Születés szoborkompozició Sepsiszentgyörgy 23,97 km-re A város központi parkjában, 2011 nyarán egy szobrásztábort rendeztek, ennek műterméke ez az alkotás is. Hol a szuletes? - Hat igen, megszuletni nem nagy dolog, csak lehet fajdalmas. A Születés nevű szoborkompozició Sepsiszentgyörgyön, a Császár Bálint és a Nicolae Iorga utcák találkozásánál, tömbházak között található.
Nárciszrét Sárkány Vád 55,99 km-re Mivel a hasonló tölgyesek többségét már kivágták, a terület nemcsak a nárciszok miatt, hanem mint a vidékre korábban jellemző növénytársulás fönnmaradt képviselője is érdekes. Április végén, a nárciszmezőn - Aznap a környéken kirándultunk, az egyik célpont ez a nárciszmező volt. Még mindig - A doboz továbbra is várja a keresőket, a nárciszok kezdtek virágozni. A híres Nárcisz-mező (románul Poiana Narciselor és Dumbrava Vadului néven is ismert) tulajdonképpen egy 394 hektár kiterjedésű, nedves talajú, ritkás kocsányos tölgyes, amelynek tisztásait májusban ellepik a csillagos nárcisz fehér virágai.
Katolikus templom Torja 47,39 km-re A Szent Miklós-templomtól kapta nevét a domb is, amelyen emelkedik. A XIV-dik század elején Altorjának és Feltorjának két külön plébániatemploma van.
Harangláb Hatolyka 42,07 km-re Annyira gazdag ásványvíz forrásokban hogy a faluban, sőt határain is bajosan lehet édesvizet találni. Élni-halni szójáték - A folyamatos jelen joggal használható, mert egyéb nem létezik. A domb tetején - A sík mezőben egy kiemelkedő domb tetején áll a hangulatos templom, mely felújítás alatt van. A bezárt harangláb, és környékének látnivalói - Hívogató a hatolykai harangláb zárt bejárata, valószínűleg mindenki ezt nézi meg először, de nincs mit tenni, egy keveset kerülni kell. Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván.
Szent Imre erődtemplom Gelence 48,54 km-re A műemléktemplom előtt, a harangtoronytól nyugatra található Szent László király mellszobra. Csodas ez a templomocska - Erdekes a rovasiras az "orokmecses" alatt. Régi ismerős - Régi-új helyet kerestünk fel ebben a kutyát-se-ki időben. Árpádkori templom - A rejteket megtalálni nem is olyan könnyű. Gelence Kézdivásárhelytől 9 km-re fekszik, itt található Székelyföld egyik leghíresebb műemléke, a 13-dik században román stílusban épített katolikus templom.
Várvápai borvíz Tusnádfürdő 56,67 km-re Érdemes itt vizet tölteni a kulacsokba, mert fent nem találunk forrást. Tusnádfürdő túra 1 - Az első állomásunk ezen a kiránduláson. Borvízforrás - A túra első állomása, mindjárt rejtéssel kezdődött, egy jó ízü borvízforrásnál, ahol érdemes megállni, és feltölteni a tartalékot mielőtt tovább mennénk. A tusnádfürdői Várvápai borvíz a kék sávval jelzett, a Vártetőre vezető túraösvény bal oldalán található a Vár-Vápa-patak völgyében.
Tetves-kút 24,99 km-re Megközelíthetjük a kék pont mentén, vagy a Sugás fürdői útról is. Esti séta - Egy kis esti séta a Tetves-kúthoz. Árapataki helynév - Pesty Frigyes helyneveit tanulmányozva, kiderül, hogy Árapatak község közelében, a Határon van egy kútforrás, a Tetves kút. Könnyed séta - A kék pontot jártam végig, és utamba esett, kellemes kis séta volt. Ez nem más, mint egy omladozó kővályú egy forrás közelében, az erdő sűrűjében megbújva, amelyet a helybeliek nem tudni, hogy miert is, Tetves-kútként ismernek.
Berecz asztala Kézdiszentlélek 52,26 km-re Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal - A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt - Sokszor jártunk itt, s nem sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége. A Perkő délnyugati oldalában egy sziklacsoport vonja magára a figyelmet.
Ablak-párkány Bucsecs-hegység 34,12 km-re Ha nem letezne ez a kapu, akkor nem tudnank tovabb haladni ezen az ovon, a kapucska oven. A Braul Portitei vagy az Ablak-parkany a Bucsecs-hegyseg K-i leszakadasanak egyik erdekes pontja, szikla kapuja.
Református templom Kézdioroszfalu 48,27 km-re Lakói azonban katolikusok voltak, és a reformáció után is részben azok maradtak, temploma református. Város széle - Megtaláltam a dobozt. Felso haromszeki portya - Az unneples mellett meg dobozkeresere is szakitottam idot. Szombati körút - Fortyogóról átbicajoztunk a templomig. Középkori templomáról nincs adat.
Vártemplom Sepsiszentgyörgy 25,41 km-re A város régi Ópiaca, a mai Kálvin tér építészeti műemlékegyüttes. Falban - Habár a GPS odébb, már a kopjafáknál jelzett, könnyen megkerült a doboz. Sepsi 1 - Nagyon szép és csendes környék. Emlékezés - Még egész fiatalként pont itt a várfal tövében beszélgettünk az élet nagy kérdéseiről. Itt emelkedik a város egyetlen megmaradt középkori műemléke, a református vártemplom, mely a XV-dik század végén és a XVI-dik század elején épült gótikus ízlésben.
Deubel-üregek Királykő-hegység 47,62 km-re Deubel-üregek Boltivek szomszedsagaban - Minden evben felkeresunk egy femtablat, ami kozvetlenul a boltivek alatt van elhelyezve. Ott voltam a rejtésnél - Sokat töprengtünk rajta, hogy hová is telepítsük a "ládát", végül erre a sziklára esett a választásunk. Deubel-üregek
Köpeci szil 48,29 km-re A győztes fát, a köpeci szilt, a Polgár-Társ Alapítvány nevezte be az Év Fája Európában versenyre. Nem megmondtam! - N Ami kivül, az volt belül is - Hogy mi egyéb lehet még itt? Rengeteg minden. Másodikra - Második próbálkozásra meglett. Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa.
Református templom Olasztelek 53,45 km-re Faragott kövei gótikus átalakításokról vallanak. Munkálatok áldozata lett a geodoboz? - A Kormos-patak völgyében kirándultam, hazafelé Olaszteleken vezetett keresztül az utam. Hamar meglett a doboz - Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve. Olasztelek református templomának késő román és átmeneti stílusban faragott kapuzata van.
Várhegy Ozsdola 56,99 km-re A ket vizfolyas kozott emelkedik a 974 m magas Varberc. Nagy es regi - Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben. Tisztogattunk - Valóban alaposan belepték az indák a rejteket. Szederindák között - A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk. Megkozelitese legkonnyebben Ozsdola kozpontjabol a Moldova fele vezeto utat, a Kadar utat kovetve, majd leterve balra a Kopolno pataki erdoipari uton folytatva egeszen a Fajlo es Eges patakok osszeomlesi pontjaig, ugy jo 5 km-en at.
Salamon sziklái Brassó 18,35 km-re Kitűnő rejtekhely - Megtaláltam ezt a geodobozt. X faktor? - Meglett a doboz ezen a szép őszi délutánon. Februari seta - Nem volt konnyu megtalalni, mert jeges volt a szikla, de a kilatas megerte az erofeszitest. Salamon sziklái.
Bazalt mikro-kanyon Olthévíz 52,59 km-re Bazaltos kőzetek alkotják, melyek körülbelül 1 millió évvel ezelőtt keletkeztek. Szoros - Tényleg jól el van dugva ez a kis kanyon. Az olthévízi bazalt mikro-kanyon védett terület a Persány-hegység középső csoportjában, az olthévízi patak völgyében található.
Sólyomkő vára Sepsibükszád 52,3 km-re Valószinűleg a XII-dik században épült, majd a XIV-XV-dik század folyamán kerül a Mikó család tulajdonába. Ez az egyetlen doboz van csak ott - A sepsibükszádi Sólyomkő váránál, vagy másik nevén Alsó-Sólyomkő
tetején jelenleg egyetlen geodoboz van. Bunker - Egy igazi kánikula időben jól esett az erdei séta, s utána egy gübbenés az Olton túli feredőben. Nincs doboz - Egy pár napja voltam fenn a bunkernél és a dobozt nem találtam a fa üregében. Sólyomkő vára az Alsó-Sólyomkő sziklacsúcsára épült, 1421-ben említik először az irások.
Leánykavár Oltszem 37,5 km-re A Bodoki-havasok egy előhegyén található, melyet északon az Oltba torkolló Vár árka, keleten a Vár-patak és a déli oldalon a Sütei-patak határol. A hely itt is megvan - Hát, a rejtek meglett, a doboz és a szarka nem. Oltszem III - A sütei forrás kudarca után egy újabb erdei sétát tettünk a Leánykavárhoz. Ládahiány - A karácsonyi ünnepek után, őszies időben indultunk rövid sétára. A Leánykavár egy régi erődített település.
Csalán-völgyi varrótű 49,18 km-re Csalán-völgyi varrótű Hatso-nyereg alatt - Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen". Ott voltam a rejtésnél - Nehéz a "varrótű" közelébe férkőzni, átvergődve a borókatengeren, de megéri a fáradságot. Csalán-völgyi varrótű
Szent István emlékkereszt Perkő 52,38 km-re Szent István emlékkereszt - Perkő Hol nem találtátok meg a geodobozt? - Melyik volt az a másik két hely, ahol nem jártatok szerencsével? Azokat a megtalálásokat is be lehet, be kell jelenteni, ahol nem találtátok meg a geodobozt. Kereszt - A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. Szentföldi kirándulás - Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Szent István emlékkereszt - Perkő
Milleniumi kereszt Polyán 55,6 km-re Perkőről Kiskászon felett, Polyán felé sétálva, sokszor láttunk itt őzeket, játszadozó mókuskölyköket, kökörcsint. Karácsony táján rejtettük - Mi is köszönjük hogy ennyien felkerestétek mostanában. Venul az ember - Ez igy van, venul az ember. A dobozt újrarejtettük - A dobozt újrarejtettük. A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most.
Fundáta-völgyi barlang 24 km-re A barlang kiterjedése 200 m, összhossza 958 m, 1945-ben fedezték fel, 2011-ben építették ki turisztikailag. Szep kis barlang - Szep kis barlang, erdekes cseppkovek. Az egyik tablan 40 a masikon 50 - Valóban a koncertjegy áráról van szó. A beugró ára és az eltűnt geodoboz - A félreértések elkerülése végett pontosítanék. A barcarozsnyói Fundáta-völgyi barlang Rozsnyótól 3,5 km-re található, nem messze a rozsnyói vártól, 790 méter tengerszint feletti magasságban.
Buzgó borvíz Fenyves-patak völgye 58,08 km-re A vize viszonylag meleg, az információs tábla szerint 16 fokos. Feltűnően meleg - A boksák fele menet megkóstoltuk. Itató - Ez is egy szimpatikus rejtés. Szomjat oltó - Rendkívül jóízü borvíz. A Buzgó-borvíz a Fenyves-patak vízgyűjtő medencéjében található, eredete mesterséges.
Kariatida szobor Sepsiszentgyörgy 23,95 km-re A város központi parkjában, 2009 nyarán egy szobrásztábort rendeztek, ennek műterméke ez a szobor is. A Golgotan - A Kariatida Petrovics Istvan szobrasz alkotasa. A Kariatida nevű, fába faragott térszobor Sepsiszentgyörgy Újszemerja lakónegyedében, az Andrei Saguna és Vasile Goldis utcák kereszteződésénél levő parkocskában található.
Ozsdolai Óriáskő 54,88 km-re Nem könnyű megtalálni, mert sűrűn benőtte a cserjés. Ozsdola és Martonos között, egy dombon, a Kurtának nevezett helyen, van egy nagy, bár nem óriás méretű, de legendás kő.
Csiszárfürdő 52,75 km-re Igaz - Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk. Feredők - Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban. Fehér csokoládé - Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással. Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését.
Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 55,35 km-re A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A rejtekfát kivágták - eseslevi, április közepén, melyik évben? Mert a bejegyzésed szerint, több mint két évvel ezelőtt találtad meg a geodobozt, 2014-ben. Attila - Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is. Tölgyfa a bükkösben - eseslevi, én a Hun király című bejegyzésed dátuma (2014) miatt kérdeztem rá, hogy melyik évben voltál. Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.