Kárpitus település (Hargita megye) Központ: Tusnádfürdő. Kárpitus román elnevezése: Carpitus.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Kárpitus (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Ojtoz vára Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Határvár - A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz. Új geodoboz új rejtekben - Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Ásatás - Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Bereck után áthaladunk az Ojtozi-hágón, majd szerpentineken ereszkedünk be az ojtozi szorosba.
Toronykövek Toronykövek Tusnádfürdő 3,87 km-re
A Toronykövek néhány érdekes, torony formáju andezit szikla Tusnádfürdő szomszédságában, a Bánya-patak földrajzi bal oldalán. Egy erdekes hely - A Solyomkovel egyetemben megkerestuk a Toronykoveket is. Őszbúcsúztató túra - Őszbúcsúztató túrán vettem részt amelynek keretein belül ellátogattunk a jó öreg toronykövekhez. Nehéz volt az út - Nehéz volt az út felfelé, de még inkább lefelé, nagyon vigyázni kell. Ezek a sziklák a fenyőfák teteje fölé magasodnak és jól láthatók a Sólyomkő északi kilátópontjáról is.
Katolikus templom Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg. Kicserélve - Megtaláltuk a geodobozt a földön. Én köszönöm - Bár a rejtő feladata a rejtését karbantartani, a sérült geodobozt kicserélni, szép és ajánlatos dolog egymásnak segíteni. Zöld Péter - Ez a templom nem csak a tornyával különleges, hanem a loggiás bejáratával. Tulajdonképpen összeépült Csíkrákossal, Göröcsfalva ma is közvetlen tízese Rákosnak.
Kilátótorony Kilátótorony Bene-hegy Oklánd 32,69 km-re
Az oklándi kilátótorony a községközponttól keletre, a Bene-hegy (régebb Beteghegy, majd Bened-hegy) tetején található. A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra.
Csukás-tisztás Csukás-tisztás Csíkszentkirály 20,68 km-re
A Csíkszentkirály felől Büdösfürdő felé tartó, 123D jelzésű megyei út jobb oldalán egy igényesen kialakított piknikezőhely található. Fedett asztalokkal és padokkal, mindegyik mellett grillező, katonás sorrendben.
Székelyudvarhelyi városmag tapintható dombormű 47,88 km-re
A Székelyudvarhely történelmi városközpontját méretarányosan bemutató bronz térplasztika a Kossuth utca Városháza felőli sarkán került elhelyezésre. A letapogatható bronz dombormű kőtalapzaton áll.
Kálnoki borvíz Kálnoki borvíz Csobotfalva 28,63 km-re
Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez. Hiába - Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Belmezoben - Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. A Kánásor és Somlyó patakok találkozásánál, a kereszteződésben egy tábla fogadja az arra járókat - balra a Kerekeger feredő, jobbra pedig a borvízforrások.
Lisznyópataki világvége Lisznyópataki világvége 41,71 km-re
A világ kezdete vagy vége az az elhagyatott gyümölcsös? Már jártunk a világvégén - A nyáron gombászgatni szerettünk volna a környéken, de ítéletidő ért utol, hogy a hely nevéhez illően stílusosan fejezzem ki magam. Valaki tud többet erről a völgyről?
A sárkány gerince meddőhányó A sárkány gerince meddőhányó Hargitafürdő 32,84 km-re
A Hargitafürdőre vezető út mentén, annak jobb oldalán, van egy kis, félhektáros meddőhányó. A felgyűlt salak itt egy szakadékot és egy gerincformát alakított ki.
Leány-vár Leány-vár Bereck 36,6 km-re
Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Leány csak volt - Megtaláltuk a geodobozt. Hétszer megkerülni - A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal - Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára.
Csihányos Csíkzsögöd 22,56 km-re
A Csihányos egy délnyugat-északkelet irányban elnyúló hegyláb, amely a Rejtek- és a Szentvér-patak völgye között helyezkedik el, a Várhegytől keletre levő Faragó-domb és Zsögödfürdő között.
Unitárius templom A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Nincs talalat - Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni. Készülődés - Nehezen de meglett. Amit nem szeretek - Heureka, vegre megvan. Ha középkori templomról nincs is adat, bizonyos, hogy voltak katolikus hívek, akik a reformáció után unitáriusok lettek s az 1630-as események után is megmaradtak unitáriusoknak.
Sós kút Homoródszentpéter 36,66 km-re
A sóskút Homoródszentpétertől keletre, 1,15 km távolságra található, a Tarhegy aljában. A vízoszlop magassága benne 3,5 m (1882-es mérés).
Mirkvásári öreg tölgyfás legelő Mirkvásár mellett található egy különleges tölgyfás legelő. Tiszta és kellemes legelő - Mirkvásár északkeleti szélén, a híd mellett egy nagy kőre festve megtaláltuk a jelzést a tölgyfás legelő felé. Románia legjei - A Románia legszebb fái adatbázisában található fák között, a mirkházi Kárpátok örege a kerület alapján a 7-dik fa. Itt csodálhatjuk meg az ország egyik legöregebb, több mint kilencszáz éves tölgyfáját, a Kárpátok öregét is.
Nelu mofettája Nelu mofettája Tusnádfürdő 2,52 km-re
Nelu mofettája - Tusnádfürdő A godorben - Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat.
Egykori határőrség székhelye Csíkszereda 26,48 km-re
Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában. Jelenleg kórház működik az épületben.
Esztelnek és Csomortán közötti kereszt Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 27,75 km-re
Esztelnek és Csomortán közötti kereszt Kalap alatt - Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt. Kereszt - Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt.
Dózsa György szobra Dálnok ősi székely falu, Kézdivásárhely közelében. Pünkösdi emlékeim - Különös hangulatát tapasztaltam meg Dálnoknak a pünküsdi búcsúra zarándokolva. Szép nagy szobor - Igazán impozáns szobor, és a környéknek valóban különös hangulata van. Annyira rejtés, hogy már nem is rejtés - Kövek alatt, hát abból itt aztán van jó sok :) Ennek ellenére, nem kellett sokat keresgélni, hiszen ez a rejtés, ott "hányódik" mindenki szeme előtt :) Még jó, hogy az illetékesek nem gyűjtenek gyakran szemetet a környéken, mert kárba veszne. Itt született Dózsa György, a tragikus sorsú parasztvezér, az 1514-ben kitört parasztháború vezére.
Torzó Bálványosfürdő 6,63 km-re
Torzó - Bálványosfürdő
Katolikus templom Csíkménaság Csíkszeredától 25 km-re, a 12-es főúttól 12 km-re terül el, a 123C országút mentén, 822 m magasságban. Doboz a bokorban - Gyönyörü falfestmények díszítik a templom belsejét, kár hogy megkopott. Aranyos kis templom - Erre is estefele került sor. Kétoldalról zárva - Gondosan zárják a menaságiak a kapukat, még a belső udvart sem tudtuk megnézni. E falu őrzi a legkeletibb Árpádház-kori kultikus emlékünket.
Szent László emlékhely Szent László emlékhely Csíkszépvíz 38,85 km-re
A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat. A cél - Végre elértünk a kitűzött célhoz. Kis Pogány havas - A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb.
Ilona-forrás Ilona-forrás Homoródfürdő 39,2 km-re
Az Ilona borvízforrás Homoródfürdő délnyugati részének még használható forrása. Kezdetlegesen fedett, küpübe foglalt forrásvíz.
Milleniumi kereszt A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most. Karácsony táján rejtettük - Mi is köszönjük hogy ennyien felkerestétek mostanában. A dobozt újrarejtettük - A dobozt újrarejtettük. Venul az ember - Ez igy van, venul az ember. Perkőről Kiskászon felett, Polyán felé sétálva, sokszor láttunk itt őzeket, játszadozó mókuskölyköket, kökörcsint.
Katolikus templom Katolikus templom Csíkmindszent 23,13 km-re
Csíkmindszent Csíkszeredától 8 km-re fekszik a 123B megyei út mentén, a Nagyrét-patak (vagy Mindszent-patak) völgyében. 0000 - Megtaláltam a dobozt. Loresek - Csikszentkiralyrol Bankfalva fele forditottam a kerekpar szarvat, es rogton az Alpesekbe kepzeltem magam. Mind szentek - Na, ez a rejtekhely majdnem megfogott. Egyike a legrégibb csíki falvaknak.
Csomortán 28,56 km-re
Csomortán falu Kézdivásárhelytől 11 km-re északkeletre található, a Szent Mihály-hegy nyugati lábánál. Fogalomzavar - Nem ertek valamit. Román helységnevek - Csomortán románul Lutoasa. Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik.
Tusnádfürdő tiszafája A Csíki-medence s egyben Hargita megye legdélibb települése a Csomádvulkanikus hegytömb lábánál fekvő Tusnádfürdő. Tiszafa kivulrol - Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is. A gyönyörű környezetre alegjobb rálátás a Sólyomkőről adódik, innen gyönyörködött Ferenc Józsefcsászár is a környékben, és adott parancsot a leégett üdülőtelep újjáépítésére.
Bakalja Folk Csűr Csíkszentkirály 20,67 km-re
A csíkszentkirályi Folk Csűr Egyesület rendszeresen szervez hagyományőrző programokat Bakalján, a Gábor család tanyáján. A Bakalja Folk Csűr Csíkszentkirálytól két km-re nyugat felé található, a Szentimrei Büdösfürdő irányába indulva.
Baross Gábor vasminiszter Baross Gábor vasminiszter Kézdivásárhely 25,92 km-re
Baross Gábor (Pruzsina, 1848 július 6 – Budapest, 1892 május 9), a dualizmus korának kiemelkedő gazdaság- és közlekedéspolitikusa volt. Szombati körút - Oroszfaluból az állomásig hajtottuk a bringákat. Hazatérés - Zaboláról hazafele kerestük meg ezt a dobozt. Bódé - A bódé a helyén van, de a dobozt több percnyi kutakodás után sem került elő. A vasútügy fejlesztése terén elért eredményei miatt vasminiszternek nevezték, kora Széchenyi István közlekedéspolitikai eszméinek megvalósítóját tisztelte benne.
A templom a XV-dik században gótikus formát kap, szentélye ma is őrzi gótikus jellegzetességeit. Töredékesen megmaradt a szentségfülke is, az 1497-es évi dátumával.
Futásfalvi zarándokhely Futásfalvi zarándokhely 17,22 km-re
A futásfalvi templomban őrzik a Csíksomlyói Boldogasszony mását. Itt is iroszer nelkul - Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken. Zarandoklat - Haromszeken elek mar egy jo par evtizede de meg Futasfalvan nem volt szerencsem jarni, no most erre is sor kerult. A Sarlós Boldogasszony napján a zarándokok bejárják a Kereszt útját, a dombtetőn levő oltárig.
Kájoni János mellszobra Kájoni János mellszobra Ferences kolostor Csíksomlyó 28,88 km-re
A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát. Bevonultunk és bezártak a kolostorba - Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk. Kolostor - Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely.
A vasúti híd alatt A vasúti híd alatt A sínek alatt - Köszönjük a rejtést, nagyon ötletes. Tusnádfürdői kirándulás 6 - Előre egy kicsit vacilláltunk, hogy a vajon a híd melyik oldalán lehet a doboz. Új geodoboz a régi rejtekben - A román geojátszótérről jelezték, hogy talán eltűnt a tusnádfürdői vasúti hídnál elrejtett geodobozom.
Sepsiszentgyörgyi Panoráma Sepsiszentgyörgyi Panoráma A víztározónál - Egy kis keresgélés után ez a dobozka is meglett. A dolog kétesélyes - Először az alsó víztározónál kerestük, csak később jöttünk rá, hogy a fentinél is megnézhetnénk. Romhalmaz - Keményen folyt holmi vezetékek lerakása, noha a felső víztározó már romhalmaz.
Világháborús bunker Az előpataki hágó is, mint megannyi más erdélyi hágó, a második világháborúban a harcok színtere volt. Nahát... - Ha nincs ez a játéktér, valószínű ezt az érdekességet sem fedezem fel soha. Régi hely új fényben - A környék lakóinak (és nem csak) felkapott piknikező helye a társuló hangos zenével együtt, ezért az utóbbi időben nem sokat ücsörögtünk itt. A célnak biztos megfelelt - A célnak biztos megfelelt, jó rálátás kínálkozik az Előpataki-hágóra. Erről tanúskodik jónéhány betonbunker és védőárok is.
Katolikus templom A csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik. Aki keres az talál - Meglett a templom dobozostól. A templomnal - Egy jo kis bicikli tura kereten belul. Isti túra 4-dik láda - Tündéri a belső udvar. A bejárat mellett egyik lucfenyőről pontosan tudják, hogy azt 1896-ban egy helyi lakos, Esztergály ültette, az unokája tartja számon.
Bodok-csúcs A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa. Meglepetés a csúcson - Herecz vára és Kincsás vára mellett a Bodoki-tető volt a szintentartó-honismereti túránk célja, ahol a legutóbbi bejegyzések alapján nem számítottunk dobozra. Újra itt vagyunk - Visszajáró lelkek vagyunk itt. A havason - Kicsit fújt a szél, de attól eltekintve szép napot töltöttem fenn a havason. A csúcsról csodaszép panoráma tárul elénk tiszta időben.
Római katolikus templom Sepsiköröspatak 23,22 km-re
Római katolikus templom - Sepsiköröspatak
A kis forrás 15 percnyi járásra található a Farok Orra névre fordítható, románul Botul Farcului elnevezésű csúcs alatt, a Nemere kék sávval jelzett főgerincén.
Siculicidium útja A madéfalvi veszedelemhez kapcsolódik az a történelmi tanösvény, amelynek kiépítésére még 2010-ben nyert pályázatot Madéfalva önkormányzata. Tanulsagos tanosveny - Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni. Elmaradt - Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Esti séta 4 - Utunk negyedik állomása. A tanösvénynek 14 stációja van, ezek Madéfalva azon részein találhatók, amelyhez a madéfalvi veszedelem valamilyen eseménye társítható.
Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton 22,04 km-re
Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton 1943
Homoródfürdő Homoródfürdő a Nagy-Homoród és a Fürdő-patak völgyében fekszik, 740-760 magasságban, 18 km-re Székelyudvarhelytől, a 13 számú műúton. Egy az egyben - A kicsi dobozok elvihetők, arra az esetre, ha a megtaláló szeretne dobozokat rejteni, és csak egy előkészített doboz hiányzik a rejtéshez. Nyelvhasználat, geojátszóterek rejtései, androidos alkalmazások - Úgy gondolom, hogy annak a gyakorlatnak, amikor egy nép vagy közösség kizárólag a saját nyelvét hajlandó használni, vannak előnyei és hátrányai is. Dzsungel az út mellett - A koordináták szerint a fenyőtönköt megtaláltuk. Csíkszeredától 34, Szentegyháza várostól, melyhez tartozik, 6 km-re található.
Nepomuki Szent János-kápolna Nepomuki Szent János-kápolna Csíksomlyó 28,83 km-re
A Nepomuki Szent János-kápolna a csíksomlyói kegytemplom előtti templomkert bal oldalán áll, a kerítőfalba építve. Kápolna - Nem is tudtam, hogy ez egy rejtekhely. Hol lehet? - Hiába keresgéltünk a szószék alatt, a ládának (vagy füzetnek) hírét sem láttuk. 1767-ben épült Salamon Imre kolostori gondnok saját költségén.
Csíki Székely Krónika Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 38,97 km-re
Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
Fortyogófürdő Kézdivásárhely határában található a Fortyogófürdő nevű, egykori gyógyüdülőhely. Egy kis biciklizés - Nagybátyámmal és a kislányával voltunk a Fortyogónál vizért és amíg ők vizet töltöttek addig én felkerestem a rejteket. Jegenye - Megtaláltam. Mikor lesz ebből gálickő? - Rettenetesen lepattant hely.
A lövétei suvadás A lövétei suvadás 34,61 km-re
Lövétén először 1913-ban indult meg a föld. Öt csillagos látvány - Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. Nyílik a nárcisz, a kosbor - A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. 1970-ben megismétlődött, jelentős anyagi károkat okozva, falurész tünt el következtében, és új negyed alakult.
Ortodox kolostor Ortodox kolostor - Bükkloka Egy drive-in rejtés - Egy kétnapos kincskereső túrára, kirándulásra indultam. Hirtelen találat - Hirtelen előhúztuk a dobozt a rejtekből, és ugyanolyan gyorsan vissza is ültettük, amíg szabad volt a terep. Ortodox - Az út mellett minden lehetséges rejteket megnéztem, de nem jöttem rá, hogy melyik lehet a majdnem drive-in rejtek.
Gyertyán-tető 45,98 km-re
A Gyertyán-tető, a Kőd-vonulat pazar látványt nyújtó, éles gerincrésze. Délre látható a Karakó- és Rákos-patakok völgye, Ajnád, Lóvész, Csíkszentmihály településekkel - Északra a felcsíki falvak, az Olt mentén.
Bazaltoszlopok A Persányi-hegységet, kelet-nyugat irányban átvágó Olt-folyó a szorosból kilépve Alsórákosnál újból belevágja széles medrét a negyedkor elején képződött bazalterületbe. Őrzött rejtek - Alsórákosi kincskeresésünk második állomása volt. Látványban elmarad a tó mellett - Előbb a tónál jártunk, onnan jöttünk az oszlopokhoz. A gyík a helyén - Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík. A bazalt kitermelését 1895-ben kezdték meg.
Kaolinbánya Hargitafürdőn a hetvenes és nyolcvanas években bányászták a kaolint, egészen az ezredfordulóig. 2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták.
[ Fel ↑ ]
Sólyomkő vára, Alsó-Sólyomkő - Sepsibükszád
Sólyomkő vára, Alsó-Sólyomkő - Sepsibükszád 1,03 km-re
Alsó-Sólyom-kő - Sepsibükszád
Alsó-Sólyom-kő - Sepsibükszád 1,03 km-re
Ördögútja Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós 55,7 km-re Az Ördögútja töltésvonulat, a kelet-erdélyi, székelyföldi gyepűrendszer része. Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították.
Fellegvár Brassó 56,19 km-re A fellegvár a központtól északra emelkedő domb, a Schlossberg tetején helyezkedik el. Szemetes hely - Ez egy olyan hely volt szamomra, ami tobb volt mint kiabrandito. Az 1975-1981 közötti nagymértékű restaurálási munkálatoknak köszönhetően napjainkban vendéglátói és turisztikai létesítményként működik.
Lutheránus templom Zsiberk 61,79 km-re Mivel XIII-dik századi szász telepítés, román stílusú temploma is a XIII-dik században épül. Erődített templom volt kettős várfallal.
Márton Áron múzeum Márton Áron múzeum Csíkszentdomokos 51,61 km-re A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.
Árcsó Korond és Felsősófalva között, a Korond-patak balpartján elterülő határrész. Korond még a vulkanikus övezetben fekszik, ennek köszönheti borvizeit.
Vörös oldal Székelylengyelfalva 51,17 km-re A Szejke-tető (Nagy Mál tető) nyugati oldalán, a Sármány nevű helyen, a rozsdás színű földek neve a Vörösoldal. Bányai János leírása alapján ezek egy szép nagy limonittal és mésztufával fedett területet rejtenek, melyek az egykori magasabb szintben levő kifolyási helyei lehettek a mai borvízforrásoknak.
Tartód vára Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. Regenyes hely - Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol. Csak a rejtekhelyet - Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt - Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt.
Négy ismeretlen magyar honvéd sírja Hegyes-havas 51,62 km-re Négy ismeretlen magyar honvéd sírja - Hegyes-havas, 1944 augusztus-szeptember. A Hegyes-havas csúcsa alatt körülbelül 100 m északra, az egykor lőállás mellett.
Két magyar katona sírja Kommandó-gödör 61,23 km-re Két magyar katona sírja - Kommandó-gödör, Mihály szállása alja, Pál Péter birtoka. Az első világháború során, a stratégiai pontnak számító Mihályszállás csúcs alatt, Pál Péterék esztenája helyén állt az egykori parancsnoksági épület.
Erődített evangélikus templom Felmér 68,67 km-re Mivel már Imre király idejében a kiváltságokban részesülő falvak között szerepel, bizonyos, hogy a XI–XII-dik század fordulóján templom is épül. Erre tanú a templom maga, melynek stílusjegyei az átmeneti (román-gótikus) korra utalnak.
Szent László-köve Bodzakrasznai-szoros 66,47 km-re A Szent László-köve Kovászna és Bodza megye határán, az egykori Magyarország és Havasalföld államhatárán, a Bodzakrasznai-szorosban magasodik a szurdokvölgy fölé. A nevezetes szikla egy darabját lerobbantották annak a műútnak a korszerűsítése közben, melyet eredetileg 1876-96-ban építettek az addig járhatatlan szoroson keresztül.
Katolikus templom Székelykeresztúr 65,9 km-re Székely- vagy Szitáskeresztúr a Székely előnevét onnan nyerte, hogy a lakói székelyek, a Szitás melléknevet pedig arról, hogy itt nagyban folyt a szitagyártás. Keresztúr a Gagypatakának Nagy-Küküllőbe szakadásának térhelyén fekszik.
Két ismeretlen magyar honvéd sírja Lókút teteje 50,38 km-re Két ismeretlen magyar honvéd, a 32-dik határvadász zászlóalj katonáinak sírhelye Lókút erdős részén, közel az egykori határvonalhoz. A Rákóczi-vártól a gerincen felfelé körülbelül 2,8 km, a harmadik határkőtől körülbelül 800 méterre, 1944 augusztus-szeptember.
Villa a tömbház tetején Villa a tömbház tetején Ragadó negyed 56,44 km-re A brassói Ragadó negyedben, a Rózsák partja mellett, egy nyolcemeletes tömbház tetején, egy kis villa található - hihetetlen, de az építkezés törvényes. A villához a tömbház utolsó emeletéről egy vaslétrán lehet feljutni.
Székelyudvarhely Szováta felőli bejáratánál több látnivaló várja az arra látogatókat, átuzatókat. Udvarhely határában - Érdekes rejtés, ahogy leparkoltam a bringát és kezdtem nézelődni, hogy merre keressem a dobozt, kiderült, hogy éppen az orom előtt van, csaknem rajta állok. Eddig nem jó helyen kerestem - Csak egy gyors megállás volt és már meg is volt a doboz. Szejke a borvizek Homoródja - Későn érkeztünk és megkóstoltuk a "kőolajat". A megyei út egyik felén a Borvízmúzeum kiállítása látogatható május 1 és szeptember 30 között.
Jézus Szent Szíve kápolnája Jézus Szent Szíve kápolnája Gyergyószentmiklós 69,8 km-re Gyergyószentmiklósnak a Gyilkos-tó felé tartó kijáratánál, a Békény- és a Vár-pataka között, meredek sziklaszirt tetején áll a kápolna. A multiből egy pont van meg - Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben. A Gyergyói EKE ládasorozata - Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. A láda rendben van - A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. A környék lakói a kápolna helyét Both-várának vagy Hiripné várának nevezik, róluk szól a kápolna meséje.
Református templom Bögöz 50,82 km-re A település eredetét a XI-XII század fordulójára teszik, mert ebből a korból származó, félig földbe ásott lakások nyomait tárták fel. Nem sokkal későbbi lehet a temploma.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.