Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Itatóvályú Üknyéd közelében?
Zete tanösvény. A tanösvény útvonalán tett, 3,5 km-es séta során képet kaphat
a környék turisztikai és természeti érdekességeiről, kőzeteiről,
növény- és állatvilágáról. Egy jó tanösvény - Nagyon jó tanösvény.
Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós. 5.4 km-re.
Zetevára Zetelaka. Meses erdon keresztul - Nagyon szepen kijelolt, informaciokkal ellatott turaosveny, egyre tobb van beloluk, es ez nagyon jo, remelhetoleg termeszetbarat kirandulok keresik fel. (turisztikai hely
geoládával)
Ördögútja Kőris-tető Zetelaka. Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd.
Gordon-hegy Farkaslaka. 6.3 km-re. Innen belátni a Nyikó mente egy részét, a völgybe települt Malomfalvát, Farkaslakát, a Bogárfalvával összenőtt
Székelyszentléleket. Sötétben a meredek hegyoldalon - A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva. (itt
geodobozt is lehet keresni)
Fenyédi láz. A fenyédi láz tetején - Fenyéd felől gépkocsival közelítettük meg a rejtekhelyet, majd az antennától kb.
Rez-tető Kadicsfalva.
Székelyudvarhelyről, pontosabban Kadicsfalváról Üknyédre legrövidebb úton a Rez-tetőn keresztül lehet eljutni, bár nem a legkönnyebben, de megéri a fáradságot, mert rendkívül szép élményben lehet részünk. (látnivaló és
geodoboz)
Tibód tölgyfája.
A Székelyuvarhelyhez tartozó Kadicsfalván keresztül, a városközponttól 6 km-re, a Bosnyák-pataknak a Rez-patakkal való egyesülésénél fekszik Tibód.
Szencsedi nárciszmezők. Hervadó nárciszok - Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. (turisztikai hely
geoládával)
Mária-szobor Farkaslaka. A kilátótól oda-vissza félóra - A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog.
Máréfalva védbarlangjai.
Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók. Énlakára menet - Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb.
Szénégetők Kalonda-tető. A legtöbb farkaslaki ember már az 1800-as évektől kezdődően a faszén előállításából vagy értékesítéséből él. Ellenőrzés - A sok esős nap után örültünk a napsütésnek.
Máréfalvi régi temető.
A máréfalvi katolikus temető régi temetőrészében különleges, bádogborítással fedett cserefakereszteket láthatunk. Keresztek - Csak azt mondhatom, hogy egy fénykép a rejtekről, sokat segít.
Ördögútja Kis-Fenyéd Nagy-Fenyéd.
Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó. Nem tudom a tó nevét, nem kaptam semmilyen információt róla. A kivágott fa új életre kelt és védi a dobozt - A rejtekül szolgáló kivágott fa csutakja nem hagyja magát.
Máré vára Máréfalva. Itt volt Máré vára.
Vármege szörnye Máréfalva.
A Patakvölgyéből, a Fenyéd vizével párhuzamos, keskeny aszfaltúttól kapaszkodtam ki a meredek domboldalon, a Máré vára felé, amikor egy szép legelőre bukkantam az egyik teraszon.
Vármege bükkfái Máréfalva.
Máré várától lefele, a meredeken ereszkedő ösvényt követve, a Vármege elnevezésű helyen, az erdőben egy vastag, legalább 3 m kerületű bükkfára bukkantam.
Alagút-bükkfa Máréfalva. Az út mellett, nem túl sűrűn, hétvégi házak sorakoznak.
Kalonda-tető.
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Odú - Nárciszillattal telve megkerestük ezt a rejteket is.