű nagyteremmel, a főpárkány alatt vadásztémájú sgraffito díszítéssel.
28,2 km-re. Vásárhelyi–Bréda-kastély Lőkösháza
34,85 km-re. Egy interaktív tanösvény, mely játékokkal, tanösvénytáblákkal és csónakozási lehetőségekkel mutatja be a fákat, a madárvilágot, és a holtágat.
42,59 km-re. A kastély, mely átvészelte a háborúkat, eredetileg 22 szobából, fürdőszobákból és mellékhelyiségekből állt - ma művelődési ház, iskola és könyvtár.
43,83 km-re. Nagyváradtól 38 km-re délnyugatra a Kölesér partján fekszik, Nagyvárad - Arad - Temesvár országúton, a román-magyar országhatártól keletre.
44,57 km-re. Nevével ellentétben a tó csak 10 m mély, kis alapterületű, átmérője 50 m, az ország negyedik legnagyobb, ilyen módon keletkezett krátertava.
44,75 km-re. Látnivalói a fotéren álló Csonka-torony, a benne muködo Arany János-emlékmúzeummal, és a fotér másik oldalán levo mellszobrok.
44,82 km-re. Kulin György-emlékház - Nagyszalonta
44,91 km-re. Őrtornya, amelyben puskaport és fegyvereket tároltak, még ma is áll, és a Csonka-torony néven vált ismertté.
45,97 km-re. A fedett lovarda mellett található platánfát, egy másik társával együtt, 1819-ben ültették.
48,9 km-re. A Tetemre hívás című Arany János balladában is megörökített radványi sötét erdő az egykori Körös menti ártéri keményfás ligetek maradványa.
49,79 km-re. Cséffai Természeti Park
58,73 km-re. A templomot még Vörös templomnak is nevezik, mivel a külső borítását csiszolt vöröstéglából keszítették.
58,89 km-re. 1291-ben itt halt meg IV-dik Kun László magyar király, 1604-06-ban Bocskai hajdúi rombolták le.
59,19 km-re. A meghirdetett pályázatra 14 terv érkezett, melyek közül Huszár Adolf nyerte el a bírálóbizottság első díját.
59,3 km-re. 25 méter magas és erőd kinézete van, 1927-ben renoválták utoljára.
59,31 km-re. Az aradiak, eredeti fogadalmuknak megfelelően, ma is megismétlik az Úrnapi körmenetet, minden év Úr napját követő vasárnapján.
60,01 km-re. Korunkra legjobban az újkori erőd maradt fenn, melynek meglátogatásakor fejet hajthatunk az 1848/49-es szabadságharc után itt kivégzett tábornokaink előtt is.
60,13 km-re. Dietrich-Süköwsky kastély - Pankota
60,49 km-re. A vonal hossza 55 km.
60,62 km-re. Az aradi vértanúk vesztőhelye
60,67 km-re. Most a Traian nevét viseli.
60,71 km-re. Aradtól 35 kilométerre, a folyó bal partján, mélyen a Maros Ártéri Természetvédelmi Terület szívében helyezkedik el.
61,01 km-re. Ez a híd Csongrád-Csanád vármegye legrégebbi téglaboltozatos hídja, összeköti Földeák belterületét a külterülettel, közlekedésre is szolgál, de rajta mennek keresztül a közüzemi vezetékek is.
61,96 km-re. A Bohus-kastélyt klasszicista stílusban építették, tipikus mezőségi kúria kinézetele van.
62,39 km-re. A templomromot bekerítették, omladozó részeket eltávolították, látogatható.
63,01 km-re. 1849.
64,69 km-re. Rózsafüzér rózsakert - Mondorlak
[ Fel ↑ ]
66,91 km-re. Egregy vára Csóka-hegy Almásegres
69,22 km-re. A tűsgátas rendszerű duzzasztó az első vasbeton szerkezetű vízépítési műtárgy az országban, terveit Zielinszky Szilárd műegyetemi tanár készítette.
69,3 km-re. Gyorok falutól nyugatra található, egykori homokbánya területén alakították ki, idegenforgalmi célokból.
72,04 km-re. Felújítás után kialakították az új, 900 m hosszú futópályát, valamint a város környezetének élővilágát bemutató tanösvényt.
72,27 km-re. Szent Gellért püspöki öltözetben áll a latin feliratos magas talapzaton, jobb kezét a szívéhez emeli, mellette egy angyal látható, ahogy a püspök felé fordul.
72,45 km-re. A magasból csodálhatjuk meg a Maros-parti ártéri környezetet és annak élővilágát, majd lecsúszhatunk a Kárpát-medence leghosszabb száraz szárazföldi csúzdáján.
72,8 km-re. Az ipari műemléki védelem alatt álló csongrádi pontonhíd a csongrádiak nyelvhasználatában fahídként van emlegetve, de a fa útpálya kivételével a híd vasszerkezetű.
74,08 km-re. Ópálos
75,15 km-re. Fekete nyár Ópálos
75,21 km-re. Félixfürdő
[ Fel ↑ ]
* Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a térképen valós időben - bejelentkezés után.
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.