Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Taljánok útja- Esztena-hegység

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Taljánok útja- Esztena-hegység

Az Esztena-hegység a Besztercei-hegyvidék része. Nevét nyilván az esztenáiról kapta, mivel hosszan elnyúló, füves pusztáin szarvasmarhákat és juhokat legeltetnek.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Taljánok útja- Esztena-hegység felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Taljánok útja- Esztena-hegység képtárból:

Esztena-hegység - 1
Esztena-hegység - 1
Esztena-hegység - 2
Esztena-hegység - 2
Kettős szivárvány
Kettős szivárvány

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Taljánok útja- Esztena-hegység fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Taljánok útja- Esztena-hegység!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Iesle, 5.22 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Hárs köve Roseni

Hárs köve Roseni 21,3 km-re
A Hárs köve egy 23 m magas sziklaszirt, mely a Békási-víztározóból emelkedik ki, a Roseni és Poiana Largului falvakat összekötő viadukt mellett. Földrajzilag a Besztercei-havasokhoz tartozik, 0,2 hektáron védett terület, számos népi legenda fűződik hozzá.
Kis-Borka-kő Besztercei-havasok 22,9 km-re
A Kis-Borka-kő egy 1552 m magas csúcs a Besztercei-havasokban. Körülbelül 1 km-re innen délnyugatra található az 1825 m magas Kis-Borka köve.
Fantanele-menedékház Csalhó-hegység

Fantanele-menedékház Csalhó-hegység 31,1 km-re
A Fantanele-tisztáson egy modern menedékházat találunk, melyhez teraszos vendéglő tartozik. A menedékház megközelíthető Durau üdülőből a piros sáv turistajelzés mentén, vagy a Duruitoarea-vízesés érintésével a piros kereszt jelzést, majd a sárga háromszöget követve.
Asztalkő a Csalhóban 32 km-re
Ha Durau-ból megyünk a Toaca csúcs felé, a La Morminte nyeregben az emlékkereszttől nem messze kilátópont található, melyre ha felmászunk a tetején érdekes formációra bukkanunk. Egy konglomerát tömbre vizszintesen rátelepedő homokkő lap kőasztalt formáz, amelyre felállva, jó időben, gyönyörű kilátásban van részünk.
A síroknál Csalhó-hegység

A síroknál Csalhó-hegység 32,3 km-re
A kereszt feliratával ellentétben, az itt elesett hősök nem a (román) haza védelmében estek el, hanem német és orosz katonák voltak. A második világháború végén, 1944-ben, az Erdélybe visszahúzódó német katonák innen lőtték az őket követő orosz csapatokat.
A katona kucsmája Csalhó-hegység

A katona kucsmája Csalhó-hegység 32,7 km-re
A katona kucsmája (Caciula Dorobantului) nevű konglomerátum sziklatömb egy nyílt terület, a Széles-kő-hágó (Curmatura Piatra Lata) fölé magasodik. Bár elég gyakran megfordulok a Csalhó-hegységben, és voltam egy párszor itt is, az utóbbi években valahogy kimaradt ez a hely. A Széles-kő felől rálátás nyílik az Izvoru Muntelui víztározóra, Durau üdülőre, és a Schit (kolostor, remetelak)-patak völgyére.
Panaghia-szikla Csalhó-hegység

Panaghia-szikla Csalhó-hegység 33,4 km-re
A tetőből több mint 70 méterrel emelkedik ki. Az egyik barátunk kívánsága volt, hogy megmászhassa a Csalhó híres lépcsőit, melyről annyit lehet olvasni a médiában. A Panaghia-szikla a piros sávval jelzett túraösvényen található, mely a Dochia- és a Fantanele-menedékházak, illetve Durau üdülőhely között teremti meg a kapcsolatot.
Lépcső Meteóállomás Tóka-csúcs

Lépcső Meteóállomás Tóka-csúcs 33,6 km-re
A Tóka alatti meteorológiai állomás és a csúcson található megfigyelő létesítmény között, a 70-es években egy falépcsőt építettek ki. Ez a lépcső idővel tönkrement, a Tóka-csúcs egyedüli megközelítési lehetősége egy csúszós, bizonytalan túraösvény volt.
Dochia sziklája Csalhó-hegység

Dochia sziklája Csalhó-hegység 34 km-re
Dochia sziklája egy közismert turisztikai látnivaló, melynek több legendája is van. Egy hatalmas, látványos sziklatömb, mely egy tisztáson található.
Tölgyerdő Gyergyótölgyes 34,5 km-re
A gyergyótölgyesi tölgyerdő egy érdekes természeti ritkaság, mely a Veres-kőtől délkeletre és a falutól északkeletre, másfél km távolságra helyezkedik el, a meredek oldalban. Bár természeti érték, nem szerepel az országos tájvédelmi területek listájában, az önkormányzatok próbálkozásai ellenére.
Isztinakő Bélbor 34,9 km-re
Az 1452 m tengerszint feletti magasságon található csúcstól délnyugatra egy éles fogakkal az ég felé meredező sziklát találunk, amit (újabban) Kodrán (Codrean)-sziklájának neveztek el. Az Isztinakő (románul Piatra Laptariei) Bélbor községtől keletre, a Kis-Beszterce folyótól északra található, a Pintye-hegyláb (Piciorul Pintea) és a Kisbükk között.
Négyszögletes szoba Detunáták Csalhó-hegység

Négyszögletes szoba Detunáták Csalhó-hegység 34,9 km-re
Megközelíthető a kék sáv jelzés mentén. Durau-ból indultunk a Dochia menedékházhoz, és a vízesés fele tértünk vissza, de egy szűz geodobozt nem hagyhattam ki, ezért meggyőztem a társaságot, hogy tegyünk egy kis kitérőt. A négyszögletes szoba egy szabályos téglatest alakú sziklaüreg a Csalhó-hegységben, a Detunáták nevű sziklacsoportban.
Váracska és a Szerzetesek Csalhó-hegység

Váracska és a Szerzetesek Csalhó-hegység 34,9 km-re
A sziklatömbök román elnevezései, a Cetatuia, illetve Calugarii. A Váracska és a Szerzetesek sziklatornyoknak adott nevek, melyek a Detunátáktól nyugatra emelkednek, a kék sávval jelzett túraösvény fölé.
Szikla vizzel Csalhó-hegység

Szikla vizzel Csalhó-hegység 35,1 km-re
Ez az Izvorul Muntelui üdülőteleptől indul, és a Dochia menedékházhoz jut ki. A Szikla vizzel, románul Piatra cu Apa, elnevezésű mészkőszikla a kék sávval jelzett túraösvény mellett található.
Egyszerű ember kastélya Gyergyóholló

Egyszerű ember kastélya Gyergyóholló 35,1 km-re
A ház láthatóan egy tákolmány, mégis megragadó, egy kis fantáziával kastélynak képzelhetjük. Gyergyóholló nyugati kijáratának közelében, Borszék irányába haladva az út baloldalán, egy érdekes házat láthat a figyelmes átutazó.

Taljánok útja- Esztena-hegység románul - in limba romana: Drumul Talienilor Muntii Stanisoarei


Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Taljánok útja- Esztena-hegység adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Unitárius templom - Homoródkarácsonyfalva Sisi. Megtaláltam a dobozt, viszont nem tudtam bejegyezni, mert televolt vizzel. Kiöntöttem a vizet, de a következő kereső, ha lehet, vigyen új füzetet, s esetleg egy jobban záró dobozt, peldaul pet előformát.
  • Pucsek Jani ládája - Fertő-nyereg Ivóból jöttünk fel a nyeregbe. Eleinte hószánnal jól letaposott úton haladtunk,majd egy idő után már nekünk kellett nyomot taposni. A nyeregben fújt a szél, kellemetlen,csípős hideg volt.
  • Református erődtemplom - Gidófalva Inkább elhiszem. Novemberben már olyan hideg van, hogy ki sem mozdulok a házból.
  • Dózsa György szobra - Dálnok Dozsa. Itt meg megvan, hala a dalnokiaknak.
  • Nyugati fal - Mária-kő - Békás-szoros Körbe a Mária-kőn. A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. Útközben sok tavaszi virág található.
  • Székely Nemzeti Múzeum - Sepsiszentgyörgy Ha mar kozeleg a geocitrom. Ideje volt mar ezt a rejteket is bejelentenem. Erdekes az uton atellenben is megkaptam, abban az ureges-mocsarban valamikor.
  • Széphavas Mi se jutottunk be a misére. Hogy juthat valakinek eszébe, nyáron hóembert építeni? Egyébként nem is rossz ötlet, ide télen is feljönni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Taljánok útja- Esztena-hegység? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 22 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!