Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Fatörzs-barlang

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Fatörzs-barlang..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Fatörzs-barlang felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szfinx Robbantott szikla Cserna völgye Herkulesfürdő
Szfinx
Növények Marosvásárhely botanikus kert dendrológiai park
Növények
Fentről Cece vára
Fentről
Kőhíd Fáraó-szikla Kománfalva
Kőhíd
Az emlékmű Homoródkarácsonyfalva
Az emlékmű
Lengőhid a Vargyas patak felett
Lengőhid a Vargyas patak felett

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Fatörzs-barlang fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Fatörzs-barlang!

A 1,86 km távolságra található, legközelebbi település, Andrenyásza turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Sok szép emlékkel ajándékoztak meg, köztük az az érzés, amit a Szarkakő 40 m magaból nyújtott. Egy Daewoo Tico szemelygepkocsival, remeltem, hogy a kozelebe tudunk jutni. Megtaláltam, így nagyon örvendtem. Az Udvarhelyi-medencét keretező dombok legmagasabbika, a 886 méter magas Szarka-kő, messziről csak erdővel borított csúcsnak látszik.
Nyágrán, a Maros-szoros felsõ szakaszán, a barlangok elérik a 800 m tengerszint feletti szintet. T1 és T2 barlangok - Göde-Nyágra.
Sütő András szobra Székelyudvarhely Sütő András szobra - Székelyudvarhely.
A Csere-negyed Farkaslaka legújabb falurésze, inkább fiatalok lakják, akik egymás között anyósmentes övezetnek becézik a lakhelyüket. Az elmúlt két évben kiépítették itt az ivóvíz- és szennyvízrendszert, nemrég pedig térkővel borították a negyed utcáit.
A görgényszentimrei Bornemissza-kastély mögött egy gyönyörű dendrológiai park található. Erdekes park, a portas bemutatta az udvart es a parkot. Megtalaltuk . A kapus furcsán nézett ránk, mikor bekérezkedtünk, de végül beengedett.
A Bekecs-tetőtől keletre található a Hollós-tó, ez egy körülbelül 100x50 m-es mesterséges tó. Gondolom, hogy a lentebb levő Hollós-tanyát látta el vízzel.
Román kori jellegét a torony alatti kapu kőkerete, a kórus ablaka, a sekrestye által eltakart oszlop őrizte meg. A későbbi átalakítások és újítások során a templom barokk jelleget kap.
A ferencesek marosvásárhelyi jelenléte egyenes összefüggésben van a reformációval, ami a XVI-dik században teret hódít Erdélyben. Az első alkalommal amikor próbálkoztam, nem tudtam megközelíteni a feltételezett rejteket. Nem kell belenyúlni, alatta van. Hát, már kétszer próbálkoztunk.
Marosvásárhely marosszentgyörgyi határánál levő temető északi részén a Máriaffy család temetkező helye és kápolnája található. Gps nélkül kerestem ezt a rejteket is, de hát egy kápolnát könnyű megtalálni. Erre szokták mondani, hogy ha valamit keresel, azt mindig az utolsó helyen találod meg. Szűk és kicsi hely volt eleinte észre sem vettem.
A háromkúti útból kitérő, a Gyümölcsénes-tetőre vezető út pillanatnyilag kicsi kocsival is járható. Innen Lucs-kő irányába haladunk, de nem térünk majd le balra a kőhöz, hanem egyenesen folytatjuk utunk a gerincen, majd jobbra térve kimászunk a Fekete Bitkára.
Kis Lomás úr szikla A Kis-Lomás-vízesés felé menet megálltam megkeresni ezt a dobozt. Remélem te is tartod magad majd az egyezségünkhöz, és te is rejtesz ott egy geodobozt. Mikor olvastam, hogy a Kis Lomás vízeséshez készülsz, biztos voltam benne, hogy itt is rejteni fogsz. A Kis-Lomás-vízesés közelében, a kék háromszöggel jelzett túraútvonal felett látványos sziklaalakzatok emelkednek.
A Hargitafürdőtől délnyugatra húzodó sziklás kráterperem hasonló a Bagolykőhöz, amire szép időben nagyon jó kilátás nyílik. Látom belejöttél a kerékpározásba, csak gratulálni tudok. A tegnapi bemelegítés után, ma újra biciklitúrára indultam.
1322-ben Keresztúr néven jelentkezik az oklevelekben, majd 1323-ban Kyrizthur, 1334-ben de Sancta Cruce, 1450-ben Kereszthur néven. 1322-ben temploma van, ugyanis a falu Keresztúr nevét csak templomától kaphatta, mely a szent kereszt tiszteletére volt szentelve.
A Fingó-borviz vagy Cseredombi-forrás, Erzsébet-forrás, a Csiga-dombi aragonitbányától keletre, a műútról 800 méterre fakad, vasas-sós vizét asztali vízként használják. Lemértem és feltöltöttem segédpontként a letérő koordinátáit. Onnan sétáltunk fel a forrásig. Utolso allomasa volt a varsagi turamnak, a Moric korol ereszkedtem le es mivel egy kicsit eltavolodtam a celtol roviditettem a borviz fele, es ez lett a vesztem, mert a tovises cserjek kozott vagtam at es egy tovis atszurta a bicikli kerekenek az oldalfalat.
Cseresnyéje hires az egész székely földön. Már régóta tervezem, hogy meglátogatom a sükői ferde tornyot és a közelben található Rez-tetői kilátót. Hol a falu között lefolyó Gátpataka ered, messze fenn a Rez oldalában 2000 lábbal a tenger szinvonala felett fekszik Sükő.
1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
A bözödi levenduladomb a tó keleti végénél, a kőrispataki letérőnél található, különleges helyszínen. 2023-ban június 20 és július 9 között szerveztek nyílt napokat, naponta 10-21 óra között.
Foleg csupasz csucsok, hegyhatak valtogatjak egymast, ezert is a kilatas az egyszeruen nagyszeru. Az Emberfo csucs a Suhard hegyseg legmagasabb kiemelkedese a maga 1932 m-el, a Radnai-Borgoi havasok es az Obcinak kozott talalhato.
Mini Nyárád Látogatóközpont Vármező A Mini Nyárád látogatóközpont Vármezőn az Állomás utca 156 szám alatt található, a keskeny nyomvonalú vasút vármezői állomása mellett. Fő látnivalója egy 10 m2-es terepasztal, mely a Felső-Nyárádmente ismertebb látnivalóit mutatja be miniatűr méretben.
Feltételezik, hogy hajója gótikus kor előtti és csak a szentélyt újították, illetve építették teljesen újjá a gótikus korban. Mai templomának építését stíluselemei alapján a XV-dik századra teszik, mint a késő gótikus kor emlékét.
A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is.
Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb. Ellenőriztem a rejtekhelyet, a geodoboz a helyén van, és még nem találta meg senki. Valoszinu hogy mar nincs meg a doboz, a leiras nagyon egyertelmu, meg is talaltam a ketlabu fat, egy kicsit megcsonkitva, de csupan egy ures fedel nelkuli sarga poharszeru muanyagedenyt talaltam. Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók, a helybeliek Kőliknak nevezik a helyet.
Ezen a helyen, 1506-ban alkották meg az agyagfalvi constitutio-t. Bár még este 6 óra sincs, koromsötét van. Betértem az emlékműhöz, hogy megkeressem a dobozt. A lada ismet keresheto.
Az idáig felvezető út tele van virággal.
Orbán Balázs régi templomát részletesen leírja, bizonyos, hogy itt középkori templom volt. Szentélye sokszöggel záródott, hosszúkás keskeny ablakai durva félkörívben végződtek, minden díszművészet nélkül.
A Csicsói-Hargita északi kilátópontja és a kőgombák között, látványos sziklabástyákat láthatunk.
Békásszoros település nyugati végében, a Súgó-szoros Természetvédelmi Terület bejáratától nem messze, közvetlenül az út mellett, a Békás-patak medrében egy fából ácsolt mosógépet találunk. A közeli kerítéseken, korlátokon szőnyegek száradnak.
A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak. A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében.
Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Igaz Peter. A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje.
Náznánfalva határában feltárt leletek egyértelműen alátámasztják, hogy már a bronz és a római korban is lakott terület volt. Marosszentkirály felől érkeztünk ide, miután az Aranyhalacskánál rejtettem egy geodobozt, a fekete hattyú minden tiltakozása ellenére. Itt is már másodjára próbálkozok. Szép kis kápolna, de sajnos a kapu zárva.
Csonka villa, épült 1910-ben. Cuza Voda utca 35 szám, Marosvásárhely.
Bözödújfalu tragédiája az 1980-as években történt. Még sosem jártam erre, ma került alkalom a hely felkeresésére. A kidőlt fa megvolt, de akkora volt a bozót körülötte, hogy az már gyanús volt. Az esztelen falurombolás során elárasztott település.
Művészeti iskola, egykori római-katolikus felekezeti leányiskola. Forradalom utca 9 szám, Marosvásárhely.
Két évig tartó civil és érdekvédelmi összefogás küzdelme árán Marosvásárhelyen sikerült elnevezni egy iskolát az egykori városépítő polgármesterről, Bernády Györgyről. Ez a 2,5 m kifogott rajtam. Én itt járok haza, és már nagyon rég keresek egy megfelelő rejteket. Egyetértek.
Parlament, vegyes üzlet és kiskocsma - Székelyvarság.
Gratulálok a geodoboz megtalálásához. A ládát, dobozkát, sikerűlt TÚL JÓL elrejteni. Gyergyótölgyestől északra, a helység központjától 2 km távolságra emelkedik ki egy magányos sziklaszirt.
Meglepően szép a kidőlt erdőben előbukkanó kétágú vízesés. A Kofa-vízesés felé Dédabisztrán, a Bisztra-patak torkolatánál, az Istenszéke nevű utcán tértem le a főútról. Amint felértünk a vízesés tetejére egyből kiszúrtuk a rejteket és így könnyen meglett a dobozka. A Kofa völgyében található egy nagyon bővizű forrás, melynek az a különlegessége, hogy a forrás vize mintegy fél méter vízszintes szakasz után, vízesésként veti magát a mélybe.
Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál. Fáradt voltam, de egy kéthetes szünet után már nagyon hiányzott a túrázás. A Csudálókőnél túráztunk, majd Libán, Sikaszó, végül Ivó látnivalóit néztük meg. Barátommal, Mihálydeák Ferivel megtaláltuk ezt a geodobozt.
Besztercétől mindössze 8 km-re délre fekvő, egykor többségében szászok lakta település temploma a 14-dik század derekán épült. Már megint az Óvárhely melletti tölgyerdőben jártunk, kockás liliomokat nézni, fotózni.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Fatörzs-barlang adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Nekivagtunk a meredek oldalnak, amit meg jobban nehezitettek a lehulott levelek, mivel ezek nagyon csusztak. De minden faradsagot megert a csodalatos kepzodmenyek es a taj latvanya.
  • Csak kicsit nehéz megközelíteni, főleg, hogy mi az alattuk levő elkerített réten keresztül indultunk fel.
  • Eleg kevesen tudnak errol a helyrol pedig nagyon erdekes geologiai jelenseg szinhelye.
  • Mi felmentünk egy erdei úton a barlangoktól balra kb 600 méterre a rejtekhely szintmagasságáig, és onnan a szintgörbén közelítettük meg a helyet. Igaz, hogy így a sziklák fölé kerültünk, de annál nagyobb volt az élmény.
  • A tavaszi terepgyakorlat elso napjan. Egy nepes diaksereg egyik tagjakent orvendeztetett meg ez a hely.
  • A terepgyakorlatunk első napján, népes diáksereg kíséretében. A barlangok nagyon érdekesek, érdemes felmászni idáig.
  • A doboz sajnos nem lett meg, pedig amikor megláttam a köveket a fa üregben, akkor már elég egyértelmű volt, hogy az a rejtekhely. Gyorsan kivettem a köveket, egy kis harc a hangyákkal, aztán a meglepetés, hogy nincs ott a doboz.
  • Gondolom a nyárádremetei kísértetek vetették le a székely harisnyát. Bár azt el nem tudom képzelni, hogy miért kell nadrágot húzni egy harisnyára :-).
  • Kolozsvári Szénafüvek Sok sikert. Megéri kimenni, csodaszép hely.
  • A Csukás Hotel lakóiként csak fényképezni álltunk meg. A betűkre felmászva véletlenül láttuk meg a dobozt.
  • De sosem figyeltem fel rá, hogy ennyi gömbkő van még a Sárosbükkben. Már most rezervátumnak kellene nyilvánítani ezt a helyet, mielőtt innen is eltűnnek a gömbkövek, mint a Békásból vagy Györgyfalva környékéről.
  • Könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján. A hely csodálatos, méltó erre a névre.
  • Többszöri próbálkozás után találtam meg, s közben úgy nézett az egyetem portása, mint egy gyanus alakot.
  • > En most voltam ott 2 napja es jobban emlekszem a helyszinre mint Te 4 honap tavlatabol.Ezt a geodobozt én rejtettem.
  • Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen". Hat itt most eppen nem remegett, de azert a megkozelitese az elegge korulmenyes volt, foleg a novenyzet miatt.
  • Szepen felujitottak a fürdöt. Jo volt kiprobalni a labfürdöt.
  • Miután kisütött a nap, sokan kimozdultak. Megteltek az ösvények.
  • A keresdi Bethlen kastély geodobozát áthelyeztem, újra kereshető. A vendégkönyv alatt van.
  • Első látásra érdekesnek tűnt a szerkezet, de még nem láttuk működésben. Rá két napra visszafele jövet, biciklivel, a dög melegben belecsobbantunk, a szőnyeg helyett mi forogtunk a hűvös vízben, mennyei volt :) Utána meg láttuk azt is ahogy a helybéliek zsipp-zsupp kimossák a nagy szőnyegeket.
  • Tusnádfürdő tiszafája Tiszafa kivulrol. Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is.
  • de eggyel megis tobb. Az okumenikus istentisztelet alatt sikerult sunyin, feltunes nelkul bejegyezni magam, meg a templomba is beneztem, szep.
  • Felmásztunk a sziklákhoz, Imecs kivadászta a dobozt a rejtekből. A G C jelet valószínűleg lemosta az eső.
  • A kápolna meseszép, a doboz meglett, a nyilat elmosta az eső. Szent Péter is elhalasztotta a kedvünkért.
  • Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Igazában az zavar, hogy egyetlen vízszintesnek vélt fatörzs sem felelelt meg igazán az elképzelésnek, bár többször is körbejártam a helyet, és minden lehetséges rejtekhelyül szolgáló fát megmotoztam.
  • Mivel csipi a város egyik legjobb rejtéseként számolt be a másik ládáról, gondoltam, hogy megkeresem. Még kerestem korábban is de akkor nem találtam meg.
  • Megtaláltuk.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Fatörzs-barlang? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!