Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Sepsiszentgyörgyi Panoráma

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Sepsiszentgyörgyi Panoráma

Sepsiszentgyörgyi Panoráma

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sepsiszentgyörgyi Panoráma felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Szikla Málnavész Szentegyházasfalu Hargita
Szikla
9793 Szent István Korona Csíksomlyó Szűz Mária
9793
Ez a kapu nem nyitható Nyárádszentlászló
Ez a kapu nem nyitható
Firtosváralja felől Firtos vára
Firtosváralja felől
Faragott oszlop Csíkszentimre Henter kúria
Faragott oszlop
Bözödi tó Bözödújfalu tó templom torony
Bözödi tó

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sepsiszentgyörgyi Panoráma fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sepsiszentgyörgyi Panoráma!

A 2,18 km távolságra található, legközelebbi település, Sepsiszentgyörgy turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Sepsiszentgyörgy
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Torja igen csodálatos, és értékes természeti kincsekben gazdag. Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
Zsögödi fahídak Csíkzsögöd A Csíkszeredához tartozó Zsögödben két felújításra, javításra szoruló fahíd is van, az egyik az Olt-folyó felett, a másik a Fitód-patakon. A kettő közül az Olt-híd érdekesebb, hiszen itt még a teljes hídszerkezet fából van - érdemes most megnézni, alulról is, mert a jövőben betonszerkezetűre tervezik átépíteni.
Kosztándi borvíz Tusnádfürdő A Kosztándi-borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike. Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem. Érdekes volt megtalálnom, ott álltam a borvízforrás mellett 1 méterre, de nem láttam, mert sűrűn benőtte a növényzet.
Megtaláltam a ládát. Gondoltam, hogy te leszel az első :D). Amikor megérkeztem Uzonkafürdőre, már be volt sötétedve. Uzonkafürdőből vezet az út a Pisztrangos-patak völgye fele, ahol régen Uzonkafürdő elődje, az egykoron híres Pisztrangosfürdő volt, de ez a XVIII-dik században megsemmisült, és ma már a nyomai sem látszanak.
Kirulyfürdőn, a volt diáktábor területén, a Főkút-forrás közelében, attól délre, egy fedett keresztet találunk, amelyet 2009-ben állítottak Keresztelő Szent János tiszteletére. Tarkovszkij szerintem szívesen forgatna filmet itt, ha élne. Már május közepén jártam erre, de a körülmények úgy hozták, hogy nem álltunk meg, de most bepótoltam.
Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban. A helybeliek kankósdinak vagy kápolnavirágnak nevezik a nárciszt.
Berevoiescu-menedékhely, állítólag használhatatlan.
A Nagy-Királykő fűrészfog alakú gerince a Pásztor-orommal vagy Pásztor-csúccsal tetőzik, 2238 méteres magasságban.
Megtaláltuk a keresztet. A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb.
Csíkszereda nyugati határában, közvetlenül a Székelyudvarhely felé vezető országút mellett, az Olt hídjának közelében található, az úgynevezett Vasfuvó domb. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
A Kurmatura-menedékháztól a Zernyesti-szakadék felé az egyik lehetséges útvonal a kék sávval jelzett ösvény. A Kurmatura-tisztás után a turistaút belép az erdőbe és a patakmeder felett halad.
A Vargyas-patak szurdoka, a Persány-Rika hegység északi végénél, a Hargitalábainál kialakult mészkő-szikla szoros, a Székelyföld egyik jelentős, festői természeti szépségekben gazdag karsztvidéke. Megtaláltuk. Megtaláltuk ezt a ládát. A ládát 2008 07 01-én találtam meg a családommal együtt.
Orbán Balázs leírása alapján a dúsan felfakadó, jéghideg vizű forrást régen Tolvajok kútjának nevezték. Az új, Honterus-forrás nevet 1845-ben kapta, a völggyel együtt.
Zirna-hágó menedékhely Fogarasi-havasok Zirna-hágó menedékhely, románul Curmatura Zarnei.
Kerekes Julcsa háza, és annak kapuja - Homoródszentmárton. Épült a 19-dik század végén, jelenleg lakóház.
Na, itt aztán rendesen fúj a szél.
Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba. Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig. Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt.
Ló-patak-forrás, románul Izvorul Paraul Calului.
A szentegyházi zászlóaljtámpont 1943-ban épült, a csíki medence fele tartó, Tolvajos-tetői út biztosítására, egy esetleges délnyugat irányú támadás kivédésére. Az erődvonal kiépítésén kis létszámú zsidó és politikai munkaszolgálatos dolgozott, harcok végül nem zajlottak a helyszínen.
Csíkverebesen, egy két medencéből, egy filagóriából, öltözőkből és napozó teraszból álló hagyományos népi fürdő található, melyet 2010-11-ben állítottak helyre.
Leereszkedtünk a meredek oldalon, megcsodáltuk a vízesést. Elsőnek találtuk meg ezt a gyönyörű, üdítő helyet.
Csíkmindszent felől a Hosszúaszóba vezető út közepén, a Bükk feje gerincén állva, nem tudtuk eldönteni, hogy mit mihez tódtak. Kerékpárral indultam egy kis rejtéssel is egybekötött dobozkeresésre.
Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés. Az 5 hektáros Ördög-(Seholsincs)-tó, egy magashegyi láp, az Osztoros nyugati kráterében, a Sikaszó patak forrásvidékén.
Haller kastély Zoltán A helység látnivalója a Haller-kastély 1553-ból. Éveken át csak nézegettem a kastély romjait, de mivel most doboz is van rejtve, megálltam megkeresni. Segesvártól 27 km-re délkeletre fekszik, Szászkézd községhez tartozik, a községközponttól 7 km-re délkeletre van.
Érdekes, nagy méretű szabályos kő, fenyőfák veszik körül, egy óriási asztallaphoz hasonlít. Elindultam megkeresni a mesebeli Tisztást, útközben megálltam a Bánya-pataki Óriások asztalánál ebédelni. Kellemes kincskeresést kívánok neked és a játszótársaknak is. Mindenki nevében köszönöm a jókívánságot.
Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült. Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé. A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára.
Fenyős tetői vár - Sepsikőröspatak. Ha már Kálnokon jártam, nem hagyhattam ki a közeli Fenyős-tetői vár rejtekhelyét sem.
Ott voltunk a rejtésnél. Szép, rendezett a templom és környéke.
Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával. Csíkdánfalva községközpont, a hozzá tartozó Csíkmadaras népszavazás útján vált külön községgé.
A Misericordia egy magyar képzőművészeti installáció, az első római magyar street art műalkotás. Nem is volt ez egyszerű. A doboz a helyén volt, ötletes rejtés.
Ozsdola egy másik nevezetessége a Kőlik, amelyet 1896-ban W Hausmann említ, aki azt állítja, hogy a Kőlik földrengés által keletkezett. 1884-ben pedig Albert E Bielz által készített barlangleltárban is szerepel az ozsdolai barlang.
1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz. Csapatmunkával könnyű volt. A vizeses mostmar majdnem csonta van fagyva, mindenhol jeg kandikal. Teljesen raismertem a helyre.
Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik. A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe.
Cheia Bandei-csúcs Fogarasi-havasok Cheia Bandei-csúcs, magyarul kiejtve Khéjá Bündéj.
A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Megtaláltuk a geodobozt. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek.
A Székely Selters forrásaitól délre, a Bánya-tető keleti oldala alatt, az út mellettt van egy andezit küpübe foglalt borvízforrás.
Azért remélem, nem lesz itt igazi forradalom, és nem végzem gyűlölt diktátorként :-). Tetszett a bejelentés címe, miszerint a geodoboz frissen kisült. Az értesítő e-mailen felbuzdulva, egy 14 kilométeres séta keretében felkerestük a feredőt, és a leírás alapján gyorsan megtaláltuk a ládát is. A régi Benedek Elek fürdő, vagy más néven Kisbaconi feredő, a Faluborvize vagy Rezes-forrás mellett található.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sepsiszentgyörgyi Panoráma adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ahogy értesültem erről az új rejtekhelyről azonnal elővettem a túrabakancsomat. Befűztem a fűzőket, majd bekrémeztem a bakancsot barna cipőkrémmel.
  • Nekem szivem szerint ez a rejtek nem volt nagyon felemelo. De ha mar statisztika akkor legyen.
  • Majd megbeszélek a helyiekkel egy kalákát és elmegyünk egyet kaszálni.
  • Szep rejtes.
  • Ott lapult a kő alatt.
  • Megtaláltam tegnap délután egy kellemes kutyasétáltatás alkalmával. Furcsa, bár jártam még erre egy néhányszor (Benedek-mezőre menet és jövet), sohase figyeltem meg ilyen szögből a várost.
  • Ez a doboz is megvan.
  • A 7. évforduló alkalmából találtam meg.
  • Vagy a doboz tűnt el? Máskor jelentsd be a rejtéseidet, hogy kereshessük mi is.
  • Egy kis esti ládázás a környéken. Először a kerítés közvetlen közelében kerestük, egy kicsit azért férevezetett a leírás és az egyik fotó is.
  • Akkor este a városban található ládákat megkerestük, és meg is találtuk.
  • Miután a Kolcza-gödör környéki pakurár-kutyák majdnem lerágtak és a szandálom is elszakadt a meredek oldalon elértem ide is. Ha már félig felmásztam akkor érdemesnek tartottam kitaszítani biciklimet a tetőre is egy-két fotó kedvéért és az ereszkedési élményért.
  • Egy kis keresgélés után ez a dobozka is meglett. A rejtek ott van a helyén, és benne a dobozzal.
  • Először az alsó víztározónál kerestük, csak később jöttünk rá, hogy a fentinél is megnézhetnénk. Meg is találtuk a dobozt - igaz elég sokat kerestük- a fenti víztározó mellett, a kő alatt, végülis elég könnyű helyen.
  • Keményen folyt holmi vezetékek lerakása, noha a felső víztározó már romhalmaz. Csodálkoztam, hogy még nem költözött be senki.
  • A rejtekhely oldalán, a Google térképen is látszik, hogy a koordináták jók.
  • A túratársak jóindulatából én találtam meg elsőnek ezt a geodobozt. Kösz.
  • Tervben volt, hogy megkeresem, de még nem volt időm rá. Nem sikerült elsőnek, de azért még megkeresem.
  • Evangélikus erődtemplom - Szászveresmart Torony nélkül. Sok évvel ezelőtt megcsodálhattuk szerencsére az erődtemplom tornyát, sajnos ma már nyoma sincs. A templom melletti főút elvégezte dolgát, amit évszázadokon keresztül másnak nem sikerült.
  • Jovok Bringaval Vasarhelyrol.
  • Mivel egy kicsit borús idő volt aznap, így csak egy pár közeli rejtekhelyet kerestünk fel. Ideje volt amúgy ezt is kipipálni.
  • Egyszer már jártam itt, de most újra kerestem. Egy farakás miatt nehezen lehetett odaférni.
  • A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye. A rejtek valamivel több mint egy km-re található a Kiruly-pataki összefolyástól.
  • A leírás elolvasása után kíváncsian vártuk, hogy mi is felfedezhessük a kincset. Első akadályként kincskeresőkre bukkantunk, akik szorgosan bontogatták a patak partját.
  • A lány a recepción kedves volt, egyből adta amint kértem, sőt még felsorolta a többi tusnádi rejtekhelyeket is, szerencsére azokat is megtaláltam.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Sepsiszentgyörgyi Panoráma? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!