Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Galcescu-tó - Páring-hegység

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4040 turisztikai látnivaló, 24222 kép és 8256 hozzászólás)
 

Galcescu-tó - Páring-hegység

A Galcescu- vagy Calcescu-tó a Páring-hegység legnagyobb glaciális tava. Felülete 3,02 hektár, mélysége 9,3 m.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Galcescu-tó - Páring-hegység felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Galcescu-tó - Páring-hegység képtárból:

Galcescu-tó 2
Galcescu-tó 2
Galcescu-tó 3
Galcescu-tó 3
Zúgó
Zúgó

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Galcescu-tó Páring-hegység fotóalbumba!

Fedezzétek fel Páring-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Galcescu-tó!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Zsiec, 16.79 km távolságra található.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Királyok útja

RH1615
Hétköznapra terveztük a látogatást, és így volt jó. Csodalatos a kilatas es az egesz hago. Az új útnak köszönhetően olyan helyek lettek elérhetőek az átlagember számára is, amelyekért máskor sokat kellett gyalogolni. Nagyon látványos az út.
Rosiile-tó Páreng-hegység

RH5179
A Rosiile-tengerszem a róla elnevezett gleccsermedencében található, 2000 m magasságban. A Páring-hegység legnagyobb, 3,72 hektár vízfelületű tava.
RH2304
A Függesztett menedékhely, románul Refugiul Agatat, egy 4 m magas sziklára épített menedékkunyhó. 1982-ben építette egy dévai turistacsoport, a fenyőerdő és a törpefenyők határánál.
RH5180
A Zanoaga Stanei nevű tó 1924 m tengerszint feletti magasságban található, víztükre 0,6 hektár felületű. A tó vize kövek alatt vezet el a Rosiile-patakba, mely miután összefolyik a Gheres-patakkal, a Kicsi-Zsíl nevet veszi fel.
RH2592
Grujú-csúcs, románul Varful Gruiu (Gruiul). A Nagy-Páring-csúcstól keletre található első magaslat, tengerszint felett 2345 m-en.
Dengheru-csúcs aronbv Parang-hegység

Dengheru-csúcs aronbv Parang-hegység 5 km-re
A Parang hegységet átszelő Transalpina út mellett fekvő Dengheru-csúcs közelében rejtettünk. Megtalaltuk, illetve ott voltunk a rejtesnel. Már régóta készülünk a Transzalpinán végigautózni. Örülök hogy megtaláltad, a fotód ZSENIÁLIS.
Dengheru-csúcs Páring-hegység

RH4702
Az Urdele-hágó közelében a Transalpina-ról leágazó, Papusa-csúcs felé vezető út mellett található a 2084 m magas Dengheru-csúcs. Miután megkerestük az Urdele-hágó mellett a Királyok útja geodobozt, elsétáltunk a Dengheru-csúcsra.
Mundra-tó Páreng-hegység

RH5178
A Mundra-tó a Nagy-Páring-csúcstól kelet-északkelet felé terül el, 1,12 hektáros vízfelülete van. A Páring-hegység legmagasabban elhelyezkedő, 2158 m-en kialakult tava.
RH2373
Grujú-nyereg, románul Saua Gruiu. A Nagy-Páring és a Grujú-csúcsok között található, itt lehet beereszkedni a főgerincről a Mundra és Rosiile tavakhoz.
Zöld-tó Páreng-hegység

RH5176
A 0,62 hektáros Zöld-tó a Sztojnica-csúcstól kelet-északkelet felé található. A tavacska víztükre a Szlivej-hegygerinc északi aljában, a sziklás törmelék és a morénagátak között csillog.
Gemanarea-csúcs Páreng-hegység

RH2587
A Gemanarea-csúcs a Páring-hegység főgerincének és 2420 m magas Szlivej (Slivei) hegytömbjének találkozásánál helyezkedik el. Innen körülbelül 1 óra alatt lehet feljutni a Nagy-Páring 2519 m-es csúcsára.
Tekánu-nyereg Páreng-hegység

RH2435
Tekánu (Tecanu)-nyereg.
RH5175
Megpillantható a főgerincről, miután leereszkedtünk a Kürzsáról délkelet felé. A Fagyott-tó a Kürzsa-csúcstól északkeletre található.
Carja-tó Páreng-hegység

RH5174
A Carja-tó a hasonló nevű, 2405 m-es csúcstól keletre található, 2118 m magasságban. A hangulatos tónak fél hektárnyi víztükre van.
Gemanarea-nyereg Páreng-hegység

Gemanarea-nyereg Páreng-hegység 6,7 km-re
A Sztojnica- és a Gemanarea-csúcsok között található, az előbbitől délre. Gemanarea-nyereg, magyarul kiejtve Dzsemönárea.

Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Galcescu-tó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Páring-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Királyok útja - Ranca üdülőhely
Királyok útja - Ranca üdülőhely

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A Gropsoarele-Zákány gerinc felől érkeztünk a helyszínre, miután elhaladtunk a közelben levő két krematórium mellett. Sötét felhők szálltak át fölöttünk, és bár felettünk nem, a közelben dörgött az ég.
  • Szép templom, kár, hogy zárva volt, de a láda megtalálásához nem kell bemenni, úgy, hogy ne ijedj meg ha zárva. Talán érdemes az ilyen templomos geoládákat vasárnap keresni.
  • Mivel csak pár napot töltünk Gelencén, ez a láda volt az első, amit keresni akartam. Amikor a vendéglátóimnál elmondtam, hogy a ládát ellopták, ők vetették fel, hogy pótoljuk.
  • Rendes sáskajárás van várban s környékén, hátha nem lenne ez a covid hisztéria. Maga a vár lenyűgöző.
  • Elméletileg az emberek a ládaleírás, a fényképek, a bejegyzések, illetve a rejtekhely értékelései alapján eldöntik, eldönthetik, hogy felkeresnek vagy nem egy helyet. Mindannyian jártunk már úgy, hogy a geodoboz miatt felkeresünk egy olyan helyet, ahova a rejtekhely nélkül talán sosem jutunk el.
  • Mikor mi ott jártunk -egy hétvégén- a kapun kívül paroltunk - saját akaratunkból, és a jegenyesor mentén besétáltunk a kertbe. Nem kérdezett senki semmit, nem fizettünk semmit, a kastély akkor sem volt nyitva.
  • A rejtekhely köveinek félrehányásáról olvasva, elkezdtem nyugtalankodni. Remélem ugyanolyan gondosan visszarejtetted a geodobozt, ahogy találtad.

Sikerült eljutni Páring-hegység környékére? Tetszett a Galcescu-tó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 10 hónap és 1 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!