Orsova település (Mehádia megye) Központ: Orsova.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Orsova (Mehádia megye) és környéke turisztikai látnivalói

Karrmezők Karrmezők Zaton-tó 39,68 km-re
A karrmező (karrosodás) a vízerózió egyik formája a karszt, azaz a mészkő, dolomit és gipszkőzetekben. Ahol a földtani időkben viszonylag lapos kőzetfelületek kerültek a felszínre a vízerózió által, ott a karsztra jellemző kémiai oldódás folytán jellegzetes, éles szélű mélyedések, bordák, barázdák alakultak ki.
Falétra Scarisoara felé 34,41 km-re
Falépcső Scarisoara felé
Gőzölgő-barlang Herkulesfürdő 19,41 km-re
Gőzölgő barlang - Herkulesfürdő Szauna - Tényleg nagyon profi a hely.
Miháld vár Miháld vár Mehádia 20,84 km-re
A településtől északkeletre áll az egykori Miháld várának romja, a 15 m magas lakótorony maradványa, a feltárások alapján a XIV-dik században épült. Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik.
Krajova-szoros Kiskirálymező 31,85 km-re
A 2,5 km hosszú Krajova-szoros (románul Cheile Globului) a Szemenik-hegység déli határán, az Almási-medence keleti végében található. A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
Nagy-Domogléd-csúcs 16,68 km-re
Nagy-Domogléd-csúcs
Őslénytani lelőhely Kiskirálymező 30,84 km-re
Kiskirálymező őslénytani lelőhelye Bélajablánc község területén található, védelem alatt álló terület. Rétekkel és erdős részekkel borított domboldal, ahol a mészkövekben, agyagban és homokban, miocén időszakhoz tartozó ősmaradványokat lehet találni.
Vízimalmok Vízimalmok Ógerlistye 28,06 km-re
A Rudaria-patak szurdokvölgyében huszonkét, fából készült vízszintes vízimalom található, többségüket ma is használják. Folyamatosan zuhogó esőben - Nem kirándulni indultam, de erre vezetett az utam. 1874-ben még ötven ilyen malom működött a völgyben.
Bánsági Szfinx 12,59 km-re
A bánsági szfinxnek nevezett kőszikla a Herkulesfürdőhöz tartozó terület délnyugati szélén, a Cserna folyó partján, a DN 6 jelzésű műút közelében található.
Robbantott-szikla Robbantott-szikla 35,15 km-re
A Robbantott-szikla a Cserna folyó jobb partján található, a Iuta-patak beömlésének közelében. Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték, a Iuta-szorosban eltűnő víz itt jelenik meg ujra.
Isten hídja Isten hídja 39,93 km-re
Az Isten hídja, a legnagyobb természetes híd Romániában, és a második legnagyobb Európában. Az egyetlen olyan romániai természetes híd, amelyen keresztül lehet hajtani gépkocsival.
Nagy-Szviniecsa-csúcs Almás-hegység 20,8 km-re
Nagy-Szviniecsa-csúcs, románul Svinecea (Sviniecea) Mare.
Római kasztrum Teregova 49,79 km-re
A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt. A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette.
Rosec-vízesés 22,06 km-re
Cociu (Rosec)-vízesés Szép hely csak kicsit száraz - Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint.
Porta Orientalis-hágó Domásnya 42,25 km-re
A Porta Orientalis-hágó a vízválasztón helyezkedik el, Domásnya falutól északra. A Keleti Kapu a Mehádiai-völgyet köti össze a Temes völgyével.
Páfrányos-szoros Herkulesfürdő 15,77 km-re
A Páfrányos-szoros, románul Cheile Feregari, Herkulesfürdőtől délre, a Nagy-Domogléd-csúcstól nyugatra található A feregari, ferigari szó valószínűleg a feriga szóból ered, ami magyarul páfrányt, harasztot jelent.
Vasútállomás Vasútállomás Herkulesfürdő 15,34 km-re
Herkulesfürdőtől 8 km-re esik a jellegzetes, monarchia korabeli vasútállomás, műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben. Bánság - Az állomást nem hiába tartják a Monarchia legszebb vasutállomásának. Megvan - Egy ejszakai talalat. Még müködik - Miután egy órát töltöttünk Herkulesfürdön barangolva, megnéztük az állomás barokk épületét is. 1878 és 1886 között épült, barokk stílusban, AD Serres tervei alapján.
Ciucevele védett terület Ciucevele védett terület 46,1 km-re
A Ciucevele védett terület, a Cserna-folyó és a Szén pataka között terül el. Nem volt a helyén? - Miért írod azt, hogy "csak úgy oda van téve az út mellé"? Én a geodobozt egy szikla ferde repedésébe rejtettem, egy kő mögé. A Gorj megyei Pádes községhez tartozó Cserna-falu területén található, 1166 hektáron terül el.
Vízimalmok Kismiháld 36,44 km-re
Mehadika, 1911 és 1918 között Kismiháld, község a Bánságban, Krassó-Szörény megyében, Orsovától 46 km-re észak–északnyugatra, a Szörényi-Érchegység egyik patakvölgyében fekszik. Nevében a kicsinyítő képző Mehádiára utal - Mehadika hírnevét 14 vízimalmának köszönheti, melyek a 20-dik század elején épültek.
Ad Orientem-alagút Teregova 43,39 km-re
A Temesvár - Karánsebes - Orsova vasútvonal, mely eredetileg az Orientbahn elnevezést kapta, 1875 és 1879 között épült. A vasútvonalat, mely a Domásnya-hágó (Porta Orientalis, Keleti Kapu) közelében, északnyugatra körülbelül 1,6 km-re található, a nyugati világ és a Kelet fő összeköttetésének tekintették.
Rablóbarlang Herkulesfürdő 19,19 km-re
Rablóbarlang - Herkulesfürdő Hűsülő - Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág. Félkész ládaoldalak - Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki.
Drankó vára Drankó vára Drenkova 34,81 km-re
Az egykori Krassó–Szörény vármegyében, Berszászka falu szomszédságában, Drenkova település keleeti szélén a Duna partján, a Suva Recska-patak torkolatánál állt valaha Drankó vára. Vár a Dunában - A vár a jelzőtábla szerint 100 m-re van, csakhogy 90 m az a Duna vizében.
Kis-Domogléd-csúcs 17,14 km-re
Kis-Domogléd-csúcs
Rejtett sziklakapu Rejtett sziklakapu 39,79 km-re
Rejtett sziklakapu a Cserna felett
[ Fel ↑ ]
Cserna-völgye, Hét meleg-forrás - Herkulesfürdő
Cserna-völgye, Hét meleg-forrás - Herkulesfürdő 21,62 km-re
Roland-barlang - Cserna-hegység
Roland-barlang - Cserna-hegység 32,02 km-re
Szárkő-hegység 62,67 km-re A Szárkő-hegység a Déli-Kárpátok északnyugati részén található, Krassó-Szörény és Hunyad megyék területén. A Szárkő név az ómagyar szár szóból ered, kopaszkövet jelent.
Teregova-szoros Örményes 52,29 km-re A Temes-Cserna árok a Kárpátok leghosszabb folyosószerű árka, 90 km hosszú, Örményes és Teregova között összeszűkül, kialakítva a Teregova-szorost. A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével.
Mikusa-csúcs Godján-hegység 64,19 km-re Mikusa-csúcs, románul Varful Micusa.
Szkerisóra-tó Godján-hegység 64,33 km-re Szkerisóra-tó, románul Lacul Scarisoara.
Lászlóvára 56,96 km-re A Lászlóvárat Luxemburgi Zsigmond építtette 1427-ben, a Duna túloldalán levő Galambóc várával szemben található. Innét irányították Galambóc ostromát.
Zagyhíd Osztrovó Ómoldova 59,64 km-re Zagyhíd Osztrovó és Ómoldova között, amely nem vezet sehova, de egyébként sem híd.
Kis-Lépcső-csúcs Godján-hegység 63,71 km-re Kis-Lépcső-csúcs, románul Varful Scarita.
Olán-csúcs Godján-hegység 54,96 km-re Olán-csúcs, románul Varful Olanelor. Az olane szó félhenger formájú tetőcserepet jelent.
Hirtelen-vízesés Godján-hegység 66,64 km-re A több mint 290 m magas Hirtelen-vízesés a Godján-hegységben található, vad környezetben, nehezen megközelíthető helyen. A neve románul Scurtele, amit helyesen Hirtelen megáradó vizek-nek lehet fordítani.
Macska-nyereg Godján-hegység 62,64 km-re Macska-nyereg, románul Saua Matului.
Kis-Tucsila-csúcs Godján-hegység 58,61 km-re Kis-Tucsila-csúcs, romanul Varful Tucila Mic.
Babakáj-szikla Babakáj-szikla Lászlóvára 57,25 km-re A Babakáj-szikla egy Dunában található sziklaszirt, Lászlóvára település mellett, mely 7 méterrel emelkedik ki a vízből. A Vaskapu-erőmű megépítése előtt 14-15 m magas volt.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.