Sziklaerkély az Olt felett Tusnádfürdő 7,78 km-re Az Olt felett - Ahogy a hidat eszrevettuk, akkor mar konnyunek gondoltuk, de megsem lett az. EKE-tábor 2015 - Bolyongásom közben majdnem belecsúsztam az Oltba. Tusnádfürdő 5. - Gps nélkül ezt a rejtekhelyet nem is volt egyszerű
megtalálni. Sziklaerkély az Olt, és a szemét :-( felett - Tusnádfürdő.
Ki tud többet róla? Megértettem - Köszönöm az információt. A cel a kincses barlang megkeresese volt - Ezt a barlangot mar evek ota keresem, de nem talalom. Setétpatak völgye sötétedéskor - A Kormos-patak völgyében kirándultam, geodobozt kerestem és rejtettem. Csodálatos természeti környezetben, a Nagy-Murgótól és az uzonkafürdői letérőtől délnyugatra meghúzódó völgy.
Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Dézsafürdő - A ma este koronája a Muhos pataki fürdő, ami egyre csak épül és szépül. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Kipróbáltuk a dézsát - Eljöttünk a világ végére egy kis csendért. A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot.
Felsőkománából indulva, a Tatárok sziklakapuja után 1,33 km-re, illetve a Faragott kő bazaltoszlopoktól 670 m távolságra érünk a sziklaalakzathoz. A Kőember-szikla a Komána-völgy északi oldalában található, rögtön az erdei út felett.
Sokadjara - Nem is tudom , hogy mar hanyadszor is jartam itt fenn a romoknal. A szerecsen óriások kincse - Miután beléptünk a várba, a koordinátákat is figyelve, megkerestük a fát, amit a doboz lát (eseslevi fotója alapján), és utána gyorsan meglett a doboz is. Oltszem I - Szép erdei séta után felértünk a hegytetőre. Az Olt és a Herec patak között, a Bodoki-havasok egyik nyugati hegylábának közvetlenül az Olt fölött emelkedő, Várhegynek nevezett magaslatán található Herecz vára.
Alsóbogáti-forrás Csíkrákos 40,26 km-re A fürdő épületét 1971-ben újjáépítették, faragott oszlopos előteret képeztek ki. A bogáti kápolna alatt több borvízforrás fakad, egyik forrás vizét az 1938-ban közadakozásból épített melegített borvízfürdő hasznosította.
Siklótető Kommandó 41,45 km-re Majd a Barta tetőt, ahova érdemes kimászni a Tiszta patak völgyéből, mert nagyon szép a kilátás. Vadonban a medvek kozt - Nem igazan sokan kaptak meg ezt a rejteket, vagy nem kerestek. Komandóról Kovászna fele indulva, jobbra elhagyjuk a Máté Pál fele vezető utat, ahol a Lakóca fele lehet menni.
Begyenkő kőgombája Torjai-hegység 2,84 km-re Talalkozas a medvevel - Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni. Új geodoboz került ide, de talán meg van még a régi is - Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Kőgombák - Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat. A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték.
Területét sűrű bozót borítja. Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka.
Unitárius templom Homoródújfalu 41,29 km-re Hargita megye legdélebben fekvő települése. Egy szép áprilisi, téli napon - Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Akáctövis - Megvan a doboz. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el.
Bástyakő Naskalat-hegycsoport 56,03 km-re Második próbálkozásra - Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből.
Rákosi tó - Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett. Az esti séta második állomása - Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Hej halászok - Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg.
A Csukás-tó feletti terasz lejtőjén található a felújított Papok vagy Szegények feredejének nevezett, 21,5 fok hőmérsékletű, népi fürdő medencéje. Ha már itt jártunk - Utólag jöttünk rá, hogy a kőfal vége az nem az elején van, hanem a végén. Feredő - Hát eléggé lerobbant egy hely. EKE-tábor 2015 - Hát ez tényleg a szegények feredeje, ha egyáltalán a szegények is igénybe vették valaha. Szegények feredeje - Tusnádfürdő.
Hadiárok lőállásokkal Csíkzsögöd 26,02 km-re Hadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd Kutyakerülgetős, kalandos kirándulás - Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben. Félreértett rejtekhely - Vámszer Géza a Csík vármegye településtörténetében három zsögödi várromról beszél. Csíkszereda fölött - Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Hadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd
Hol volt hol nem volt Sepsiszentgyörgy 30,44 km-re Alkotója Hosszú Zoltán, helyi szobrász és rajztanár. Autokra nezve - Hosszu Zoltan alkotasa ez a szobor, de meg tobb mint 200 szobra van szetszorva mindenfele. A Hol volt, hol nem volt egy játékos-absztrakt alkotás, mely az Oltmező úton, a fedett uszoda előtti kis zöldövezetben található.
A húsvéti határkerülők egyik hagyományos stációja. A Kőkép elnevezésű kőkereszt Székelyudvarhelytől keletre, a Szarka-kőtől északnyugatra található, a 689 m magas Verőfény-tetőn.
Szent István-korona - Csíksomlyó Újra - Holnap újra megpróbálom. Korona - Szép kompozició. Ilyen-olyan keresnivaló - Amikor eltűnik egy rejtés, az átalakítás során, még egy ideig meghagyom a régi segítő információt. Szent István-korona - Csíksomlyó
A tetőre érve viszont egy fából épített pihenő fogad, mellette a csúcsjelző oszlop és a feliratos EKE-kő. Sikerült rábukkanni - A harmadik négytörzsű fa után sikerült rábukkanni. A varos folott - Mindenkinek ajanlani tudom a Szarkako Cekend teto feloli megkozeliteset, kedvezo latasviszonyok mellett nagyon szep panoramakilatasban lehet reszunk az egesz medencerol. Nagyon szép séta volt - A Bethlen negyedből indultunk, az úton gyalog. Az Udvarhelyi-medencét keretező dombok legmagasabbika, a 886 méter magas Szarka-kő, messziről csak erdővel borított csúcsnak látszik.
Kezdjük a mesét a település nevével, mely az egyházközség védőszentjéről, Szent Mihályról származik. Gyanús szemekkel - Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Izgalmas volt - Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés. Hát, szívesen - Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket - hát, szívesen. A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospatakamentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről.
Domokos Pál Péter szobor Csíksomlyó 30,31 km-re 1998 július 5-én leplezték le az ünnep egykori kezdeményezőjének, Domokos Pál Péternek az egész alakos szobrát. Rakoncátlan doboz - Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse. Szobor - Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. A fejmosás késik, de nem múlik :-) - Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját.
A templomot övező kőfal teljes épségében megmaradt, a három ráépített kapubástyával. Csíkszentdomokos kőfallal kerített római katolikus temploma a 18-dik század végén épült, Szent Domokos tiszteletére.
Buzgó borvíz Fenyves-patak völgye 16,31 km-re A vize viszonylag meleg, az információs tábla szerint 16 fokos. Feltűnően meleg - A boksák fele menet megkóstoltuk. Itató - Ez is egy szimpatikus rejtés. Szomjat oltó - Rendkívül jóízü borvíz. A Buzgó-borvíz a Fenyves-patak vízgyűjtő medencéjében található, eredete mesterséges.
A város másik, Szentháromság plébániatemplomától távol esik, az új, nyugati tömbháznegyed tette szükségessé egy új templom építését. A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplom 1986-ban épült, a tornyot 2003-ban építették.
A nádasszéki sósfürdőtől felfele, nem messze az út túlsó oldalán, a Vargyas-patak bal partján található. Banya-rajz a zöld rejtek-kő oldalán - Miután megkerestem a Hargita Gyöngye forrás közelében elrejtett geodobozt, és nagyon finom mézet vásároltam hozzáférhető áron az egyik háznál, megérkeztem a nádasszéki borvízhez is. Borvíz - Na, e mán a kaptató. Májális I - Ez volt kirándulásunk első állomása. Szeltersz egyik nevezetessége a nádasszéki borvíz.
Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda 28,84 km-re Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak. A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható.
Ha a híd alatt szemlélődsz, vele együtt, a meteorológiai állomás műszereiről leolvashatod, mit hoz a szél a Kecskefej felől. Elazva - Konnyen megtalalhato dobozka, sajnos a benne levo papirka el van azva. Séta a Baszkán - A harci díszes doboz sajnos jégbe van fagyva. Felcimkézve - A ringó híd közelében levő doboz felcimkézve. Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.