Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Velnica kőbánya vízesései

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Velnica kőbánya vízesései

Aknavásár és Ciresoaia települések között, a Velnica kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, tapasztalt, jól felszerelt, és vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Velnica kőbánya vízesései felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Velnica kőbánya vízesései képtárból (összesen 19 kép):

Óriási kőtömb
Óriási kőtömb
Kőbánya-vízesés
Kőbánya-vízesés
Zöld-vízesés
Zöld-vízesés
Cérnaszál-vízesés
Cérnaszál-vízesés
Cérnaszál
Cérnaszál
Csordogáló-vízesés
Csordogáló-vízesés

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Velnica kőbánya vízesései fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Velnica kőbánya vízesései!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,68 km távolságra található, legközelebbi település, Ciresoaia turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Kósna-csúcs - Nemere dombvidék

Kósna-csúcs - Nemere dombvidék 2 km-re
A Kósna-csúcs a Nemere alatti dombvidék legkeletibb csúcsa, 784 m tengerszint feletti magassággal. Nemcsak a csúcs, hanem annak vállai is, tehát a Kósna-domb is, heves harcok színtere volt az első világháborúban. A katonai emlékműtől továbbsétáltam, az alig 500 méter távolságra található csúcs felé.
Katonai emlékmű - Kósna-domb - Aknavásár

Katonai emlékmű - Kósna-domb - Aknavásár 2,5 km-re
A Kósna-domb az első világháborúban fontos harcok helyszíne volt, a harcászati térképeken 789-es szintnek is nevezték. A csúcs alatti széles dombteraszon, az erdő szélén, egy 1922-ből származó régi emlékművet, egy egyszerű kőkeresztet találunk. Aknavásártól készültem nekiindulni a Kósa-domb felé, a piros kereszt jelzésen.
Kőerődítmény Sólyom-kő Gorzafalva

Kőerődítmény Sólyom-kő Gorzafalva 4,2 km-re
A Sólyomkő-tetőről nyugat felé beereszkedve az oldalon, egy érdekes kőerődítményre bukkantam. Értesüléseim szerint első világháborús katonai létesítményről van szó. A tető irányába mászva a háromszintes védőfallal körbevett vár romjaihoz értünk.
Kicsi kőüst Sólyom-kő Gorzafalva

Kicsi kőüst Sólyom-kő Gorzafalva 4,3 km-re
A nagy kőüstöt keresve bukkantam rá erre az agy kinézetelű sziklára, melynek oldalában egy kis fél-kőüst található. Mivel nem álltak rendelkezésemre pontos koordonáták, akkor még nem tudtam, hogy megtalálom-e a tulajdonképpeni nagy kőüstöt. Nemcsak a nagy, hanem a kis kőüst is előkerült némi mászás után.
Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva

Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva 4,3 km-re
A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez. Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó.
Kalapos-kő Sólyomkő Gorzafalva

Kalapos-kő Sólyomkő Gorzafalva 4,3 km-re
A szikla kalap formája alulról csodálható meg. A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik. A Kalapos-kő a Sólyomkő-körtúrának egyik leglátványosabb pontja.
Nagy kőüst Sólyomkő Gorzafalva

Nagy kőüst Sólyomkő Gorzafalva 4,4 km-re
Ez a hely része lehet egy Sólyomkő-körtúrának, a következő útvonalon: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. A kilátótól az ösvényen továbbhaladva megcsodáltuk a Kalapos-követ, majd rábukkantunk a "kényelmesen belakható" nagy-kőüstre.
Kút az út közepén Szitás

Kút az út közepén Szitás 4,9 km-re
Szitás faluban, a Mihai Viteazul utcában, körülbelül 150 m távolságra nyugatra a település főútjának számító Stefan cel Mare utcától, egy érdekes kutat találunk, pontosan az út közepén.
Szent Mihály katolikus templom Újfalu

Szent Mihály katolikus templom Újfalu 5,2 km-re
Újfalu, románul Satu Nou, a Tatros mentén, Ónfalvától nyugatra, Aknavásártól délkeletre, Szőlőhegy és Szitás falvak között fekvő település. Szőlőhegy községhez tartozik.
Régi sóaknák Aknavásár

Régi sóaknák Aknavásár 5,4 km-re
Mivel a sóréteg viszonylag kis mélységben van, az elején egyszerűen csak gödröket ástak, ezek később lefelé szélesedni kezdtek, és harangformát vettek fel. A Kósna-dombi kirándulás után, már csak nagyon kevés időm maradt a sötétedésig. Aknavásáron, a Fetele Targului (A vásár lányai) nevű domb nyugati oldalán, a Valcele-patak közelében, már a XIV-dik században bányászták a sót.
Dofteana Arborétum Doftána

Dofteana Arborétum Doftána 8,8 km-re
A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
Dofteana-szurdok Doftána

Dofteana-szurdok Doftána 15,4 km-re
A legszebb részén a patak völgye teljesen összeszűkül, egy vízesés előtti sziklatömb a patak fölé nyúlik ki. Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot. A Dofteana-szurdok a Nemere egyik legszebb szorosa, a 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található.
Maguricea-domb Dormánfalva

Maguricea-domb Dormánfalva 16,6 km-re
Két csúcsos kiemelkedése van, az egyik 522 m, a másik 512 m magas. A Maguricea-domb Dormánfalva város felett emelkedik, az Úz-Csobányos vízválasztón, az Úznak a Tatrosba történő befolyása közelében.
Lápos remetelak romjai Dormánfalva

Lápos remetelak romjai Dormánfalva 19,3 km-re
A Csíki-havasok hasonló nevű hegye alatt található Lápos-remetelakot egy szerzetes építette 1737-ben, majd 1850-ben egy tűzvész martaléka lett. Ami az épületből megmaradt, azt a Lápos falu templomához szállították.
Nagy-Sándor-csúcs Nemere-hegység

RH2669
A Nemere a Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozik. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja.

Velnica kőbánya vízesései románul - in limba romana: Cascadele de la cariera Velnita


Természeti értékek - Bákó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Velnica kőbánya vízesései adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bákó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A játékvezető egy igazi vízesés rengetegbe kalauzolt el bennünket. Nem volt könnyű túra.
  • Várhegy - Vármező Várhegy. Az újrarejtés után elsőnek találtam meg a Várhegy tetején elrejtett geodobozt. A nap folyamán többször is esett az eső.
  • Várhányás Maksán Autoval megkozelitheto hely. Erdekes, nem volt meg ezen az oldalon egyetlen megtalalas bejelentes sem, a dobozban viszont voltak megtalalasokra utalo jelek. A kis fuzetkeben se volt egyetlen beiras sem.
  • RH1000 - A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet. Igaz en csak 2 darab hatarkovet talaltam a Papoj csucsig.
  • Fatemplom - Csömörlő Gyanús hajóajtó. Bár több környékbeli fatemplomot szerettem volna felkeresni, útitársam türelmetlensége és érdektelensége miatt, ez alkalommal csak ezt az egyet sikerült közelebbről megnézni. Aki Kolozsvár irányából utazik Zilah felé, érdemes időben kinéznie a letérőt, ugyanis egy kanyarban található, és hirtelen fordul vissza.
  • Budvár-sósfürdő - Székelyudvarhely Csűr a medence helyén. Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére. Ez szolgált alapul a csűrnek.
  • Székelykapu - Imecsfalva Koordináták ellenőrizve. Szerintünk helyesek. Más kincskeresők is megtalálták a rejteket ezeken a koordinátákon, de a doboz akkor sajns hiányzott.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Velnica kőbánya vízesései? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 19 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!