Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kőbánya - Csíkdelne - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kőbánya - Csíkdelne turisztikai látnivalói

Hargita megyében több, külszíni robbantásos fejtéssel dolgozó, nagyméretű bánya van. A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kőbánya - Csíkdelne képtárból:

Kőbánya 2
Kőbánya 2
Kőbánya 3
Kőbánya 3
2516
2516
A kőbánya feletti dombon
A kőbánya feletti dombon
Halmok
Halmok

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőbánya Csíkdelne fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Csíkdelne és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőbánya!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Csíkdelne, 1,15 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíksomlyó Csík-Somlyó alkatrészei; Csobot és Várdotfalva. A ferenczesek kolostora, temploma. Pünkösti bucsu. Kis-Somlyó vagy Kálvária-hegy. Salvator és más kápolnák, régi épület-nyomok. Kis-Somlyó pünköstkor. A zárda uj temploma, a csudatevő Mária-szobor. Régi kolostorok. Hunyady kedvezménye. A 30 confrater. E kolostornak a hazai történelemben játszott fontos szerepe. Tatárdulások. Nizet Ferencz győzelme. Graven gazdálkodása. A somlyói gymnasium, könyvnyomda. Székház. Somlyó borvize.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kőbánya Csíkdelne közelében?
- Katolikus templom - Csíkborzsova 1,5 km-re. A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. Más stilus. Ez a templom egyáltalán nem idevalósi stílusban épült. Neogótikus templom. Megtalaltuk. A templomnál. Ez a doboz is meglett még mielőtt a kápolnát megtekintettük.
- Szent József-kápolna - Csíkborzsova 1,5 km-re. A fakápolna helyébe a falu 1794–1821. Régi sírok. Itt az első kapu nem volt nyitva, szerencsére hátul volt a nagy kapu, be tudtam menni a temetőbe. Erdekes kapolna regi kokeresztekkel. Ez igy van. Kapolna. Megtalaltuk.
- Római-katolikus kápolna Delne Hargita megye 1,8 km-re. A XVIII-XIX-dik század fordulóján bővítik és átalakítják, ablakait lekerekítve. A falu szélén. A kápolna megvan, de a rejteket sehol sem találtam. Nagy volt a forgalom. Epp akkor érkezett egy autóbusz, csodálkozhattak a leszállók, vajon mi okból bámuljuk annyira a keresztet. Hol vagytok székelyek?. Pontosabban, hol vagytok helyi kincskeresők, rejtők? Ide jutottunk.
- Római-katolikus templom - Csíkszentmiklós 2,2 km-re. Báthori István trónra lépésekor (1571) Közép- és Alcsíkon 11 helyen volt plébános, Csíkszentmiklóson ekkor már két pap is volt. Itt is rend és fegyelem. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Elázva. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Fölösleges akadályugrás után. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe.
- Keresztelő Szent János templom - Csíkdelne 2,5 km-re. A templomkerten belüli kőrisfák a környékről mesélhetnének. Egymagában. Szimpatikus templom a dombon. Aranyos kislány. Egy aranyos 11 éves kislány vezetett körbe minket, kisebb történelem órát tartva, a templom és környékéről. Megkeresztelkednék, ha még nem lennék. A
- Vásárút Csíkdelne - Borzsova - Csíkszépvíz 2,5 km-re. Balogh Lajos a borzsovai falumonográfiájában említi a Vásárutat.
- Katolikus templom Csíkpálfalva Hargita megye 2,7 km-re. 1567-ben a regestrum mai nevén 12 kapuval jegyzi. Palik. Jó helyen van templom, körbe lehet látni a környéket. Megtalaltuk, konnyu volt. De azt nem meselem el, hogy elobb a kozpontban kerestuk. A tojas. A nap kisse kivette a tojaska szinet, de attol szepen rozsaszinellik.
- Vár-domb - Csíkcsomortán 2,9 km-re. A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra. Latszat es valosag. A doboz rendesen visszakerult akkor a helyere, takartam. A döntőbíró szerepében. Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. Szerencsésen megtaláltam este hét körül. A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen.
- Strand - Csíkcsomortán 3,1 km-re.
- Kárpátok őre - Csíkcsomortán 3,2 km-re. Horváth-Béres János fafaragó készítette.
- Katolikus templom Csíkcsomortán 3,3 km-re. Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik. Új templom. Na, ez volt egyik legkönnyebben megtalált dobozom. Jobb két geodoboz, mint egy. A csomortáni katolikus templomnak tavaly május óta van még egy második geodoboza is, mely a román geojátszótér rejtése. Templomkertben. Meg amikor egy aggal halasztam le Aracs patak volgyeben a ladikot (mivel nem szulettem oriasnak es kicsiszeket sem vittem oda magammal) a "pap halalanal" akkor meg talan templomocska sem letezett Csomortanban.
- Kis-Havas Csíkszépviz 3,6 km-re. Csíkszépviz neve Szent Lászlóval kapcsolatos. Új geodoboz új helyen. .
- Remete-patak völgye Csíkcsomortán 3,7 km-re. Gyönyörű és tiszta piknikezőhely a Remete-patak völgyében, nem messze Csíkcsomortántól.
- Babba Mária Csobotfalva 4 km-re. Daczó Árpád: A Babba Mária elnevezéssel legeloször Csíksomlyón találkoztam.
- Felszegi csengettyű Csíkszépvíz 4,1 km-re. 1873-ban vásárolta, és állíttatta a község akkori közjegyzője Balázs Lajos. Kisharang. Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra. Egy regi haranglab. Ez egy nagyon szep haranglab, mint latom megvan a sulya is a tortenelemben. Mienk volt az elso bejegyzes. Megtalaltuk, koszonjuk.
- Dobogtató Csobotfalva 4,1 km-re. Csobotfalva településként Taplocával, Csomortánnal és Várdotfalvával alkotta a csíksomlyói egyházközséget, vagy másképpen: a szentpéteri egyházmegyét, amely 1751-ben alakult át, amikor Szereda kivált a közösségből. Templom feljaro. Megtalaltuk. A feljaroban. Ez hamar meglett, koszi a rejtest. Kilátás. A rejtekhely közeléből nagyon szép kilátás nyílik Felcsíkra:N 46° 23.
- Bernád kútja Csobotfalva 4,2 km-re.
- Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 4,3 km-re. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
- Airsoft pálya Csíkcsicsó 4,4 km-re. Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
- Hegy útja Csíkszépvíz 4,4 km-re. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad. Egy ötletes rejtés és egy új látnivaló a Hegy útján. Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk. Doboz nélküli rejtek. Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Doboz nélküli geodoboz. A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján.
- Csíksomlyó körút 4,5 km-re. Csíksomlyón, a borvízforrás közeléből indulva, a Köves utca végéből indul az a körút, mely megkerüli a Kis- és Nagy-Somlyó hegyeket.
- Páduai Szent Antal római katolikus templom Csíkcsicsó 4,5 km-re. Végleges formáját 1839-ben kapta.
- Mária-kert és Kájoni Herbárium Csíksomlyó 4,7 km-re. Csíksomlyón ér véget a Mária-út, ezért az évek során kialakították a Mária-kertet, hogy az elfáradt zarándokok itt megpihenhessenek.
- Csak Jézus Csíksomlyó 4,7 km-re. A felirat madártávlatból, vagy közvetlen közelről olvasható, látható rendesen.
- Domokos Pál Péter szobor Csíksomlyó 4,7 km-re. Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. Szobor. Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. A fejmosás késik, de nem múlik :-). Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Rakoncátlan doboz. Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse.
- Jézus hágója keresztút Csíksomlyó 4,8 km-re. Az állomások egy-egy személy vagy búcsús csoport hitét és áldozatkészségét hirdetik. Végre egy doboz. A környéken több helyen is keresgéltünk sikertelenül, és ez volt ez első doboz, amit a helyén találtunk. Kőkereszt. A doboz simán megkerült. Kesztyűbe dudálni . Vagy inkább zsebkendőbe, mert ennek van a szezonja.
- Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 4,8 km-re. A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra.
- Kájoni János mellszobra Ferences kolostor Csíksomlyó 4,8 km-re. A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát. Kolostor. Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely. Bevonultunk és bezártak a kolostorba. Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk, hasonlóképpen az egyik ajtót, amelyik a folyosóról nyílik a belső udvarra.
- Salvator-kápolna Csíksomlyó 4,9 km-re. A csíksomlyói Salvator-kápolna a Kis-Somlyó tetején található, ide érkezik fel a csíksomlyói keresztút, a Jézus hágója. Októberi tojáskeresés. A román tartalékdobozt találtuk meg, ez tényleg egy jó nagy tojás. Megmentőnk. A régi kápolna az igazi történelmi hely. Megdermedt táj. Nehezen vergődtem fel a hágón, mert a hó alatt nem lehet látni a terepet, és így sokszor a "két lépés előre, három hátra" című fejezetet éltem át.
- Hármashalom-oltár Csíksomlyó 4,9 km-re. A Hármashalom-oltár a Kis-Somlyó és a Nagy-Somlyó közötti nyeregben található, mely a csíksomlyói búcsú napján a katolikus mise helyszíne. Oltár. Ha a tetejét nem csúfították volna el, sokkal jobban nézne ki. Szemetelők rejtekhelye. Átkutattam az összes lehetséges lyukat, de nem találtam elrejtett geodobozt. Hó, eső és doboz. Kellemes téli napnak indult, azonban a keresztúton fölfele elkezdett esni az eső, tehát lemondtunk az keresztút mentén található geodobozok kereséséről és a hármasoltárnál találtunk menedéket és dobozt.
- Nepomuki Szent János-kápolna Csíksomlyó 4,9 km-re. 1767-ben épült Salamon Imre kolostori gondnok saját költségén. Hol lehet?. Hiába keresgéltünk a szószék alatt, a ládának (vagy füzetnek) hírét sem láttuk. Kápolna. Nem is tudtam, hogy ez egy rejtekhely, csak mivel a nagy templomban voltam s kijövet megláttam ezt a kápolnát, gondoltam megnézem közelebbről is.
- Barátok feredeje Csíksomlyó 4,9 km-re. A varázslatos Kis-Somlyón, a Kálvária keresztsorán, és a Mária-kegytemplomon kívül most már a Barátok feredeje is beletartozik a híres búcsújáró hely összképébe. Népi feredő. Forgalmas hely, mármint a borvíz miatt. Annyira ne erősködj. Bár a galamb még ott van, a galambdúcból tényleg elrepült a geodoboz. Megerősítve. Megerősitem a doboz tenyleg nincs ott.
- Szent Antal-kápolna Csíksomlyó 5 km-re. Páduai Szent Antal tiszteletére szentelt barokk kápolna. Kápolna. Jó kis emelkedő után felértünk a Szent-Antal kápolnához. Kiürítve és vagdalva. Lefele már könnyebb volt ballagni mint a hágón felfele, igaz a közmondás, hogy hazafelé a lovak is jobban húznak. Hóban. A hármashalom-oltár utáni sikeres doboz találat után nagy lelkesedéssel kutattuk a hó boritotta erdőben a rejtekhelyet, de sajnos nem talaltuk meg.
- Csíkszépvízi víztároló 5 km-re. 1981 és 1986 között, egy agyagmagot tartalmazó földgát emelésével hozták létre, a Szépvíz-patak völgyének felső szakaszán. Kora esti séta. Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni. Őszi gombakínálat. Szép kilátással, gazdag és változatos gombakínálattal honorálta a rejtekhely a kitartást, lévén hogy a Tolvajosról majdnem visszafordultam, annyira borus, ködös és hideg volt. Szép a kilátás a tóra. Meglett a csutak dobozostól.
- Szent István-korona Csíksomlyó 5,1 km-re. Korona. Szép kompozició. Ilyen-olyan keresnivaló. Amikor eltűnik egy rejtés, az átalakítás során, még egy ideig meghagyom a régi segítő információt. Újra. Holnap újra megpróbálom, csak nem értem, hogy miért "régi" rejtekhely (vagy régi doboz?).
- Misericordia Csíksomlyó 5,1 km-re. 2016. Szívesen keresgéltünk itt. A doboz a helyén volt, ötletes rejtés! :) A leírás alapján könnyű megtalálni, de az avatatlan tekintetektől védve van. Bádogbetűk. Nem is volt ez egyszerű.
- Kerekeger feredő 5,1 km-re. A Somlyó-hegy védelme alatt található égerláp a Természet jótékony erejét testesíti meg. Sokadjara. Nem is tudom, hogy mar hanyadjara jarok is itt. Egerlap Csobotfalva. Megtalaltuk, megpihentunk a padon de a feredest inkabb kihagytuk. Hogy őszinte legyek, én is legalább negyedórán át keresgéltem. Rendületlenül, minden elképzelhető helyre felmászva, bebújva, lehasalva, bekukkantva.
- Kálnoki borvíz Csobotfalva 5,1 km-re. A Kánásor és Somlyó patakok találkozásánál, a kereszteződésben egy tábla fogadja az arra járókat. Belmezoben. Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. Hiába. Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába.
- Csíktaploca 5,3 km-re. Csíktaplocát a megyeközpont, Csíkszereda elég sokáig elhanyagolt külvárosának tartják, pedig már akkor létezett, amikor Szeredának még területe sem volt.
- Siker Madéfalva 5,3 km-re. Végre sikerült.
- Siculicidium emlékmű Madéfalva 5,4 km-re. Emelte a hálás utókor kegyelete. Kő nélkül. Könnyű volt megtalálni. Tisztelet leróva. Régebb kinéztem ezt a rejtekhelyet. Siculicidium. A napi kirándulásról hazatérve ezt a dobozt is felkerestük.
- Kilátótorony Csíksomlyó 5,5 km-re. A Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Piros ponttal jelzett. Miután megmásztuk a hegyet, megtaláltuk a dobozt is. A kilátónál. Egy vasárnapi kiruccanás után amit az elején azt sem tudtuk, hogy megvalósule végül a kilátohoz mentünk. Mosoly. N
- Katolikus templom Csíktaploca 5,5 km-re. I569-ben Taplocza, 1602-ben Taploczia, 1720-ban Csík–Taplocza néven fordul elő.
- Poénos kocsmák Erdélyben 5,5 km-re. Poénos nevű erdélyi kocsmák helyét, koordinátáit és fényképeit szeretnénk összegyűjteni ezen az oldalon. Fészek - Madéfalva. Madéfalván, a Siculicidium emlékmű közvetlen szomszédságában található a Fészek. Szoval. A Az asszony mondá. Székelyudvarhely Csíkszereda fele vezető kijáratánál, a Bethlenfalvi út jobb oldalán, van egy kocsma, aminek becsalogatója a csatolt képen látható.
- Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz 5,5 km-re. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt. Emlékmű és új geodoboz. Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Jo lenne megfurodni. Megtalaltuk. Jól jött a feredő. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után, így sikerült rövidesen kimosakodni a porból, és embert faragni magamból, mielőtt bemerészkednék a következő emberlakta településre.
- Felsőcibre 5,6 km-re.
- Nagy Pájszó teteje 5,6 km-re. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
- Fekete nyárfa csonkja Csíktaploca 5,7 km-re. Pontosabban, csak a maradványait láthatjuk már, mert nemrég majdnem a tövéből levágták.
- Pogányhavasi vár Csíkszentmihály 5,8 km-re. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók.
- Lázár-kúria Csíktaploca 5,8 km-re. Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi.
- Katolikus templom Csíkszentmihály 5,8 km-re. Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították, de ablakai még a gótikus kor jegyeit hordozzák. Ott van a hozzászólásoknál. Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Szentmihály. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között. Fehér Madonna. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint.
- Csíkszentmihály hársfái 5,9 km-re. .. Izgalmas volt a keresgélés. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a "dobogtató" gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ezt nem kifejezés! A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés! Hosszas leskelődés (fel a tetőre - ki az utcára: vajon lát-e valaki? - be a sarokba - megint ki az utcára. A csíkszentmihályi rejtés. Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket. Csíkszentmihály. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk.
- Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 6 km-re. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
- Kőmosó-tó Csíkrákos 6 km-re. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. Az esti séta második állomása. Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Hej halászok. Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. Rákosi tó. Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett.
- Hosszú-borvíz Madéfalva 6 km-re.
- Aracs-patak völgye Csíkcsomortán 6 km-re. Csíkcsomortán keleti határában, az Aracs-patak völgyében, egy tisztás szélén bekerítve áll egy emlékkő. Kukucs. A gyermekek talaltak ra, igy indult el egy rejtekhely. Pap-aratás helye. Megtalatuk, koszonjuk a rejtest. A valasz idem a var-domb rejtekevel. Mivel nem ertem fel rendesen, mint irtam egy fenyocsemete segitsegevel halasztam le akkor.
- Bicikliugrató pálya Csíkszereda 6,2 km-re. A Dirt on Fire BMX- és MTB verseny helyszíne.
- Fontana-borvízforrás Csíktaploca 6,2 km-re. A csíktaplocai Rét utcában egy borvízforrás található, melynek vizét a környékbeliek előszeretettel hordják és fogyasztják. Első kaland a játszótéren. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam).
- Katolikus templom Göröcsfalva Csíkrákos 6,3 km-re. Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal. Zöld Péter. Ez a templom nem csak a tornyával különleges, hanem a loggiás bejáratával. Én köszönöm. Bár a rejtő feladata a rejtését karbantartani, a sérült geodobozt kicserélni, szép és ajánlatos dolog egymásnak segíteni. Kicserélve. Megtaláltuk a geodobozt a földön.
- Piarista tanulmányi ház Csíkszereda 6,3 km-re. Úgy tűnt, hogy a 300 éves erdélyi piarista múlt az utolsó erdélyi piarista szerzetesek kihalásával együtt véget ér Romániában. Emléksziget. 20 éve néhányan biztosan tudtuk, hogy a régi gazdasági épületet szellemek járják. Az iskola mellett. Megfelelő helyszínelés után, kis türelem - itt ugy tünik mindig tesz-vesz valaki a kertben - a megfelelő pillanatban pontosan a segédeszközre nyúltam. Estefele. Itt nem volt olyan szerencsénk, a piarista atya épp kint sétált.
- Micsurin-kert Csíkszereda 6,4 km-re. A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek. A jó öreg Micsurin. Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek. Gyermekkorom emlékei. Az iskola épületét nagyon szépen felújitották, az emlékek viszont a 77- es földrengésig röpítettek vissza. Kis nosztalgia. Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket.
- Hosszúvontató-itató Csíkszépvíz 6,5 km-re. Mellette fából ácsolt, asztalból és padokból álló, fedetlen pihenőhely. Sajnos. Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele.
- Márton Áron Gimnázium Csíkszereda 6,5 km-re. A Márton Áron Gimnázium Csíkszereda legimpozánsabb épülete, a Szék útja és a hajdani Rákóczi utca (ma Márton Áron utca) találkozásának közelében található, szecessziós stílusban épült 1909 és 1911 között. Gimi. Nem gondoltam volna, hogy egyáltalán be tudok jutni az iskola udvarára. Az iskolaudvar rejtélyei. Óvodás koromban vadregényes kastélynak láttam a Márton Áront, az udvaron és a Micsurinon különféle kalandok vártak. Emlékezés. Jó volt felidézni a régi emlékeket.
- Vacsárcsi kőbánya 6,6 km-re. Csak bazaltandezitek, de formára hasonlóak a híres alsórákosi bazaltoszlopokhoz. Esti séta 1. Esti sétára indultunk a környékre. Bányatavacska. Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. Szent Pal bucsu idejen. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
- Kicsi Pogányhavas 6,6 km-re.
- Régi sörgyár Csíkszereda 6,7 km-re. Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül.
- Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva 6,7 km-re. A madéfalvi veszedelemhez kapcsolódik az a történelmi tanösvény, amelynek kiépítésére még 2010-ben nyert pályázatot Madéfalva önkormányzata. Esti séta 4. Utunk negyedik állomása. Elmaradt. Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Tanulsagos tanosveny. Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni.
- Egy elfelejtett földvar 6,8 km-re. Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem, akkor is elrejtettem egy ladat, de a leirasok elvesztek. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz. Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Vasvilla nélkül, az elfelejtett földvárnál. Meli-ékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig, onnan le az Elfelejtett földvárig, majd Cibrefürdő érintésével vissza a faluba. Foldvar. Tehat meg az,,elfelejtett fodvarig" nem ertel fel az eso miatt?Az altalam elkuldott kepek nem ertek el hozzad?A cibrei rejtek tenyleg doboz nelkul volt akkor.
- Szent László köve Pogányhavas 6,9 km-re. Személyében nagy hős és nagy királyképe rajzolódik elénk.
- Szent László emlékhely Csíkszépvíz 6,9 km-re. A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat. Kis Pogány havas. A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb. A cél. Végre elértünk a kitűzött célhoz.
- Keskenylevelű ezüstfa Csíkszereda 7,1 km-re. Ha beszélni tudna, felhívná magára a figyelmet.
- Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda 7,3 km-re. A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható.
- Suta-tó Csíkszereda 7,4 km-re. A Suta-tó egy mesterséges tó, amelyet a Fitód patakán hoztak létre, Csíkszereda mellett. Elhanyagolt hely. Megtalaltuk. A tónál. E Szaraz tonak nedves partjan. Eleg elhagyott, es elhanyagolt hely, kar erte, de remeljuk feljon meg a napja.
- Pogány-havas 7,5 km-re. A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. Virágok doboz helyett. Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. Jégkoloncok a Pogányhavason. A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A teton. Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen.
- Duglászfenyők Csíkszereda 7,5 km-re. A fenyőkhöz szokott csíkiak érdeklődés nélkül mennek el melletük.
- Sándor dombja Csomortán 7,5 km-re. A Sándor dombja nem egy kiemelkedő, különleges hegycsúcs - inkább csak egy laposabb domb, viszont nagyon jó kilátás nyílik innen körbe, a Csíki havasok közeli csúcsaira.
- A református imaház erkélye Csíkszereda 7,5 km-re. Csíkszeredában a Petőfi Sándor utcában, a költő nevét viselő iskolával szemben található a református imaház. Gyerekzsivaj. Délben érkeztem a Konzulátushoz. Esti erkélyjelenet. Bár a kapu nyitva volt, a kerítések közé egy résen kellett bebújni, és végig olyan érzés volt, mintha tilosban járnánk. Nem szükséges megbontani a betonkertet. A két kerítés között be lehet sétálni a rejtekig.
- Jégkorongozók Csíkszereda 7,6 km-re. Törős Gábor 1978. A doboznak első megtalálói. Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. Kék-fehérek. Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. Nehez szivvel. Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van.
- A fűzfa Csíkszereda 7,6 km-re. Csíkszeredában, a Központi parktól a Vártér felé haladva, a Temesvári sugárút jobb oldalán, a tömbházak között egy érdekes formájú fűzfa található.
- A Vár-tér szilfája Csíkszereda 7,7 km-re. Csíkszereda régi központjában, a jelenlegi városháza és a Mikó vár között áll az évszázados szilfa.
- Vákár Lajos műjégpálya Csíkszereda 7,7 km-re. A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli. Nem a parkban van a geodoboz. A geodoboz nem a műjégpálya épülete előtt levő parkban van elrejtve, hanem oldalt, a Hősök parkja felé. Hoki. A hokicsarnok épületét nem nehéz megtalálni, de az előtte levő parkocskában, már ha ott van a doboz, tényleg a nappali keresés nem a legmegfelelőbb időpont. A részletek érzékelése. Ez így igaz, egy csíkszeredai a bemutatott látnivalótól távolinak fogja tartani a rejteket.
- Csiszér-ház Csíkszereda 7,8 km-re. A Csiszér-ház Csíkszeredában, 1911-ben épült, jelenleg lakóház.
- Csíkajnádi Kálvária 7,8 km-re. Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
- A csíkszeredai Vár-tér 7,8 km-re. Főúri rezidenciának épült a reneszánsz várkastély. Aki nem hiszi, az járjon utána. Remélem azért ügyelsz rá, hogy ne figyeljenek fel rád keresés közben. Magasles. Ez érdekes rejtés volt. A játszótér. Harmadszori nekifutásra, végre sikerült találni egy alkalmas időpontot, amikor nem járt a közelben senki.
- Csíkszentléleki 500 éves hársfa 7,8 km-re. Úgy él az emberek emlékezetében, mint egy magányos fa, mely mindig is a templomot őrizte. Csak szólok. Pár napja új geodobozt rejtettek el a csíkszentléleki templom közelében. Új geodoboz új rejtekben. Amint tudomást szereztem a közelemben elrejtett új geodobozról, azonnal biciklire pattantam, megkeresni. Természetes, hogy néha eltűnik egy rejtés. Ezt a geodobozt több mint 8 éve rejtettem újra, azelőtt több más helyen is volt rejtés.
- Egykori határőrség székhelye Csíkszereda 7,8 km-re. Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában.
- Törvényszéki palota Csíkszereda 7,8 km-re. Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
- Hamerock strand Csíkszereda 7,9 km-re. Nevét a strandot építő és működtető vállalatról kapta.
- A hősök régi temetője Csíkszereda 7,9 km-re. A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el. Sírkövek. Az összes középső kerítés elemet végigtapogattam, mert csak azok U alakúak, de egyikben sem találtam dobozt. Ládaellenőrzés. Ma megnéztem a Hősök régi temetőjében elrejtett geodobozt. Csihanyos. Javaslat, h nyáron ezt a rejtekhelyet ne rövidnadrágba és szandálba keresd, vagy egy darabig nem lesz szükséged reuma elleni kezelésre.
- Csíkrákos Bogát-hegyi kápolna 8 km-re. A szemben levő Kőd nyúlványával képezi a Rákosi-szorost, amely határt jelent Középcsík és Felcsík között. Esti séta 3. Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Külső szószék. Felmásztunk, kotorásztunk, nyúlkáltunk, de doboz sehol. Kis Kápolna. Erős szélfúvást fogtunk ki, de az számunkra nem akadály.
- Véreskép Csíkszentlélek 8 km-re. Terméskőből emelt, mésszel vakolt, vaskerítéssel övezett emlékmű. Jelentem a geoboz a helyén. Beirtuk a nevunket a kis noteszba. Emlékmű. Elso nekifogasra bepanikoltam. A Vereskepnel. A doboz a helyen.
- Gyimesi hágó 8,2 km-re. Itt éri el a Csíkszereda és a Gyimesi szoros közötti 12 rszágút a legmagasabb pontját. Piheno. Vasarnap itt kezdtuk a keresest, es meg is talaltuk a dobozt. A doboz megvan. A pogányhavasról vissza fele jövet gondoltuk, hogy még teszünk egy próbálkozást a doboz megtalálására és csodák csodájára a dobozt megkaptuk első megtalálóként. Hihetetlen. Ennnyi ember hiszi azt, hogy egy ház háta mögött csak WC lehet.
- Rompáca borvíz Csíkajnád 8,2 km-re. A helyiek szerint a rompácai borvíznek gyógyhatása van, sokan ma is használják.
- Vasond völgye tanösvény Pottyand 8,3 km-re. A Vasond völgye tanösvény hossza 7 km.
- Szent István katolikus templom Csíkajnád 8,3 km-re. A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe.

Kőbánya Csíkdelne románul - in limba romana: Cariera Delnita


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőbánya adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkdelne térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Egy felcsiki korut - Ha mar kobanya legyen meg ez is...
  • A bánya - Jól eset ez a kis séta és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről...
  • Szerencsere nem veszett el - Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz...
  • Ezt levadásztuk - ...

Sikerült eljutni Csíkdelne környékére? Tetszett a Kőbánya? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.