Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Unitárius temető - Csíkfalva - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Unitárius temető - Csíkfalva turisztikai látnivalói

A csíkfalvi unitárius temetőben nagyméretű, különös alakú, régi, megdőlt sírkő található. Felső, süvegszerű részén hurokká csavarodott, nyitott szájú kígyó látható...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Unitárius temető - Csíkfalva képtárból:

Eldőlve
Eldőlve
Kettős sírkő
Kettős sírkő
4598
4598

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Unitárius temető Csíkfalva fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Csíkfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Unitárius temető!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Csíkfalva, 0,8 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Nagy-Nyárád völgye A Nagy-Nyárád. Jobbágyfalva, római út nyomozása, regéje. Csíkfalva, Csíkszentmárton. Bögözháza. Körtvélyháza. Szilamár nevű elpusztult régi faluk, azoknak fekhelyei. Bajka vára. Szentmárton régi temploma, a tatárok Szent-Mártonban. Tóth család. Sirkövek. A Hodos-pataka völgye. Vadad, Iszló, Ehed, Hodos, ez egyházközség régisége, régi temploma, régi keresztelő medencze. Kovácsoczi Farkas korlátnok birtoka. Bakosháza. Villám. Jobbágytelke, szalmakalapgyártás. Németek vára.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Unitárius temető Csíkfalva közelében?
- Féreglyuk - Csíkfalva 1,9 km-re. Féreglyuk hegyi kerékpáros ösvény - Csíkfalva.
- Kockásliliom Búzaháza 4,4 km-re. A kockásliliom a liliomfélék családjába tartozó fokozottan védett növény - a jellegzetes nedves réti, kora tavaszi növény, mely áprilisban tömegesen nyílik. Vékonykarúak elönyben. Minden évben felkeressük a rétet a koczkásliliomok miatt. Elég nehezen találtuk meg. De a földrajzi koordináták sokat segítettek.
- Unitárius templom Székelykál 4,7 km-re.   Nem messze, csupán 15 km-re található Marosvásárhelytől.
- Kripta Székelykál 4,8 km-re. A középkori templom a Kripta nevű hegyen állott, ahol az egykori templom alatti kripta helye jól kirajzolódik ma is. Újrapróbálom. A régi, beomlott kripta helyén lévő gödröt betömték. Diófa. Úgy gondoltam, hogy próbáljunk meg újra a régi helyen rejteni egy dobozt, mert az új hely, vagyis a bokor egy sírfelújítás áldozata lett. Szerintem a helyén van. A megtalálást segítő információ nem költői gondolat.
- Nyárádszeredai Padlásmúzeum 4,8 km-re. A Padlásmúzeum Nyárádszeredában, a Szakadát utca végén, a 26/A számú házban padlásán található.
- Unitárius templom Iszló 4,9 km-re. A település földrajzilag az Iszló-patak völgyében, Marosvásárhelytől csupán 19 km-re található.
- Tulipán és levendula Márkod 5,6 km-re. Tizenötezer tő és tízféle tulipán van itt, május első részében tartják a szüretet.
- Kockás liliom Búzaháza 5,8 km-re. Csíkfalvából tértünk Búzaháza felé, miután áthaladtunk Búzaházán, jobbra egy földút vezet az erdő irányába. Még nincs kinyílva. Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok.
- Ehedi temető 5,9 km-re. Sőt még később, 1791-ben sem, ugyanis ekkor önállósításukat kérik, de azt a választ kapják, hogy előbb gondoskodjanak templomról. Szép őszi idő. A közelben volt még néhány cseresznyefa, de a repedés nagy segítség. Ki az a György Tibi bácsi?. Nem készültem különösebben az ehedi rejtekhelyhez.
- Ropó-domb Székelybere 5,9 km-re. Székelyberétől észak-északnyugatra egy kerek dombot láthatunk, mely a falu fölé magasodik.
- Református templom Székelybere 6,2 km-re. Benkő Károly idejében épül fatemploma, mai temploma 1842-ből való.
- Református templom Berekeresztúr 6,3 km-re. 1335-ben a pápai tizedjegyzékben Berechce szerepel, Berekete néven, amelyet Benkő feltételesen Berekeresztúrral azonosít, ami minden bizonnyal igaz lehet, mert más hasonló helységnév nincs a kerületben. Tető alatt. Nyárádszentimréről jöttünk át Berekeresztúrra.
- Árpád fejedelem szobra Székelybere 6,4 km-re. Árpád fejedelem szobrát, Gyarmathy János szobrászművész alkotását, 2012 májusában avatták fel Székelybere központi terén.
- Katolikus templom Székelyhodos 6,4 km-re. Nevét egykor hódban gazdag határáról kapta. Csendes falu. Tetszett a falu. Festett órás templomtorony. A helyszínre érkezve, annak rendje-módja szerint a kőoszlopos kapun léptem be a templomkertbe.
- Katolikus templom Deményháza 7,3 km-re. 1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve.
- Drakula kripta-ház Deményháza 7,5 km-re. Ezekkel a szavakkal hívja fel a különleges létesítményre a figyelmet, a reklámszöveg.
- Református templom Kendő 7,6 km-re. 1509-ben Kendew néven említik az okiratok, 1567-ben a regestrumban 9 kapuval jegyzik. Harangláb. A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk.
- Református templom Székes 7,7 km-re. Az 1567. Alma a fa alatt. Mindig szerettük Székes környékét. Egérrágta dobozka. Székes református temploma pont az út mellett van, így a rejtés Parkolj le és keresd meg a geodobozt típusú. Turkáltam és meglett. Almafa odvában turkálni élvezet, ha megtalálom.
- Székelykapu Erdőcsinád 7,7 km-re. Erdőcsinád délkeleti bejáratánál nagyméretű székelykapu üdvözli az érkezőket.
- Nyárádszentimrei templom és harangláb 7,8 km-re. Érdekes épület a Nyárádszentimre református temploma. Szent Imre szobor. Nyárádszeredából hazafele választottam ezt az útvonalat: Seprőd - Abod - Makfalva - Szolokma - Etéd - Énlaka - Székelypálfalva. Részletes beszámolók. Rendben van. Hosszú bejegyzések, automatikusan kitöltött időpont. Nem lehetne néha a mondatokat nagybetűvel kezdeni? Nem lehetne néha a pont, vagy a vessző után szünetet hagyni? Nem lehetne néha a két t helyett helyesen egy t betűt írni, máskor pedig egy t helyett helyesen kettőt? Nem lehetne helyesen írni, hogy ne azzal foglalkozzam állandóan, hogy helyesírási hibákat javítok? Nem kötelező hosszú bejegyzést írni! Honnan veszed, hogy kötelező volna? Egy hosszú bejegyzés olyan, mint amilyent például én írtam a Kossuth-sziklánál.
- Kendő régi sírkövei 7,8 km-re.
- Tájoló kilátó Mikháza 8 km-re. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
- Idődoboz pavilonok Mikháza 8,1 km-re. Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között.
- Római katonai tábor Mikháza 8,2 km-re. A több, mint 2 hektáron elterülő mikházi római katonai tábor Maros megye egyik legjelentősebb régészeti lelőhelye.
- Keresztelő Szent János fakápolna Mikháza 8,5 km-re.
- Rigmány 8,5 km-re. Az 1567-dik évi regestrum 8 kapuval hozza Rygmany néven. Második alkalommal itt. A helyet már ismertem, 2010 novemberében már jártam itt. Felmászott a toronyba..... F Útban a tatárpincék felé. Útban a tatárpincék felé megkerestem ezt a rejtekhelyet is.
- Falu harangja Mikháza 8,6 km-re. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják. Gyors találat. A doboz a földön volt.
- Csanád vezér szobra Erdőcsinád 8,7 km-re. Csanád Doboka ispán fia, Ajtony egykori vezére volt.
- A legrégebbi székelykapu Mikháza 8,7 km-re. A mikházi ferences templom és kolostor 1673-ban készült, régi galambbúgos nagy- és kiskapuja, a legrégebbi fennmaradt székelykapu volt.
- Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 8,7 km-re. A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait. Nem zár jól a doboz. A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve. Geodoboz a kripta bejáratánál. Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre.
- Nyomáti sírkövek 8,7 km-re. A legszebb ilyen sírkövek, amelyeken két egymással szembe hajló kígyó domborműves faragása látható, a nyomáti temetőben vannak. Kígyók. Érdekes a sírfelirat, manapság már csak adatokat írnak fel a csilivili márványra, és mindent körbebetonoznak. Megkövült kígyók . A két kígyó meg volt kövülve, úgyhogy bátran vettem elő a dobozt.
- Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza 8,7 km-re. Az elsősorban a Nyárádmente északkeleti végében meghúzódó katolikus közösséget kiszolgáló kolostor a XVII-XVIII századok folyamán, de a későbbiekben is a székelység művelődési életének egyik legfontosabb gócpontjaként irányító, oktató, papi utánpótlásképző szerepkört látott el, termékeny szellemi és művészettörténeti központként működött. Csendes hely. A dobozt a bodobácsok őrzik. Templomtorony és gólyafészek. A mikházai katolikus templomot és ferences kolostort csak kivülről csodáltam meg. El volt veszve Mikháza?. Ha így áll a dolog, akkor gyakrabban kellene biciklizni.
- Református templom Nyárádmagyaros 8,8 km-re. 1590-ben már egyházát említik, ami legalább kápolna létét tételezi fel.
- Nyomáti templom 9,1 km-re. Első ízben oklevélben 1513-ban említik Monyath néven. Második próbálkozásra. Még kerestem ezt a rejtekhelyet. Köszönöm. Köszönöm a javítást, és a rejtéseket is a közelben, így már itthon is lesz amit keressek. Nyomáti haranglábak és sírkövek. Nyomát háromszögű központjába érve, a két templom, illetve a haranglábak alatt állva, a gps 400 métert mutatott még a rejtekig.
- Síremlék Erdőcsinád 9,1 km-re. A legnagyobb dombocska kerek, itt található a ravatalozó is.
- Temető Erdőcsinád 9,2 km-re. Erdőcsinád temetői három szomszédos dombon helyezkednek el, a falutól északnyugatra. Puszpángbokrok. Nekem is hasonló élményben volt részem, a helybeliek engem is megbámultak. Kíváncsiskodó helybeliek . A sikertelen székelykáli keresés után megkerestem az erdőcsinádi temetőt.
- Katolikus templom Jobbágytelke 9,3 km-re. Marosvásárhelytől 24 km-re északkeletre, Székelyhodostól 3 km-re a Tar-bükk alatt fekszik, a Hodos-patak völgyében. Szemmagasságban. Nem emlékeztem a segítő információra. Hatalmas tuják takarásában. A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt.
- Suvadás Nyárádselye 9,4 km-re. Nyárádselyéből közelítettem meg a suvadást, a katolikus templom irányából vágtam bele a suvadás kellős közepébe. Karbantartás. A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket. Antenna. A doboz valóban a szűk üregben volt. A geodobozhoz nem lehet hozzáférni. Mikháza felől érkeztem Nyárádselyére, amíg a talajút első része tűrhetőnek néz ki, a második fele nagyon le van szakadva.
- Unitárius templom Nyárádszentlászló 9,9 km-re. A templom mai napig megőrzött stílusjegyei is erre a korra utalnak, román és gótikus vegyesen. Madárábrázolásos régi sírkövek. A helyszínre érkezve már az alsó kapun beléptem a templomkertbe. Belépni csak alázatosan. Belépni csak alázatosan lehet, mert alacsony a kapu.
- Református templom és harangláb Nyárádszentsimon 10 km-re. Van olyan hely, ahol az idő megállt, úgy tűnik. Új geodoboz új rejtekben. A közeli Csereoldal tatárpincéit terveztem felkeresni, de ha már itt voltam, elrejtettem a haranglábnál egy új geodobozt, új rejtekbe. Lehet egészen máshova került a doboz. Az első megtaláló a bejegyzése szerint még a rejtekben találta meg a geodobozt. A létra odavitt, de nem találtam meg. A maival együtt már három alkalommal jártam itt.
- Református templom Nyárádselye 10 km-re.
- Marosjára 10 km-re. 1332-ben Jara, 1456-ban Iara néven jelentkezik az oklevelekben.
- Székelybósi panoráma 10,6 km-re. A hagyomány szerint a törökök által elpusztított Kisernye lakói telepedtek Bósba. Költözik a kilátás. Úgy látom, hogy a kivágott fák csutakjai nem hosszú életűek, ezért a beléjük rejtett dobozok élete is hamar véget ér. Csak a panoráma volt a helyén. Ali pasa halmai felől érkeztem ide, egy kis erdei terepkerékpározás után. Szép hely. Tetszik ez a környék.
- Régi sírkövek Geges 10,6 km-re. A gegesi református temetőben érdekes, százévesnél régebbi sírkövek vannak.
- Geges 10,6 km-re. Geges az Abod-patak völgyében fekszik, Marosvásárhelytől 24 km-re kelet-délkeletre, a községközponttól, Havadtól 3 km-re északkeletre. Ez nem egy emlékmű, csak egy sírhely. Miután rejtettem egy új geodobozt Geges református temetőjében, amivel a gegesi régi sírköveket szeretném bemutatni, elindultam megkeresni ezt a rejtést is. Ez mashol lehet. E Igen. Igen, erre mondják a faluban.
- Tatárpincék a Csereoldalon Nyárádszentsimon 10,6 km-re. Nagyon különleges látvány, olyan ősi érzés ott lenni. Kerékpártúra. Ma egy kb 20-25 fős kerékpártúra alkalmával jártunk erre. Pincék, gödrök, mélyedések.. A tejfölös doboz távol volt a frissen kiásott pincéktől, egy csutakban, de észrevehetted, hogy a doboz környékén gödrök, vagy inkább csak mélyedések vannak, amik mind beomlott, betömött, vagy betömődött pincék. A tatárpincék kincse. Volt tudomásom róla, hogy a geodoboz már nem ép, de reméltem megtalálom legalább a maradványait.
- Gomolyát-domb Nagyernye 10,6 km-re. A falutól keletre található dombot gyakran keresik fel a siklóernyőzés kedvelői. Korán reggel, 6 órakor.... .
- Népi iskola Geges 10,8 km-re. Népi iskola, Geges.
- Terebics-tető 11,5 km-re. A Terebics-tető Jedd község határában található, Jeddről 30-40 perc gyaloglással elérhető. Három a semmiben. Népes gyereksereggel indultunk el ládázni (is), és "epic failure"-val indítottunk. Juhnyáj az erdőszélen. Gyorsan kellett cselekednem, mert a juhnyáj már elérte az erdő szélét, de szerencsére könnyen megtaláltam a dobozt. Újabb égbekiáltó kegyetlenség. Szokásommal ellentétben, viszonylag korán indultam kincskeresésre.
- Katolikus templom Nagyernye 11,6 km-re. 1602-ben a falunak híres vezére volt Ernyei Mósa Gergely, 1661 szeptember 14-én Ali pasa libáncsmezei táborában választották fejedelemmé I Apafi Mihályt. Kívülről. Feltaláltuk a külsőleg alkalmazható geodobozt, amit csak a zárt kapun kívülről lehet szagolgatni. Diót keresgélve az akácfa alatt. Nehéz nem annyira a rejtek megtalálása volt, hanem a geodobozt feltűnésmentesen elővenni és visszatenni. Mosoly. :
- Báró kertje Nagyernye 11,8 km-re. Az egykori bárókertbe ásott mesterséges tavat nyáron békalencse borít. A park jelenleg zárva van. Többször is jártam ebben a parkban az elmúlt években, így nem emlékeztem már, hogy megkaptam ezt a geodobozt, vagy nem. Az egyik megvan. Dolgom volt Ernyében és gondoltam megkeresem a tó körüli dobozokat.
- Zárt kapuk parkja Nagyernye 11,8 km-re. Báró kertje, Bálintitt-kastélypark - Nagyernye. Harmadik próbálkozás. Ma megint erre jártam, és mivel senki sem volt a környéken, sikerült a dobozt is előszedni. Nem sikerült. Ma erre jártam és meg is álltam a rejtek előtt, de mégsem mentem a cső közelébe, mert az udvaron, a rejtek közelében sepregetett egy úriember.
- Bálintitt-kastélypark Nagyernye 11,8 km-re. Közvetlenül a Marosvásárhelyt Régennel összekötő országút mellett áll a 19-dik század elejéről származó Bálintitt-kastély. Térdmagasság. Ma újra erre jártam.
- Erdőszengyel 11,8 km-re. Középkori templomáról nincs adat, de feltételezhetjük, hogy a középkorban katolikus falu volt, majd a reformáció idején református lett.
- Ortodox templom Nagyernye 11,8 km-re. A falu nevezetessége, hogy egyszerre öt felekezetnek volt itt temploma, a szombatosok később Bözödre telepedtek át. Tobb infom sajnos nincs. A lada a femhid alatt, a templomhoz legkozelebb eso reszen van, merevitesek mogott van, csak alolrol latszik (persze ha nem tunt el eddig), es meg alolrol is jol meg kell nezni, mert csak bizonyos szogbol latszik. Lehetne többet tudni erről a rejtésről?. Jó lenne rendezni ennek a rejtésnek a sorsát. Munkanap. Mi is többször próbálkoztunk itt, de mindig kupaktanács volt, amikor arra jártunk.
- Katonáné hegyese Abod 12,1 km-re. Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán.
- Jedd temetője 12,2 km-re. Hangulatos temető, habár a régi düledező faragott homokkő sírkövek közé sok beton és márvány költözött. Meg itt is jar a mugli. Babberci vitt fel kocsival. Az új doboz. Most már megtaláltuk a dobozt. Újra. Tettem egy új dobozt a rejtekhelyre, és ha eltűnik, akkor keresek egy másik helyet.
- Tatársír Makfalva 12,2 km-re. A hagyomány szerint az egykori legyilkolt tatárok sírhelye.
- Óriások árka Nyárádselye 12,2 km-re. Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke.
- A református templomkert tujabokrai Backamadaras 12,4 km-re.
- Ösvény-kereszteződés avagy Újdomb 12,4 km-re. Ha a piros sáv jelzést követed, amelyik összeköti a Somostetőt Marosszentgyörggyel, egy adott helyen kiválik belőle a piros kereszt jelzés, amely a Terebicst érintve elvezet Agárdra. Pontosítás a szűz geodobozokról. A játékunk szellemében, a látnivaló (a rejtekhely) megtalálása a fontos. Bódogság. A Terebicsi "katasztrófa" után (három ládából semmi), itt is majdnem láda nélkül maradtunk. Gyertyánok . A téli esteledésben sétáltunk a csendes téli erdőben, Néhány elvetemült szaladóval, kutyás sétálókkal, terepjárókkal, és falopó őslakos indiánokkal találkozva.
- Református templom Jedd 12,4 km-re. Ennek helyén volt a régi templom, valóságos kis gót épület, a nép elbeszélése szerint lapos és gömbölyű kövekből, amelyek felhasználtattak az új templom építésekor. Csak a doboz. A problema ott, a szomszedok. A kezdet és a vég. A kezdet és a vég meglett, de a dobozt úgy tűnik a lelkes hívek eltávolíthatták, mert nem találtuk csak sejtjük hol lehetett. Eltűnt?. Talán eltűnt a doboz.
- Református templom Backamadaras 12,4 km-re. Már 1392-ben jelentkezik oklevélben Bachka Madaras néven. Megint bodobácsok leptek el mindent. A rejtek körül is sok volt a bodobács, de mégis sikerült egyből a dobozt kitapogatnom anélkül, hogy érintettem volna a bodobácsokat.
- Majálistér Makfalva Abod 12,6 km-re. Itt találkozott egykor a makfalvi és az abodi ifjúság május elsején.
- Magyarpéterlaka 12,6 km-re. 1465-ben Péterlakaként szerepel.
- Síremlék Doberdó Makfalva 12,7 km-re. A világháborúban, az olaszországi Doberdóban hősi halált halt Barabás János emlékére emelték.
- Alsó fenyős Makfalva 12,8 km-re. Az Alsó fenyős egy mesterséges fenyő telepítés Makfalvától északra, a Nagymagos erdejében.
- Cinege-tető Marosszentgyörgy 13 km-re. A Cinege-tető a maga 446 m-es magaságával Marosszentgyörgytől délkeletre található, a falu szélétől körülbelül 800 m-re. Foltozni. Most látom csak a régi képeket, a facsoport jobboldali részét itt is kivágták, elvitték. Németkalap. Szívesen. A szívem hegyei. Sokszor voltam itt és még most sem tudok betelni vele.
- Teleki kripta Sáromberke 13,1 km-re. Sáromberke Marosvásárhelytől 14 km-re fekszik, látnivalói a Teleki család sírboltja, a Teleki kiállítás, illetve a 18-dik században épített Teleki-kastély. A sáromberki Teleki kripta. Sáromberke látnivalói közül ehhez a rejtekhelyhez a kriptát mutatnám be.
- Református templom Makfalva 13,1 km-re. Az egykori templom középkori létéről tanúskodik az a leírás, amely Benkőnél olvasható: csinos kőépület, keleti része ódon gót stílusú.
- Dózsa György mellszobra Makfalva 13,2 km-re.
- Ökumenikus kápolna Bekecs-tető 13,2 km-re. A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye. Már megint nincs. Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz. Szabályok. Ezért a rejtekhelyért már kaptál egy pontot. Keskeny kezűek elönyben. Miután a Király új dobozt helyezett el, ez egyből elő is került.
- Ali pasa halmai 13,6 km-re. Az évszámból ítélve Ali Csengizade temesvári török pasa lehetett. Kincses utca a kincses dombokhoz. Az elmúlt napok esőzései után, végre kisütött a nap. Köszönöm. Köszönöm, hogy ellenőrizted a rejtést, és tettél egy új geodobozt. Kereshető. Tényleg nem volt a helyén a doboz.
- Szentgerice 13,6 km-re. Szentgerice látnivalója az 1670-ból származó, szép kazettás mennyezetű, unitárius templom. Sajnos nincs doboz. Kerestem a dobozt, de sajnos nincs meg. Aprólékosan megvizsgáltuk a rejteket. A belsejét is tükörrel -elemlámpával, de nem találtunk dobozt.
- Bökecs leve Bekecs-tető 13,6 km-re. A forrást 2013 ősszén kiépítették, betonlépcsőn lehet lemenni a forráshoz. Működik. Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen. Gesztenye. Miután Deliáék kikaparták (izé, kiásták) a gesztenyét, és kissé odébb helyezték, mi is könnyen megtaláltuk a kissé furcsa alaku dupla dobozt. Elszánt kincskeresés. Először is szétnéztem, hol van a gömbölyű hátú kő.
- Vész-kő Bekecs-tető 13,7 km-re. A Bökecs tetején, a Vész-mező szélén, az erdei út mellett található egy másik kő is. Rendben. Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, a doboz a helyén, de valami rágcsáló megcsócsálta a zacskót. Acskó és Minion. A doboz a helyén, a Király tanácsát követve be is acskóztam, miután egy Minion is bekúszott a ládába. Tőzike mező. Lesétáltunk a Vész-kőtől egy, az elesett német katonáknak emelt emlékműig.
- Teleki-kastély Sáromberke 13,9 km-re.
- Teleki-kripta Gernyeszeg 14 km-re. A Teleki-kastély és a református gótikus templom mellett Gernyeszeg kiemelt látnivalói közé tartozik a Telekiek gernyeszegi ágának a piramis formájú kriptája.
- Dózsa-Barátosi kúria Hármasfalu 14 km-re. Hármasfalu 244 szám alatt található.
- Sósfürdő Marosszentgyörgy 14,1 km-re. Marosszentgyörgy Marosvásárhely központjától 6 km-re fekszik, modern sósvizű strandja és gyógykezelő központja van. Most még utolsó. Most még utolsó tuja, de ha a mellette levő házat lebontják a sor folytatódhat. Érthető. Minden megmagyarázott és érthetetlen dolog hirtelen érthetővé és egyszerűvé (és NAperszeVÉ) válik, amikor meglátod. Utolsó tuja. A nyár elején kerestem még ezt a dobozt.
- 1916-os honvéd emlékmű Bekecs-tető 14,1 km-re. A Bekecs oldalában, a Körvélyes-mezőn található egy honvéd emlékmű, mely az 1916-os román betörés feltartoztatása során elesett székely honvédőknek állít emléket. Bekerítve. Most látom, hogy a régebbi fotókon még nem volt teljesen bekerítve az emlékmű. Pótolni. Ősszel visszatérve a tett helyszínére, a jégdugónak már se híre, se hamva, de sajnos a ládának se. Dugó dugta. A koordináta nem a legkóserebb, de megtaláltuk a facsonkot.
- Sáromberke tava 14,1 km-re. A Sáromberki horgásztanya könnyen megközelíthető, 2 darab 1 hektár körüli tóval rendelkezik, szép zöld terület övezi, ahol a horgászok és családtagjaik a fák árnyékában élvezhetik a nyári meleget. Második alkalommal. Ez a második alkalom volt, amikor a sáromberki halastavak mellett elrejtett geodobozt kerestem. Szép park. Irigylésre méltó szép park, nyáron igazán vonzó lehet.
- Római katolikus templom Marosszentgyörgy 14,2 km-re. Építése a XIV-ik századra tehető, román-gótikus műemlék. Mókusok, fürjek, és kutyák. Igyekeznem kellett, mert lassan sötétedett. Egy újabb jó rejtés. Előbb nem ültem le a padra mert nedves volt, cipőfűzőkötést színlelve végigtapogattam az elérhető helyeket, de nem volt ott a doboz.
- Kibéd 14,3 km-re. Kibéd 10 km-re fekszik Szovátától, helyi posztóüzeméről híres.
- Unitárius templom Hármasfalu 14,4 km-re. Hármasfalu 1950-ben jött létre Atosfalva, Csókfalva és Székelyszentistván egyesítésével.
- Németkalap 14,4 km-re. Ezek közül talán a Németkalap a legkevésbé ismert. Könnyebbítés. Gondolom, hogy többen próbálkozhattak a doboz megkeresésével, de nem számoltak be a kudarcról. A lelemenyesseg buvoleteben . Jol elrejtett geodoboz. Lelemény. Megleltem a leleményes helyet, igaz, én is kezdtem már feladni.
- Több száz éves tölgyfák Marosszentgyörgy 14,4 km-re. A Máriaffi-kastély szebb időket megért dendrológiai parkjában több száz éves fákat is találunk. Szabadság. N Felháborító kegyetlenség. Én sem jártam még a marosszentgyörgyi Máriaffi-kastély szomszédságában levő dendrológiai parkban, ennek a rejtésnek köszönhetem, hogy ide is ellátogattam. Az első megtalálás előjoga. Gondoltam rá, hogy előttem fogod megtalálni a három új marosszentgyörgyi rejtést.
- Katolikus temető Nyárádremete 14,5 km-re. Egyik fő látnivalója a templomban, a főoltár felett található reneszánsz feszület. Őszapók. Nem találtam meg a temető bejáratát, igaz, nem is kerestem. Lepedőt akartam mondani. Harisnya? Khmm. Kísértetek. A kísérteteknek is van harisnyájuk? Ők csak lelkek.
- Fehérnép sarka Makfalva 14,5 km-re. A Fehérnép sarka egy jellegzetes alakú domb Makfalva északkeleti részében, a Kis-Küküllő baloldali partján, a Nagyszeg csorgója és Andrásuta pataka között.
- Máriaffi Lajos-kastély Marosszentgyörgy 14,5 km-re. A neoreneszánsz kastélyt 1870 körül építette a maksai Máriaffi család a Petkiek erődített várkastély-maradványaira. Tiltott terület, csendőrségi laktanya közelében. Miután megtaláltam a dendrológiai park geodobozát, elsétáltam a Máriaffi-kastély kerítésének bejáratához. Zárt kapu. Ha már a parkban jártam, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet sem.
- Levendula Koronka 14,6 km-re. A koronkai levendula a bolgár levendulaként ismert Sevastopolis, az egyik legmagasabb illóolajtartalmú fajta.
- Alsó-szikla Makfalva 14,6 km-re. Az Alsó-szikla, vagy ahogy még nevezik, a Suvadás, Makfalva Alsó szeg helynevű területén található - itt, a Hídcsegely nevű határrészen, a Kis-Küküllő alámosta a parti részt, kéregcsuszamlást okozva.
- Koronka dombjai 14,7 km-re. A hely varázsa. Nem feltétlenül keresem a kényelmetlenebb megközelítésű rejtekhelyeket, de ezen a helyen, itt akadtam biztonságos rejtekre. Kökény meg egyéb tüskések. Látom, szereted tüskés cserjéssel védeni a rejtekhelyet. Semmi baj a kökényfélékkel. Ez tényleg hozzá tartozik a kereséshez.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Unitárius temető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csíkfalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Csak a dobozt találtam meg - Kerestem a sírköveket de nem találtam meg...
  • Megrágva - A sírköveket nem láttam, nem is volt sok időm...

Sikerült eljutni Csíkfalva környékére? Tetszett az Unitárius temető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.