Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Kőzúgó - Gyergyócsomafalva - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kőzúgó - Gyergyócsomafalva turisztikai látnivalói

Utunk jó darabig a Somlyó vize terén vezetett, azután a Kis-Somlyó hegyek közé mélyedő völgyébe tért be....

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kőzúgó - Gyergyócsomafalva képtárból:

Vízesés
Vízesés
Helyszínt jelző tábla
Helyszínt jelző tábla

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőzúgó Gyergyócsomafalva fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Gyergyócsomafalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőzúgó!

A legközelebbi település Bucsin, 5,95 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kőzúgó Gyergyócsomafalva közelében?
- Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva 3 km-re. Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám.
- Veresvirág sípálya és kilátó Gyergyócsomafalva 4,9 km-re. A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település. Bokamagassag. Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van. Ez a rejtés elég nehéz volt. Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni. Rejtekhelyek értékelése. Ha úgy gondolod, értékelheted az általad megtalált rejtekhelyeket.
- Csomafalvi Dél-hegy 5,2 km-re. A Dél-hegy (1694 m) csúcsa alatt levő kilátó sziklapereméről ráláthatunk a Sikaszó-patak völgyére, a Hargita vonulatára, a Csudáló-kőre, a Nagyhagymásra, a Gyergyói-havasokra és a Gyergyói-medence délkeleti részére. Nagyszerüen kifestett túraösvény. Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal. Csomafalvi Délhegy. Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől.
- Jézus lábnyoma Gyergyócsomafalva 5,4 km-re. Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől.
- Basa fogadó és kézművesfalu Borzont 5,5 km-re. A székely ember akkor az erdőből élt, szekérrel fuvarozott, azt pedig nem lehetett siettetni. Záróra. Épp zárás előtt érkeztünk, de rendes volt a székelyruhás kislány, mert megengedte, hogy bemenjünk. Szombaton. Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről. Volt, van, és lesz pojéka leves. A menűben.
- Nyíres Borzont 6,1 km-re.
- Csudáló-kő 7,5 km-re. A Görgényi-havasok 1529 m magas Csudáló-kő nevű csúcsáról, érdekes formájú szikláiról nagyszerű rálátásunk van a Gyergyói-havasokra, a Gyergyói-medencére és a Nagy-Hagymásra. Délhegy felől érkezve. A Csudáló-kő alatti tisztáson levő esztena felett indul a jelzés, az erdőben.
- Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva 7,8 km-re. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
- Szent Péter és Pál katolikus templom Gyergyócsomafalva 8,1 km-re. Gyergyócsomafalva Gyergyóalfalu és Gyergyóujfalu között terül el ott, ahol a Nagy-Somlyó vize a Marosba ömlik. Új geodoboz új rejtekben. A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Mindennap kerestem. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem. Rossz időben. Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk.
- Kőválú-forrás Bucsin 8,2 km-re. Felirata: Ezen útszakasz épült 1902-1904 években.
- Újfalvi kőbánya 10,4 km-re. Az Újfalvi bányában kitermelt kő vulkanikus eredetű andezit, amely piroxént és hornblendát tartalmaz. Bazaltos. Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni.
- Bucsin-tető 10,6 km-re. Fontos turisztikai célpont, túraútvonalak csomópontja, a közelben sípályák is vannak. De megvan a láda. A Mezőhavas túra után kőnnyen megtaláltam  ezt a ládát. Bucsin. Csak egy zacskot talaltam. Bucsin-tető. Délelőtt a Rabsonné vára közvetlen közelében levő, legendás Pakulárkő kilátópontjánál rejtettem geoládát, majd Gyergyószentmiklós felé kerültem hazafelé.
- Libán-tető 10,8 km-re. A (Székelyudvarhely)-Fenyédről Gyergyótekerőpatak-Gyergyószentmiklósra vezető út választja el a Görgényi-havasokat a Hargitától, ennek legmagasabb pontja a Libán tető, ez a gyönyörű havasi világ. Hűsítő forrásvíz. Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg. Soha nem sejtettük. Ma Udvarhelyre mentünk. Idillikus hely. Rozsdas kutakodas, kutyas nyomozas utan erkeztem a Liban tetore, ahol frissito forras, geodoboz, meg a tudat, hogy egy alapos lanckimelo ereszkedes kovetkezik (ne beszeljek az izmaimrol).
- Szürkélő-kő Görgényi-havasok 11,1 km-re. Őszi napozás. A kövek még mindig szürkék, csak a táj színes. Döbbenetes. Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg.
- Galyános-tető 12 km-re.
- Jézus kútja Székelyvarság 12,1 km-re. A dobozka még mindig a fenyő alatt üldögél. A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra. Nem tudtam, hogy van itt doboz. Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. Székelyföldi túra. Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét.
- Parlament Székelyvarság 12,4 km-re. Parlament, vegyes üzlet és kiskocsma - Székelyvarság.
- Csorgókő-vízesés Székelyvarság 12,6 km-re. Rólunk. > csökken az oldal használhatósága Ez a felület nem azért jött létre, hogy valakik számára használható legyen. Szabályok. > tudom, a szabály az szabály csak ezek miatt sajnos már alig vagyunk Rejtekhelyezők :-(Nem a szabályok miatt vagyunk kevesen, hanem egymás miatt! És ha úgy tetszik, miattam. Még BÚÉK!. > BUÉK neked is Péter.
- Parajdi faszerkezet 12,7 km-re. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
- Vármegyehatárjelző kő Sikaszó 12,8 km-re. Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál. Kivágott erdő. Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket. Doboz kereses segitseggel. Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Reggel. Reggel egyedül karikáztam fel a rejtekhelyig, nagyon szép friss idő volt.
- Ferencziláza-tető Görgényi-havasok 12,8 km-re. A Ferencziláza-tető a Görgényi-havasok központi részén, egy hajdani vulkáni kráter peremén található, a Kis Mezőhavas csúcs szomszédságában. Ahol a madár sem jár. Ferenci láza (Felleszilása) egy kilátástalan :) csúcs a Mező-havas kráter peremén.
- Tálasbérce Székelyvarság 13,1 km-re. Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Ládaellenőrzés. Ha már itt jártunk, ellenőriztem az itt elrejtett geodobozt. A régi dobozhoz nem lehet hozzáférni, itt hagytam egy újat is. A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Jégbefagyva. A zuhogó februári eső és a latyakos hó ellenére is megkerestük a geodobozt.
- Tatár-kő Görgény-havasok 13,3 km-re.
- Bányató Küküllőmező 13,8 km-re.
- Katolikus templom Gyergyótekerőpatak 14,2 km-re. Ha beszélni tudna, elmesélhetné, hogy Tekerőpatak határához tartozott a marosfői Tinka-telep, a Vaslábon átfolyó Heveder-patak mellett tekerőpataki kirajzással jött létre az azonos nevű település. Tekerő. Kora délután, lehet, hogy nem a legideálisabb időpont dobozt keresni, de nekem most ez jutott.
- Kőgomba Bakta-patak 14,3 km-re. Pedig annyiég van a szekérúttól, hogy ha jól fenéken billentenének valakit, pont a tövére esne. Gombakő. Mivel esős idő volt, ezt a rejteket választottuk.
- Vasútállomás Gyergyószentmiklós 14,3 km-re. Megnéztük. M EKE01. A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz.
- Uz Bence sírja Székelyvarság 14,5 km-re.
- Nagyrét-lapály 14,6 km-re.
- Gergely János-féle kővályú Székelyvarság 14,6 km-re. Kő mögött, kő alatt. Bár nem esett az utunkba, és siettünk is az oroszhegyi nárciszrétre, sikerült rávenni a kirándulótársaimat, hogy nézzék meg ők is a Gergely János-féle kővályút. Modern es hagyomanyos. Bar nem esett az utamba, azert legurultam meg a kovalyuhoz.
- Szent Róza kápolna Gyergyótekerőpatak 14,7 km-re. Pontos neve Szent Sebestyén, Rókus és Szent Rozália-kápolna. Tekerőpataki kápolna. Borzontról hazafele tartva kerestük meg ezt a dobozt, annak ellenére, hogy rossz idő volt, nagyon hideg szél fújt. Ködben. T Ködbe burkolózva. Délutáni sétára indultunk a kápolnához.
- Lázár várkastély Gyergyószárhegy 14,7 km-re. Gyergyószárhegy településéről az első, napjainkig fennmaradt okleveles adat 1406-ból való, amikor egy Lázár Bernát nevű előkelő mondhatta a magáénak. Lázárék. Ez jóval fej fölött van. Megtaláltam vagy mégsem?. Megtaláltam Gábor dobozát Gábor leírása alapján. Az isten háta mögött, töltöttkáposztáért. A töltöttkáposzta-fesztivál alkalmából érkeztünk Gyergyószárhegyre.
- Szármány-hegyi kápolna Gyergyószárhegy 14,8 km-re. A fenyvesekkel borított Szármány-hegy alatt fekvő Szárhegy aGyergyói-medence egyházi, idegenforgalmi és művelődési szempontból egyik legjelentősebb községe. Kápolna. Szép, csendes helyen van a kápolna. A játékvezetőre várva. Túl korán érkeztem a Lázár várkastélyhoz a megbeszélt találkozóra. Majális a Szármány-hegyen. A Szármány-hegyi kápolna nem volt e napra betervezve, a Békás-szorosba indultunk túrázni.
- Lövészárok Gyergyótekerőpatak 15,1 km-re. A faluhoz közelebbi első nagyobb magaslaton egy rövidebb árok van, de egy nagyobb gödörrel, valószínűleg ágyúnak.
- Tizenkettes-forrás Bucsin 15,3 km-re. A Parajd községhez tartozó Bucsin település és a Bogdán-sípálya között félúton található csorgó vize friss, hűsítő.
- Síugrósánc Gyergyótekerőpatak 15,3 km-re. Egykor nemzetközi versenyeket szerveztek itt, ma az enyészet lett úr rajta, a létesítményt felvette a gaz. A múlt. Vasárnapi sétánkat ide terveztem, nem hagyhattam, hogy valaki megelőzzön a megtalálásban.
- Tartód vára 15,6 km-re. Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt. Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt. Csak a rejtekhelyet. Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Regenyes hely. Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol.
- Borvíz-forrás Ördög-tó Észak-Hargita 15,8 km-re. Csak hóolvadáskor, vagy nagyobb esőzések idején telik meg vízzel. Tanösvény. A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. A geodobozt ejsze az ördög vitte el. Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Véletlenül bukkantunk rá. Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés.
- Tatárdomb Gyergyószárhegy 15,8 km-re. Szárhegy határában, a Ditró felé vezető út bal oldalán egy dombocska emelkedik fenyőfák koszorújában. Majdnem eláztunk. Egy kedves barátommal indultunk kirándulni. Lyukas kő. A dobozt nem sikerült megtalálnom.
- Szent Miklós-szobor 16 km-re. EKE08. Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
- Méhes-tető tőzegláp Görgényi havasok 16 km-re. A Görgényi havasokban, a Laposnya-patak gyűjtőmedrében helyezkedik el, északkeletre a Méhes-csúcstól (1130 m). Őszi pompában. Miután ellenőriztük, hogy a kőgomba a helyén van-e, kimásztunk a pusztába.
- Salamon Ernő Gimnázium Gyergyószentmiklós 16,1 km-re.
- Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós 16,2 km-re. Nepomuki Szent János szobra - Gyergyószentmiklós, 1750.
- Fejér Dávid mellszobra Gyergyószentmiklós 16,3 km-re.
- Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós 16,3 km-re. Fogarasy Mihály püspök mellszobra - Gyergyószentmiklós, 1993.
- Enduro Crossmotor pálya Güdüctelep Gyergyószárhegy 16,3 km-re. Güdüctelep Gyergyószárhegytől 6 km-re, Gyergyószentmiklóstól 12 km távolságra található kis üdülőtelepülés a Piricske aljában. Motor-sirülő. Motorosok, és nemcsak. Motorosok. Vadvirágos rét volt itt, majd szénaillat.
- Borvizfürdő Gyergyóremete 16,5 km-re. A Gyergyó-i medencében még külön autóbusz is müködött amelyik ide szálitotta a gyógyulni illetve üdülni vágyó embereket. Magas fűben. A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van: a deszkák összetörve, a víz koszos. Egy kis útba igazitás. Jó helyen kerestétek csak egy kicsit mélyebbre kellett volna ásni. Feltűnő a környezetben. A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel.
- Nagy-Mező-havas Görgényi-havasok 16,5 km-re. A Mező-havas a Görgényi-havasok legmagasabb pontja Maros megyében, 1777 m tengerszint feletti magasságban. MezőHavas télen-nyáron. Minden irányból, útvonalon jártuk már a Nagy-Mező-Havast, a Görgényi-havasok legmagasabb csúcsát. Körbejártuk. A rejtekhelyet megtaláltuk, de a dobozt nem. 2017. Reggel indultunk a Marosvásárhelyi EKÉ-vel.
- Örmény templom Gyergyószentmiklós 16,6 km-re. A város fejlődését nagyban befolyásolták a városba letelepedett örmények. Sétányt alakítanak ki a templom körül. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
- Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita 16,7 km-re. Legelő a Hargitán. Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
- Asztal-kő Görgényi-havasok 17,3 km-re. Az Asztal-kő látványos piroklasztit sziklatömbjei vulkáni tevékenység maradványai. Kő, kő, Asztal-kő. Vármezőről autóztunk fel a régi helikopter-leszállóig (laposnyai oldal), mikor melyik ága van nyitva a Nyárádnak, kell vigyázni. Jelzésfestés. A Bucsin felől közelítettük meg a Mezőhavast, és a kb. Asztal-ko szinte veletlenul. Vendegeinkkel egy vasarnapi Mezohavas-tura alkalmabol erintettuk az Asztal-kot is, es kb 5-6 meterrol vettem eszre a rejteket, majdhogynem veletlenul.
- Templom-téri park Gyergyóremete 17,3 km-re. 1899-ben a szentélyt 6 méterrel megnagyobbították, így a templom mai hossza 41, szélessége 12 m. Eltünt. Nagyon szép a templom és a mellette levő park, na meg a kilátás is. Tömeges kincskeresés. Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek.
- Hideg-kút Gyergyószárhegy 17,4 km-re. A Hideg-kúti pihenőhely Gyergyószárhegy közelében található. Sokadalom. Nagyon sokan voltak a forrás környékén. A pihenő. Munka után sürgős volt megtalálnom a güdüci dobozokat, nehogy valaki lekörözzön :) Leányunknak első sátrazási helye volt ez, féléves korában.
- Kerektó Pálpataka 17,5 km-re. A Parajdi-medence szélén, nagykiterjedésű vulkáni fennsík tetején, sok helyen a megálló csapadékvíz eltőzegesedett lápok kialakulásához vezetett, ilyenek a Pálpatakán, Bencéd, Fenyőkút és Fenyősmező közelében mocsári növényzettel borított tőzeges területek, mint például a Kerektó.
- Bojzás-forrás Marosfő 17,7 km-re. A Bojzás-forrás Marosfő pompás bükkerdejének öléből ered, különösen tavasszal vagy ősszel érdemes egy erdei sétát tenni odáig.
- Faharangláb Tinkák Marosfő 17,9 km-re. Felső része a tulajdonképpeni üdülő, az alsó része a Boták, a középső része pedig a Tinkák nevet viseli. Francia ágy. Tavaszias napsütésben indultunk a Bojzás-forráshoz, útba ejtve a haranglábat és az aranyos kis dobozkát. Élmények nélkül. Különösebb élmények nélkül találtam meg ezt a dobozt, már esti sötétben. Furcsának találtam. Borzontról hazafele tartva álltunk meg, és kerestük meg ezt a geodobozt.
- Zeteváraljai víztározó Zeteváralja 17,9 km-re. A zeteváraljai völgyzáró gát és a víztározó vagy népszerű nevén zetalaki gát, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava. Víztározó. A Zetelaki-gátnál voltam. Nem a legszerencsésebb rejtés. Valószínünek tartom, hogy az utkarbantartás, meg az ut fölötti oldalból kivágott fák után maradt gallyrakások alatt pihen. Nem szép látvány. Ezt a ládát is megtaláltam, de a környéke nagyon kiábrándító.
- Angyaljárás Gyergyószentmiklóson 18 km-re. Áldott karácsonyt! Angyalláda. Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot.
- Kőbánya Hídlás Észak-Hargita 18 km-re. Óriás kőtömbök. Ha már itt voltunk, nagyon szerettem volna becserkészni az Asztalkőt is, de nem sikerült.
- Csíky-kert Gyergyószentmiklós 18,1 km-re. Az egykor 24 hektárt felölelő területre a fákat úgy ültették eredetileg, hogy a lombhullató fák koronája kirajzolta a kert alkotójának a monogramját. Fejlámpa fényénél keresgélve. Az aznapi kirándulás utolsó felkeresett rejtekhelye volt a Csíki-kert. Csíky-kert. Már megint. Anno Csíkban születtem és mégis csak most mikor már csak látogatunk arrafele, akkor kerestük fel az arborétumot.
- Nagyloki-borvíz Csíkkarcfalva 18,6 km-re. A Nagyloki borvíz a Nagylok-patak földrajzi baloldalán található, Madicsafürdőtől 6 km-re nyugatra.
- Jézus Szent Szíve kápolnája Gyergyószentmiklós 18,6 km-re. A környék lakói a kápolna helyét Both-várának vagy Hiripné várának nevezik. A láda rendben van. A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. A Gyergyói EKE ládasorozata. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. A multiből egy pont van meg. Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben, az előző napok csodálatos téli romatikájának olvadásakor, ráadásul mind műúton.
- Both-vára Gyergyószentmiklós 18,6 km-re. Tetején egykor vár állott, helyén ma kápolna található. Térdre borulva, a kápolna előtt. Több alkalommal jártam már itt. A doboz a helyén van. A tornác alatt találtam egy X-et. Második próbálkozás. Nem hagyott nyugodni, hogy nem találtuk meg a dobozt, ezért újra felkerestük a helyet.
- Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 18,7 km-re. Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Megtaláltam, pedig be sem volt jelentve. A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal. Elfelejtett lada. Tenyleg mester vagy! A tanitvany nem kerulheti el a mestert.
- Disznórió 18,7 km-re. Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre.
- Szent Anna-kápolna Gyergyószentmiklós 18,7 km-re. Minden év július 26-án Szent Anna napi búcsút tartanak itt. A Csobot-hegy ködben, a rejtek befalazva. Több ügyben is dolgom akadt aznap Gyergyószentmiklóson, például egy kis műszaki segítségnyújtás a helyi kincskeresőknek.
- Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 18,8 km-re. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Átalakítás érdekes hely típusra. Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem. Befele az erdőbe. Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Utkeresztezodes. Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem.
- Vadaspark Ivó 18,9 km-re. Ez alkalommal nem sikerült bejutnunk a vadasparkba, mert nem jelentkeztünk be előre.
- Pakulár-kő 18,9 km-re. A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba. Kilátás. Parajdról a "Transz-Rapsonné"-n keresztül közelítettük meg, miután rejtettünk egy dobozt az Áprily-kútnál. Gyönyörű hely, de nincs láda. Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg  a ládát. Izgalmas hely. Nagyon izgalmas hely.
- Asztalkő felé Karcfalva 19 km-re. Másodikok. Szóval így jártunk, lecsúsztunk az első helyről miután a trekkingklub megviccelt és képes volt elfoglalni az első helyet a füzetben. Elterelő hadművelet után elsőnek. Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe, amíg a csapat többi tagja a sűrű erdőből történő kievickéléssel volt elfoglalva, gyorsan megkerestem a geodobozt, és beírtam a nevemet a cézárnak fenntartott első helyre :-)Visszahelyeztem a dobozt, majd együtt kerestem a közben ideérkező többiekkel. És aki lefele keresi?. Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz.
- Asztalkő Csíkkarcfalva 19 km-re. A tetőre kiérve, a földön heverő jelzőtáblák látványa fogad. A rövidebb, kényelmesebb, és könnyebb út. Aznap az Ördög-tó volt a kirándulásunk célpontja. Gyönyörű őszi táj fogadott. Helybéliként meglepődtem milyen szép rejtekhely is ez, aminek a közelében már többször is jártam, de nem tudtam a létezéséről. Biztos vagy benne?. V
- Visszafolyó vizesárok Ivó 19 km-re. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. Patak szöktetés. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem.
- Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva 19,1 km-re. Az csíkkarcfalvi Alsó- vagy Kicsiloki borvízforrás a Nagylok-patak földrajzi jobb partján található.
- Ivói szfinx Ivó 19,1 km-re. Az 1310 m magas Fertő-nyeregbol indulunk lefele. A szfinx vonzásában. Udvarhelyről hazafele jövet (nehogy túl hamar hazaérjünk) döntöttük el, hogy megkeressük a szfinxet. Andi es Zita. Egy kis kepzeloerovel ket oreg holgyet is fel lehet fedezni az andezit tombokben. Ebéd utáni könnyű séta. Ivóban töltöttem a szilvesztert, közben néhány ládát is sikerült felkeresnem.
- Zetelaki gát Zeteváralja 19,2 km-re. Doboz nélkül. Székelyvarság, Fenyőkút, Pálpatakafelé indultunk. Megette a rozsda?. A Csurgókő fele megálltunk és kerestük, kerestük a dobozt, de nem lett meg. útban a Hargitára. E
- Súgó barlang II Vizes járat 19,2 km-re. A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő  tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang. Súgó barlang II. - Vizes járat. Megvan !A doboz fedele el van hasadva, belul minden nedves. Fenyőillatú fürdő. A barlang aktív járatából kifolyó patak vize egy kis deszkavályú segítségével el van terelve, a víz magasról esik, így zuhanyozni is lehet alatta. Mi az a fenyőillatú fürdő?. Mi ma felkerestük a srácokkal a barlanglátogatás után.
- Súgó-barlang Gyergyói-havasok 19,2 km-re. A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Forgalom. Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye. Cserediák. Cserediákokkal kellett menjek barlangot látogatni. Várakozás. Miközben várakoztunk a túravezetőre, levadásztuk a ládát is.
- Túlfolyó-ág Súgó-barlang 19,2 km-re. januárjában fedezik fel. Talaltam egy ladat a Sugo barlangban. Talaltam egy geotrekking ladat a Sugo-barlang melyen, a barlang rejtett reszeben, ahova konyokon kellett bemaszni. Május 1. A majálisos hosszú hétvége egyik célpontja a Súgó-barlang lett, ahol újra fölelevenedtek a régi barlangász élmények. Szilveszter. Szilveszter előtt bemásztunk a túlfolyóba és megtaláltam ezt a rejteket is.
- Jézus Szent Szíve római katolikus templom Ditró 19,3 km-re. Új geodobozt kell majd itt rejteni. Útban az Istenszéke felé, röviden megálltunk a gyergyóditrói kéttornyú templom mellett. Két torony. Óriási templom.
- Rapsonné vára Szováta 19,4 km-re. Szovátától keletre, a Hideg-Juhod és Szilas patak összefolyása, valamint a Kápolna-mező fölött, nehezen megközelíthető, szédítő magasságban áll a szépséges tündérkirálynő, Rapsonné vára, egy csodálatosan szép andezit sziklatömbön. Lett jelzés de a ládának annyi. Egy ideje van turistajelzés (kék kereszt), de nagyon ibogtalanúl festették, meredeken toronyiránt felfelé, jó csúszós terepen. Sóvidéki túra. Egy nagyon szép hétvéget töltöttünk Rapsóné vára lábánál sátorral. Minden elázva. Elöször a Pakulárkő-höz vezető letérőt kerestük a családdal, de a lombok között használhatatlan volt a gps készülékünk.
- Bálinték forrása Csíkkarcfalva 19,7 km-re.
- Rabsonné útja Deszkásvár 19,8 km-re. A különböző leírásokban, két különböző helyen található töltésvonulatot is ugyanazon a név alatt, Rabsonné útjának hívnak.
- Fenyőkúti tőzegláp 19,9 km-re. Könnyebben megközelíthető Fenyőkút Korondról. Pótoltam a hiányzó dobozt. A tegnap ellenőriztem a rejtést, a dobozt nem kaptam meg. Hús és komos geodoboz. Az általad megtalált láda hús és komos (szófacsarás), tehát a határon túli magyar (poén) és az egyik nemzetközi geojátszótérhez (mert több is van, nem csak a kóm) tartozik. Hóóó. Várjá' na :-) A pallók végében a bal felső sarokban REJTEKHELYES doboz van :) Megnéztem a fényképet is, mert csak feltűnne, ha "más" ládát nyitok.
- Vízimalmok Eszenyő 19,9 km-re. Eszenyőben egyes adatok szerint a huszadik század elején 27 vízimalom illetve különböző vízi szerkezet működött: lisztelő, ványoló, kásatörő, olajprés, deszkafűrész.
- Áprily Lajos kútja Parajd 19,9 km-re. A Kis-Küküllő a Kis- és Nagy-ág patakokból képződik. Ördög van, doboz nuku. A parajdi úttól a feltérő út nagyon ramaty állapotban van, az aszfaltból pont középen maradt annyi, hogy ne lehessen rendesen haladni. Karácsonyi séta. Az ördögök mögött ott van a doboz, épségben, kevés megtalálóval. Eltűnt a régi, marad az új. A Kisfenyős-kő után átjöttem a "Transz-Rabsonné"-n ellenőrizni a dobozomat.
- Bánya-tető 19,9 km-re. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
- Gyergyóditró Mezei Imre makettjei 20,1 km-re. Gyergyóditró - Mezei Imre makettjei: Templom, Országház, és Lánchíd.
- Bánya pataka Csíkmadaras 20,5 km-re. Csíkmadarastól nyugatra, a Vasér- vagy Bánya-patakában tör fel a Küpüs-borvíz.
- Várnyaka Kápolnásmező 20,6 km-re. Várnyaka a Parajd és Kápolnásmező közötti utat lezáró töltésvonal neve, a Kis-Küküllő és a Juhod völgyei közötti gerincen található.
- Maros forrása Fekete-Rez 21 km-re. A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található. A Maros ősszel. Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva. Köszönöm a dobozcserét. Köszönöm a geodoboz karbantartását. Az egyik testvér. Három éve készülök a dobozcserére, ilyesmik jöttek közbe: sok a kutya, nagy a hó.
- Kisfenyős-kő Parajd 21 km-re. A  szikla tetején több gombaszerű alakzat emelkedik az ég felé. Mindkettő. Diplomatikus leszek: mindkettő. Sziklamászó kocsi és gólyabot. Számítottam rá, hogy István fogja megtalálni elsőnek ezt a rejtést, de az Istvánok közül a járgányosra tippeltem. Járgány nélkül könnyebb. Ma Szovátán adódott munka, így a munka végeztével megkerestem ezt a rejtekhelyet is.
- Szem-gyógyforrás Marosfő 21,1 km-re. Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl. Ősszel nincs szem előtt a forrás. Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor.
- Harangláb Pálpataka 21,1 km-re. Korondtól 7 km-re, a Miklós patak mentén, körülbelül 1000 méter tengerszint feletti magasságban fekvő szétszórt település. Másik bal oldal. Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam. A temető sarkában. Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Harang nélküli harangláb. Sajnos nem találtam meg a geodobozt.
- Fehér ház Gyergyószárhegy 21,4 km-re. Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el. Hófehér napsütés. Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa.

- Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőzúgó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Gyergyócsomafalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Hangos patak - Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető...
  • Zúgó - A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést"...

Sikerült eljutni Gyergyócsomafalva környékére? Tetszett a Kőzúgó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.