Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Csíkszentmihály hársfái

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


A templomot lőréses várfal övezi. A templom építésének kezdete bizonytalan, az 1188-as dátum valószínűtlen, 1552-ben viszont már javításra szorul. 1731-ben három oltára volt, a főoltáron Szent Mihály fából faragott szobrával...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csíkszentmihály hársfái felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kályha Zalánpatak Répás medence
Kályha
Templombelső 5 Kálnok unitárius templom
Templombelső 5
Felhagyott bányaterület Vársarka Csíkszentdomokos
Felhagyott bányaterület
Csorgókő-vízesés Csorgókő vízesés Székelyvarság
Csorgókő-vízesés

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkszentmihály hársfái fotóalbumba!

A hosszan elnyúló Kőd és Kőcsonka magaslata alatt, a Rákospataka mentén elterülő Csíkszentmihály templomkertjében találhatók hársfák mesélnek a településről. Kezdjük a mesét a település nevével, mely az egyházközség védőszentjéről, Szent Mihályról származik. Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkszentmihály hársfái!

A legközelebbi település Csíkszentmihály, 0,49 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szépviz és környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csíkszentmihály hársfái közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Egykori Balogh Anna kocsma Csíkszentmihály Hargita megye 500 m-re.
Az 1889-ben épült ház szerepel a Hargita megye történelmi műemlékeinek listájában, HR-II-m-B-12878.
Biális-kúria - Csíkszentmihály 540 m-re.
Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877.
Csíki Székely Krónika - Vacsárcsi 2 km-re.
Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
Csíkajnádi Kálvária 2 km-re.
Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz 2,3 km-re.
A pogányhavasi földvárat keresve. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. Megtalaltuk.
Szent István katolikus templom - Csíkajnád 2,6 km-re.
A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe.
Örmény katolikus templom Csíkszépvíz Hargita megye 2,6 km-re.
Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét.
Rompáca-tanösvény - Csíkajnád 2,7 km-re.
A rompácai borvízig 4 km hosszú az út, bejárása körülbelül másfél órát vesz igénybe.
Székely Határőr Emlékközpont - Csíkszépvíz 2,7 km-re.
Kiállítás formájában a székely hadszervezetek és a Keleti-Kárpátok határőrizetének történetét mutatja be, az Árpád-kortól a második világháború végéig.
Örmény emlékház Csíkszépvíz Hargita megye 2,7 km-re.
Az emlékházban a szépvízi örménység múltjának dokumentumait, világi és egyházi tárgyi emlékeit - családi fényképeket, dokumentumokat, díszes miseruhákat és templomi zászlókat helyeztek el.
Kavics- és homokbánya - Csíkszépvíz 2,8 km-re.
Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
Évszázados tölgyfa Csíkszépvíz 2,8 km-re.
Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről.
Felsőcibre Hargita megye 2,9 km-re.
Szent László katolikus templom Csíkszépvíz 2,9 km-re.
1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta.
Iparosok kápolnája - Csíkszépvíz 2,9 km-re.
Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
Hegy útja - Csíkszépvíz 2,9 km-re.
A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján. Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk.
Pogányhavasi vár - Csíkszentmihály 3,1 km-re.
Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott.
Kőcsonka - Balaskó vára 3,1 km-re.
Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma.
Régi székelykapu - Csíkszépvíz 3,2 km-re.
Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.
Felszegi csengettyű - Csíkszépvíz 3,2 km-re.
Megtalaltuk, koszonjuk. Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra.
Egy elfelejtett földvar 3,6 km-re.
Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Elindultam megkeresni az elfelejtett földvárat.
Vacsárcsi kőbánya 3,7 km-re.
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy valaha is jártam ebben a faluban. A bánya kissé elhagyatottnak tűnik de attól sok ember megfordul ott. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
Római-katolikus templom Csíkszentmiklós 3,7 km-re.
A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát.
Szent Ilona-kápolna Csíkajnád 4 km-re.
Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja.
Kőd-vonulat Csíkajnád 4,2 km-re.
Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg.
Katolikus templom Csíkborzsova 4,5 km-re.
Sajnos a ládát nem találtuk meg, de addig kerestük a "rács mögött", hogy a szomszédnak is feltűnt. Minden rácsos ablakot végigtapogattunk. A feltett kép alapján a kerítés mögött kerested, a rejtekhely pedig nem ott van.
Nagy Pájszó teteje 4,6 km-re.
Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkszentmihály hársfái adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Gyanús szemekkel - Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk. Igaz, már majdnem lemondtunk róla, mert a pap épp akkor érkezett haza.
  • Hát, szívesen - Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket - hát, szívesen.
  • Izgalmas volt - Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a dobogtató gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ez nem kifejezés. A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés.
  • Szökő vízesés: Vörös-áfonya - Október derekán jártunk itt újra. A kis hidat sajnos elvitte a víz, de a geodoboz megúszta.
  • Melegvíz-forrás - Háromkút: A forrás mögött feltételezett barlangrendszer - A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett. Sietnem kellett, mert ma még a Kis-Békás-vízesésnél elrejtett geodobozt is meg szerettem volna keresni.
  • Kápolnamező-borvízforrás - Lázárfalva: Eltűnt a régi doboz, éljen az új - A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. Először a Kápolnamező felé mentem, felkeresni a borvízforrást.
  • Zetevára - Zetelaka: Meses erdon keresztul - Nagyon szepen kijelolt, informaciokkal ellatott turaosveny, egyre tobb van beloluk, es ez nagyon jo, remelhetoleg termeszetbarat kirandulok keresik fel. Szep kilatas nyilik a Nagy Kukullo mentere, es egy szinpompas oszi kirandulas nagyon vonzo lehet.
  • Református templom - Bodos: Bodos - A rejtekhelyet már messziről kiszúrtam, de előtte szétnéztem a templomban.Szimpatikus kis templom.
  • SZNM 10 Szentivánlaborfalva - Szentiványi sírkápolna: Kandi tekintetek nélkül - Meglett, ezennel kandi tekintetek nélkül.
  • Kereszt - Kis-Királykő: A kisebbik testver - A Kis-Kiralykovet nem szabad elhanyagolni, vannak nagyon szep reszei. Pl.
  • Vártemplom - Marosvásárhely: Beton - nem beton - Hát én sem kaptam meg könnyen, talán azért mert szó szerint vettem a leírást. Szerintem nem beton az a valami amiben keresni kell, amúgy tényleg nem nehéz.
  • Katolikus templom - Csíkmenaság: Meglett, elsonek - A bokrot kicsit megnyirtak, de geokrety volt benne. Erdemes felkeresni ezt az erodtemplomot is.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkszentmihály hársfái? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.