Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Itatóvályú - Üknyéd - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Itatóvályú - Üknyéd

Itatóvályú - Üknyéd turisztikai látnivalói

Oroszhegy központjától északra 5 km-re Székelyszentkirály nyári szállásaként a 947 méter magas Kövesdomb oldalában alakult ki a századfordulón Üknyéd. A Bosnyák-patak völgyfőjében meghúzódó Üknyéd ma már bokortanya képét nyújtja...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Itatóvályú - Üknyéd képtárból:

Üknyéd felé
Üknyéd felé
A kápolna - 2
A kápolna - 2
Az üknyédi Transalpina
Az üknyédi Transalpina
Fakereszt
Fakereszt
Természetbarát szemétgazdálkodás
Természetbarát szemétgazdálkodás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Itatóvályú Üknyéd fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Üknyéd és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Itatóvályú!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Üknyéd, 0,86 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Oroszhegy E falu fekvése. Diafalva. A Bosnyák patak. A oroszhegyiek élete. Havasi szállások. Oroszhegyi lovak. A még falujában se járt oroszhegyi fiú. Oroszhegyi templom. Oroszhegyi búcsúk. Iskola, népnevelés. Oroszhegyi szokások. Temetés. Az oroszhegyi lakodalom.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Itatóvályú Üknyéd közelében?
- Oroszhegy 2,7 km-re. Az egykori Udvarhelyszék legmagasabban fekvő településeSzékelyuvarhelytől 12 km-re, az 1009 m magas Őrhegy déli lábánál, a Bosnyák- és a Ballé-patak völgyfőjében fekszik.
- Katolikus templom - Zetelaka 2,8 km-re. Ezek szerint Szent László király uralkodása (1077-1095) idején Zetelaka már egyházközség volt. Sikerült bemenni a templomba, de a rejteket elnéztem. A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Álca alatt. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Köszönöm a helyezést. Aznap kimondottan olyan napom volt, még két ládát kerestem fel, a szencsedi narciszmezőt és a fenyőkuti tavat, mind a kettő szűz volt.
- Oroszhegyi kilátó 3,5 km-re. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében. Új kilátó. Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása. Épül az új kilátó. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. Egy másik játszótér rejtését találtad meg. Úgy néz ki, hogy nem olvastad el figyelmesen a geodoboz megtalálását segítő információt, és nem nézted meg azt sem, hogy ki a geodoboz rejtője.
- Urusos-kút Oroszhegy 3,8 km-re. Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
- Szent László-kápolna Oroszhegy 3,9 km-re. Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel.
- Küküllőkeményfalva 4 km-re. 1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
- Szent István király templom Székelyszentkirály 4 km-re. 1905-ben Udvarhelyszentkirályról Székelyszentkirályra változtatták a nevét.
- Nárciszrét Oroszhegy 4,1 km-re. Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban.
- Ördögútja Zetelaki Szőlőhát 4,3 km-re. Hossza 1200 m, északnyugat - délkelet irányban húzódik.
- Zete tanösvény 4,4 km-re. A Zete tanösvény létrehozásával szeretnénk elősegíteni, hogy megismerje a Felső-Nagy-Küküllő mente helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit. Egy jó tanösvény. Nagyon jó tanösvény. A Zete tanösvény a Duna televízióban. Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld c.
- Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós 5,4 km-re. Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították.
- Zetevára Zetelaka 5,5 km-re. A Deság pataka a Hargitából ered és a Deság hegy alatt ömlik a Nagy-Küküllőbe - a patak torkolata jobb oldalán a völgyre néző meredek hegycsúcson vannak Zeta vára maradványai. Meses erdon keresztul. Nagyon szepen kijelolt, informaciokkal ellatott turaosveny, egyre tobb van beloluk, es ez nagyon jo, remelhetoleg termeszetbarat kirandulok keresik fel. Március 8. előzetes. Kedves volt tanítványom mutatta be ezt a szép tanösvényt. A vár kincse. Végigsétáltunk a tanösvényen.
- Ördögútja Kőris-tető Zetelaka 6 km-re. Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd.
- Gordon-hegy Farkaslaka 6,3 km-re. Innen belátni a Nyikó mente egy részét, a völgybe települt Malomfalvát, Farkaslakát, a Bogárfalvával összenőtt Székelyszentléleket. Sötétben a meredek hegyoldalon. A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva. Elég érdekes szobor, szép kilátással. Építése után majdnem 10 évvel jutottunk oda, hogy meglátogattuk ezt a kilátót. Jézus. Parajd felé menet felléptem a szoborhoz.
- Fenyédi láz 6,6 km-re. A fenyédi láz tetején. Fenyéd felől gépkocsival közelítettük meg a rejtekhelyet, majd az antennától kb.
- Rez-tető Kadicsfalva 6,6 km-re. Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni, bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk.
- Tibód tölgyfája 6,6 km-re. Lakói katolikusok, templomuk nincs, Székelyszenttamásra járnak templomba.
- Szencsedi nárciszmezők 7,1 km-re. A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre. Hervadó nárciszok. Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat. A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. Még nem nyilnak a nárciszok. Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak.
- Mária-szobor Farkaslaka 7,2 km-re. A Gordon-hegy oldalában, egy külön magaslaton, fából faragott Mária-szobor áll. A kilátótól oda-vissza félóra. A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog.
- Máréfalva védbarlangjai 7,5 km-re. A helybeliek Kőliknak nevezik a helyet. Énlakára menet. Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb. ágak. Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott. A geodoboz a helyén van. Ellenőriztem a rejtekhelyet, a geodoboz a helyén van, és még nem találta meg senki.
- Szénégetők Kalonda-tető 7,8 km-re. A legtöbb farkaslaki ember már az 1800-as évektől kezdődően a faszén előállításából vagy értékesítéséből él. Ellenőrzés. A sok esős nap után örültünk a napsütésnek. Füstölgés. Nárcisznézőbe indultunk a zuhogó eső ellenére. Szénégetők. A főútról közelitettük meg, miután Fenyőkútról a mezei úton nem tudtunk autóval idáig leereszkedni.
- Zetelaki gát Zeteváralja 8,2 km-re. Doboz nélkül. Székelyvarság, Fenyőkút, Pálpatakafelé indultunk. Megette a rozsda?. A Csurgókő fele megálltunk és kerestük, kerestük a dobozt, de nem lett meg. útban a Hargitára. E
- Máréfalvi régi temető 8,2 km-re. A régi fejfák egy része már eltűnt, néhány már kidőlt vagy ingatagon áll még. Keresztek. Csak azt mondhatom, hogy egy fénykép a rejtekről, sokat segít. Szürkületben. Valahogy mindig úgy jön össze, hogy a temetőkbe csak estefele jutunk el. Elég későn érkeztünk meg. Elég későn érkeztünk meg a temetőhöz de azért még annyi világosság maradt, hogy megtaláljuk a geodobozt.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Itatóvályú adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Üknyéd térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Üknyéd látnivalói és a rejtekhely neve - Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van...
  • Itatóvályú - Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén...

Sikerült eljutni Üknyéd környékére? Tetszett az Itatóvályú? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.