Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Türkös - Barcaság - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Türkös, különböző nevei, iskolája, az oláhok templomairól általában, a türkösi kupolás egyház, a Barahegyi katholikus kápolna. Türkös című fejezet részletesen Terra Siculorum
Bolnok Bolnok. A rejtek mellől kitűnő rálátás van Bolnok villanegyedére.
Több hiedelem is fűződik hozzá.
Érdekes homokkőbe vájt medrében, az úttól körülbelül 400 méterre, egy ásványvíz-forrás buzog fel.
Feledhetetlen kilátás tárul elén onnan.
Jeges-barlang - Nagykő-havas
A Garcsin itt két ágra oszlik, az eredeti déli irányból társfolyója a Kiság törtett le, mig maga a Garcsin mindenütt a Nagykőhavas alján folyva délnyugatra kanyarodik. A Garcsin völgyéből a Nagy-kő havasra. A drájvinos Nagy-kő-túrából hazafele tartva, bár nagyon siettem, nem hagyhattam ki a Garcsin-mező szűz geodobozát. A farsang temetese a Garcsinban. A rejtek szomszedsagaban reszt vettunk a brassoi EKE szervezeseben az ez evi farsangon.
Szamárka-domb Szep kilatas, de szomoruan. Hat igen ez a helyzet a brassoi ladakkal. Szamárka-domb. Az itt elrejtett geodoboz eredeti rejtője egy sepsiszentgyörgyi román fiú, aki Brassóba költözött.
Kőkert éle Pénteken találtuk meg ezt a geodobozt. A Medve-szakadék felől érkeztünk, az erdőben vágva utat magunknak. Kőkert éle. Nagyon erdekes rejtes, de ovatosan kell maszni ,mert konnyen le lehet esni.
Medve-szakadék - Nagy-kő-havas Őszi séta. A Nagykő-havasról visszafele jövet választottuk ezt az utvonalat, és megérte! A késő őszi természet rendkívül szép látványokban részeltetett. Gyökerek közt. Egy eléggé kemény túra befejezésére tette fel a koronát ennek a doboznak a megtalálása. Egyik kedvenc helyem. Innen az egyik legszebb kilátás a Nagy-kő irányába.
Az új, Honterus-forrás nevet 1845-ben kapta, a völggyel együtt.
A szűk hasadékban a patak vize 60 métert esik, és ezalatt 7 kisebb-nagyobb vizesést hoz létre, innen a Hétlépcső-vizesés elnevezés. Kiépített kanyonok helyett fél spárga. Nem lépcsőre, hanem egy ráadás létrára gondoltam. A kanyon felett. Csodálatos a kanyon, a vízesések, de egy kicsit zavaró a sok vaskorlát, lépcső meg létra, igaz nélkülük nehéz lenne végig haladni rajta. Létrák. Megvan a doboz is! Nem volt könnyű megtalálni.
A villához a tömbház utolsó emeletéről egy vaslétrán lehet feljutni.
Csűr-kapu Nagy-kő-havas Az elso mindig emlekezetes. Egy szep nap, egy szep hely.
A Garcsin-völgy felőli részén, 100 méteres szakadék felett állunk.
Hasonló ütközet zajlott le aTömösi-szorosban is, de ez kevésbé ismert a mi tájainkon, mert távolabb van tőlünk.
Itt már az Árpád-korban erődítmény állt. Brassó (Cenk). Kovászna felé vezető útamon egy bő fél napot töltöttem Brassóban. Ott lapul a helyén. Megtaláltuk, miután Áron_bv-nak drukkoltunk, a Cenken rendezett félmaratonon. Gabony lépcső. Nem is értem, hogy eddig, hogy nem kerestük meg ezt a geodobozt, de most eljött az ideje, ezen a februári kissé borús, de inkább tavaszi mint téli napon, korcsolyázás előtt felsétáltunk a Gabony lépcsőkön és megkerestük ezt a dobozt.
Fekete laktanya Brassó
Friedrich Wolf-ház Brassó
A hegy - Brassó
Johannes Honterus-ház Brassó
1783-ban építették, itt mondták ki az önálló erdélyi magyar evangélikus egyházmegye megalakulását.
Demeter-ház Brassó
A csúcsot az északi oldalon érdekes, 8-10 m magas, kúp alakú, konglomerát sziklák építik fel. Nagy-kő csúcs 7létrán át. A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. Kincs a geoládán kívül. Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. Brassó felett. Lenyűgöző kilátás, nem csak a helyszínen, hanem az oda vezető ösvényen is.
Teutsch-ház Brassó
Egykori Szász Nemzeti Bank Brassó
Írott-kő Egy masik Nagy-Ko farka. Mar van egy lada leteve (kb. A természet csipkéje. A kövek írásos részét alolról lehet megcsodálni, tehát a Nagykőhavas csúcs fele vezető ösvényen mielőtt kiérnénk  platóra, balra kell térni. Szikla tetején. Megtaláltam a dobozt.
Jekelius-ház Brassó
A bőség allegóriái Brassó
A Nagy-kő kőgombái - Nagykő-havas Kőgombák menedékhellyel. Nem a kőgombák, hanem a menedékház feletti Csűr-kő volt az úticélom.
Hirscher-ház Brassó
De nemcsak a jó viz, hanem a jó levegő és a környező hegyek szépsége is idevonza a turistákat. Tatrangi víztároló. A víztároló feletti dombon, sok szúrós bokor között megtaláltam ezt a dobozt is. Feszültség a levegőben. A Csukás  hegységből hazafele jövet, már sötétedéskor, megálltunk egy utolsó ladakeresésre. Sötétedéskor. A Csukás-hegységből hazafelé tartottunk, az idei Havasszépe-túráról.
A templom bejárata mellett áll Johannes Honterus bronzszobra, aki az evangélikus vallást Erdélyben elterjesztette. Kis segítséggel. Megtaláltam kis segítséggel, most már tudom hol kezdődik a kerítés, elég relatív. Kis segitseggel. Megtalaltuk Aronekkal, es kis segitseggel. Megtaláltuk. Még márciusban megtaláltuk.
Bolgárszegi-kapu Brassó (Bolgárszegi - kapu). Könyen megtalálható doboz, csak az eső ne esett volna. A hajdani Brassó egyik kapuja. Érdekes kapu, de sokkal szebb a mellette levö Katalin-kapu. Pillangót fogni hóesésben. Forralt bor.
Fehér Torony Brassó Megvan. Megtalaltam. Hosszas keresgélés után megtaláltuk. A szemét tényleg hangulatromboló, de - lássuk be - legalább elriasztja az illetékteleneket a geo"ládától", így feltehetőleg hosszú életű lesz. Egy regi tartozas. Szegyen nem szegyen egyik legnehezebb brassoi dobozom volt.
Az 1975-1981 közötti nagymértékű restaurálási munkálatoknak köszönhetően napjainkban vendéglátói és turisztikai létesítményként működik. Szemetes hely. Ez egy olyan hely volt szamomra, ami tobb volt mint kiabrandito.
Fekete Torony Brassó Csatlakozom az előttem szólóhoz. Valóban könnyű megtalálni, ha az ember visz magával egy profit. Sok beiras. Egy "Unnepi" setat tettem a tortenelmi brassoi tornyoknal. Megalazva es kifosztva. Ezt mar egy jopar eve megtalaltam, akkor meg a lada tele volt, es osztan a rejtek kitorlodott.
A templomkert területén áll a Brassói Ifjak Múzeuma, az Első Román Iskola épülete, és Coresi diakónus román nyomdász szobra.
Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény. Nagy-kő-havas farka. A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához.
A Fellegvár nyugati részét Szent Márton-hegyének nevezik a templom után.
Salamon sziklái Brassó Kitűnő rejtekhely. Megtaláltam ezt a geodobozt. Februari seta. Nem volt konnyu megtalalni, mert jeges volt a szikla, de a kilatas megerte az erofeszitest. X faktor?. Meglett a doboz ezen a szép őszi délutánon.
A piros háromszög jelzésű, meredek ösvényen lehet bejárni, mely Brassó Bolgárszeg városrészének délnyugati végéből indul, mielőtt elérnénk a Salamon sziklákhoz.
Árvaleány-templomnak is nevezték a régiek, mert a hagyomány szerint három árva leány építtette, akik a templom oltára alatt vannak eltemetve.
A nevét állítólag egy forrásról kapta, mely egykor a hegy nyugati oldalán, egy barlangszerű mélyedésből tört fel.
Keresztény-havas-csúcs
A sziklák felett halad el a Zerge (románul Capra Neagra) kabinos felvonó, a közelében és nyugatra található Brassópojána piros színnel jezett, közepes nehézségű, Sulinar nevű sípályája. Megtaláltam. Kis zöld emberkét és egy öngyújtót tettem bele. Elso dobozunk. Megtalaltuk! Azt hiszem megfertozodtunk mi is. Csak most. Ha már a télen, sízés közben nem kerestük meg.
Ebben a hasadékban található az a zuhatagsor, amelyet ma Tamina-vízesésnek neveznek. Ott voltam. Ott voltam a rejtesnel. Minikanyon. Egy csodálatos, ragyogó napsütésben kerestük fel ezt a csodaszép kanyont.
Lempes-domb
Három kislány-tisztás - Keresztény-havas
Erdeifenyők között Barcaszentpéter Pedig van ösvény. https://www. Örülök, hogy van. Egy szóval sem mondtam, hogy nincs ösvény. Türelmesen. Türelmesen megvártuk, amig elvonult a júhnyáj.
Lóhavas Keresztény-havas
[ Fel ↑ ]
Medve-szakadék - Nagy-kő-havas
Medve-szakadék - Nagy-kő-havas 5,62 km-re
A 76 m mély Medve-szakadék hatalmas sziklafalának legmagasabb pontja a Veres-kő teteje. Pompás kilátás nyílik innen a Nagykő-havasra.
Létrás-szakadék - Nagy-kő-havas
Létrás-szakadék - Nagy-kő-havas 5,79 km-re
[ Fel ↑ ]
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.