Nagycserkesz település (Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye) Közeli látnivalók: Evangelikus templom Nagycserkesz, Fehér-szik ősszikes Tiszavasvári, Görögkatolikus templom Kálmánháza, Római katolikus templom Kálmánháza, Görögkatolikus templom Tiszaeszlár, Ökumenikus templom Szorgalmatos, Dessewffy-kastély Tiszavasvári, Római katolikus templom Tiszavasvári.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Nagycserkesz (Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye) és környéke turisztikai látnivalói

Kisboldogasszony-római katolikus templom Kisboldogasszony-római katolikus templom Tolcsva 36,21 km-re
Tolcsva plébániatemploma a XIV-dik században épült, eredetileg gótikus stílusban. 1536-tól evangélikusok, majda reformátusok használták, de Báthory Zsófia katolikus hitre térése miatt valamikor 1671-ben a római katolikusoké lett.
Nemzeti összetartozás hídja Sátoraljaújhely 47,39 km-re
Egy kalandparki élményt nyújtó, kétirányú, gyalogos függőhíd, Sátoraljaújhelytől délnyugatra, a Vár-hegy és a Szár-hegy között, a Májuskút-patak felett 83 méterrel.
Nagyerdei Víztorony Debrecen 46,38 km-re
A debreceni Nagyerdei park látványossága a ma is működő Víztorony, 1913-ban épült - az épületnek 34 m magas kilátója van. A Nagyerdő lombkoronaszintje felett rá lehet látni az erdőre, az Egyetemvárosra, és az egész Debrecenre.
Ínségdomb Nagykálló 26,81 km-re
Az Ínségdomb egy 12 m magas homokdomb Nagykálló város Kiskálló városrészén, tetején egy kis kilátóval, rálátással a városra és a környékre. A néphagyomány szerint a kis dombot a kiskállói jobbágyok hordták össze, az 1780-as aszály éveiben, a Kállay Ferenc által kölcsönzött gabona fejében.
Gereblye-kő Gereblye-kő Arka 47,07 km-re
Zemplén nyugati részén, turistaösvény-mentes helyen, szép természetes kilátóhely. 560 méter magasan, a Magoska-csúcson lévő geodéziai torony közelében.
Mamutfenyő Csiffytanya Balkány 33,96 km-re
A mamutfenyő Balkány várostól délnyugatra, a Csiffytanya településrészen található, 1860 körül ültette Finta József. 1968-ban a koronáját kettéhasította a villám, azóta acélabroncsok tartják össze, 1989-ben védetté nyilvánítják, 2015-ben az Év fája lett.
Várhegy Várhegy Bodrogkisfalud 28,78 km-re
Kúp alakú hegy Bodrogkisfaludtól 2 kilométerre északra a Zempléni-hegység délkeleti részén, tetejének ovális platóján Szegi vára állt régen.
Kisvárdai vár 49,64 km-re
A kisvárdai vár a város történelmi központjának északnyugati szélén áll, ma a kisvárdai Várszínház működik benne. Az Alföld egyik legmonumentálisabb vára, a Gyulaival együtt a legnagyobb téglából épült vára, a Váradi család birtokközpontja volt.
Teitelbaum Mózes rabbi sírja Sátoraljaújhely 47,83 km-re
Teitelbaum Mózes rabbi sírja, az egyik leglátogatottabb magyarországi zsidó zarándokhely, a sátoraljaújhelyi régi zsidó temetőben található. A rabbi a jámbor zsidó mozgalom népszerűsítéséről, valamint csodatévő gyógyításairól vált híressé.
[ Fel ↑ ]
Oszoly-barlang - Királyerdő-hegység
Oszoly-barlang - Királyerdő-hegység 127,19 km-re
Körösrévi Zichy-barlang - Királyerdő-hegység
Körösrévi Zichy-barlang - Királyerdő-hegység 133,72 km-re
A festői szépségű, 3 km hosszú Révi-szorosban található a révi Zichy-cseppkőbarlang.
Kilenclyukú híd Kilenclyukú híd Hortobágy 51,6 km-re A hortobágyi kilenclyukú híd a történelmi Magyarország legnagyobb kőhídja, a hídfők között 93 m hosszú, a 33-as főút halad át rajta. Ezen a helyen már 1346-ban volt fahíd, végül 1833-ban építenek itt kőhídat, nyolc évig tartó munkával - legutóbb 1983-ban, majd 2009-ben újították fel.
Kazinczy Ferenc mellszobra 66,93 km-re Eredetileg egy gránitkőből készült emlékmű állt Kazinczy Ferenc szülőházával szemben, kerítéssel körülvéve, melyet 1859-ben állíttatott Krajnik Alajos. A szobor 1907 szeptember 22-én került a talapzatra, ugyanekkor emléktábla Kazinczy szülőházára.
Református templom Református templom Abaújvár 64,03 km-re Erődfala 1793-ban, neogótikus tornya pedig 1866-ban épült.
Várhegy Várhegy Füzér 64,23 km-re Az 552 m magas füzéri Várhegy egy vulkanikus képződmény, mely a Hegyköz alacsony medencedombságából magányosan kiemelkedik. A kopár sziklafelszínén sajátos vegetáció alakult ki, ennek a sziklagyepnek a jellegzetes növényei a sziklai ternye, a törpe nőszirom, és a rózsás kövirózsa.
Ezeréves tölgy Ezeréves tölgy Mikepércs 61,42 km-re Az ezerévesnek nevezett, más néven Rákóczi-tölgyfa Mikepércs község határában, a Hajdúbagosra vezető földút mellett áll. A magányos tölgy a szakértők szerint csak 250-300 éves, de a túlzásokra hajlamos, egyszerű falusi ember ezerévesre kerekítette életkorát.
Ördögárok Debrecen 50,75 km-re Debrecen határát a szarmaták által a 320-330-as években létrehozott sánc, az Ördög árkának két vonala is átszeli, ennek egyik szakaszát állították helyre eredeti alakjára. A nép által a Tiszántúlon Ördög árkának nevezett hatalmas földsáncok maradványai többfelé is megtalálhatók az Alföld peremén.
Vértessy-kúria Debrecen 51,23 km-re A köznyelvben kastélynak nevezett, 2011-ben műemlékké nyilvánított, sokáig lepusztult állapotban levő Vértessy-kúria Debrecen délnyugati részében található, a Vértesi út mellett.
Dr Andrássy Ernő park Érmihályfalva első írásos említése 1270 augusztus 20-áról származik, ekkor Michal néven írták. Esti parklátogatás - A park Érmihályfalva talán leginkább rendben tartott, gondozott része. A Turul nemzetségbeli Turul ispán birtoka volt, mely 1270-ben már két faluból álló település volt.
Sziklakápolna Miskolctapolca 58,55 km-re A Jézus szíve-sziklakápolna Miskolctapolcán, a Brassó utcában található. A kápolnát az e helyen levő mésztufába vágott két barlangból alakították ki, melyeket eredetileg birkaakolnak használtak.
Eötvös-Gorove-kastély Eötvös-Gorove-kastély Sály 64,46 km-re Eredetileg az 1770-es években épült barokk stílusban, majd 1830 körül klasszicista stílusban átépítették és ekkor kapta mai alakját. Főhomlokzatának jellegzetes motívuma a fejezetes pillérekkel összekapcsolt, kétszintes árkádsor, valamint az előreléptetett, háromszög oromzatú középrizalitok.
Kőember-szikla Kőember-szikla Bózsva 55,66 km-re A Kőember-szikla Bózsva településtől dél-délnyugatra található. Kilátópont Bózsva felett - Egy Milic-túra után levezetésként Bózsvánál felmásztam a Kőember-sziklához. Megközelíthető Bózsva Csehország nevű részéből, a Dózsa György úton a Béla-sziklától indulva.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.