Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Erődtemplom - Kereszténysziget

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Erődtemplom - Kereszténysziget

Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Erődtemplom - Kereszténysziget felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Eső után Sziklakapu Havasgáldi-szoros
Eső után
A segitők Magyar honvéd Rétyi Nyír
A segitők
Hagyjatok békén, már inni sem lehet? Királykő
Hagyjatok békén, már inni sem lehet?
A vár kútja Vársarka Csíkszentdomokos
A vár kútja
Lillaszöcske lilaszöcske
Lillaszöcske
Köd a medencében Lok-forrás Lok feje
Köd a medencében

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Erődtemplom Kereszténysziget fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Kereszténysziget és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Erődtemplom!

A 0,16 km távolságra található, legközelebbi település, Kereszténysziget turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Álom-csúcs Fogarasi-havasok Álom-csúcs, románul Varful Somnului.
Az 1676-dik évi tűzvész alkalmával elpusztult a felső része. A segesvári vár északnyugati oldalában található Szabók bástyája a XIV-dik században épült.
Zágor középkori templomáról nincs adat, temploma viszont volt, mert valószínűleg 14-dik századi település. Mitán elhagytam Domáldot, eljutottam a zágori evangélikus templomhoz. Zágor evangélikus-lutheránus temploma a község központi részén, a főút mellett, az egyik kanyarban, az általános iskola szomszédságában található.
Szkarica-nyereg Fogarasi-havasok
A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is. Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év.
1332-ben plébániatemploma van - mivel az első szász települések közé számítják, már az előző században kellett lennie templomnak. Az oklevelekben először feltűnő Vallis Mariae és a németben szereplő Mariental, arra enged következtetni, hogy Mária-temploma volt.
Petrozsény irányából, a Maleja-völgyből indulva, a Badea-csúcsról kapaszkodhatunk ki ide. A Kis-Páring egy füves csúcs, mely 2074 m magasságban helyezkedik el.
Parkjában lipicai lovakat tenyésztenek. Alsószombatfalván található az egykori Brukenthal-kastély, mely kivülről elég jó, benn leromlott állapotban van.
A Ponor-rét, melyet az Isten tenyere néven is emlegetnek, a Kudzsiri-havasok Gradistea Muncelului-Cioclovina Nemzeti Parkjában található. Köszönet a játékvezetőnek, tőle hallottam először erről az ízlésemnek megfelelő helyről.
A segesvári vár Csizmadiák Tornya 1521-ben épült, 1676-ban tűzvész pusztította, a jelenlegi formáját az 1681-es helyreállítás alkalmával kapta.
A Remetei-sziklaszoros a Torockói-hegység egyik legszebb, bár zord, nehezen megközelíthető sziklaszorosa. A Zergeosveny felé, a szurdok felett mentünk vissza. A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval bejartuk a szorost, es annak peremen jottunk vissza. A torockói rejtekhely találkozó alkalmából kerestük fel ezt a szép helyet és tettünk egy kis körtúrát itt.
Bádogosok tornya Nagyszeben Valami előadásra készülődhettek a szomszéd színházban. Első alkalommal hosszú időn keresztül, sikertelenül kerestem ezt a geodobozt. Eddigi palyafutasom legagyafurtabb rejteke. A volt Bádogosok tornya, a szebeni harmadik védőfal övezetnek része, a 16-dik században épült.
Michael von Melas-ház Segesvár Ebben a házban lakott Michael von Melas (1729-1806), az osztrák hadsereg hadvezére. 1800-ban, az olaszországi Marengo mellett ütközött meg Napóleon seregével.
A körülbelül 250 m hosszú Banica-szoros a Merisori-hágó közelében található, nem messze a Boli-barlangtól. Nagyon látványos, hasonlít a Corcoaia-szoroshoz. Több alkalommal jártam már a Banica-szorosban, ezúttal kimondottan a geodobozt megkeresni.
Keresd falu közepén, egy dombon áll a Bethlen család 16-17-dik században épült kastélya. Segesvártól nem messze, Keresd falu közepén, egy domb tetején található az egykor gyönyörű, ma már romlásnak indult erdélyi reneszánsz várkastély. A keresdi Bethlen kastély geodobozát áthelyeztem, újra kereshető. Ha már rámszóltál megkerestem.
Evangélikus erődtemplom Szerdahely Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
Korai neve, villa Latina és Waldorph azt jelzi, hogy XII-dik századi szász, azaz vallon telepítés. Ez korai templom létezését feltételezi.
A neten La Vulpita-vízesés néven ismerik, de talán helyesebb lenne az Urdele-vízesés, mert az Urdele patakon van. A La Vulpita-vízesés egy vízesés sorozat a Transalpina mellett, A Nagy-Muntinu csúcs és az Urdele-hágó között, az Urdele-patakon.
A templom zárva. A templom felujitas alatt all. Jól végzi a dolgát. Apold központjában 16-dik században épített, szép, bár leromlott erődtemplom található.
Vaskaró-csúcs Fogarasi-havasok
Nagyszeben főterének északi oldalán áll a Szentháromság Római Katolikus Templom. Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. Talan 3 szor vagy 4 szer is oda dugtam a kezem ahol a doboz volt, megis trekkingklub vette ki a helyerol. Mivel a templom alagsorába vezető bejáratot átalakították, és a geodoboz eltünt, új dobozt kellett helyezzek.
Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától. Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu.
Evangélikus templom Mártonhegy 1335-ben plébániatemploma van - temploma után, melynek Szent Márton lehetett a védőszentje, Szentmárton volt a neve. Templomának eredete egy századdal korábbra, a XIII-dik századra tehető, mert eredetileg háromhajós bazilika volt.
Mivel a szakemberek az első települések közé sorolják, bizonyos, hogy már egy évszázaddal előbb volt temploma. De mivel a rejtek kívül van, nem volt semmiféle akadály megkapni az üvegecskét. A gps 2 m-t mutat, a gyanús üreg üres. Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve.
Jézer-csúcs Fogarasi-havasok Jézer-csúcs, románul Iezerul Caprei.
Volt városháza, XVIII-dik századi középület - Nagysink.
1446-ban jelentkező neve (Marienburg) Mária tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik, az 1417-ben feltűnő Erenberg szász lakosságra utal. Szerencsére könnyű helyen van. Könnyen meglett, de az a fránya kő majdnem kifogott rajtam. Meglett, jó hogy van akinek befér a keze.
Bratila-hágó, menedékhely és sátorozóhely, románul Curmatura Bratilei.
Református templom Magyarózd
Galasescu-nyereg, románul Saua Galasescului vagy Saua Vistisoarei.
Rossz állapotban van, meg van penészedve a doboz tartalma.
Közlekedési csomópont, itt találkozik a város hat fontosabb útja. A helybeliek által Hazugságok hídjának nevezett vasúti felüljáró Balázsfalva központi részét köti össze a déli, Hula-negyeddel.
A Küküllőközi dombvidék területén, a Nagyekemezői-patak mellett fekszik Nagyekemező község. A falu fölött nyugatra emelkedő Burgberg 416 m-es csúcsán találjuk a középkori vár nyomait.
A fogarasi Olt-híd Fogaras város szélén, a Fogaras-Segesvár úton áll, vámoshíd szerepét töltötte be. 1778-1782-ben épült, 1906-ban bontották le, miután 1905-ben új vasszerkezetű hídat építettek mellette.
A Kiskacsák tere a Tímár-torony és az Ónművesek tornya közelében található, melyek várfolyosóval vannak összekötve. A téren található a segesvári területi evangélikus konzisztórium épülete is.
Trambulin, felfújható csúszda, hinták, ijászat. Felek közelében található zöldövezet, játszótér gyerekeknek.
Vúrpodnak 1332-ben plébániatemploma van. Megtaláltam a dobozkát a háromszögben. Templomkertbe a bejutás kis kerítésmászással.

Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Erődtemplom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Kereszténysziget térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megvan a dobozka.
  • A rejtekhely fotók alapján egy kicsit zavarban vagyok. A képek szerint az új rejtekhelyet találtam meg, de nem az új doboz volt benne (a fényképen lévő új doboz) hanem egy fekete pet előformát, benne füzetecskével, és egy eredeti tintaceruzával, amivel bejegyeztem magam a füzetbe, és ahogy gyerekkoromban láttam a székelykáli boltos bácsitól, én is megnyálaztam a ceruzát.
  • A pet előformában nem volt játszótérre utaló címke? Vagy a füzetben a rejtőre utaló szöveg?
  • Lássuk elölről a dolgokat. Eredeti rejtő paulms (2007-2010).
  • De nem a saját kútfőmből merítettem amit az elején írtam. Hanem az általad írt oldal elejéről idéztem.
  • A ládaoldalakat nem írom, hanem szerkesztem. Bár a legtöbb helyen én írom a szöveget is.
  • Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Szolcsva - Bedellői túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Nagyon szép emlékek, melyek még a forró nyarat idézik.
  • Erős csapatmunkával sikerült megtalálni ezt a geodobozt egy jólsikerült biciklitúra alkalmával. Gratulálok a rejtéshez.
  • Mivel még nem jartunk arra fele, a mai szép napot annak környéknek szenteltük. Az Ika vára megcsodálása után felmentünk a feredőhöz, ki is próbáltam.
  • Könnyen meglett az Arany hegy kincse. Igaz nem a Decebalé, csak egy kékfedelü müanyag doboz, de szép nagy.
  • Érdekes az átvezetett víz, mint ötlet, csak nem értem, hogy mi az értelme. Inni ugyanis nem lenne gusztusom, ha majd megnézitek a cső állapotát, megértitek, hogy miért.
  • Ha valaki meg akarja találni a dobozt, az ne a lifttel menjen fel a várba. Ugyanis a vár egy építőtelep, magyarul sántier, s nem lehet elhagyni az építkezés területét.
  • A túráról bpomjanek barátom és túratársam írt részletesen. Teszek fel néhány képet is.
  • Megkerestem, megtaláltam. De bátorság ide vagy oda a kilátóra csak hosszas egyezkedés (imádkozás) után sikerült felmászni.
  • Először is szétnéztem, hol van a gömbölyű hátú kő. Hamar meglett.
  • Na, ez aztán tényleg szépen meg van csinálva. Az idevezető utat Kaca felől nem ajánlom, egyrészt eléggé rossz, másrészt meg sok útelágazásnál semmi tábla.
  • Egy találkozó keretén belül látogattuk meg a szorost. Mivel már nagyon sokszor jártam itt, ezért most kifejezetten a dobozt kerestem, amit a pontos koordinátáknak és a jó leírásnak köszönhetően meg is találtam.
  • Ezerszer elmentem már itt, és régóta nézegettem a helyet, rejtés céljából. De sosem találtam rejteknek megfelelő helyet a három keresztnél, illetve a közelükben.
  • A kapu zárva van, de körbejártuk a kastélyt és megpihentünk a padon a fák alatt. A doboz sértetlenül a nyolcadikban van.
  • Ezek szerint ott lapul valahol. Csak en benaztam el a keresest.
  • A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. A menedékháztól már a piros sáv jelzésű ösvényen mentünk fel a csúcsra.
  • Kiegészítettem a rejtekhely leírását. Nem is tudom, hogy miért nem tettem meg már eredetileg :-).
  • Nem is rossz ötlet. Kenuval megközelíteni a vízi piramist, majd ott geodobozt rejteni.
  • Most sem volt szerencsénk az idővel. Reméljük, nem lesz minden idei kirándulásunk eső-áztatta.
  • Kihasználva az új autópálya szakaszt, 30 perccel hamarébb érkeztünk meg a Székelykő alá. Kihasználva a hajnali fényeket, gyönyörű fotókat készítettünk Torockóról és a környező csúcsokról.

Sikerült eljutni Kereszténysziget környékére? Tetszett az Erődtemplom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!