Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kalaszló vízesése - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kalaszló vízesése turisztikai látnivalói

A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kalaszló vízesése képtárból:

Kalaszló vízesése 2
Kalaszló vízesése 2
Kalaszló vízesése 3
Kalaszló vízesése 3
Kalaszló vízesése 4
Kalaszló vízesése 4
Kalaszló vízesése 5
Kalaszló vízesése 5
Kalaszló vízesése 6
Kalaszló vízesése 6

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kalaszló vízesése fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kalaszló vízesése!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ojtoztelep, 3,92 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Az ojtozi szoros Magyarós és Bóbicstető, az Ojtoz völgye, ojtozi vám. Máglyakő. Rákóczivár romjai. Gyilkos. Kalászó pataka. Sósmező. A hon határa. Az ojtozi szoros külleme, történeti multja. Szaláncz. Székely vendégszeretet. Szász szivtelenség.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kalaszló vízesése közelében?
- Gyilkoskő 120 m-re. A Gyilkos-kő a Gyilkos-szorosban, Kovászna és Bákó megye határán található. Tenyleg gyilkosan szuszogtato. Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese es a SZNMnapjan alkalmam is nyilt ra:  Amig en lihegve kerestem a ,,gyilkoskovet''  addig a csapat egy resze nyugodtan kerodzott lent a parkoloban,  mig a masik fele egyszemelyben rohangalt lennebb a meredek hegyoldalban egy ujabb rejtes remenyeben. Tovább is van. Kiegészítettem a rejtekhely leírását. gyilkosko. Nem tudom, hogy miért gyilkoskő, de gyilkosan szuszogtató és meredek az oda vezető út.
- Tölgyes-vízesés 800 m-re.
- Honvéd-kő Kovászna megye 1,6 km-re.
- Ojtoz vára 1,9 km-re. Bereck után áthaladunk az Ojtozi-hágón, majd szerpentineken ereszkedünk be az ojtozi szorosba. Ásatás. Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Határvár. A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz.
- Pásztor-kereszt Sósmező 6 km-re.
- Medve-barlang Sósmező 6 km-re.
- Hajdúk vára Lemhény 6 km-re.
- A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett 8,2 km-re. A hely a Fekete-ügy és a Papolna-patak összefolyásától kissé feljebb, a Bécsi-bércre vezető erdei út kozelében található. Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore.
- Erzsébet királyné emlékoszlopa Bereck 8,3 km-re. Bereck után az Ojtoz-tető felé menet, az országút 77 és 78-as kilométerkövei között, bal oldalon egy obeliszk emelkedik. Királynő. A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot. Böske. Gyönyörű volt a lemenő nap. Sziszi. Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett.
- Venetúrné vára Bereck 9,4 km-re. Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all. Venetúrné átváltozása. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Római castrum. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. A berecki Venetúrné vára. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai.
- Angustia római kasztrum Bereck 9,4 km-re. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. Veni, vidi, vici. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
- Leány-vár Bereck 9,4 km-re. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára. Hétszer megkerülni. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Leány csak volt. Megtaláltuk a geodobozt.
- Farkaspataki Büdös-víz 10,2 km-re. A környékbeliek reumatikus panaszok enyhítésére használták a múltban. Igazi rejtett kincs az erdő mélyén. Hát, a leírás egy kissé pontatlan. Legalább. A Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó? És állítólag Kézdikőváron is van egy Büdös-kút.
- SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra 10,4 km-re. Vashíd. Megvan ez is. igen, már én is ott tartottam..... helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Berecki mágnes. Megtaláltuk.
- Katolikus templom Bereck 10,5 km-re. 1426-ban Zsigmond király kiváltságokat ad Berecknek, hogy a határ menti helységbe települőket csábítson. Bereck főtere. K
- Hódtanya a halastóban Lemhény 11,3 km-re. A kis patak medrén 3-4 kisebb gátacska van, a víztükör hosszan nyúlik el. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. Egy uj dolog. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Ev vegi seta. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c.
- Nagy-Lemhény-patak 11,6 km-re. Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Átlagos patakmeder. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni. Utban az Almas vara fele. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat.
- Farkasvár Bereck 11,6 km-re. Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul. A hely farkast vár. Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt. A berecki Farkasvár. Bereckből hazafele tartva. Kinn a bárány. Meglett.
- Nagy-Sándor-csúcs Nemere-hegység 11,8 km-re. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja.
- Almás vára Kézdialmás 11,8 km-re. Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Egy óra botladozás után. Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Bevett vár. Megtaláltuk!!!A doboz jó egészségnek örvend, a vársáncban szalamandrákkal találkoztunk, a medvének csak  a nyomát láttuk. Almás vára - Kézdialmás. Már két éve keressük ezt a ládát.
- Krisztus lábnyoma Avas-tető 12 km-re. Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Összekevert helynevek. A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg. Újrarejtve. A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Kerozin és Natur Radler. Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre.
- Kézdimartonosi feredő 12,1 km-re. Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet. Martonostol felfele. Ha mar az ,, igehez" kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni  a ,,mindszentek havaban" . Majdnem háromágú fa. Érdekes rejtés, csodaszép hely. Romantikus házikók és egy csudazöld tavacska. A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon.
- Szent Mihály-templom Lemhény 12,9 km-re. 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Csalán gyüjtés..... Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért. Vártemplom. Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. Lépcsőn a holtakhoz. Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam.
- Csomortáni Péter vára 12,9 km-re. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Nagy csapat. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ. Segédpontok. A segédpontokat le lehet tölteni a ládaoldalon, a jobb oldalon levő GPS koordináták lelöltése nevű dobozban található legalsó hivatkozásról. Nem talalom.... Nem latom a segedkoordinatakat sehol.
- Katolikus templom Kézdimartonos 13,1 km-re. Kézdimartonos Kézdivásárhelytől 12 km-re keletre, Bereck közelében, a Nagyhegy alatti völgyben fekszik. Kaptam ide egy csendes tarsat. Miutan jol beettunk a tokanybol a Nagy portan, elcsaltam Katat egy kis ,,terepmunkara" . A segítség fentről jött. A feliratot megtaláltuk és rájöttünk hogy valamiképp be kellene jutni az udvarra de a kapuk zárva voltak. A templomnál. Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt.
- Várhegy Ozsdola 13,3 km-re. Megkozelitese legkonnyebben Ozsdola kozpontjabol a Moldova fele vezeto utat, a Kadar utat kovetve, majd leterve balra a Kopolno pataki erdoipari uton folytatva egeszen a Fajlo es Eges patakok osszeomlesi pontjaig, ugy jo 5 km-en at. Tisztogattunk. Valóban alaposan belepték az indák a rejteket. Szederindák között. A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk. Nagy es regi. Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben.
- SZNM 2 Lemhény Falukapu 13,3 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Szentföldi kincskeresés. Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket. Székelykapu. Megtaláltam a dobozt. Hazafele.... A nap is mar lemenoben, faradtak is voltunk egy nagyon mozgalmas es tanulsagos szep nap utan, tele elmenyekkel, es meg megkerestuk Felsolemheny fele vezeto uton levo orias szekelykaput a rejtekkel.
- Dofteana-szurdok Doftána 13,9 km-re. A 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található. Zöld erdő mélyén, kis patak szélén. Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot.
- Szélkapu Nemere-hegység 14 km-re.
- Csomortán 14,2 km-re. Csomortán falu Kézdivásárhelytől 11 km-re északkeletre található, a Szent Mihály-hegy nyugati lábánál. Román helységnevek. Csomortán románul Lutoasa. Fogalomzavar.... Nem ertek valamit.
- Martonosról Ozsdola fele 14,3 km-re. A Felsőháromszék legfelső csücskében vándorolva megcsodáltuk a medencét Kézdimartonos és Ozsdola között félúton. Elso tobbek kozott.... Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel.
- Ojtoz-forrás feje 14,6 km-re. Ozsdoláról a putnai rezervátum felé, a tetőről szép a kilátás Ozsdola és Martonos felé. A szomszéd geodobozt találtam meg. Átutazóban voltam, alkonyodott.
- Rakottyás-tető Nemere-hegység 14,7 km-re. Pásztorszállások, nyári erdei szállásokkal váltakozva. Séta a Rakottyás tetőre. Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
- Ötszáz éves bükkfa Kádár-út 14,7 km-re. Állítólag 500 éves.
- Vadles Veres-víz 14,8 km-re. A tetőn  a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók. Lesben. Megtaláltam a dobozt.
- Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 14,9 km-re. Kereszt. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. Kalap alatt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt.
- Ozsdolai Óriáskő 15 km-re. Ozsdola és Martonos között, egy dombon, a Kurtának nevezett helyen, van egy nagy, bár nem óriás méretű, de legendás kő.
- Piliske-tető Ozsdola 15 km-re. Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
- Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Kádár-út 15,1 km-re. Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm.
- Katolikus templom Esztelnek 15,4 km-re. Az esztelneki templom, melyet Szent Simon és Júdás tiszteletére szenteltek fel, eredetileg legkésőbb a pápai tizedjegyzék korában már állott. Télen nem olyan, mint nyáron. Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam. Kerítés. A rejtekhely, az megvan, de a doboz nem került elő. A talpam a földig ér. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk.
- Ozsdolai-hágó Berecki-hegység 15,4 km-re. Beszorult doboz és átnedvesedett tartalom. Miután eltöltöttem az időt a környék egyéb rejtekhelyeivel, már sötétedés után értem ide. Hóvirágos rejtek. Először a tájban gyönyörködtünk, már csak ezért is megérte ideautózni. Hószag és Nemere. Kis forgolódás után meglett a doboz.
- Asztag-kő Esztelnek 15,4 km-re. 7 év . A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál. Beka az lehet, de doboz az nem. Mar reg kerulgettem ezt a kovet.
- Magyar-Nemere-csúcs 15,5 km-re. A csúcson egy lapos sziklakilátó található, ahol tiszta időben szép kilátás tárul elénk.
- Kádár-út 15,5 km-re.
- Kőgomba Kis-Nemere 15,8 km-re. A Kis-Nemere körül elszórtan több gomba-, torony- vagy piramisszerű sziklaképződmény található.
- Kis-Nemere nyerge Nemere-hegység 16,2 km-re.
- Csángótelepi hágó Esztelnek 16,4 km-re. Nyoma sincs. A doboz rendben. Esztelneki meglepetes. Aki azt hiszi ismeri lakóhelye környékét sokszor meglepődik.
- Nyujtódi panoráma 16,9 km-re. Innen, a Perkőtől a Lemhény és Almás közti Szent Mihály-hegyig ellátsz. Felso Haromszeki portyan 2. Mar kerestem egyszer de akkor megsotetettem es nem is eroltettem nagyon, hogy hol is van a doboz. Mező szélén. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet.
- SZNM 3 Nyujtód Hősök emlékműve 17 km-re. SZNM 3. Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban. Lobogó. Rendezett az emlékpark és a környéke. Helyén volt. Megtaláltuk.
- Kőlik Ozsdola 17,1 km-re. Ozsdola egy másik nevezetessége a Kőlik, amelyet 1896-ban W.
- Panorámás tisztás a Nyáguj-tető alatt 17,4 km-re.
- Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 17,5 km-re. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu. Zárt templomok látogatása. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Szép ép templom. Kár, hogy zárva volt.
- Nagy-Nemere-csúcs Nemere-hegység 18,2 km-re.
- Nemere tavai Nemere-hegység 18,3 km-re.
- Nagy kőüst Sólyomkő Gorzafalva 18,3 km-re. Ez a hely része lehet egy Sólyomkő-körtúrának, a következő útvonalon: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. Kőüst. A kilátótól az ösvényen továbbhaladva megcsodáltuk a Kalapos-követ, majd rábukkantunk a "kényelmesen belakható" nagy-kőüstre.
- Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva 18,3 km-re. Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. A békés szörnyeteg. A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez.
- Kicsi kőüst Sólyom-kő Gorzafalva 18,4 km-re. Mivel nem álltak rendelkezésemre pontos koordonáták, akkor még nem tudtam, hogy megtalálom-e a tulajdonképpeni nagy kőüstöt. Öcsike. Nemcsak a nagy, hanem a kis kőüst is előkerült némi mászás után.
- Kőerődítmény Sólyom-kő Gorzafalva 18,5 km-re. Értesüléseim szerint első világháborús katonai létesítményről van szó. Kővár. A tető irányába mászva a háromszintes védőfallal körbevett vár romjaihoz értünk.
- Kalapos-kő Sólyomkő Gorzafalva 18,5 km-re. A Kalapos-kő a Sólyomkő-körtúrának egyik leglátványosabb pontja. A kalap tetején. A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik.
- Sólyomkő-tető Gorzafalva 18,6 km-re. Bár a kis tetőről nem a legjobb a kilátás, a környéken érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel, ezért érdemes ide kikapaszkodni. Végre a csúcs. Újabb mászás után túránk legmagasabb pontjára értünk.
- Sólyomkő-kilátó Gorzafalva 18,7 km-re. Az Aknavásár közelében levő Gorzafalva feletti hegyoldalon homokkő sziklák találhatók. Kőszínpad. Különleges kőalakzatokkal tűzdelt körutat köszönhetünk a játékvezetőnek.
- Katolikus templom Polyán 19,3 km-re. Villámgyors megtalálás. Hát, ezt én sem gondoltam volna, hogy ennyire gyors és könnyű lesz. Villám. A helyén van, és pont nem járt arra senki. Villám. Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről.
- Milleniumi kereszt Polyán 19,8 km-re. Perkőről Kiskászon felett, Polyán felé sétálva, sokszor láttunk itt őzeket, játszadozó mókuskölyköket, kökörcsint. Venul az ember. Ez igy van, venul az ember. A dobozt újrarejtettük. A dobozt újrarejtettük. Karácsony táján rejtettük. Mi is köszönjük hogy ennyien felkerestétek mostanában.
- Katolikus templom Kézdiszászfalu 20 km-re. Később azonban visszaköltöznek a Barcaságba és itt csak székelyek maradnak. Ez is a portyan volt. Ha mar volt Oroszfalu, Sarfalu akkor mar Szaszfalut sem hagyhattam ki. Jo kis rejtes. Nem semmi ez a "cserepalja"! Jó kis séta után hazafelé talaltuk meg. Nem eleget. Sokat vergáltad, de nem eleget.
- Szalánc-erdő kőtornyai 20,7 km-re. A vízesések őrkövei . Közös túránkon, Trekkingklub és a férjem, a jobboldali ágon felmentek a vízeséseket megcsodálva.
- Katolikus kápolna Kézdisárfalva 20,7 km-re. A XVII században anyaegyház, majd Nyujtód filiája 1783-ig, amikor újra külön papot kap Szászfaluval közösen. Ez is marcius idusan tortent. A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam. Kistemplom. Ez a doboz is megvan. Felvilágosulva. Számtalanszor elautóztam ezen épület előtt, de csak most álltam meg egy kis főhajtásra.
- Felfüggesztett kőkocka Szalánc-erdő 20,8 km-re.
- Velnica kőbánya vízesései 21 km-re. Aknavásár és Ciresoaia települések között, a Velnica kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, tapasztalt, jól felszerelt, és vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. Vízesés rengeteg. A játékvezető egy igazi vízesés rengetegbe kalauzolt el bennünket.
- Cece vára 21,2 km-re. Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Datum. A helyes datum november 4. Időutazás. Most veszem én is észre, hogy jövő szerdán találtátok meg a jkgabor-féle geoládát. Időutazás volt. Valóban, csak nem előre, hanem vissza.
- Kósna-csúcs Nemere dombvidék 21,3 km-re. Nemcsak a csúcs, hanem annak vállai is, tehát a Kósna-domb is, heves harcok színtere volt az első világháborúban. Kilátás nélkül, de lövészárkokkal. A katonai emlékműtől továbbsétáltam, az alig 500 méter távolságra található csúcs felé.
- Veresszéki borvíz 21,3 km-re. A múltban a Balásiak tulajdonában volt. A keritesen kivul van. Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van. Sotetedes korul jartunk ott. Az or megallitott, a fenykepzogepen morgolodott, de a doboz a keritesen kivul van, ott senkinek nincs beleszolasa. Mindket felnek igaza van. Mint rejto nyilatkoznam ,hogy mindket felnek igaza is van es nem is.
- Bagolylik-sziklavilág Gelence 21,4 km-re.
- A színpad Perkő 21,6 km-re. Tornyocskák. Mint a mesében. Senki nem hinné. Senki nem hinné, ha egy dombot rajzolnék egy lapra és annak a tetejébe egy hófehéren ragyogó kis templomot szép piros tetővel. Visszarejtve. V
- Katonai emlékmű Kósna-domb Aknavásár 21,6 km-re. A harcászati térképeken 789-es szintnek is nevezték. Szitás faluból indulva közelítettem meg a helyet. Aknavásártól készültem nekiindulni a Kósa-domb felé, a piros kereszt jelzésen.
- Szent Imre erődtemplom Gelence 21,6 km-re. Gelence Kézdivásárhelytől 9 km-re fekszik, itt található Székelyföld egyik leghíresebb műemléke, a 13-dik században román stílusban épített katolikus templom. Régi ismerős. Régi-új helyet kerestünk fel ebben a kutyát-se-ki időben. Árpádkori templom. A rejteket megtalálni nem is olyan könnyű. Csodas ez a templomocska. Erdekes a rovasiras az "orokmecses" alatt.
- Katolikus temető Kézdiszentlélek 21,7 km-re. Rájöttem a hibára. Az történt, hogy a Perkő rejtekhely leírásánál a Székelyszentlélek szó linkesítve volt, Székelyszentléleket bemutatandó. Sajnos nem talaltuk meg. Kerestuk az erdekes helyet, a koordonatak szerint a gps egy bokorhoz vezetett, de a korzeteben sem talaltunk semmit. Kézdiszentlélek. Sokadikszor végigjártam a zarándokok útját.
- Katolikus templom Kézdiszentlélek 21,7 km-re. Templom. Megtaláltam a dobozt! Nem volt nehéz rájönni, hogy hol van. Végre nyitva találtam a bejáratot. Több alkalommal is jártam a helyszínen, kerestem és rejtettem is a környéken. Zárva. Ejsze a doboz a kapun belül van, s nem lehet bármikor hozzáférni.
- Szent László-szobor Kézdiszentlélek 21,7 km-re.
- Szent István-kápolna Perkő 21,8 km-re. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Rotonda. Ezt, bizony nem találtam meg. Kedvcsináló. Aznap az első sikeres megtalálásom volt. Eső előtt. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső.
- Szent István emlékkereszt Perkő 22 km-re. Kereszt. A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. Szentföldi kirándulás. Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Hol nem találtátok meg a geodobozt?. Melyik volt az a másik két hely, ahol nem jártatok szerencsével? Azokat a megtalálásokat is be lehet, be kell jelenteni, ahol nem találtátok meg a geodobozt.
- Sziklavilág Tiszest 22,3 km-re. Egy sziklacsoport alkotja, mely a Tiszest-patak forrásvidékén helyezkedik el.
- Berecz asztala Kézdiszentlélek 22,3 km-re. Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal. A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt. Sokszor jártunk itt, s nem  sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége.
- Tarnóczy kastély romjai Kézdiszentlélek 22,3 km-re. Veszélyes megközelítés. A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. Sokadszor is. Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett.
- Jancsó Benedek mellszobra Gelence 22,4 km-re. Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
- Dac-tó Kézdivásárhely 22,4 km-re. A Torja- és a Kászon-patak összefolyásánál elhelyezkedő holtág környékét, a jövőben szabadidőközponttá tervezik átalakítani.
- Bodor György mellszobra Gelence 22,5 km-re. Bodor György mellszobra, 2004 - Gelence.
- Katolikus templom Kézdiszárazpatak 22,5 km-re. 1324-ben Zarazpotok, 1349-ben Zarazpotok formában szerepel. Út mellett. A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. Szárazpatak. Gyakran suhanunk vagy biciklizünk át a falun. Sírbolt. Mivel útba esett, megkerestük.
- Görög-katolikus templom Gelence 22,6 km-re. Meglepetes templom. Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen.
- Márton Áron szobra Gelence 22,6 km-re. Márton Áron szobra, 2006 - Gelence.
- Fekete János főesperes szobra Gelence 22,6 km-re. Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.

Kalaszló vízesése románul - in limba romana: Cascada Caraslau


Természeti értékek - Bákó megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kalaszló vízesése adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Zubogó Kalaszló - Hazafele mi is megálltunk itt, megcsodáltuk a vízesést, de a bővizű, zubogó Kalaszlón nem tudtunk átkelni...
  • Szemettelep - Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele...
  • Itt így is, úgy is meg kell állni - Útban voltam hazafelé...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kalaszló vízesése? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bákó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.