Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Ompoly-kövek

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Ompoly-kövek

Ompoly-kövek..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ompoly-kövek felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szerény ház Segesvár Richter ház
Szerény ház
Képregény Aknavásár Kósna domb katonai emlékmű
Képregény
Havadtő temploma Havadtő temető sírkő
Havadtő temploma
Lelátás Tusnádra a Sólyom-kőről 2
Lelátás Tusnádra a Sólyom-kőről 2
Információ Felszegi csengettyű harangláb Csíkszépvíz
Információ
Teknősbéka alakú kő Felek gömbkövek
Teknősbéka alakú kő

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ompoly-kövek fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ompoly-kövek!

A 2,19 km távolságra található, legközelebbi település, Kisompoly turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
ősök trónja Hátszeg
Állami Levéltár, volt fogház, és középkori városfal-részlet a telek határán. Farkas utca 10.
Székelykő Dél Ha fent vagyunk a csúcson, induljunk el a gerincen dél felé - jobbra tőlünk, a völgyben a Torockót Torockószentgyörggyel összekötő út kísér. Boér Imre vagyok Kolozsvárról. De oda-vissza vágigjártuk a gerincet. Az északi láda leszedését követően találtuk meg a déli ládát.
Torockó és Nagyenyed között az autóút áthalad a Kőközi-szoroson, az Enyed-patak jó 250 méter magasságú sziklafalak között tör át. A szoros hossza 3 km, mindkét oldalán kiváló kilátóhelyekre kapaszkodhatunk fel.
A Thoroczkay vártól a kék kereszt, majd a piros sáv jelzésen másztunk ki az Ordaskő alá.
Lássuk elölről a dolgokat. A rejtekhely fotók alapján egy kicsit zavarban vagyok. Megvan a dobozka. Kereszténysziget jellegzetes szász falu, Nagyszebentől 9 km-re fekszik és egy 16-dik században épített, gótikus erődtemplommal büszkélkedik.
Egykori vármegyeház Kolozsvár Egykori vármegyeház, és középkori városfal-részlet a telek határán. Farkas (Mihail Kogalniceanu) utca 6.
Katolikus líceum nyomdája Kolozsvár Katolikus líceum nyomdája és középkori városfalrész a telek határán - Petőfi (Avram Iancu) utca 15.
Erlenpark Nagyszeben A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak. A nagyszebeni Erlenpark (Erlen égerfa) az egyik legrégebbi park a mai Románia területén, 1856-ban hozták létre.
A Marosludastól 15 km-re, délre, Magyarózdon áll az a szabályos, négy darab, kerek alaprajzú sarokbástyás későreneszánsz kastély, amelyet régi építőiről Radák-Pekry kastélynak is hívnak.
Zsidó temető Marosbogát A marosbogáti zsidó temető a település északkeleti részében, a Keménytelke felé vezető út mellett található, közvetlenül a Maros folyó, illetve a vasútvonal feletti dombon. A temető területét felnőtte a fű, a héber feliratú sírkövek egy része előre, mások hátra vannak dőlve, egy sírkő már a földre esett.
Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra. A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba.
Szent János-templom Nagyszeben Érdemes körülnézni odabent a könyves üzletben is. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Elég alkalmatlan pillanatban érkeztem a helyszínre. A Szent János (Johannis) templom a nagyszebeni Mitropoliei utcában áll.
A legegyszerűbb megközelíteni a Csukás vízesést Sínfalva vagy Mészkő felől. Egy szólóban megrendezett biciklitúra alkalmával jutottam el a Csukás vizeséshez. Ha autóval vagy biciklivel vágunk neki az útnak akkor legjobb ha Tordáról, Szentmihályon keresztül Mészkő fele megyünk.
A piski-i arborétum egy mesebeli szép hely, annyira, hogy egy órát kóvályogtam benne a zuhogó esőben, és nagyon jól éreztem magam. Szulinapi ajandeknak bevalt. Retyezát túrából hazafele 4 órát kellett várnunk a vonatra. Nagyon tetszett ez a hely.
Körbenéztem és azonnal láttam, hogy a rejtekfotón látott szikladarab nincs a tó partján.
A domboldalon levő szilvafák között, egy érdekes, elhagyott kriptára bukkanhatunk. A magyarszilvási Veres kastély udvara melletti hatalmas csalán-ültetvényen :-) keresztül.
Lankás-nyereg
Az együttes lényegében két épületből, a templomból és a szentélyhez derékszögben csatlakozó kolostori lakóépületből áll. Ótordáról Újtordára a kolozsvári úton menet körülbelül félúton áll a szerény megjelenésű, nem túl nagy méretű ferences kolostor.
Pap József ügyvédi kamarai elnök emeltette 1910-ben. A Pap-ház a volt Deák Ferenc utca 42 szám alatt található, szecessziós stílusú polgári emeletes ház.
Barokk polgárház - Király utca 8.
1929-ben nyitotta meg kapuit a nagyszebeni Fiatalerdőben Románia első állatkertje. Először jártunk ebben a kicsi, de szép helyen fekvő állatkertben.
Hollókő Tárnica-tó Állítólag egy Dán nevű fényképész adta az új nevet, az eredeti helynév ismerete nélkül. Újabban a Dán köve elnevezés terjedt el.
Székelykocsárd Sor került Székelykocsárd oldalának az összeállítására is. Nem volt nehéz rátalálnom erre a helyre hiszen itt lakom, és tudok rola pár dolgot. Kocsárdról a hagyomány azt tartja, hogy hajdan a Rosszpatak völgyében és temploma tőle jobbra, az Aranyos felé eső fennsíkon feküdt.
Ponor-forrás A Ponor-réten a víznyelőktől sétáltunk a patak mentén. Szerencsémre, kilátszott a doboz kék füle a kő alól, így nem kellett minden bokor alját megbolygassam. A Ponor-kitörés vagy Ponor-vízkelet a Ponor-patak vízkitörése.
Itt született Mátyás király, Méhfi Jakab polgár és szőlősgazda házában, 1443 február 23-án.
A Ruszka-havasok Sztrigy hegysorában, a Hátszegi-medence nyugati szélén, a Demsusi-patak mellett fekszik Demsus (Demsdorf) falu. Ez, tényleg egy építészeti kincs. A legrégibb görögkeleti templomnak tartják.
Kerelő és Mezőszentmargita között a Maroson csak egy gyalogos híd vezet át. Amikor otthon vagyok, tízpercenként benézek a Rejtekhely-re, hogy nehogy elszalasszak egy új rejtést :-). A Mihai Eminescu szobra - Marosvásárhely és a MOGYE Könyvtár - Marosvásárhely rejtekhelyeket én még a másik oldalról néztem ki.
Az Ecsetgyár egy jelenkori művészeti tér, mely független kulturális központként működik. A projektet 2009-ben kezdeményezte egy kolozsvári művészekből, és kulturális menedzserekből álló csoport.
Wass-ház - Deák Ferenc utca 5.
Az uzoni Béldi-család kriptája a házsongárdi temető második piramis alakú kriptája. A feltételezések szerint a sírhely piramos alakja kapcsolatban állhat a szabadkőművesekkel.
Magyarvista Kalotaszeg egyik jelentős települése, Kolozsvártól 20 km-re a Nádas mentén, a díszes népviseletéről ismert Cifra-Kalotaszegen. A szombati biciklizésem alkalmával találtam meg ezt a geodobozt. Külön érdekessége, hogy nincs tornya, egy kis faharangláb van mellette.
Torockó településről észak felé indulva, számos helyen találkozunk felhagyott vasbányák és vashámorok nyomaival. A harmadik katonai felmérés ferencjózsefi térképén több helyen is szerepel az Eisenhammer (Vaskalapács, Vashámor) felirat, Így Csiblók, Nyiras-oldal, Bagoly, Tölgyes, és Kaszálás-tető mellett.
Kelnek A 13-dik században épült, szép fekvésű, hangulatos kelneki várat 2004-ben újították fel. A várfalakon belül reneszánsz virágmintás, festett fakarzatos, evangélikus kápolnát építettek, melyben ma koncerteket, kiállításokat rendeznek.
Bányászati Múzeum, első SAR székház 1920 - Nicolae Balcescu utca 2.
Szigeti-ház Kolozsvár A Király utca 24 szám alatt található a Szigeti-ház, amely egy XVIII-dik században épült kolozsvári barokk műemlék ház.
Ferences kolostor és templom Kolozsvár A kolozsvári ferences kolostor az egyedüli épen maradt gótikus koldulórendi kolostorunk a XV-dik századból.
A Lukács-kő, pontosabban a Lukács kövének sziklakilátói, egy hihetetlenül felkapott hely. Hírnevét a látványos fotóknak köszönheti, amelyeket a kilátóról megcsodálható, az évszaknak megfelelő színű, piramis alakú félszigetről és a Tárnica-tóról lehet készíteni.

Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ompoly-kövek adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Kár,hogy nem foglalkoznak eléggé vele, bár látszik, itt-ott valami állag megőrzésre tett kísérlet. De ha nem igyekeznek, tönkre fog menni.
  • A lépcsőknek csak maradványai vannak meg. Azért a közelben van több rejteknek megfelelő fa, úgyhogy lehet egy másik dobozt eldugni.
  • Rövid, késődélutáni sétára indultunk. A Leánykavár környékét jártuk körbe, majd felsétáltunk a süteihez.
  • Én már többször is ellenőriztem a rejtést, és a geodoboz mindig a helyén volt. Persze, valamelyik nemtörödöm kincskereső jóvoltából, előbb-utóbb ez a geodoboz is el fog tűnni, megtörténhet.
  • Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz?
  • De igen, bejelentették, "bbbisti" néven az előttem szólók. Csak elírtam a dátumot, nem emlékeztem már pontosan :) Van néhány képem, de egyiken sem látható teljes egészében a sziget, mivel általában a part mellett áll, néha össze is akad a partmenti bokrokkal, ezért történhet meg az, hogy ha valaki nem tudja pontosan, hol kell keresni, csalódottan távozik :) sajnos az említett "szigetúsztatásról" nincs kép.
  • Csak félig székely az, aki még nem mászta meg a Székely Kavicsot :-). De addig nem hiszem el, hogy megmásztátok, amíg nem látok egy hiteles, torockói plébános által láttamozott oklevelet :-).
  • Ezt én nem értem.
  • Fontos turista csomópont a nyereg - túl a csodás panorámán, amit nyújt. A ház körüli mocskot eltüntették - és valószinüleg ezzel egy időben a rejteket takaró követ, és a dobozt.
  • Miután megebédeltem a közeli Lukoil-kút melletti étteremben, ahol hozzáférhető áron ajánlanak napi menűt, elindultam egy dobozkereső sétára, a tó körül. Sajnos a romantikát nem találtam meg :-), de a geodobozt sem.
  • Szemünk szánk tátva maradt a tetőn. Meseszép kilátás fogadott.
  • Megerősitem a doboz tenyleg nincs ott. Valaki újra fogja telepíteni, ha nem én szívesen lépek az űgyben.
  • Sokszor elmentünk már mellette, de eddig észre sem vettük ezt az üreget, bár az útról nézve a bejárat alig nagyobb egy rókalyuknál. Persze pont most nem volt nálunk se gps készülék, se fejlámpa, de végül a telefon fényének a segítségével sikerült megtalálnom.
  • Szászbuda Visszajövünk. Most csak kívülről csodáltuk körbe, de ígérjük visszajövünk.
  • Egy gyönyörű őszi napon könnyedén, kb 4-5 percnyi keresgélés után találtuk meg. Köszönjük a rejtést.
  • Mielott a doboz vegleges helyere kerult, legalabb 10 percet halasztuk-piszkaltuk a fatorzs melyebol. Vegul sikerult kihalaszni es normalisan elrejteni.
  • Tartogóvára - Miklósvár Ékezet. Hibas vagyok, mert nem irok ekezettel, ezert irodott a Szalas magyarul ekezet nelkul. Szálas patak valosagban, igy lett Szállás patak ahogyan ertodott.
  • Kárpótlás volt a kilátás, a látvány azért, hogy el kellett hagynunk a Szent Anna-tavat a medvék és emberek okozta káosz miatt. Bár a gondnok biztosított arról, hogy rendbehozta a padlózatot, igencsak kellett vigyáznunk, hova lépünk.
  • A Terebics tető egy régi álmom. Jelenleg objektív okokból elmarad az újrarejtés, de ahogy az időm megengedi megoldom.
  • Sajnos a gázlómadarakat nem sikerült lencsvégre kapni.
  • Madarasi Hargita-csúcs Kopjafák és turulmadár. Sajnos az idei nyár nem kedvezett nekem, ami a rejtekhely keresést illeti, keveset volt alkalmam, és annak is elmulasztottam a bejelentesét, na de megpróbálom pótólni, és reménykedem, hogy lesz még jobb is.Vasárnap délben hosszabb túrára már nem mehettem, ezért hamar felgurultam a Madarasira, lássam meg hová rejtették Péterék a dobozt Pünkösd vasárnapján.
  • Egy kis keresgélés után ez a dobozka is meglett. A rejtek ott van a helyén, és benne a dobozzal.
  • A mai nap megtalaltuk a kis meretu geodobozt, azt hiszem mi voltunk az elsok, mert a kis fuzetecskeben meg nem volt egy beiras sem. Elegge nehezen talaltuk meg, mert fel kellett maszni a romos falra, ami nem kis kockazattal jart.
  • Mihály-havas - Madarasi Hargita Nagy Mihály - régi doboz. Mivel fent voltunk a Madarasi Hargitán, felugrottunk ide is, hogy egy új dobozt tegyünk a régi helyett, de amint felértünk ide a Nagy-Mihályra meglepetés fogadott, a régi doboz ott hevert a földön. Így csak visszatettük a régi-új helyére.
  • Hát, a rejtek meglett, a doboz és a szarka nem. Nekem a gyűrű az ujjamon, nem a csőrömön - még.
  • Egy fel orat varakoztunk az autoban a templomkert mellett, amig eltavozott a zivatar, aztan rajottunk hogy a doboz egesz mashol van. Reg lattam ilyen "papi feljarot", kellemes emlekeket idezett fel.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Ompoly-kövek? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!