Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Sálfalvi szakadék

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Sálfalvi szakadék

A sálfalvi szakadék 15 hektáron védett terület, Sálfalva községtől 1 km-re található. Hossza 5-600 m, oldalfalainak magassága 6-25 m.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Sálfalvi szakadék felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Sálfalvi szakadék képtárból (összesen 11 kép):

Az út nem lesz végig ilyen
Az út nem lesz végig ilyen
Agyagos fal
Agyagos fal
Sártenger
Sártenger
Száraz patak
Száraz patak
Sálfalvi szakadék 1
Sálfalvi szakadék 1
Sálfalvi szakadék 2
Sálfalvi szakadék 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Sálfalvi szakadék fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Sálfalvi szakadék!

A 1,14 km távolságra található, legközelebbi település, Salkó turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Sálfalvi szakadék közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Vurpód 9,5 km-re
Vúrpodnak 1332-ben plébániatemploma van. A templom maga régebbi, mint az első okleveles adat: 1230-ban építik román kori stílusban. Megtaláltam a dobozkát a háromszögben.
Evangélikus erődtemplom Szászalmád 9,6 km-re
Temploma a XIV-dik század elején épült, egyhajós torony nélküli gótikus templom. A szélesebb hajóhoz az apszis szentélynégyszöggel kapcsolódik, s a többszög három oldalával záródik.
Tóbiás-kastély Mihályfalva 12,6 km-re
A barokk kastély, amelyet Tóbias gróf épített 1770-ben, Mihályfalván található, és a környék magyar építészetének jelentős példája volt. Ez volt az a hely, ahol a gróf a mulatságait tartotta, majd a kommunista időszakban, az államosítás után árvaház lett belőle.
Erődtemplom Szászmuzsna 12,7 km-re
Be kell vallanom itt egy mulasztást, mert most jutott eszembe, ahogy olvastam a csipi bejegyzéseit, hogy mi is meglátogattuk a muzsnai templomot a nyáron a gyerekekkel. Mind a kétszer bent voltam a belső udvaron, és a templomban is. Itt már másodszor keresem hiába a geodobozt. Muzsna szép, titokzatos hangulatú erődtemploma a 15-dik században épült - Értékei a szentélyben levő gótikus faragványok és a festett karzat, a hálóboltozatos mennyezet és a faragott mintázatú belső oszlopok.
Nagybaromlak 12,9 km-re
Értékei a rácsos ajtó, a szines faoltár és a szép csillagboltozat. Sajnos nem sikerült bejutni a falon belülre. Bár többször is próbálkoztam (a rejtés napján) és a közeli polgármesteri hivatalban biztosítottak, hogy hamarosan jön valaki, két óra várakozás után is, a templom zárva maradt számomra. Nagybaromlak 5 km-re fekszik Kiskapustól, 14-dik században épült, faerkélyes, román stílusú toronnyal ellátott erődtemploma van.
Rüsz 14,4 km-re
Értékei a karzat festett kazettái, valamint a templom különálló, megdőlt tornya. A templom nagyon tetszett. Megvan a dobozka. Rüsz falu szász temploma egy kis dombon áll.
Erődített templom Asszonyfalva 16,5 km-re
Egy 1414-es évi oklevélből kitűnik, hogy a templom, amelynek ekkor Miklós volt a papja, Mindenszentek tiszteletére volt szentelve. A templom legkésőbb az 1300-as évek elején készült, az átmeneti (román-gótikus) kor idején, egyhajósnak épült.
Holcmány 17,5 km-re
Holcmány Nagyszebentől 25 km-re fekszik - 13-dik századi erődtemplomának értékei a bejárati kapu, a rajta levő festett szoboralakokkal, valamint a 250-300 éves működő óraszerkezet. Nem találtam meg geodobozt, csak a köfalat, az esetleges rejtekkel.
Szászújfalu 18,1 km-re
Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. A dobozt nem találtuk meg. A torony nyugati falán levő késő román kori féldombormű egy püspököt ábrázol, a másikon oroszlán, amint emberforma alakot nyel le; a gonosz lelket szemlélteti.
Nagyekemező vára 18,4 km-re
A falu fölött nyugatra emelkedő Burgberg 416 m-es csúcsán találjuk a középkori vár nyomait. A Küküllőközi dombvidék területén, a Nagyekemezői-patak mellett fekszik Nagyekemező község.
Erődtemplom Nagyekemező 18,4 km-re
A falutól nyugatra eső dombon magyar földvár volt. Az első templom vagy elpusztul vagy kicsinynek bizonyul, mert újnak ad helyet.
Erődtemplom Veresmart 18,6 km-re
A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára.
A vágy forrása 20,3 km-re
A hely elég jól megközelíthető gépkocsival is, így a forrás már csak egy rövid sétával elérhető. Megtaláltam a geodobozt. A vágy forrása - Medgyes.
Evangélikus erődtemplom Szentágota 20,7 km-re
Románia földrajzi középpontjához legközelebb fekvő város. A templom teljes renoválás alatt van. Végre új aszfalton lehet végigmenni a városon. Szentágota Medgyestől 37 km-re délkeletre, Segesvártól 41 km-re délnyugatra, Nagyszebentől 60 km-re északkeletre, a Királyföldön, a Hortobágy két partján fekszik.
Erődtemplom Dolmány 20,7 km-re
Az első Szeben vidéki települések közé tartozik, s így legkésőbb a XIII-dik század elején temploma is van. A templom is korábbi korra utal, mivel román kori és román stílusjegyeit meg is őrizte. Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre.

Sálfalvi szakadék románul - in limba romana: Canionul Mihaileni


Természeti értékek - Szeben megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Sálfalvi szakadék adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szeben megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Talán nem a legjobb módját választottam a szakadék megközelítésének. Ugyanis a közelbe érve, egy vizes, mocsaras árterületen kellett átjutnom.
  • A szakadék bejárása után megtaláltam én is, ugyanazt a fát a bejárattól balra, de doboz nélkül.
  • Szejkefürdő Az új helyen is. Karlával (Svájc) és Saschaval (Németország) megtaláltuk a geodobozt.
  • Havasgáldi-szoros Sárga hagyma. A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Örömmel fedeztem fel a Sárga hagymát (Allium flavum), mivel nálunk a sziklákon lila virágú hagyma nő.
  • Fundáta-völgyi barlang Borsos koncert. Doboz volt - nincs, koncert inkább hébe mint hóba, s borsos jegyárak mellett majd egymásnak muzsikálnak. Mi sem vártuk meg, megelégedtünk a barlang csodálatos látványával.
  • Katolikus temető - Homoródalmás Sírkövek. Csendes nyári záporban találtam meg a dobozt. Szerencsére az egész temetőben egy helyen van orgonabokor, így nem volt nehéz.
  • Óratorony - Marosvásárhely Ahol még nem jártunk. Velem is megtörtént hasonló dolog. Vásárhelyi létemre, a téglagyári tavat csak nemrég fedeztem fel én is.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Sálfalvi szakadék? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!