Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Boszorkánysziget - Szeged

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23339 kép és 8196 hozzászólás)
 

A Boszorkánysziget a Tisza és a szegedi Alsóváros közötti erdős terület, nem igazi sziget, kis jóindulattal félsziget, melyet megkerül a Tisza. A jól kitaposott ösvényekkel rendelkező, népszerű zöldövezetet délről a kereskedelmi és téli kikötő határolja, északról a már nem létező vasúti híd...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Boszorkánysziget - Szeged felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Falrajz Segesvár fedett falépcső diáklépcső Schülertreppe
Falrajz
Nem káromkodtunk! Komolló
Nem káromkodtunk!
A templomtorony órája Márpod
A templomtorony órája
A tó a kápolna felől nézve Szent Anna tó
A tó a kápolna felől nézve
Összkép Kék Lagúna tó Egeres
Összkép
Információs táblák Dochia sziklája szikla Csalhó
Információs táblák
1958 Egeres Bocskay várkastély
1958
Aki mutatja az utat Kustaly vára mészégető
Aki mutatja az utat
Az Ejtőkő Ejtőkő
Az Ejtőkő
A torony díszei Torja Feltorja református templom
A torony díszei

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Boszorkánysziget Szeged fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Szeged és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Boszorkánysziget!

A legközelebbi település Újszentiván, 6,53 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Alsóvárosi Ferences Látogatóközpont Szeged, Szegedi Csillagvizsgáló, Varga Mátyás színháztörténeti kiállítása Szeged, Alsóvárosi Napsugaras Tájház Szeged, Interaktív Természetismereti Tudástár Szeged, Szegedi füvészkert.
A kastély, mely átvészelte a háborúkat, eredetileg 22 szobából, fürdőszobákból és mellékhelyiségekből állt - ma művelődési ház, iskola és könyvtár. A klasszicizáló, eklektikus stílusú Károlyi-Berchtold-kastélyt 1897-98-ban építtette gróf Berchtold Lipótné, Károlyi Alajos lánya, Ferdinanda.
Sváb néprajzi központ, bár svábok már csak kevesen vannak itt. Csatád a román-szerb határ közelében fekszik.
A fedett lovarda mellett található platánfát, egy másik társával együtt, 1819-ben ültették. Magyarország talán legnagyobb platánfája, egy indiai eredetű platánfa (Platanus Occidentalis), a mezőhegyesi ménesbirtok udvarán áll, a több mint kétszáz éves fa 4,8 m kerületű és 35 m magas.
Az ifjú Geist Gáspár terveztette, valószínűleg Ybl Miklós által tervezett vadászkastély Orosházától északkeletre, a hozzá tartozó Kiscsákón található. Tornyos, földszintes, elővárosi eklektikát mutató épület, kazettás famennyezetű nagyteremmel, a főpárkány alatt vadásztémájú sgraffito díszítéssel.
Aradról a Perjámos felé vezető 682-es megyei úton Munár falu határáig, ahol jobbra tér egy keskeny aszfaltcsík, a letérőtől számítva 4 kilométer a kolostorig. Aradtól 35 kilométerre, a folyó bal partján, mélyen a Maros Ártéri Természetvédelmi Terület szívében helyezkedik el.
A dorozsmai szélmalom Kiskundorozsmán, a Szegedtől északnyugatra található városrészen található - 1821-ben építette Czékus Andor. 1905-ben 23 szélmalom állt Kiskundorozsmán, az elsőt 1801-ben építették egy dombra - a ma is látható malom többször elpusztult, de ismételten újraépítették.
Az egykori parasztmalmot 1940-ben építették és 1949-ig működött, majd a román állam elvette tulajdonosaitól, a kollektivizálás után raktárként használták. A Borzák-malom, ma ipartörténeti múzeum és közösségi tér, a Nagyiratos községhez tartozó Nagyvarjas faluban található, a 59-60 szám alatt.
A Wéber Ede nevét viselő, Köncsög tanyai kilátó egyéni kezdeményezéssel, pályázati úton megvalósult pihenőhely, Helvéciától nyugatra. Egy csendes és nyugodt hely, egy jó állapotban levő kilátótoronnyal, eső elleni beállóval, több asztalból és padból álló piknikezőhellyel.
A tűsgátas rendszerű duzzasztó az első vasbeton szerkezetű vízépítési műtárgy az országban, terveit Zielinszky Szilárd műegyetemi tanár készítette. A bökényi duzzasztó és hajózsilip 1905-07-ben épült vízlépcső, a Hármas-Körös egy folyószakaszán biztosítja az öntözéshez szükséges vizet, és a hajózást teszi lehetővé a békésszentadrási vízlépcsőig.
A magasból csodálhatjuk meg a Maros-parti ártéri környezetet és annak élővilágát, majd lecsúszhatunk a Kárpát-medence leghosszabb száraz szárazföldi csúzdáján. A Lombkorona-sétány Makón, a Maros jobb oldalán található, 191 m hosszú és 10 m magassságban helyezkedik el, a pedig torony 18 m magas.
A nagyszentmiklósi Nákó kastélyban, a Pro Bartók Társaság rendszeresen szervez koncerteket, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara és a Temesvári Nyugat Egyetem Zenei Fakultása közreműködésével, évente 3-4 alkalommal.
A Bagolyvárat (Wéber-kastélyt) Helvécia település névadója, Wéber Ede svájci származású tanár építette 1905-ben, szőlőbirtokának központjaként, az építész Székely Ödön volt. Téglalap alaprajzú, az északi sarkán egy háromszintes torony áll, melyhez támfal csatlakozik, neogótikus nyíláskeretekkel, 14 fa- és betonhordós pincéje poroszsüveg boltozatos.
Szent Gellért püspök egészalakos szobra Nagycsanádon, a római katolikus templom előtt áll, a 6-os főút mellett - Huber József szobrász alkotása, 1815-ben állították fel. Szent Gellért püspöki öltözetben áll a latin feliratos magas talapzaton, jobb kezét a szívéhez emeli, mellette egy angyal látható, ahogy a püspök felé fordul.
Beliczey József egykori Békés megyei főispán kastélya 1870 körül épült - oszlopos portikuszú, klasszicizáló épület, melyet 1910 körül eklektikus-szecessziós, egytornyos villává bővítettek ki. A Beliczey-kastély magántulajdonban van, jelenleg nem látogatható, a kerítés mellől az épület sem látszik.
A valószínűleg 13-14-dik századi földvár 2,25 km-re nyugat-délnyugatra található a temeskenézi ortodox templomtól. Illetve 600 m távolságra északnyugatra a patak földrajzi jobb partjától.
Szerelmesek kapuja Kőfal Hódmezővásárhely Árvízvédelmi célból Hódmezővásárhely északi és keleti határán egy 17,5 km hosszú földtöltést építettek, és 1879-1881 között a déli részen a 3 km hosszú, téglából emelt, úgynevezett Kőfalat. A 3006 m hosszú hódmezővásárhelyi árvédelmi fal, vagy Kőfal, városképi jelentőségű műemlék, a várost körülvevő árvédelmi töltés - egyedülálló alföldi látnivaló, 1958 óta védelem alatt áll.
Batthyány-Geist-kastély Kondoros Itt alakult meg az ország első vadásztársasága, a Geist család előbb béreli a kastélyt, majd megveszi a területet, a második világháború után a kastély üresen marad, 1993-tól a kondorosi önkormányzat a tulajdonos. A Batthyány László által 1844-ben rendelt, Ybl Miklós és Pollack Ágoston tervei alapján 1850 körül épült kétszintes Batthyány-Geist-kastély a Kondorostól délre levő Geisztcsákón található.
A Temesvár felől Nagyszentmiklós felé utazva, Billédtől körülbelül 2 kilométerre, a jobb oldalon emelkedik a Kálváriadomb. Közvetlen közelében parkolóhely található, személygépkocsik számára.
Nevével ellentétben a tó csak 10 m mély, kis alapterületű, átmérője 50 m, az ország negyedik legnagyobb, ilyen módon keletkezett krátertava. A Feneketlen-tó Mezőhegyes és Battonya között, a 48-as erdő szélén található, a talajvízzel feltelt krátere az 1961 december 29-én bekövetkezett gázkitörés eredménye.
A tiszakürti arborétum Tiszakürtön, a Hősök teréről az új iskolánál északra tartva, a Tisza irányába haladva, a Bolza gróf út 5 szám alatt található. A kertet a Bolza család létesítette, a 19-dik század végén, Tige Mária grófnő kezdeményezésére, egy 17 hektáros erdős-mocsaras területen.
Az E70-es nemzetközi út Temesvárról Zsombolyára vezető szakaszán, a Gyertyámos központjában a 693-as megyei útra kanyarodva jutunk el a köztemetőig, melynek a bejárattal átellenes határa mentén, közvetlenül egy tó közelében található a sírhely.
1883-ban épült, Ferenc József császár tiszteletére, az uralkodó ugyanis a Bérpalotában szállt meg, és ezen az átjárón mehetett át a Városházába. A szegedi Sóhajok hídja, melyet velencei mintára építettek, a Széchenyi téren található, a Városháza és a Bérpalota között átjáróként használatos.
A város életében élő hagyomány a Bartók kultusz, 2002 óta. Nagyszentmiklós szülöttjének, a világhírű zeneszerző Bartók Béla szülőházának helyén álló épület falán egy kétnyelvű emléktábla hirdeti a helyszín fontosságát.
A csongrádi úgynevezett fahíd Csongrád város északi részén található, a Gőzhajó utca végén - a Mámai-réti és nagyréti mezőgazdasági területeket köti össze a várossal. Az ipari műemléki védelem alatt álló csongrádi pontonhíd a csongrádiak nyelvhasználatában fahídként van emlegetve, de a fa útpálya kivételével a híd vasszerkezetű.
A temeskenézi mocsarak természetvédelmi terület, madárparadicsom - Temeskenéz és Baracháza között terül el.
Nagyszéksósi Bivalyrezervátum Mórahalom Az egész évben ingyenesen látogatható Bivalyrezervátum Mórahalom hetedik körzetében, a Nagyszéksós-tónál található. A tavat a Bölömbika tanösvényen lehet körbejárni, a kilátókból a bivalyokat megfigyelni.
Zsombolya központjából, a Szent Flórián szobortól indulva, a Polgármesteri Hivatal és a Stefan Jäger Múzeum előtt elhaladva jutunk el a városi temetőhöz, melynek körülbelül mértani középpontjában helyezkedik el a derékbatört oszlop alakú síremlék.
Földeák öreg téglahídja a település északi szélén, a falu horgásztava mellett, a Bacsó Béla utca végén található, és a Száraz-ér fölött ível át. Ez a híd Csongrád-Csanád vármegye legrégebbi téglaboltozatos hídja, összeköti Földeák belterületét a külterülettel, közlekedésre is szolgál, de rajta mennek keresztül a közüzemi vezetékek is.
Az orgoványi homokdűnék között dinó parkot hoztak létre, élethű, mozgó, és hangot adó dinoszauruszokkal. Az itt található élményjátékok az óriás csúszda, ugrálóvár, óriás sakk, célbalövős játékok, foci darts, vízi dodzsem, gokart pálya.
Téry Ödön egy kis alföldi faluban, Óbében született, 1856 július 4-én. Jeles turistaelődünk tevékenysége nagyrészt a Tátra hegységre terjedt ki, melynek kiváló ismerője volt.

Természeti értékek - Csongrád-Csanád vármegye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Boszorkánysziget adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szeged térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A pár nappal ezelőtti havazás, havaseső és lehülés jókora jégkoloncokat aggatott minden kicsi ágacskára.
  • Felmasztam es megtaláltam.
  • Travel Bug-ot, GeoKrety-t? Ez egy olyan rejtekhely, amelyet többször is fel lehet keresni, és amelynek a szerepe az utaztatás.
  • Ezt is az elsőnapi turán találtam meg csapatmunkával.
  • Három kukázó medvét fogtak be hétfőn este a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség szakemberei Tusnádfürdőn. Az anyamedvét és két bocsát Vrancea megyébe szállították, egy évig megfigyelés alatt tartják őket.
  • Pál Zoltán kollégámra és tanítványainkra akik menedzselik a Sószorost (is). És igenis fizessenek a látogatók, nem drága és szokjuk meg, hogy ha valamit rendben akarunk tartani az pénzbe kerül.
  • A kedvező időjárás ablakot kihasználva, felkerekedtünk a Szent-Anna tóhoz, bemelegíteni a Nagy Székely Kincskeresésre.A doboz megtalálását a síklóernyős srácokkal való találkozás késleltette, vártuk a megfelelő légáramlatot, hogy fellebbenhessenek a magasba, mi egy óra után feladtuk a várakozást figyelmeztetve őket a cumulus és humus közti szintkülönbségre.
  • Ez a doboz nagyon közel van a kápolna melletti padokhoz és a rejtek állandóan szem előtt van. Ezért én nem rejtettem volna erre a helyre.
  • A piros pont jelzés út felőli végén kapszkodtunk fel a hegyoldalon, az elején picit keresgélve az ösvényt, mivel nagyon benőtték a fák meg a cserjék közvetlen a meredek oldal alatt. Ez után hamar elértük a O-ik bunkert, majd pedig az 1-t, ahol rábukkantunk az első dobozban lévő "üzenetre".
  • A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterről láthatja. Köszönjük a rejtést.
  • 10 evvel ezelott kisgyerek koromban jartam utoljara a Maros foldrajzi forrasanal. Jo lenne ha Marosvasarhelyen a csapbol olyan minosegu es izu viz folyna, mint a forrasnal.
  • Bár ez a rejtekhely nem esett az aznapi kincskereső kirándulásom útvonalába, a közelsége miatt tettem egy kis kitérőt Nyárádszentbenedekre. Érdekes, hogy az útról nem annyira szembetűnő a templom, kocsival könnyen el is lehet menni mellette.
  • Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túra alkalmával kerestem és találtam meg ezt a geodobozt. Nagyon szép emlékek, melyek még a forró nyarat idézik.
  • Lefele jövet a Nagykő havasról, megkerestük ezt a geodobozt is.
  • Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt. Egy kis sétát az erdőben, hogy megkeressük ezt a dobozt.
  • Jólesett elsőnek megtalálni ezt a rejtekhelyet. A székesegyház zárva volt, de a püspöki palota portájáról egy néni szívesen kinyitotta.
  • Ma erre jártam és meg is álltam a rejtek előtt, de mégsem mentem a cső közelébe, mert az udvaron, a rejtek közelében sepregetett egy úriember. Még a doboz drótját is láttam, de nem akartam felhívni a figyelmét.
  • D.u.
  • Az idei EKE-tábor ideje alatt jutott időm geodoboz keresésre is. Sajnos csak a doboz helyét találtam meg.
  • A kezdet és a vég meglett, de a dobozt úgy tűnik a lelkes hívek eltávolíthatták, mert nem találtuk csak sejtjük hol lehetett. Sok a kíváncsi.
  • Sosem volt erősségem a logikai fejtörők megoldása. A dobozt nem sikerült megtalálnom.
  • Kedves kis falu, rendezett iskolája sokat elmond.
  • Hamar megtaláltuk a rejteket és a dobozt is. Mivel a hozászolásokból tudtuk, hogy alaposan kajtatni kell.
  • Értékelendő a békés szándék, de sajnos nehéz időket élünk. A geodoboz nem fogja magát csak úgy megadni.
  • Csak úgy végtelen szeretetből nem lesz nyolcezer méteres hegycsúcs és nyolcezer méter mély Mariana-árok. én nem értek veled egyet.
  • Kellemes kis tura.
  • Arrafele jártomban megkerestem.
  • Én is attól tartottam, hogy megjárom mint Lorinczék, valahogy ez jutott eszemben, délután nagy volt a forgalom, ezért maradt estére, de jól ment, langyos este. Egyedül vagyok.
  • Csendes kis utca, kedves kis templom, csend van most éccaka. Nyugodtan lehet keresgélni, senki nem jár helyre.
  • Sajnos csak a koordináták voltak meg, segítség és képek nélkül. Eljutottam a SzNM 12-dik állomására, (számomra az első) az emlékoszlophoz.

Sikerült eljutni Szeged környékére? Tetszett a Boszorkánysziget? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Csongrád-Csanád vármegyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 23 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!