Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Ehedi temető - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Ehedi temető turisztikai látnivalói

Ehed falunak temploma a középkorban nem volt...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***
Képek: Festett kapu 1 Festett kapu 2 Ehedi temető Ehedi templom. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ehedi temető fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ehedi temető! Érdemes regisztrálni!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ehed, 0,3 km távolságra található.
Szállás

Szállás Ehed (Ihod) - Székelyhodos, Maros megye


Keress szállást Ehed közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 12,3 km-re levő látnivalókkal: Iszulyka völgye - Bekecs-tető (12 kép).
14714706371100
14714706381101
14714706391102
14714706401103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Ehedi temető közelében?
Katolikus templom Székelyhodos. 1,6 km-re. Nevét egykor hódban gazdag határáról kapta. Csendes falu - Tetszett a falu. (turisztikai hely geoládával)
Unitárius templom - Iszló. 1,7 km-re. A település földrajzilag az Iszló-patak völgyében, Marosvásárhelytől csupán 19 km-re található.
Katolikus templom Jobbágytelke. 3,6 km-re. Marosvásárhelytől 24 km-re északkeletre, Székelyhodostól 3 km-re a Tar-bükk alatt fekszik, a Hodos-patak völgyében. Szemmagasságban - Nem emlékeztem a segítő információra. (itt geodobozt is lehet keresni)
Búzaháza 2 Kockásliliom. 4,1 km-re. Miután áthaladtunk Búzaházán jobbra egy földút vezet az erdő irányába. Még nincs kinyílva - Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok. (turisztikai hely geoládával)
Kockásliliom 1 Búzaháza. 4,4 km-re. A jellegzetes nedves réti, kora tavaszi növény, mely áprilisban tömegesen nyílik. Vékonykarúak elönyben - Minden évben felkeressük a rétet a koczkásliliomok miatt. (itt geodobozt is lehet keresni)
Katolikus templom Deményháza. 4,4 km-re. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
Drakula kripta-ház Deményháza. 4,7 km-re. Ezekkel a szavakkal hívja fel a különleges létesítményre a figyelmet, a reklámszöveg.
Unitárius templom Nyárádszentmárton. 5,5 km-re. Beke ugyanezt az adatot Mező-szentmártonnal azonosítja. Fej fölött - Felnéztem és megláttam a dobozt.
Kripta Székelykál. 5,6 km-re. A középkori templom a Kripta nevű hegyen állott, ahol az egykori templom alatti kripta helye jól kirajzolódik ma is. Újrapróbálom - A régi, beomlott kripta helyén lévő gödröt betömték.
Idődoboz pavilonok Mikháza. 5,6 km-re. A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel.
Unitárius templom Székelykál. 5,7 km-re.   Nem messze, csupán 15 km-re található Marosvásárhelytől.
Római katonai tábor Mikháza. 5,7 km-re. A több, mint 2 hektáron elterülő mikházi római katonai tábor Maros megye egyik legjelentősebb régészeti lelőhelye.
Tulipán és levendula Márkod. 5,8 km-re. Tizenötezer tő és tízféle tulipán van itt, május első részében tartják a szüretet.
Székelykapu Erdőcsinád. 5,8 km-re. 2013.
Falu harangja Mikháza. 5,9 km-re. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják. Gyors találat - A doboz a földön volt.
Unitárius temető Csíkfalva. 5,9 km-re. Felső, süvegszerű részén hurokká csavarodott, nyitott szájú kígyó látható. Csak a dobozt találtam meg - Kerestem a sírköveket de nem találtam meg.
Tájoló kilátó Mikháza. 5,9 km-re. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
A legrégebbi székelykapu Mikháza. 6 km-re. A mikházi ferences templom és kolostor 1673-ban készült, régi galambbúgos nagy- és kiskapuja, a legrégebbi fennmaradt székelykapu volt.
Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza. 6 km-re. Az elsősorban a Nyárádmente északkeleti végében meghúzódó katolikus közösséget kiszolgáló kolostor a XVII-XVIII századok folyamán, de a későbbiekben is a székelység művelődési életének egyik legfontosabb gócpontjaként irányító, oktató, papi utánpótlásképző szerepkört látott el, termékeny szellemi és művészettörténeti központként működött. Csendes hely - A dobozt a bodobácsok őrzik.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza. 6,1 km-re. A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve.
Marosjára. 6,2 km-re. 1332-ben Jara, 1456-ban Iara néven jelentkezik az oklevelekben.
Keresztelő Szent János fakápolna Mikháza. 6,2 km-re. Csanád vezér szobra Erdőcsinád. 6,5 km-re. Csanád Doboka ispán fia, Ajtony egykori vezére volt.
Síremlék Erdőcsinád. 6,9 km-re. Az erdőcsinádi temető-együttes a falu nyugati határában található, három szomszédos dombocskát foglal magába.
Temető Erdőcsinád. 7,1 km-re. Erdőcsinád temetői három szomszédos dombon helyezkednek el, a falutól északnyugatra. Puszpángbokrok - Nekem is hasonló élményben volt részem, a helybeliek engem is megbámultak.
Magyarpéterlaka. 7,4 km-re. 1465-ben Péterlakaként szerepel.
Kendő régi sírkövei. 7,5 km-re. Református templom Kendő. 7,5 km-re. Temploma nem volt, csak harangláb. Harangláb - A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk.
Féreglyuk Csíkfalva. 7,6 km-re. Féreglyuk hegyi kerékpáros ösvény - Csíkfalva.
Református templom Berekeresztúr. 8,6 km-re. A szent keresztről elnevezett egyházközségek, illetve falvak mind régiek és a szent keresztről elnevezett templomuktól kapták nevüket. Tető alatt - Nyárádszentimréről jöttünk át Berekeresztúrra.
Református templom Székes. 8,9 km-re. 1451-ben Székesfalva néven jelentkezik a forrásokban, 1571-ben Székes formában fordul elő. Alma a fa alatt - Mindig szerettük Székes környékét.
Ropó-domb Székelybere. 9,2 km-re. A helybeliektől érdeklődve tudtam meg, hogy Ropó-domb a neve.
Suvadás Nyárádselye. 9,4 km-re. Nyárádselyéből közelítettem meg a suvadást, a katolikus templom irányából vágtam bele a suvadás kellős közepébe. Karbantartás - A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket.
Református templom Székelybere. 9,6 km-re. Benkő Károly idejében épül fatemploma, mai temploma 1842-ből való.
Református templom Nyárádselye. 9,8 km-re. Árpád fejedelem szobra Székelybere. 9,8 km-re. Száz évvel a budapesti Hősök tere után, Erdélyben először itt avattak Árpád szobrot.
Erdőszengyel. 10,5 km-re. Középkori templomáról nincs adat, de feltételezhetjük, hogy a középkorban katolikus falu volt, majd a reformáció idején református lett.
Nyárádszeredai Padlásmúzeum. 10,6 km-re. A Padlásmúzeum Nyárádszeredában, a Szakadát utca végén, a 26/A számú házban padlásán található.
Katolikus temető Nyárádremete. 10,8 km-re. Egyik fő látnivalója a templomban, a főoltár felett található reneszánsz feszület. Őszapók - Nem találtam meg a temető bejáratát, igaz, nem is kerestem.
Református templom Nyárádmagyaros. 10,9 km-re. 1643-ból is van adat kápolnáról, amikor még mindig Berekeresztúr filiája.
Teleki-kripta Gernyeszeg. 11,3 km-re. A Teleki-kastély és a református gótikus templom mellett Gernyeszeg kiemelt látnivalói közé tartozik a Telekiek gernyeszegi ágának a piramis formájú kriptája.
Alsóbölkény. 11,3 km-re. 1453-ban villa Belken néven jelentkezik az oklevelekben.
Gomolyát-domb Nagyernye. 11,5 km-re. A Gomolyát-domb a nagyernyeiek kedvelt kirándulóhelye, mégis nagyon kevés információt lehet róla találni. Korán reggel, 6 órakor... - .
Óriások árka Nyárádselye. 11,7 km-re. Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke.
Nyárádszentimrei templom és harangláb. 11,9 km-re. Érdekes épület a Nyárádszentimre református temploma. Szent Imre szobor - Nyárádszeredából hazafele választottam ezt az útvonalat: Seprőd - Abod - Makfalva - Szolokma - Etéd - Énlaka - Székelypálfalva.
Szentmihály. 11,9 km-re. 1319-ben villa Szentmihálteluke néven írják, 1453-ban Zentmyhaltelke, 1644-ben Szent Mihály Telke formában fordul elő.
Teleki kripta Sáromberke. 12,1 km-re. Sáromberke Marosvásárhelytől 14 km-re fekszik, látnivalói a Teleki család sírboltja, a Teleki kiállítás, illetve a 18-dik században épített Teleki-kastély. A sáromberki Teleki kripta - Sáromberke látnivalói közül ehhez a rejtekhelyhez a kriptát mutatnám be.
Ortodox templom Nagyernye. 12,2 km-re. A falu nevezetessége, hogy egyszerre öt felekezetnek volt itt temploma, a szombatosok később Bözödre telepedtek át. Tobb infom sajnos nincs - A lada a femhid alatt, a templomhoz legkozelebb eso reszen van, merevitesek mogott van, csak alolrol latszik (persze ha nem tunt el eddig), es meg alolrol is jol meg kell nezni, mert csak bizonyos szogbol latszik.
Ökumenikus kápolna Bekecs-tető. 12,3 km-re. A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye. Már megint nincs - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz.
Katolikus templom Nagyernye. 12,3 km-re. 1602-ben a falunak híres vezére volt Ernyei Mósa Gergely, 1661 szeptember 14-én Ali pasa libáncsmezei táborában választották fejedelemmé I Apafi Mihályt. Kívülről - Feltaláltuk a külsőleg alkalmazható geodobozt, amit csak a zárt kapun kívülről lehet szagolgatni.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ehedi temető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

  • Szép őszi idő - A közelben volt még néhány cseresznyefa, de a repedés nagy segítség...
  • Ki az a György Tibi bácsi? - Nem készültem különösebben az ehedi rejtekhelyhez...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Ehedi temető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3707 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.