Szent Imre-kápolna Ditró 51,63 km-re A jelenlegi kápolna helyén egy 1937-ben épített templom állt, melyet 1948-ban államosítottak és iskolává alakítottak, majd később a katolikus egyház visszakapja. A Szent Imre tiszteletére felszent kápolna Ditró felszegi részén áll, a bejáratánál egy harangláb is található.

Kakukk-hegyi barangolások - A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon. A Kakukk-hegy menedékhelyet a csúcs keleti oldalában, attól 400 méterre állították fel, közvetlenül a túraösvény mellett.
Bükkfa a Nagy Murgó alatt Uzonkafürdő 35,55 km-re Második találat csavargásom alatt - Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg. A Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk.
Unitárius vártemplom Sepsiárkos 52,9 km-re A három faragott vázával díszített papi szék, valamint a késő klasszicista, díszítetlen padsor. Csak körbejárni tudtam - Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. A sepsiárkosi unitárius templom berendezéséből figyelemre méltó a gótikus orgona, a márványozott festésű.
Evangélikus erődtemplom Rádos 40,5 km-re Belsejében a szentély megőrizte eredeti hálóboltozatát, míg a hajó a XIX-dik században fiókos dongaboltozatot kap - a torony alatt megmaradt szép gótikus kapuja is. Nagyon elhanyagolt állapotban van - De amint láttam, megkezdték a feljavítását. Egyhajós temploma a XIV-dik század gótikus alkotása, Keresztelő Szent János tiszteletére - a sekrestye építésének idejét az ajtajára festett évszám (1526) jelzi, ami újítását is jelentheti.

Remek rálátás nyílik innen elsősorban az Oltár-kőre, de a Kupás-kő és a Bardócz-kő közé beékelődött Lapos-patak szorosára is. A Cifra nyeregből jöttünk fel - A sok nősziromtól kéklik a hely. Körbe a Mária-kőn - A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. A Mária-kő nyugati falának kilátópontja a csúcs közelében található.

Csíkdánfalva községközpont, a hozzá tartozó Csíkmadaras népszavazás útján vált külön községgé. Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával.

Születése körülbelül 6,5 millió évre tehető, a Görgényi hegyek vulkanikus kitöréseinek eredményeként. Bazaltos - Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni. Az Újfalvi bányában kitermelt kő vulkanikus eredetű andezit, amely piroxént és hornblendát tartalmaz.
Várnyaka Kápolnásmező 37,7 km-re A töltés kezdetben nyugat - kelet irányban vonul, majd felhajlik északkelet felé, a Rabsonné vára alá. Várnyaka a Parajd és Kápolnásmező közötti utat lezáró töltésvonal neve, a Kis-Küküllő és a Juhod völgyei közötti gerincen található.
Nyárádsarki csorgó Nyárádmagyarós 51,95 km-re A parkoló melletti csorgót kőfallal erősítették meg, kényelmesen lehet így most vizet tölteni, a hideg vizzel frissülni. A Sóváradról Nyárádszereda felé tartó aszfaltúton Nyárádmagyarós felé beereszkedve, az út melletti parkolóban padokkal és asztalokkal ellátott fedett pihenőhelyet találunk.
Evangélikus erődtemplom Szászveresmart 56,51 km-re Középkori temploma helyett a XV-dik században terjedelmes templomot építenek, amely majdnem teljesen kitölti a várkastély belterületét. Vasárnap nehéz - Nehéz volt kilesni, hogy senki ne legyen a környéken. Torony nélkül - Sok évvel ezelőtt megcsodálhattuk szerencsére az erődtemplom tornyát, sajnos ma már nyoma sincs. Leomlott - ''Csuszatornyom omladékán rettetenetes dühös lettem'' A doboz sincs már meg, legalábbis a legvalószinűbb helyen lyuk tátong csak. Szászveresmart temploma román kori csarnoktemplom volt a XIII-dik század második feléből, 1300 táján.
Lutheránus erődtemplom Homoród 39,02 km-re A többtornyú, impozáns erőd értékei a virágmintás, több szinten futó karzata, illetve a régi szentélyben látható 13-14-dik századi freskók. Szerencsés voltam - Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Kívül-belül - Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt. Kívül - Sajnálom, hogy nem találtad meg. Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom.

Csíkszeredától délre, Zsögödfürdő dél-nyugati határában, a Harom-tető 1079 m magas csúcsától keletre található. Csikszereda folott - Erdekes, szep hely, erdemes felkeresni. Zsögödi túra 1. - Vasárnap lévén, úgy döntöttünk, hogy kirándulunk egyet Zsögöd környékén. Fent az egykori varnal - Ezt sem volt nehez megtalalni csak ahhoz el kellett erni a csucsot. Harom vára a 12-dik század eleje körül épült és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott.
Kilátótorony Heveder hegyese Oklánd 23,18 km-re A Heveder hegyese (régebb Heveder-tető, Nagy Völgy bükk teteje, Billő Mező tettője) 900 m távolságra van a Kustaly-vára helyétől, nyugatra. Az oklándi Kishomoród Közbirtokosság két kilátótornyot is állított a község területén, az egyik a Heveder hegyese tetején van, a másik a Bene-hegy csúcsán.

Elég bizonytalanul vágtam neki, és szép kis vargabetűt írtam le. A Farkas, a Róka, és a mesebeli Tisztás - A Bánya-patak völgyéből indultam, az Óriások asztalától. Kovid-teszt - Ha már úgyis ez a divat, arra gondoltunk, hogy bár az égvilágon semmi bajunk, és nincs semmilyen tünetünk, de leteszteljük magunkat. Bánya-patak I - A tisztás valóban mesebeli. Büdösfürdőn nem találkoztam senkivel, akitől érdeklődjek.

Az útelágazódásnál irányítótábla jelzi Csíkborzsova létét. A templomnál - Ez a doboz is meglett még mielőtt a kápolnát megtekintettük. Más stilus - Ez a templom egyáltalán nem idevalósi stílusban épült. Neogótikus templom - Megtalaltuk. A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg.
GK Hotel Szent Kristof 33,74 km-re GK Hotel Szent Kristof Tusnadfurdoi vadaszat - Itt minden OK. Ha már itt falatoztunk - Tyűha, itt aztán jól főznek. Tusnádfürdő 2. - Ez volt itt a második próbálkozásunk. GK Hotel Szent Kristof
Bükkalja-esztena Mária-út 6,5 km-re Bükkaljára 2021 őszén költöztették, felújítva, a területet Tankó Attila biztosította. A Bükkalja-esztena eredetileg a Fűrész patakán állt, Lőrincz Mihály kaszálóján.

A feneketlen mélységűnek hitt, vulkáni kürtőnek képzelt aknabarlang mészkőben képződött. Ködpaplan felett - Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba, főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki. Jégdrapériák - Köszönjük a fotókat, a jégdrapériák nagyszerűek. Elmulasztottam feltölteni a képeket - Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül. A legendás Likas-zsomboly a ritka, függőleges aknabarlangok csoportjába tartozik, a Likaskőtől körülbelül 200 m távolságra északi irányban, 1650 m magasságban fekszik.
Pásztorbükk Csíkszentdomokos 38,2 km-re Felcsík népe október második vasárnapján emlékezik meg a szomorú eseményről. Nagy hóvihar - Az Antalok patakától indulva, a Hármaskő és a Kondra kereszt érintésével zarándokoltunk a Pásztorbükkre. Volt még bejegyzés a füzetben? - Gratululálok Gábor. Nem volt beírás - Én voltam az elsö. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet.

Ez utóbbi természeti értékünk, bár nem annyira látványos mint a Bodza környéki sárvulkánok, mindenképpen megérdemli, hogy meglátogassuk őket. Inkább érdekes, mint látványos - Nem annyira látványos, mint amennyire érdekes hely, nem véletlenül szerepel a Székelyföld 7 csodája között. Szárazság volt - A szárazság miatt csak a legfelső, D-K-i vulkán működött, enyhén szivárgott az iszap. A Székelykeresztúrhoz tartozó, a várostól 1 kilométerre települt Fiatfalva látnivalói közé tartoznak a falu délnyugati részén található iszapvulkánok.

Rákosi tó - Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett. Az esti séta második állomása - Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Hej halászok - Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg.
Vártető I kilátópont Tusnádfürdő 34,56 km-re Fent - Kellett egy kicsit gondolkozni, hogy melyik kilatopont kozeleben talalhato, de vegul meglett. Tusnádfürdő túra 4 - Túránk negyedik állomása. I. - Képletesen szólva, zsebre dugott kézzel, nézelődve ballagtam ki a Vártetőre - ami, mellesleg nem volt nehéz, mert szakavatott túravezetőm volt - aki, miutan felhivta a figyelmem a geodobozok létezésére, kezembe nyomta a táblagépet, rámtukmálta a megfelelő alkalmazást. A Szent Anna-tó fölé magasodó Nagy-Csomád egyik északi mellékkúpján, a néptől Vártetőnek nevezett magaslaton, található Tusnádfürdő egyik érdekes kirándulási pontja, az Orbán Balázs által csíki Bálványos várnak nevezett középkori vár maradványa.
Katolikus temető Kézdiszentlélek 57,27 km-re Katolikus temető - Kézdiszentlélek A zarándokok útja - Sokadikszor, végigjártam a zarándokok útját. Rájöttem a hibára - Az történt, hogy a Perkő rejtekhely leírásánál a Székelyszentlélek szó linkesítve volt, Székelyszentléleket bemutatandó. Sajnos nem talaltuk meg - Kerestuk az erdekes helyet, a koordonatak szerint a gps egy bokorhoz vezetett, de a korzeteben sem talaltunk semmit. Katolikus temető - Kézdiszentlélek
Óratorony Segesvár 58,33 km-re Ezek a tornyocskák fontos jelképek, melyek arra utalnak, hogy van itt egy bíróság, amely akár halálbüntetést is hozhat. Kiváló rejtés a látványos óratoronynál - Már elmúlt este 8 óra, amikor keresztülvezettem Segesváron. A dobozt nem találtuk - Habár sokan voltunk, alkalmas pillanatban megpróbáltuk a dobozt kivenni, de sajnos már nem találtuk. Forgalmas hely - Én délben jutottam a rejtekhez, ezért nagy volt a sürgés. A segesvári Óratorony eredetileg egy kaputorony volt, melynek négy tornyocskája van a tetején.
Reformatus templom Szárazajta 36,31 km-re A templomnak ma is jó gondnokai vannak. Kedves kis falu - Kedves kis falu, rendezett iskolája sokat elmond. A szép, rendezett iskola előtti emlékmű szomoru történelmi eseményt idéz.
Geges 53,92 km-re Területe már ősidők óta lakott. Igen - Igen, erre mondják a faluban. Ez nem egy emlékmű, csak egy sírhely - Miután rejtettem egy új geodobozt Geges református temetőjében, amivel a gegesi régi sírköveket szeretném bemutatni, elindultam megkeresni ezt a rejtést is. Ez mashol lehet - Ez az 1848-as emlékmű a falun kívül található. Geges az Abod-patak völgyében fekszik, Marosvásárhelytől 24 km-re kelet-délkeletre, a községközponttól, Havadtól 3 km-re északkeletre.

A települést kezdetben néhány helybeli, majd idetelepült gyimesi csángó alakította. Megtaláltuk a dobozt - A jelzett koordinátától 15-20 méterre. Koszi a rejtest - Egy jo kis maszas utan meglett a lada. Megtaláltam a ládát - A doboz a leírás szerint a fa odvában kellett volna legyen,de én a fa előtt találtam. Az Uzonkafürdőre vezető kövezett út a Mikóújfaluból Barótra vezető útból ágazik el, az Uzonkai-hágó után, és az Uzonka-patakot követi.
Ortodox templom Oltbogát 42,84 km-re Az ortodox templom, mely a falu felett és attól nyugatra található, 1982-ben volt felszentelve, és Szent Piroska nevét viseli. Útban a Datki-szoros felé, a DN13 jelzésű út felől, mielőtt beérnénk Oltbogát faluba, egy faragott kőből készült templom hívja fel magára a figyelmet.
Fehér ház Gyergyószárhegy 50,02 km-re Hófehér napsütés - Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa. Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el.
Tarzán fája Szent Anna-tó 36,77 km-re Ha beszélni tudna, először a bükkfák jelenlétére hívná fel a figyelmet. Lakó nélkül - A fa lakója nem volt otthon. Nem tűnt el! - Miután rejtettünk egy dobozt a tőzeglápnál, kíváncsiságból újra felkerestük a Tarzán fáját. Kettéhasadt fa - A mohos túrára várva kerestük fel ezt a helyet. A Szent Anna-tó kráterének peremén, a menedékház közelében áll egy viharvert, csonka bükkfa, a Szent Anna-tó Tarzán fája.

Felhők között - Munka után fejet szellőztetni kívánkoztam a Nagyhagymás ölébe. Örök szépség - Fehér-mező szépsége örök. Lila gomb - A gyönyörű mezőben, a menedékhely közelében, a lila gomb még mindig várja a lila öltönyben túrázókat. A Nagyhagymásban található mészkő plató.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.