Havadtő sírkövei 33,98 km-re A határában bőven található sírkőkészítésre alkalmas homokkő. Befagyva - Érdekes ez a temető. Jellegzetes - Érdekesek ezek a sírkövek, érdemes volt felkeresni ezt a helyet is. Maros megye egyik legjelentősebb sírkőkészítő központja Havadtő.
Keleti kilátó Istenszéke Kelemen-havasok 53,69 km-re Amiről talán legszebben Wass Albert írt, valamint a fenséges kilátás, amit biztosít, annak egyik leglátogatottabb helyévé teszi. Nem találtam megfelelő rejteket egy új geodoboznak - A kék pont jelzésen, a Bisztra-patak völgyéből indulva, a Hidas-patak völgyén keresztül jutottunk fel az Istenszéke csúcsplatójára. Május 1 - Május elsején, nagyon szép ídőben indultunk Dédabisztráról. Az Istenszéke a Kelemen-havasok legnyugatibb része, és bár csupán 1380 m magas, de jellegzetes formája amely az emberek fantáziáját igencsak megmozgatta.
Dobói kápolna Erdőfüle 55,12 km-re Itt feküdt a középkorban egy Dobó nevű falu. Az egykori falu - A Kormos völgyéből ereszkedtem le nagy lendülettel, és csak az erdőfülei táblánál jöttem rá, hogy vissza kell forduljak, de nem bántam meg. Doboz rendben - Visszatértem első megtalált dobozomhoz. Dobói kápolna romjai - Miután megnéztük a kápolna romjait, megkerestük a dobozt is. Erdőfülén felül egy határrészt a Kormospatak völgyében Faluhelynek neveznek.

Az út a 14 székely gyalogkapu mellett, a székely kálvárián keresztül vezet a kilátóhoz. Egyelőre - A régi helyére tettem egy dobozt, a rejtő nevével (fakir), és persze az enyémmel is. Geoláda-keresés Eszterlánc koncert előtt - A magyarországi Eszterlánc zenekar koncertjére érkeztünk Székelyvéckére. Székelyvécke bejáratához közel faragott tábla hirdeti, hogy a közeli dombon kilátó található.

Ha a Festőborvíz felől közelítjük meg, mielőtt beérnénk a Táborba, a hidnál levő utelágazásnál balra kell térni a Zöld Szív ITM menedékházánál. Izgalmas - Nagyon szép, zöld helyen van ez a szikla, és izgalmakat biztosít annak, aki felmászik a tetejére, ami nem olyan egyszerű, de megéri. Lyuk a sziklában - Egy gombászással egybekötött doboz keresgélés volt. Elrejtett rejtek - Az elhagyott strand látványa nem késztetett arra, hogy belépjünk a területére, így egy darabig csak kerülgettük azt. Kirulyfürdő egyik festőien szép, könnyen megközelíthető helye a Kossuth-szikla.
Evangélikus templom Marosvásárhely 47,6 km-re Az evangélikusok első templomát a Rózsák tere és a Hajósköz, jelenleg Horea utca sarkán építették 1829-ben. Soha nem elég - Ha már a Vár sétány kellemes emlékeket elevenített fel, gondoltam megnézem az evangélikus templomot is. Csendes gumiszörny - Kellemes hely, csend van. Nem tudtam eddig - Hogy itt is van egy templom, de most már igen. A marosvásárhelyi evangélikus templom a Régi Kórház utca 7 szám alatt található.
Szászrégeni Mocsárerdő 33,72 km-re Egy kis Görgény menti séta - Nagyon kellemes élmény volt a több száz éves tölgyek közt bóklászni. Amíg még lehet - A Mocsárerdőt meg lehet közelíteni a Görgény-völgyéből is, az autót már csak a főút mellett lehet hagyni, mert a bevezető utat sorompóval zárják. Matuzsálem - Régi tervem volt megkeresni ezt a dobozt. A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét.
Görgény vára Görgényszentimre 32,46 km-re Egy kis Görgény menti séta I - A IX. Teleki nyomában - Mivel személyes ügyek miatt nem mehettünk el több napra, úgy döntöttünk, hogy látogassuk meg a Maros menti Teleki emlékeket. Laza, családi - Könnyű, laza családi túra, a kastély katasztrófális állapotban van, de végre a Maros Megyei Múzeumhoz került, így van remény a restaurálására. A görgényszentimrei Bornemissza-kastély mögött egy gyönyörű dendrológiai park található.
László István síremléke Vámosudvarhely 50,43 km-re A falubeliek hagyománya szerint abban az időben amikor az országhatár itt húzódott, a hősünk átjárt a szomszéd faluba a kedveséhez, amely falu a határ túloldalán volt. Favágók - A dobozt rejtő fának nyomát sem találtam, köszönöm a fatolvajoknak. A síremlék legalább megvan - Az eredeti koordináta odébb tesz, az erdőbe, és ott semmit sem találtunk. Járt utat járatlanért el ne hagyj - Vészesen közeledett a sötétedés időpontja, így sokat nem töltöttem az időt a székelycsókai református templomnál. Világháborús emlék, valójában László István síremléke, aki ezen a helyen halt hősi halált.
A parkoló forrása Nyárádmagyarós 18,6 km-re A parkoló melletti forrást kőfallal erősítették meg, kényelmesen lehet így most vizet tölteni, a forrás vizével felfrissülni. A Sóváradról Nyárádszereda felé tartó aszfaltúton Nyárádmagyarós felé beereszkedve, az út melletti parkolóban padokkal és asztalokkal ellátott fedett pihenőhelyet találunk.
Rabsonné útja Deszkásvár 1,35 km-re Ez az Orbán Balázs által is leírt töltés lenne a mondában is emlegetett, tulajdonképpeni Rabsóné útja. A különböző leírásokban, két különböző helyen található töltésvonulatot is ugyanazon a név alatt, Rabsonné útjának hívnak.

A legtöbb farkaslaki ember már az 1800-as évektől kezdődően a faszén előállításából vagy értékesítéséből él. Szénégetők - A főútról közelitettük meg. Ellenőrzés - A sok esős nap után örültünk a napsütésnek. Füstölgés - Nárcisznézőbe indultunk a zuhogó eső ellenére. Farkaslaka határában, a Kalonda-tetőn még sokan foglalkoznak faszénégetéssel.
Vigyázó-kő 49,93 km-re A Vigyázó-kő kilátóponjára a Balánbányáról az Egyes-kőre vezető, kék sávval jelzett túraútvonalból ágazik el, a kék kereszttel jelzett ösvény. Eke túra - Egy novemberi Eke túrán kerestük meg a dobozt. Zöld majom - A részeg erdőn józanul áthaladtunk, megsimogattuk az ördög malmát, megcsodáltuk a csúcsról a panorámát. Teli napsutesben - A csiki -23 fokos kodbol jol esett a napsutesben turazni, elsonek a Vigyazo-kovet szemeltuk ki. Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik.

A Kis-Garadoson található kőbányában szép, fehér színű kristályos mészkövet, mozaik-alapanyagot termelnek. Gyonyoru a kilatas fentrol - Keszitettem egy panoramat. A láda nincs meg - A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás. Teljesen véletlenül - Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra.
Cserei-kúria Csíkrákos 46,5 km-re Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig. A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett.

Kellemes időtöltés idősebbeknek, fiataloknak és gyerekeknek is, itt talalható a város egyik legismertebb szórakozóhelye. Szep varosi park - Mar 2012-ben megtaláltuk. Kissé rég volt - Egy jó kicsit megfogott, végig a rejtek közelségében kerestük, de sehogy sem esett le. Színek és számok - A helyszínre érve eltartott míg rájöttem, hogy mit jelentenek a színek. A székelyudvarhelyi Városi Park nemrég volt felújítva, színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is.
Madárpihenő Homoródszentpál 47,23 km-re Magánterület, de látogatható - A földútról indultunk be a madármegfigyelő felé. Elhagyatott les - A leírás és a fényképek alapján jó ötletnek találtam egy ilyen fajta les létesítését. Meglátogattuk - Kicsi fejtörésbe került kitalálni melyik jobbik is a jobb, de sikerült. A homoródszentpáli Madárpihenő a Homoródmenti Madárvédelmi Natura 2000 terület része, így ma 200 hektáron madárvédelmi rezervátum.
Pihenő a Fekete-rez felé Gyergyói-havasok 40,94 km-re Pihenés közben meggyőződhetünk, hogy az Ördög még mindig szorgalmasan őrli a köveket :) A pihenő(hely) volt a cél(pont) - A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé. Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival.
Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva 46,28 km-re A tanösvénynek 14 stációja van, ezek Madéfalva azon részein találhatók, amelyhez a madéfalvi veszedelem valamilyen eseménye társítható. Tanulsagos tanosveny - Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni. Esti séta 4 - Utunk negyedik állomása. Elmaradt - Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. A madéfalvi veszedelemhez kapcsolódik az a történelmi tanösvény, amelynek kiépítésére még 2010-ben nyert pályázatot Madéfalva önkormányzata.
Kilátás a Nyárádmentére 47,32 km-re Kilátás a Nyárádmentére Geodobozt rejtő fa - Marosvásárhelyt a Bodoni utcán keresztül hagytam el. Kilátás a Fogarasi-havasokra - Rég nem voltam kincskeresésen. Kilátás a Nyárádmentére
Kóta köve Jávárdi 56,73 km-re A Jávárdi patakának északi részén húzódó hegyén, közel a kápolnához található a Kóta köve. Pásztorkutyák - Nem egy veszélytelen környék. Geodoboz és pásztor-túrabot - Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek. Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája.
Rigmány 27,98 km-re Középkori katolikus lakói, majd a reformáció idején a reformátussá lett hívek Nyárádszentsimonhoz tartoztak. Útban a tatárpincék felé - Útban a tatárpincék felé megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Második alkalommal itt - A helyet már ismertem, 2010 novemberében már jártam itt. Felmászott a toronyba - Felmásztunk a toronyba. Az 1567-dik évi regestrum 8 kapuval hozza Rygmany néven.
Tatár-kápolna Vargyas-szoros 48,46 km-re Itt bújnak meg egy gyertyánfacsoport között a Tatár-kápolna romjai. Kápolna - Egy jó séta után értünk a kápolnához. Kápolna - Nemrég, 20-án, voltam a kápolnánál, s ellenőriztem a dobozt, a régit. A kápolna romjainál - Alig pár lépésre a kilátóhelytől, a természet visszahódította az egykori kápolnát. Amennyiben Kirulyfürdő vagy Homoródalmás felől közelítjük meg a Vargyas-szorost, először a Kő-mezőbe érünk.
Szalmakalap Múzeum Kőrispatak 24,88 km-re Egy felújított hagyományos parasztházban létesült a Szalmakalap Múzeum, mely egyedi az egész világon. Érdekes kövek - Nagyon tetszett, hogy a természet a víz erejével milyen érdekes formákat alkotott a kövekből. Gömbkövek - Hirtelen azt sem tudtam, hogy a köveket vagy a kalapokat csodáljam. Szalmakalap és nemcsak - Biciklikkel felpakolt autókkal érkeztünk a helyszínre. Szőcs Lajos kőrispataki lakos, akinek családja három nemzedékig visszamenőleg kalapossággal foglalkozott elhatározta, hogy létre hozza az ország első Szalmakalap Múzeumát.
Lina-kanyar 46,62 km-re Ma már összemosódtak az elnevezések, Lina-kanyarnak azt a szerpentines kanyart hívják, melynek az igazi neve Nagy-kanyar vagy Domb-kanyar. Találó segítő információ - A forráshoz közeledve már sejtettem, hogy mit jelent a segítő információ. Utolsó - Ez lett a nap utolsó kalandja. Erdekes rejtekhely - Kaum zu glauben, aber das stecke der Cache. Az igazi Lina-kanyar egy kisebb, de lejtős kanyar a Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető főúton, a csibai letérővel szemben, ahol Lina kocsmája is állt.
Tartód vára 12,12 km-re Regenyes hely - Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt - Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt. Csak a rejtekhelyet - Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található.
Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút 11,4 km-re Nagy kő esett le a szívemről - Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is. A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak.

1661-ben a törökök feldúlták, a lerombolt főúri rezidenciát a romjaiból gróf Steiville István osztrák tábornok 1714-ben építtette újjá és parancsnoki székhellyé alakítják át. A játszótér - Harmadszori nekifutásra, végre sikerült találni egy alkalmas időpontot, amikor nem járt a közelben senki. Aki nem hiszi, az járjon utána - Remélem azért ügyelsz rá, hogy ne figyeljenek fel rád keresés közben. Magasles - Ez érdekes rejtés volt. A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 1630-as években fejezték be, a reneszánsz várkastély főúri rezidenciának épült.
Petőfi Sándor bronzszobra Marosvásárhely 48,3 km-re A körülbelül 60 cm magas mészkő talapzaton álló életnagyságu bronzszobrot, Hunyadi László alkotását 2000 december 16-án állították fel ezen a helyen, a talapzat felirata: Petőfi. Új doboz - Szívesen adok dobozokat, akár többet is. Cipőfűzős módszer - Elég csendes volt a környék dél körül is. Újrarejtve - Nem is értem, miért nem rejtettük újra az itt elveszett geodobozt. Petőfi Sándor bronzszobra az egykori Kossuth Lajos utca, és az Arany János utca találkozásánál lévő kis köztéren áll.
Alsó-Halas pataki homokbánya 17,66 km-re Légvonalban - Erről csak annyit, hogy nem mindig a légvonal a legrövidebb út :-). Homokfal - A geodoboz a második fánál előkerült. Vadban gazdag hely - Az Alsó-Halas pataki úton indultam fel a bányához. Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.