Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 57,58 km-re A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket. A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra.
Római katolikus templom Csíkzsögöd 53,82 km-re Szép kis temploma XV-dik századi, a gótikus kor alkotása, szentélye gótikus jellegét boltozott mennyezete, szentségfülkéje, szárnyasoltára és Mária-szobra őrizte meg. A kaput zárva talátuk - A zsögödi régi temető fele tartva megkerestük ezt a rejtekhelyet is. Szépen rendberakott templom - Kár, hogy nem sikerült bejutnom, pedig azért is választottam a vasárnapot, mert gondoltam, hogy a mise miatt nyitva vannak a templomok. Zsögödi túra 3 - Másodszor jártunk a zsögödi templomnál. Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel.
Tepő vára Alsórákos 43,84 km-re A hágókról levezető utak a Barcaságon csomósodnak, hogy innen több átjárón át vezessenek tovább Erdély központi részei felé. A nevekrol - Utolag meg egy kerdes. Különböző helynevek - Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A Rákosi és Ürmösi Töpe rejtekhelyei - A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője. A Kárpát-kanyar hágói a legfontosabb átjárócsoport, amely a Kárpát-medencét a Fekete-tenger térségével összeköti.
Pünkösdi rózsa a Hargitán 58,95 km-re Mellette méhészek szoktak tanyázni, kicsit arrébb most virul a pünkösdi rózsa. Sétapálcás túra 2 - Megállunk a rejtekhez közel, nem kell mászni. Szürkület - Már majdnem meg voltunk sötétedve, de ha már erre jártunk, nem hagyhattuk ki. Fenyőfa - Na, ezt piszkálja ki akinek egy kicsit is nagyobb a keze. Szentkeresztbányáról a Tolvajos tető fele, jobb oldalt, van egy parkoló, aminek 2 irányból van bejárata.
Céhtörténeti Múzeum Kézdivásárhely 19,33 km-re Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét. A kézdivásárhelyi múzeum épülete 1857-ben épült, sokáig a városháza működött benne.
Rozsnyói szoros 50,62 km-re Rozsnyói szoros Nehez nap - Az lehet, hogy fergeteges nap volt a rejtonek, de nekem nem. Fergeteges egy nap volt - Ott voltam a rejtésnél. Rozsnyói szoros
Kotlott borvíz Kászonfeltíz 42,82 km-re A Kotlott borvíz forrását jelző táblának csak az alsó sora maradt meg. Megújult forrás - Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek. A tavaszi lomb alig-alig takarja a Répát-pataka bal oldalán fakadó forrást, melynek kotlóstojás szagára neve is utal.
Unitárius templom Oklánd 53,21 km-re Ha a fenyők beszélni tudnának, először a10 hársfáról emlékeznének, melyeket a millennium évében ültettek. Multunk tanui, jelenunk megtarto eroi - A Vargyas-szoros utan szelidebb terepen kerekeztem haza, es igy ejtettem sorba az oklandi templomot. A templom kivülről is, meg belülről is szép - Ezt a dobozt már a télen láttam egy temetés alkalmával, de akkor valahogy nem fértem hezzája. Dió és birsalma - Megtaláltuk, gyönyörü ez a templom és nagyon szépen rendben van tartva. A történelmi emléket hordozó Rika-hegység lábánál települt Oklánd unitárius temploma melletti fenyőfák állnak.
Katolikus templom Szentkatolna 17,42 km-re Az épülő templom jótevőjének, Demény Antal pesti egyetemi tanárnak nevét emléktábla örökíti meg. A temetőben - Ez is útba esett. A régi urnavázát nem találtuk - Szép templom és óriási temető. Átpenészesedett geodoboz-tartalom az urna-kővázában - Bár az én szemeim is az urnát keresték, feltettem magamban a kérdést, hogy én hova rejtenék, és akkor egyből kiszúrtam az urna-kővázát. A régi templom az 1802 évi földrengéskor összeomlik, helyette 1815-1823 között új templomot építenek.
Ozsdolai-hágó Berecki-hegység 31,24 km-re Ozsdolai-hágó Hószag és Nemere - Kis forgolódás után meglett a doboz. Beszorult doboz és átnedvesedett tartalom - Miután eltöltöttem az időt a környék egyéb rejtekhelyeivel, már sötétedés után értem ide. Hóvirágos rejtek - Először a tájban gyönyörködtünk, már csak ezért is megérte ideautózni. Ozsdolai-hágó
Homokkő képződmények Homoródalmás 54,78 km-re A közelben kecskéit legeltető pásztor, kérdésemre nem tudta megnevezni a helyet. Térképnéző - Hol lehet megnézni a rejtekhelyeket a térképen?Most csak a gps koordinátákat lehet látni. Térképnéző - Köszönöm az információt. A Térképek feliratú doboz - Bármelyik rejtekhely ládaoldalán, a jobb oldalon, felül, a Térképek feliratú dobozban levő hivatkozásokra kattintva. Homoródalmás felől a Vargyas-szoros felé vezető út bal oldalán, a domboldalban látványos homokkőképződményeket láthatunk.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Csomakőrös 14,67 km-re Kőrösi Csoma Sándor mellszobra - Csomakőrös Mellszobor a templom mellett - A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása. Kőrösi Csoma Sándor mellszobra - Csomakőrös
Fingós borvíz Kisbacon 33,83 km-re Mi a völgyből ezt a forrást a huncut neve miatt választottuk, a forrás vize most nem iható. Kertek hatanal, bujkalva - Hat ami igaz az igaz, ez egy elegge izgalmas rejtes. Borvíz - Elég körülményes volt megtalálni a helyet, jó nagyot kell kerülni a sok bekerített magánterület miatt. Derültséget keltett a forás neve, csalódás volt az állapota.
Születés szoborkompozició Sepsiszentgyörgy 14,19 km-re A város központi parkjában, 2011 nyarán egy szobrásztábort rendeztek, ennek műterméke ez az alkotás is. Hol a szuletes? - Hat igen, megszuletni nem nagy dolog, csak lehet fajdalmas. A Születés nevű szoborkompozició Sepsiszentgyörgyön, a Császár Bálint és a Nicolae Iorga utcák találkozásánál, tömbházak között található.
Madártemető Bánya-patak feje 45,34 km-re Az 1770-es években itt fürdőtelep volt, ma már ennek a nyomát sem találjuk. Madártetemeket nem találtunk - Jelentem, hogy mi is jelen voltunk a láda megtalálásánál. Itt sajnos nem volt szerencsénk - A koordináták egy kidőlt fához vezettek. Láptól lápig - Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől.
Damokos Ákos villa Előpatak 22,59 km-re Utoljára még vendéglőként üzemelt, de ma már elhagyottan áll. Az előterében egy bástyával ellátott épület a régi képeslapokon Damokos Ákos villájaként van feltüntetve.
Görgő-tető Baróti-hegység 22,04 km-re A Görgő-tető messziről is jól látszó magaslata a hegységnek. Virág jelölte - Nagyon pontos a leírás, ezért könnyen meg is találtam, a rejtek előtt bánsági sáfrány ékeskedett, a sípálya tetejéről csodálatos látványt nyújtott az őszi erdő. A Gorgo tetoi fenyvesben - Ez is az utamba esett a Benko kert fele. A Baróti-hegység erdővel borított szelídhajlású hegyek-dombok képét nyújtja.
Bükkfej 31,68 km-re Barótról indultam - Kiváncsi voltam, hogy a hóban hogy fogom megtalálni, de szerencsére a pontos GPS koordinátáknak köszönhetően nem volt nehéz. Segitseggel - Hat ugy valamikor egy jo par evvel ezelott talaltam meg ezt a ladat. Kemény tél - Örülök, hogy a kemény télben is vállalkoztál, ez még előttem van, szeretnék egyszer igazán nagy télben is felmenni. A Baróti-hegység turisztikai szempontból alig feltárt, alig használt vidék, pedig lombos erdőivel, hangulatos ligeteivel üdítő változatosságot jelent a körötte lévő magashegységek zordon rengetegeihez képest.
A színpad Perkő 23,82 km-re A színpad - Perkő Gyermekek kisereteben - Megtalaltuk, a lany tenyleg mutatta az iranyt, viszont undorito a tragar szoveg, ami kretaval oda volt irva. Tornyocskák - Mint a mesében, 4 kis tornyocska és egy nagyobbacska, mind-mind piros tetővel. Senki nem hinné - Senki nem hinné, ha egy dombot rajzolnék egy lapra, és annak a tetejébe egy hófehéren ragyogó kis templomot szép piros tetővel. A színpad - Perkő
Magyar Honvéd Rétyi Nyír 4,87 km-re A szobrot 1942-ben állították az I világháboruban harcolt rétyi 24-es honvéd gyalogezred, a brassói 24-es Honvéd Bajtársi Szövetség tagjai. Összetört doboz - A Magyar Honvéd sértetlenül áll, ami nem mondható el a dobozról. Törött, de megvan - A jelzett helyen megtaláltuk a dobozt. Hamarosan felújítva - Tényleg rossz állapotban van. A Magyar Honvéd szobor Réty községtől keletre, a Kovásznára vezető főut mellett, a Rétyi Nyír természetvédelmi terület szomszédságában található.
Laur-hegyi panoráma Kommandó 27,13 km-re Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé.
Komlósároki alsóborvíz Tusnádfürdő 31 km-re A Komlósárok alsó, Oltba szakadása előtti szakaszán több nagyhozamú foglalt és foglalatlan, 12,5 C hőmérsékletű borvízforrás tör fel. Borvizkostolon - Ezt a borvizet is megismertem, elegge zavaros volt talan meg a Nyarad sem volt ennyire. Komlósároki alsóborvíz - Tusnádfürdő.
Venetúrné vára Bereck 32,93 km-re Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt. A berecki Venetúrné vára - A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai. Venetúrné átváltozása - A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Római castrum - Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all.
Réz-híd Csukás-hegység 43,06 km-re Nevét a vöröses színének köszönheti, a rajta megtelepedett moszatoktól. A Réz-híd a Csukás-hegységben található, a Zákány-csúcs közelében.
Piliske-tető Ozsdola 30,09 km-re Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk. A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett.
Lécfalva 4 km-re Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik. Kultúrotthon - A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához.
Ördögpataka zuhatagai Keresztény-havas 42,62 km-re A piros háromszög jelzésű, meredek ösvényen lehet bejárni, mely Brassó Bolgárszeg városrészének délnyugati végéből indul, mielőtt elérnénk a Salamon sziklákhoz. Az Ördögpataka a Köszörűpatak egyik, baloldali mellékvize, egy bővizű csermely, mely négy zuhatagot is képez (három nagyobbat).
Tiborc vára 34,43 km-re A várból mára csak a falak körvonalai maradtak meg egy lekerekedett töltés formájában. Erdővidéki vártúra - Egy kis erdővidéki vártúra alkalmával, egy kis séta az erdőben. Vakond ki - Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma. Vakond - A mai napnak azzal a cellal indultam neki hogy a nalam levo utazo vakondot berakjam a tortomai halomsirok kornyeken levo dobozba, de mivel azt nem talaltam meg, igy a Tiborc varanal levobe kerult bele. Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült.
Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Kádár-út 31,44 km-re Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm. Az Ojtoz-forrás tetőtől alig több mint 700 méterre délnyugat felé, alig 200 méterre a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országúttól, egy méretes bükkfát találunk.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.