Angyalos 30,06 km-re Nos, lehet, hogy éppen róluk nevezték el a falut. Almafa - Ez is megvan. Első dobozunk - Sikerült megtalálni a dobozkát, kicsit sáros, de ép állapotban. Ide jartam valamikor - Valamikor a 2000-es evekben itt dolgoztam es epitettuk a fahazakat a nemeteknek. Honnan a falu szép neve, ha nem a reformáció előtti templom védőszentjéről, aki a két arkangyal, Szent György és Szent Mihály volt?
Egy elfelejtett földvar 36,58 km-re Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem. Foldvar - Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Az altalam elkuldott kepek nem ertek el hozzad? A cibrei rejtek tenyleg doboz nelkul volt akkor. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz - Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Vasvilla nélkül, az elfelejtett földvárnál - Meliékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig. Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett foldvar helyet.
Kálnoki borvíz Csobotfalva 25,46 km-re A Kánásor és Somlyó patakok találkozásánál, a kereszteződésben egy tábla fogadja az arra járókat - balra a Kerekeger feredő, jobbra pedig a borvízforrások. Belmezoben - Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. Hiába - Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez.
Világháborús emlékmű Lövéte 33,43 km-re A parókia kertjének előterében impozáns méretű háborús emlékmű áll. Még egyszer arra jártam - Hátha megtalálom a dobozt. A cserepek még ott vannak, de a geodoboz már nincs - Az elmúlt években több alkalommal is kerestem már az itt elrejtett geodobozt. A navigáció is besegít - "A célpont a baloldalon található" hallatszott. A Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött.

Parlament, vegyes üzlet és kiskocsma - Székelyvarság.
Szent István-kápolna Perkő 22,27 km-re Minden év augusztus 20-án itt tartják a Szent István-napi búcsút, mely a háromszékiek legfontosabb katolikus rendezvénye. Eső előtt - Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Rotonda - Ezt, bizony nem találtam meg. Kedvcsináló - Aznap az első sikeres megtalálásom volt. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna.
Testvérfenyők Csere bérce 32,45 km-re Ahogy kiérünk a tetőre, néhány kettős fenyőfa hívja fel magára a figyelmet. A Déllői-borvízforrás közeléből sárga kereszttel jelzett túraösvény kapaszkodik ki a Csere bércére, másnéven Bükkdombra.
Laur-hegyi panoráma Kommandó 53,3 km-re Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé.
Harom vára Zsögödfürdő 20,14 km-re Csíkszeredától délre, Zsögödfürdő dél-nyugati határában, a Harom-tető 1079 m magas csúcsától keletre található. Csikszereda folott - Erdekes, szep hely, erdemes felkeresni. Zsögödi túra 1. - Vasárnap lévén, úgy döntöttünk, hogy kirándulunk egyet Zsögöd környékén. Fent az egykori varnal - Ezt sem volt nehez megtalalni csak ahhoz el kellett erni a csucsot. Harom vára a 12-dik század eleje körül épült és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott.
Hadiárok lőállásokkal Csíkzsögöd 20,98 km-re Hadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd Kutyakerülgetős, kalandos kirándulás - Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben. Félreértett rejtekhely - Vámszer Géza a Csík vármegye településtörténetében három zsögödi várromról beszél. Csíkszereda fölött - Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Hadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd
Dénes István emléktúra Vargyas-szoros 27,23 km-re Itt, az OrbánBalázs barlang bejáratánál emléktábla avatásra került sor. A legszebb rejtés - A sziklafülkébe bebújva. Kell egy új doboz - Most a hétvégén a szorosnál sátoroztam és felmentem a Csala tornyára. Miénk itt a játék - Köszönöm, jól esett a bejegyzés. A Dénes István emléktúra avargyasi kőbányától indult, majd a Súgólik megtekintése után a Gódrakarszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget.
Református templom Kézdioroszfalu 27,22 km-re Lakói azonban katolikusok voltak, és a reformáció után is részben azok maradtak, temploma református. Város széle - Megtaláltam a dobozt. Felso haromszeki portya - Az unneples mellett meg dobozkeresere is szakitottam idot. Szombati körút - Fortyogóról átbicajoztunk a templomig. Középkori templomáról nincs adat.
Gyimesi határkövek 47,58 km-re Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek - Megtalaltuk a rejtekhely talalkozo bemelegito turaja alkalmaval. Hatarturan - A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet. Nagy melegben indultunk neki az utnak - Elegge faraszto is volt, helyenkent jo "combos" emelkedokkel, de vegul sikeresen felertunk es megtalaltuk a dobozkat. Gyimesi határkövek
Kájoni János mellszobra Ferences kolostor Csíksomlyó 25,93 km-re Kolostor - Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely. Bevonultunk és bezártak a kolostorba - Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk. A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát.
SZNM 4 Kézdivásárhely Gábor Áron szobra 25,57 km-re Göcsörtös ölelés - Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz? Hát erre is jó ez a játék. Esti csend és fülemüle - A munka hozott Kézdivásárhelyre, de azért nem hagyhattam ki egy kis keresést, persze csak este, munka után, amikor a fülemüle olyan szépen énekel. X. Állomás - Kicsit forgalmas volt a hely. Székelyek Nagy Kincskeresése - 4-dik stáció - Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra.
Régi sörgyár Csíkszereda 24,72 km-re Ezt később Gál Ferencz veszi át és újítja fel, majd a brassói Czell cég birtokába kerül. Az első csíkszeredai sörgyárat az 1860-as években, a Romfeld család tagjai hozták létre.

A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Még nem nyilnak a nárciszok - Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak. Hervadó nárciszok - Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat - A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre.
Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 25,5 km-re A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni. 2014 február 14-én szerelem lakatfalat helyeznek ki Kézdivásárhelyen, a 44-es udvartér bejáratában, amit Szerelmi lakatfalnak kereszteltek el.
Temető-domb Miklósfalva 48,91 km-re Temetője látványos helyen, a falu feletti dombtetőn helyezkedik el. A Hódos- és a Szőke-patak összefolyásánál Miklósfalva alig talált letelepedésre elegendő helyet, így területe eléggé hepe-hupás.
Világháborús bunker 35,8 km-re Erről tanúskodik jónéhány betonbunker és védőárok is. Nahát... - Ha nincs ez a játéktér, valószínű ezt az érdekességet sem fedezem fel soha. A célnak biztos megfelelt - A célnak biztos megfelelt, jó rálátás kínálkozik az Előpataki-hágóra. Régi hely új fényben - A környék lakóinak (és nem csak) felkapott piknikező helye a társuló hangos zenével együtt, ezért az utóbbi időben nem sokat ücsörögtünk itt. Az előpataki hágó is, mint megannyi más erdélyi hágó, a második világháborúban a harcok színtere volt.
Turdolya-szikla Alsórákos 35,95 km-re Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül - A sziklás alakzat csúcsa az N 46. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik.
Üldözöttek áldozatok emlékműve Székelyudvarhely 48,5 km-re Az emlékmű egyszerű, de elgondolkodtató, széttört rácsdarabokon a nyitott bilincs és lánc található. Zárva - Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van. A műalkotás a város főterének északi részén, a Ferences templom mellett található.
Veresszéki borvíz 21,3 km-re A múltban a Balásiak tulajdonában volt, vizét Salvator néven palackozták. Mindket felnek igaza van - Mint rejto nyilatkoznam ,hogy mindket felnek igaza is van es nem is. A keritesen kivul van - Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van. Sotetedes korul jartunk ott - Az or megallitott, a fenykepzogepen morgolodott, de a doboz a keritesen kivul van, ott senkinek nincs beleszolasa. Kászonjakabfalvától 7 km-re a Borvíz patak völgyében található.
Oroszhegyi kilátó 53,28 km-re Egy másik játszótér rejtését találtad meg - Úgy néz ki, hogy nem olvastad el figyelmesen a geodoboz megtalálását segítő információt, és nem nézted meg azt sem, hogy ki a geodoboz rejtője. Új kilátó - Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása. Épül az új kilátó - Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében.
Népi fürdő Csíkverebes 7,92 km-re Csíkverebesen, egy két medencéből, egy filagóriából, öltözőkből és napozó teraszból álló hagyományos népi fürdő található, melyet 2010-11-ben állítottak helyre.
Sólyomkő-tető Gorzafalva 55,11 km-re Bár a kis tetőről nem a legjobb a kilátás, a környéken érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel, ezért érdemes ide kikapaszkodni. Végre a csúcs - Újabb mászás után túránk legmagasabb pontjára értünk. A Kalaposkő-sziklát keresve, egy adott pillanatban a Sólyomkő tetejére értem.
Anyósmentes övezet Csere-negyed Farkaslaka 57,41 km-re Az elmúlt két évben kiépítették itt az ivóvíz- és szennyvízrendszert, nemrég pedig térkővel borították a negyed utcáit. A Csere-negyed Farkaslaka legújabb falurésze, inkább fiatalok lakják, akik egymás között anyósmentes övezetnek becézik a lakhelyüket.
Barokk kapu Zoltán Étfalvazoltán 24,49 km-re Először 1760-ban, majd 1899-ben egyesültek, kettős falut hozva létre. Barokk - Kár, hogy az épületből nem maradt fenn semmi, de ez a kapu is nagyon szép. Hiányzó láda - Többször voltam Étfalván, de valahogy nem figyeltem erre a kapura. Kapu - Még régebbi bicikli túráimról ismerem ezt a helyet. Bodoktól délre az Olt bal partján található Étfalva, a valamivel kisebb területű Zoltán az Olt jobb partján települt, Étfalvától északra.
Micsurin-kert Csíkszereda 24,98 km-re A régi Micsurin-kert területéből ma már csak egy vékony zöldsáv maradt meg, mely a Piaristák Tanulmányi házától a Szék útja felé vezet. Kis nosztalgia - Jól esett újra itt sétálni, feleleveníteni a régi emlékeket. A jó öreg Micsurin - Mivel az iskolát hátulról közelítettem meg, tényszerű volt, hogy a kerten keresztül kell menjek. Gyermekkorom emlékei - Az iskola épületét nagyon szépen felújitották, az emlékek viszont a 77- es földrengésig röpítettek vissza. A Micsurin-kert egy legendás hely, bár többnyire csak azon Csíkszeredában iskolába jártak számára, akik a Márton Áron líceumban végeztek.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.