Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Barót

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


1760-1767-ben új, modern templom épül a régi helyén. Tornya, mely külön állott a várfalban, az 1802. évi földrengés áldozata lesz...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Barót felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Visszatömve Újdomb Ösvény kereszteződés
Visszatömve
8420 Sólyomkő tető Sólyom kő Gorzafalva
8420
Bánya-völgyhíd 3 Bánya patak viadukt völgyhíd
Bánya-völgyhíd 3
Kopjafa Madarasi Hargita tetőterasz
Kopjafa

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Barót fotóalbumba!

Barót Erdővidék központja, az 1739-ben született Baróti Szabó Dávid szülővárosa. A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit. Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Barót!

A legközelebbi település Barót, 0,29 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Bardóczszék
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Barót közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Zathureczky-temető - Barót 1,5 km-re.
kustalyetik, kérlek írd meg az emailcímedet. Megálltunk és megnéztük ezt a régi, elhagyott temetőt, és megkerestük a kriptában elrejtett dobozt. Egyszer Homorodalmas fele mentemben megalltam, hogy megnezzem ezt az regi temetot is.
Daniel-kastély Olasztelek 3,4 km-re.
A kastély helyén már a 16-dik században állt egy udvarház, mely 1609-ben került a vargyasi Dániel-család birtokába.
Református templom Olasztelek 3,4 km-re.
Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve. A Kormos-patak völgyében kirándultam, hazafelé Olaszteleken vezetett keresztül az utam.
Bolond-borvíz Olasztelek 3,5 km-re.
Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.
Köpeci szil 3,5 km-re.
Meg nem volt andungom, hogy most feltegyem azokat amiket az utobbi idoben megtalaltam. A doboz sajnos eltűnt, így cseréltük. A fát (mi mást ;-)), de a doboz sajnos nem lett meg.
Mária-borvízforrás Darabonta Vargyas 3,6 km-re.
Hagyomány szerént azon helyen, hol most e borvíz (savanyúvíz) felbuzog, a hunok bejövetelekor tó volt, mely Csodástó-nak hivatott.
Likaskő Olasztelek 4,2 km-re.
Először azt hittem, le kell másszak a lyukba, de aztán észrevettem a rejteket. Sajnos eseslevi megjegyzését figyelembe véve sem jutottam eredményre. Lehet, hogy csak én nem voltam elég alapos.
Tiborc vára 4,2 km-re.
Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé. A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára.
Unitárius templom Felsőrákos 4,2 km-re.
A gótikus korból egy keresztelőkút maradt meg.
Régi székelyház Felsőrákos 4,3 km-re.
Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.
Református templom Bodos 4,7 km-re.
Azt hiszem mi vagyunk az elsők akik megtaláltuk, a logfüzet szerint. Egy kis almaszedés után kerestünk és találtunk rá a dobozkára. A rejtekhelyet már messziről kiszúrtam, de előtte szétnéztem a templomban.
Református templom Bibarcfalva 4,8 km-re.
Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják.
Bükkfej 5,2 km-re.
Délután 4 óra körül találtuk meg. A rejtekhely leírását igyekeztem úgy fogalmazni, hogy kiderüljön belőle két fontos dolog. Örülök, hogy a rejtés után ilyen hamar megvan az első megtaláló.
Református templom Vargyas 5,5 km-re.
Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni.
Tortomai halomsirok 6,4 km-re.
Keso delutan indultunk a sirok fele tele voltam varakozassal. Sajnos a dobozt valaki kiemelte.
Oroszlános emlékmű Vargyas 6,5 km-re.
Tervezője Tompa József, 1931-ben állították fel.
Tartogóvára Miklósvár 6,7 km-re.
Hibas vagyok, mert nem irok ekezettel, ezert irodott a Szalas magyarul ekezet nelkul. Lehet elirtam a lada leteves datumat, de az 2020 02 13. Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget.
Ésfalu Bardóc és Erdőfüle 6,9 km-re.
A 80-as években itt egy üzletközpont és orvosi rendelő épült.
Vargyas tavai 6,9 km-re.
Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
Ravaszlik Egres-patak völgye 6,9 km-re.
Tortomától csekély távolra a Hermánból Bardóczra vezető út mellett van egy most össze omladozott, Ravaszlik-nak nevezett sziklaüreg, mely régi harczias időkben a vidék lakóinak erőditett védhelyül szolgált.
Református templom Nagybacon 7,4 km-re.
Templomát és csodás kopjafáit megcsodáltuk mi is.
Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva 7,6 km-re.
Ma kerestem meg, es mar be is jelentettem. Rájöttem, hogy milyen nyomtatásra gondolsz. Gratulálok a teljesítményhez, tényleg fejlődés, ha már aznap bejelented a megtalálást.
Ferenczy-Boda kúria Erdőfüle 7,7 km-re.
A kúria felújítás alatt van. Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül.
Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 7,7 km-re.
Miután a megadott koordináták 10 méteres körzetében hiába kerestük, megvizsgálva minden fát, végül a doboz várnál levő fa gyökerei közül került elő. Előző Likaskői felfedezésünkön felbuzdulva nézelődtünk doboz után az Attila váránál, és meg is találtuk azt. A honismereti túrasorozat egyik célpontja volt a Rika-erdei erődítményrendszer, és ekkor találtuk meg a ládát.
Attila vára Vargyas 7,7 km-re.
Megtaláltam a dobozt.
Benedek Elek sírja Kisbacon 7,8 km-re.
Ő volt, akinek ''könnyű a toll és nem nehéz a kasza''. Na, ezt sem nehéz megtalálni.
Réka királyné sírja 7,8 km-re.
A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít. A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van.
Kisbaconi régi temető 7,8 km-re.
Bár itt a sírok már gondozatlanok, és az egész temetőt felveti a növényzet, talán épp ezért is, érdemes felkeresni.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Barót adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Gyilkos-tó: Csapatmunkával - A nap második dobozaként csapatmunkával ez is megkerült. :) Sokkal csendesebb, nyugodtabb és szebb a tónak ez a része, mint a turisták által látogatott oldal.
  • Katolikus templom és Ferences kolostor - Mikháza: El volt veszve Mikháza? - Ha így áll a dolog, akkor gyakrabban kellene biciklizni.
  • Pásztor-kő - Hagymás-hegység: Maxi láda - Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. Elő is került a maxi láda, nincs beázva.
  • Szent István-torony - Nagybánya: Csak kis, mágneses doboznak találtam rejteket - Gondoltam, rejtek egy dobozt, de kiderült, hogy BabBerci-nek "Nem lesz könnyű elrejteni egy új dobozt egy ilyen zug nélküli helyen."Csak mágneses mini doboznak találtam helyet.
  • Szent István-korona - Csíksomlyó: Iden az elso - Koszonom a rejtest .D
  • Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység: Sikerélmény - Izgalmasnak indult a kirándulásunk, hiszen az öt hónapost is útnak indítottuk a Csukás csúcs felé. Akkor még nem tudtuk, meddig bírja zsebibabaként.
  • Aranykakas - Marosvásárhely: Siralmas - Hát siralmas hely lett a Kakas környéke. Többre lenne érdemes.
  • A Hollókő aljában - Verespatak: Ne add fel - Sajnálnám, ha többet nem jelentenéd be a megtalálásaidat. Én, és gondolom mások is, szívesen olvasom a beszámolókat, még akkor is, ha nem került meg a doboz.
  • Kultúrpalota - Marosvásárhely: Ide nem illo szobrok - A hely szépsége nagymértékben javulna, ha az összes innen látható szobrot (5 db van belőlük) kicserélnék olyanokra, amelyeknek közük van a helyhez.
  • Csala tornya - Vargyas-szoros: Régi emlékek - Csak mikor a Tatárlik üregeihez felértünk, jöttem rá, hogy már jártam itt annak idején, 15-16 évvel ezelőtt. Ameddig a társaim bámészkodtak, (már akik feljöttek velem) leereszkedtem a Cukorsüveg lábához, hogy megkeressem a dobozt.
  • Vaskereszt - Szind-tető - Tordai-hasadék: Bemelegítő túra - A torockói rejtekhely-találkozóra készülve, bemelegítő túrának felmásztunk ide, hogy fentről is megnézük a Tordai-hasadékot. A túraszervező szeretett volna a via ferratán mászkálni, de mivel azt tönkretették, így bánatában ő is jött ide.
  • Parajdi Sóbánya: Forgalom - Nem felvonultunk, hanem levonultunk ma a bányába. Nagy a nyüzsgés, a bányarém biztos világgá ment bánatában.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Barót? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.