Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Gyimesközéplok

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Gyimesközéplok kőrisfái A gyimesiek "megállói templomnak" nevezik templomukat, amely körül a többi fa társaságában élnek a kőrisfák. Nem évszázados fák, de a templomok sem régiek, amelyekről mesélnek. Ameddig nem volt templomuk, a gyimesiek a csíki plébániákon kereszteltek, a csíkszentmiklósi, a csíkrákosi, a somlyói templomokba írták be a született gyermekeket...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Gyimesközéplok felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Temető Csíkpálfalva
Temető
A híd Hazugok Hídja Nagyszeben
A híd
Párkány Abafája Szászrégen Régen Huszár kastély romok
Párkány
Régi sírkő 3 Nyárádszentbenedek református templom
Régi sírkő 3

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Gyimesközéplok fotóalbumba!

A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek. Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk. Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Gyimesközéplok!

A legközelebbi település Kápolnapataka, 2,19 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Gyimesközéplok közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Vízimalom - Gyimesközéplok 600 m-re.
A gyimesközéploki vízimalom a XIX-dik században épült, magánterületen található.
Bunkerek az Árpád-vonalon - Gyimesközéplok 830 m-re. A geodoboz a helyén van. A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van.
Régi zsidó temető - Gyimesközéplok 1,1 km-re. A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam.
Sarlós Boldogasszony kápolna - Hidegség 1,8 km-re.
Már sötétedés után érkeztem a helyszínre. Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
Magyar és román katona sírja - Buha-patak hídja 2 km-re.
Egy magyar és egy román katona sírja a Buha-patak hídjánál, a 12/a úton, egy építkezési lerakat előtt, Pál Péter földjén.
Egy ismeretlen német katona sírja - Bilibókszer 2,1 km-re.
Egy ismeretlen német katona sírja - Bilibókszer, 12/a főút mellett, a Buha-pataktól körülbelül 100 m Gyimesbükk felé, az út jobb oldalán, a kerítés belső oldalán.
Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja 2,3 km-re.
Kőkereszt a 12/A út mellett, a jobb oldalon.
Négy ismeretlen magyar honvéd sírja - Hegyes-havas 3,1 km-re.
A Hegyes-havas csúcsa alatt körülbelül 100 m északra, az egykor lőállás mellett.
Sziklavilág Setétpataka 3,7 km-re.
A nagyfőnök rejtett? Alig rejtette el a nagyfőnök, már meg is találtuk :). A rejtekhely talalkozo alkalmaval tobb ladarejtes is tortent.
Borospataka Gyimesközéplok 3,9 km-re. Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik. A pünkösdi geotúra-geocitrom után a nap utolsó programpontja számomra a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása volt, melyet a borospataki skanzen színpadán tartottak.
Fa harangláb Hidegség 4,5 km-re.
Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt.
Hidegség 4,5 km-re.
Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése, a Tatrosba ömlő patakok völgye is mind beépült.
Világháborús katonák sírja Görög-keleti temető 4,9 km-re.
világháborús katona sírja a görög-keleti temetőben, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Harangláb Cikolyai temető 5,3 km-re.
Még nem jelöli kereszt a cikolyai temető haranglábja mellett, a Tarhavas-patak hídjának közelében levő, ismert sírhelyet.
Hármaskő és a Kondra-kereszt 5,6 km-re.
Maga a túra gyönyörű szép volt, hihetetlen időben október végén, kellemes túrát tettünk a Sapientiásokkal a völgyből fel a Naskalatig. Volt már részem metsző szélhez, hideghez, nagy hóhoz a Kondra-kereszt közelében, tudom milyen megpróbáltatás lehet. A nagy hó miatt nem volt könnyű dolgunk, de sikerült ez is.
Hét német katona sírja Tarhavas-patak hídja 5,7 km-re.
A Tarhavas-patak 12/a úti hídjánál kivégzett 6-7 német katona sírhelye, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Sebő Ödön keresztje Ugrapataka 5,7 km-re.
Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés. Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát.
Bagolyvár Görbepataka 5,9 km-re.
De ezután már szorgalmasabb leszek, és mindent, és időben is, be fogok jelenteni. Majd visszasétáltunk a kényelmes ösvényen. Kevés időnk volt keresgélni, dörgött, villámlott, jobbnak láttuk visszatérni a faluba.
Bánya-pataki völgyhíd Görbepataka 6,3 km-re.
Az ezeréves határtól hazafelé. Szia, ez egy virtuális ládának indult (lásd a leírást). Szerintem a láda gazdája tudná erre a kérdésre legjobban megadni a választ.
Toronykövek Jávárdipataka 6,4 km-re.
Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van.
Páduai Szent Antal kápolna Hidegség 6,6 km-re.
A pünkösdi Jávárdi-körtúra után, a Fatányérosban elfogyasztott estebéd előtt. A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni. A bejáratot könnyen megtaláltuk.
Gyimesi Kálvária Római katolikus nagytemplom Gyimes 6,7 km-re.
Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre.
Osztrák-magyar honvédek sírja Gyimesbükk 6,7 km-re.
1916 november - 1917 augusztus.
Magyar és német katonák sírja Gyimesi templomkert 6,7 km-re.
Magyar honvédek és német katonák sírja a gyimesi római katolikus nagytemplom kertjében, a 12/A jelzésű út mellett.
Szent Benedek-kápolna Görbepataka 6,9 km-re.
Jó a kilátás, a többit már az előttem írók leírták. Ismetlem Meli sorait. A VI.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Gyimesközéplok adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Dénes István emléktúra - Vargyas-szoros: Ezt en is igy gondoltam - De a rejtek Csala tornya folott van, es akkor miert nem az Orban Balazs nagy barlang kornyeken. Ott avattuk fel az emlektablajat is egy jo par evvel ezelott.
  • Evangélikus templom - Marosvásárhely: Szem előtt, de mégsem feltünő - A mai nap második megtalálásaként ez is megkerült. Érdekes helyen van.
  • Tolvajos-tető: Elsõ alkalommal nem találtam meg - Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt. Úgy néz ki én vagyok az elsõ megtaláló.
  • Macska-szoros - Királykő hegység: Cicák - A nagy melegben élvezet volt mászni a szorosban. Nem megerőltető, simán lehet menni, egy-két nagyobb követ ki kell kerülni, sokkal nehezebbre számítottam.
  • Görgény vára - Görgényszentimre: Az időjárás nagyon kedvezett - Megtaláltuk. Még havasak az északi oldalak, de a verőfényen már fel is száradt.
  • Minoriták temploma - Marosvásárhely: Szomszed utcai lada - Laza ladazos seta alkalmaval talaltuk meg. A legtobb altalam nem megkeresett doboz a lakhelyemhez van a legkozelebb.
  • Alsó gát - Marosvásárhely: Én is feladom - Százszor leírtam már, hogy az amire az emberek úgy hivatkoznak, hogy "oldal", vagy "honlap", az helyesen "webhely". Úgy ahogy egy könyvnek több lapja és oldala van, egy webhely is több weboldalból áll, ezekből a főoldal a honlap (home page).
  • Sóstótetej vára: Áthelyeztük - A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg. Bejegyzés után a dobozkát áthelyeztük.
  • SZNM 4 Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra: Már válaszolt - Hátha egyszer tényleg válaszol. Már válaszolt és megtalálhatod a Bibliában.
  • Tálasbérce - Székelyvarság: Legóbácsika - Honnan lehet beszerezni olyan legóbácsikát? Vagy legalább a fejét :-).
  • Fekete-zsomboly - Elveszett világ: Jó mély - Azért hóolvadáskor lehet a leglátványosabb, mikor van csapadék bőven, vagy esetleg nagy zivatarok idején, csak akkor nem a legkényelmesebb. Különleges lehet az aljában, mert mint olvastam össze vannak kötve a zsombolyok.
  • Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység: Sikerélmény - Izgalmasnak indult a kirándulásunk, hiszen az öt hónapost is útnak indítottuk a Csukás csúcs felé. Akkor még nem tudtuk, meddig bírja zsebibabaként.
  • Szentegyháza Gyöngye: Magas rejtés - Nem volt épp 25 fok meleg (na nem a víz). Kellett két a személy a megtaláláshoz, bár aki elég magas, annak egyedül is mehet.
  • Tamási Áron sírja - Farkaslaka: Ravatalozó - A rejteket megtaláltam, a geodobozt viszont nem. A hangszórók eléggé magasan vannak elhelyezve.
  • SZNM 2 Lemhény - Falukapu: Ilfovban nincs ilyen kapu - Könnyen megtaláltam. Miután az ilfovi turisták megcsodálták a kaput és felcsomagoltak almával a szomszédos gyümölcsösből.
  • Málnavész sziklája: Jo idoben - Malnavesz, Csicsoi Hargita, Kogombak. Ez a tervezett utvonal, es mivel az ido is kedvezett, most sikerult.
  • Katolikus temető - Homoródalmás: Sírkövek - Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. Szerencsére az egész temetőben egy helyen van orgonabokor, így nem volt nehéz.
  • Tűzoltó Park Tusnádfürdő: Tusnadfurdoi vadaszat - Evekkel ezelott mar megtalaltam, de ugy latszik kimaradt a jelentesembol. Igy jar az aki nem siet feltenni a megtalalt dobozokat idejeben.
  • Sóhát és Sószoros - Parajd: Érdekes hely - Végigmentünk a strandozók között majd a Korond patak mellett haladva, só karfilokat nézve elértünk a sódolinához. A dobozka hamar meglett.
  • Botanikus kert - Marosvásárhely: Nem tudom - Talán Németkalap? Nem is tudom, én csak tisztázni szerettem volna, hogy ne legyen majd gond mikor mások keresik.
  • Holokauszt emlékmű - Marosvásárhely: Égbekiáltó butaság - Miután a rejtőtől értesültem, hogy a geodoboz a helyén van, a ma esti korcsolyázás után újra próbálkoztam a holokauszt emlékműnél. Ez alkalommal megláttam.
  • Szent Imre erődtemplom - Gelence: Le a kalapokkal - Ismet arra jartunk, a kapuban egy uj, gyonyoru Szent Laszlo szobor fogadott a felujitott templom elott.
  • Mofetta - Tusnádfürdő: Reumásak? - Emmán odú, Micimackó kuckójának is beillik. Valószínű itt a mackók reumáját kezelik.
  • Bükkfej: Megvan az első megtaláló - Örülök, hogy a rejtés után ilyen hamar megvan az első megtaláló. Én is kíváncsi vagyok, mikor jön a következő, pont azért tettem oda, hogy ha kicsit is, de erősítsem ennek a szép vidéknek a vonzerejét.
  • Alsó gát - Marosvásárhely: Szezonzáró kincskeresés - Este megnéztem az időjárás előrejelzést. Hétvégétől kezdődően három nap havazás, sárga, narancssárga riadó több helyen is az országban.
  • Székelykapu - Imecsfalva: November 1 - Ezelott mar egy parszor voltam ott biciklivel de mindig a masik iranyba kerestem most vegre megkerult koszi a rejtest.
  • Világháborús bunker - Kékvíz-patak: Májális VI - A Kékvíz-forrástól elindultunk megkeresni a bunkereket. Jó kis erdei séta volt, de sajnos a doboz időközben elszellőzött.
  • Egykori ferences kolostor harangtornya - Marosvásárhely: Hát akkor minden jót neked is - Nem kellene egyből megsértődni, senki sem foglalkozott veled személyesen. Nem kellene azonosulni ennyire egy rejtéssel.
  • Csodaszarvas fa - Kolozsvári Bükk: Legendájában élő helyek - Az életben nem az számít, hogy mit, hanem, hogy hogyan csinálod. Ez a munkádra is igaz :-).
  • Pokolláz: Semmi pokoli - Narcisz meg tenyleg nincs, pedig Soparkut felol jottem, a doboz viszont meg van .
  • A vasúti híd alatt - Tusnádfürdő: Sikeresen meglett - Ez is sikeresen meglett, a mai nap.
  • Apor lányok feredője: Nagyon közel van az úthoz - Bár nagyon közel van az úthoz, mégis milyen kevesen tudtak róla. Most, hogy irányjelző táblákat helyeztek el, és feljavították a feredőt is, reméljük többen felkeresik a helyet.
  • Vulkanikus kráter - Alsórákos: A Fenyős-kőfejtő kék színű tava - A Salak-kőfejtő vulkanikus kráterében nincs tó. Legalábbis az idén, július végén még nem volt.
  • Pokolláz: A nárciszrét jövőre marad - Udvarhelyről hazafele kerestük meg ezt a ládát. A nárciszrét az sajnos már jövőre maradt.
  • Evangélikus erődtemplom - Baráthely: Arról, hogy mi van rendjén, és mi nincs - Ezt a ládát BabBerci rejtette a tegnapelőtt. Te gondolom az általam rejtett geodobozt találtad meg, annak idején, 2012-ben.
  • Fatörzs-barlang: Nepes diaksereg - A tavaszi terepgyakorlat elso napjan. Egy nepes diaksereg egyik tagjakent orvendeztetett meg ez a hely.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Gyimesközéplok? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.