Csíkszentmihály hársfái - Rejtekhely - Kapcsolat - Bejelentkezés
 

Cycle Map Mihaileni - környékbeli, gyaloglásra és kerékpározásra alkalmas utak térképe - Hargita megye

Csíkszentmihály hársfái

A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospataka mentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről.. Gps koordináták, térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség. Részletek regisztráció után.

***
Néhány kép: Templombejárat Csíkszentmihályi templom Csíkszentmihályi templombelső Kilincs... Sírboltozat a templom udvarán... *

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a rejtekhelyhez tartozó fotóalbumba!

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, illetve Erdély természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Keressétek meg a Csíkszentmihály hársfái rejtekhelyet, fedezzétek fel az általunk bemutatott szép és érdekes helyeket!

A Rejtekhely-keresés Erdélyben nagymértékben megkönnyíti a közeli turisztikai látnivalók azonosítását, a rejtekhelyek keresését, illetve a megtalálások bejelentését.


Rejtekhelyek a közelben:
9232 Hegy útja. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út. 9596 Pogányhavasi vár. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók. 9693 Kőcsonka. Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében: Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek. 9904 Felszegi csengettyű. Csíkszépvíz felszegi részén, az 1799-ben készült székelykapu mellett áll egy harangláb, amelyet a helyiek mind a mai napig egyszerűen csak Csengettyűnek neveznek. 11185 Egy elfelejtett földvar. Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett  foldvar helyet. 11527 Vacsárcsi kőbánya. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. 11678 Római-katolikus templom. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. 12456 Szent Ilona-kápolna. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik. 13116 Kőd-vonulat. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest. 14262 Katolikus templom. A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. 14378 Nagy Pájszó teteje. Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét. 14413 Katolikus templom. Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg. 14680 Szent József-kápolna. A csíkszentmiklósi egyházközség filiáléját alkotó Csíkborzsovában, a jelenlegi kápolna helyén az Egri család épített egy fakápolnát, amelyet az idő vagy a tőzvész elpusztított. 14733 Rompáca borvíz. A Rompácai-borvíz kálcium-magnézium-hidrogénkarbonátos tartalmú és mésztufát rak le. 15983 Kőmosó-tó. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. 16388 Kis-Havas Csíkszépviz. Csíkszépviz neve Szent Lászlóval kapcsolatos. 16937 Kicsi Pogányhavas.

Néhány székely szó jelentése:
Leszentül = Lenyugszik a nap. Licsi = Rossz rakoncátlan. Lipitor = Tolakodó, haszontalan ember, akitől nem lehet megszabadulni. Lóba dugó = Hám. Locsog = Lóg. Lódigól = Dobál.

Természeti értékek - Hargita megye
* A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.

Turisztikai látnivalók a közelben


Katolikus templom
Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII.
Csíki Székely Krónika
Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
Csíkajnádi Kálvária
Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
Alsócibrei fürdő
Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt.
Szent István katolikus templom
Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik.

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes helyekről a közelben? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!


Felhasználóink lehetőségei


  • Hozzászólás és bejelentés
  • Keresés kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Rejtekhelyek adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Gps koordináták több formátumban
  • Koordináták és segédpontok letöltése
  • Szeretnél hozzáférni a felsorolt lehetőségekhez? Az első lépés a regisztráció.


Néhány hozzászólás


  • Izgalmas volt a keresgélés - Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a "dobogtató" gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ezt nem kifejezés! A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés! Hosszas leskelődés (fel a tetőre - ki az utcára: vajon lát-e valaki? - be a sarokba - megint ki az utcára...
  • A csíkszentmihályi rejtés - Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket...
  • Csíkszentmihály - Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk...
  • Sikerült eljutni a bemutatott helyre? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!


A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2023 Rejtekhely.ro Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön és Erdélyben. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld és Erdély látványosságai, látnivalói.