Kontumáci templom Gyimesbükk 29,32 km-re Ha erre jártok, haza ne menjetek anélkül, hogy ide feljönnétek! Sarokban - A mise végén, amikor a nagy tömeg elvonult, megkerestük ezt a geodobozt. Határ - Szépen rendbehozták a romokat, de a famunka itt-ott javításra szorul. Első megálló - Egy tartalmas, különleges látnivalókban gazdag hétvégét töltöttünk együtt a játékvezetővel. A Rákóczi-várral szemben, a Tatros túlsó partján, a temető mellett van egy csodálatos zarándokhely.
Sebő Ödön keresztje Ugrapataka 20,41 km-re Nem volt vitás, hogy ez a kereszt a térképfelvétel idején még létezett, eltávolíthatták azóta, mégpedig nem jóindulatból. Hát az úgy volt, hogy... - Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés. 2 doboz - Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg.
Disznórió 14,34 km-re Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett - Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre. A Fertő-nyeregtől a Fertő-tető felé érdemes kitérni a Disznó-hegyre, vagy ahogy még a térképen szerepel a Disznórió.

A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Vártető I kilátópont Tusnádfürdő 34,62 km-re Fent - Kellett egy kicsit gondolkozni, hogy melyik kilatopont kozeleben talalhato, de vegul meglett. Tusnádfürdő túra 4 - Túránk negyedik állomása. I. - Képletesen szólva, zsebre dugott kézzel, nézelődve ballagtam ki a Vártetőre - ami, mellesleg nem volt nehéz, mert szakavatott túravezetőm volt - aki, miutan felhivta a figyelmem a geodobozok létezésére, kezembe nyomta a táblagépet, rámtukmálta a megfelelő alkalmazást. A Szent Anna-tó fölé magasodó Nagy-Csomád egyik északi mellékkúpján, a néptől Vártetőnek nevezett magaslaton, található Tusnádfürdő egyik érdekes kirándulási pontja, az Orbán Balázs által csíki Bálványos várnak nevezett középkori vár maradványa.
Hollókő Homoródkeményfalva 30,01 km-re A hozzá fűződő legendáról Orbán Balázs a Székelyföld leírásában is említést tesz. Sötétedés előtt, ebédidőben - Nem itt vezetett el az utam, de Homoródfürdőtől egy kis kitérővel kocsival is megközelíthető a hely. Homoródkeményfalva egyik kevésbé ismert nevezetessége, amelyről a helybeliek is kevesen tudnak, a Hollókő.
Vasas-forrás Bálványosfürdő 41,2 km-re A régi fürdő neve Várpadi-feredő volt, újabb neve a Transzilvánia-fürdő, szénsavas, sós, savas borvízforrások táplálják. Ceruza meghegyezve - A nagy kőről nekünk is más elképzelésünk volt :) akárcsak az előző bejegyzést tevőnek. Hely, ahol a hölgyek letolják a nadrágot - A Jajdon-völgyébe indultunk, útközben röviden megálltunk a Vasas-forrásnál. Bálványos II - Miután leereszkedtünk a hegyről, meglátogattuk ezt a forrást, és a mellette levő kápolnát. Bálványosfürdő Kézdivásárhely felőli bejáratától balra található a Vasas-forrás, és egy új ökumenikus kápolna.
Vármege bükkfái Máréfalva 27,92 km-re Máré várától lefele, a meredeken ereszkedő ösvényt követve, a Vármege elnevezésű helyen, az erdőben egy vastag, legalább 3 m kerületű bükkfára bukkantam.
Homokkő képződmények Homoródalmás 32,2 km-re A közelben kecskéit legeltető pásztor, kérdésemre nem tudta megnevezni a helyet. Térképnéző - Hol lehet megnézni a rejtekhelyeket a térképen?Most csak a gps koordinátákat lehet látni. Térképnéző - Köszönöm az információt. A Térképek feliratú doboz - Bármelyik rejtekhely ládaoldalán, a jobb oldalon, felül, a Térképek feliratú dobozban levő hivatkozásokra kattintva. Homoródalmás felől a Vargyas-szoros felé vezető út bal oldalán, a domboldalban látványos homokkőképződményeket láthatunk.
Hideg-kút Gyergyószárhegy 39,28 km-re Kirándulásra, piknikezésre kialakított hely, több mint 60 személy részére, fedett asztalokkal és padokkal. Sokadalom - Nagyon sokan voltak a forrás környékén. A pihenő - Munka után sürgős volt megtalálnom a güdüci dobozokat, nehogy valaki lekörözzön :) Leányunknak első sátrazási helye volt ez, féléves korában. A Hideg-kúti pihenőhely Gyergyószárhegy közelében található.

A Kis-Garadoson található kőbányában szép, fehér színű kristályos mészkövet, mozaik-alapanyagot termelnek. Gyonyoru a kilatas fentrol - Keszitettem egy panoramat. A láda nincs meg - A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás. Teljesen véletlenül - Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra.
Madicsa-fürdő Csíkkarcfalva 11,51 km-re Az Olt vetőrendszerére merőleges kelet-nyugat irányú völgyben törnek elő Madicsa-fürdő és Lok-pataka borvízforrásai. Békaferedő - Többet vártunk a helytől, de reméljük ezt is felújítják a közeljövőben. Csodák csodája - Úgy néz ki, hogy a hídat szépen felújították, újrafedték, de csodák csodájára a geodoboz nem tünt el, sőt még be se falazták. A hely egy különleges ritkaság - Bár tudok róla több helyen is Erdélyben, a fedett fahidak különleges ritkaságnak számítanak. A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán.
Református templom Kálnok 58,15 km-re A kálnoki református templom előtti téren található a mellszobra, mely a soproni mellszobor pontos mása. A kis testver - Miutan a nagy testvert megmasztuk johetett ez a haranglab is. Harangláb - Megtaláltam a dobozt is. Haranglábba rejtve - Valóban ott lapult a doboz a leírás szerinti helyén. Kálnok legismertebb személyisége Dr Bedő Albert volt.
Csíkszépvízi víztároló 10,12 km-re 1981 és 1986 között, egy agyagmagot tartalmazó földgát emelésével hozták létre, a Szépvíz-patak völgyének felső szakaszán. Szép a kilátás a tóra - Meglett a csutak dobozostól. Kora esti séta - Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni. Őszi gombakínálat - Szép kilátással, gazdag és változatos gombakínálattal honorálta a rejtekhely a kitartást, lévén hogy a Tolvajosról majdnem visszafordultam, annyira borus, ködös és hideg volt. A Csíkszeredától 14 km-re északkeletre található csíkszépvízi víztároló Csíkszereda vízellátását biztosítja.
Kőgomba kalap nélkül Kirulyfürdő 21,27 km-re Igaz ez akkor is, ha már számtalan alkalommal járt már valaki egy helyen. Szikla - Miután ittam a Lobogó forrás vizéből, a patakon a fenyő hídon mentem át. Aki nyitott szemmel jár a természetben, lépten-nyomon új dolgokat fedezhet fel.
Kilátótorony Heveder hegyese Oklánd 41,38 km-re A Heveder hegyese (régebb Heveder-tető, Nagy Völgy bükk teteje, Billő Mező tettője) 900 m távolságra van a Kustaly-vára helyétől, nyugatra. Az oklándi Kishomoród Közbirtokosság két kilátótornyot is állított a község területén, az egyik a Heveder hegyese tetején van, a másik a Bene-hegy csúcsán.
Anyósmentes övezet Csere-negyed Farkaslaka 42,49 km-re Az elmúlt két évben kiépítették itt az ivóvíz- és szennyvízrendszert, nemrég pedig térkővel borították a negyed utcáit. A Csere-negyed Farkaslaka legújabb falurésze, inkább fiatalok lakják, akik egymás között anyósmentes övezetnek becézik a lakhelyüket.
Danielek láza-esztena Mária-út 17,35 km-re A házikó legrégebbi írása 1909-ből való, több 1916-os rovás jelzi, hogy az első világháborúban magyar katonák is tanyáztak benne. Az itt újjáépített esztena a hegyalja-vidék jellegzetes házikója, az alkalmi lakók bevésték nevüket a gerendafalakba.

Nem ez volt a cél, de megtaláltatott - A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. Kopjafa - Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van. A kis szikla elbújt - A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk.
Csíkrákosi Pogányvár 8,17 km-re A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek. Ez még a csicsói várromon is túltesz - Régóta vonz ez a hely, különösen a neve tetszett mindig is. Új geodoboz a régi rejtekben - Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk. Tavasz a Pogányvárban - Jó hir, hogy a turistaösvény ki van jelölve. A csíkrákosi Pogányvár romjai Csíkszeredától északra, Csíkrákos község nyugati határában, a Vár-patak és a Súgó-patak által közrefogott 1274 m magas sziklacsúcson állnak.
Ércesi Mohás borvíz Kisbacon 33,56 km-re Bibarcfalva fele - Bibarcfalavára tartottunk, hogy borvízet töltsünk, de tettünk egy kis kitérőt, hogy megnézzük ezeket a forrásokat is. Az Ércesi Mohás borvíz a Fenyős-patak vízgyűjtő medencéjében található, a Benedek Elek borvizes barlang felé vezető ösvény alatt, annak baloldalán.
Tatros-forrás Bükkloka 18,38 km-re Bükkloka Szépviz felől indulva a Gyimesi-hágó utáni első völgy jobbra. Égszakadás - Elindultunk forráskeresőbe. Amikor futnak a nők utánad, jobb ha megállsz - Ma volt a második alkalom az idén, amikor megpróbáltam eljutni (újra) a Tatros forrásaihoz. Másodszorra - Másodszori nekifutásra eljutottunk a forrásig. A Tatros-folyó forrásának felderítésére indult el baráti csapatunk a szépvizi közbirtokosság támogatásával.
Református templom Olasztelek 40,81 km-re Faragott kövei gótikus átalakításokról vallanak. Munkálatok áldozata lett a geodoboz? - A Kormos-patak völgyében kirándultam, hazafelé Olaszteleken vezetett keresztül az utam. Hamar meglett a doboz - Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve. Olasztelek református templomának késő román és átmeneti stílusban faragott kapuzata van.
Elek apó feredője 32,73 km-re Itt valamikor egy langyos ásványvizes medence volt, amelyben a hagyomány szerint a híres mesemondó megfürdött takarás közben. Elek apó feredője, Benedek Elek egykori borvizes feredőjének helye, a Kis-Köves patak északi mellékágának, a Györgykovács-patak völgyében található.
Tetőterasz Madarasi Hargita 13,57 km-re Ez a rejtés távolabb esik a forgalmasabb helyektől. Új pihenő - Valóban nem csak a kopjafákból áll a Madarasi hegycsúcs. Szent hegy - Ekkora hóban nem sok esélyem volt megtalálni a dobozt. Az új geodoboz második megtalálója - Ez a mai kirándulás nem volt betervezve, ebéd után indultunk, hirtelen ötlettől vezérelve. A Madarasi Hargita tetőteraszán, alkonyatkor, remek naplementés fotókat lehet készíteni.
Magányos fa Gyergyóremete 43,99 km-re Nagyon hasonlít a híres fotós, Mircea Bezergheanu fájához, mely Tulcsa megyében, a Macin-hegység lábánál található. Gyergyóremete déli részében, a katolikus temető és a Maros folyó közötti lapos árterületen egy magányos fát láthatunk.
Várnyaka Kápolnásmező 47,05 km-re A töltés kezdetben nyugat - kelet irányban vonul, majd felhajlik északkelet felé, a Rabsonné vára alá. Várnyaka a Parajd és Kápolnásmező közötti utat lezáró töltésvonal neve, a Kis-Küküllő és a Juhod völgyei közötti gerincen található.
Daniel-kastély Olasztelek 40,93 km-re A kastély helyén már a 16-dik században állt egy udvarház, mely 1609-ben került a vargyasi Dániel-család birtokába. A Daniel-kastély az erdővidéki Olasztelek központjában található, reneszánsz stílusú épület, a falu egyik legfontosabb műemléke.
Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt 40,01 km-re Attila halála után a hegyek között oltalmat kereső Tolcson és Buta nevű vitézek beleszerettek Katrosa lányába. Szetvagott bunker - Ha a fent emlitett colopos hidtol balra, a domb alatt az aszfalt ut mellett, egy ujabb "cseppkoves bunkermaradvanyrol" lenne szo, azt mar sajnos az ut korszerusitesekor szetvagtak, felet meg eltuntettek. A pusztában - A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni. Néhány pontosítás - Az általatok megtalált, a határvadászok emlékére felállított kereszt, ahol a geodobozt is rejtettétek, látszik a főútról is. Úgy tartják, hogy a Kászon-patak völgyében, a Gombás-bérc alatt álló várban lakott Katrosa vezér és Bellő nevű lánya.
Kászonújfalu temetője 36,39 km-re Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Csend és nyugalom - Ide is kitértünk hazafele. Mi sem találtuk - Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el. Csak én nem találom, vagy eltűnt? - A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. A Kászoni medencébe érve a legelső település Kászonújfalu.
Balázs-csúcs 52,25 km-re A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.
Tau a ferences kereszt 42,23 km-re Az írásbeliség kialakulásával a személyt, illetve nevét helyettesítő írásjel lett. Ezt nem nézhetem tovább - Figyelem a hely SZABAD PRÉDA. Puhányok - Csak szólok, hogy erre jártam, s kíváncsi voltam tényleg eltűnt-e a kis Tau kereszt. Kereszt helyett csak pálinka - Ha már a szomszédban jártam, gondoltam, hogy szétnézek itt is. A Tau a görög ábécé 19-dik, a héber ábécének pedig az utolsó betűje.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.