Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

BlueWhite

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

BlueWhite

BlueWhite

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben BlueWhite felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a BlueWhite képtárból:

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a BlueWhite fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a BlueWhite!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,83 km távolságra található, legközelebbi település, Laphegy turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Bencés kolostor romjai Kőd

Bencés kolostor romjai Kőd 28,4 km-re
A bencés kolostor egy kis erdős platón található az Aranyosvár alatt pár száz méterre - Út nem vezet a romokhoz. Bunyitay Vince 1887-ben ír könyvében a bencés kolostorról, a leírásából tudjuk, hogy a templomhajó mérete 13*7 m és a falainak vastagsága 1,10m, építőanyaga kő, kváderkövekkel.
Aranyos vára Kőd

Aranyos vára Kőd 28,5 km-re
Kőd helységet északi irányba hagyjuk el egy kőzúzalékos úton. A falut elhagyva egy derékszögű bal kanyar után egy hasonló jobb kanyar következik majd az út kiegyenesedik és észak felé tart tovább.
Református templom Tasnád

Református templom Tasnád 32,1 km-re
A Szilágysági-dombvidék és az Alföld találkozásánál húzódó dombhát peremén áll. Tasnádon a református templomnál nagy felújítási munkák folynak 2023 júliusában, nem látogatható. A tasnádi református templom az egykori Közép-Szolnok vármegye legnagyobb középkori egyházi épülete.
Szeptember végén Koltó

Szeptember végén Koltó 33,2 km-re
Pár lépésre Petőfi somfájának magjából sarjadt somnövendék. A covid járványra való tekintettel, nem tudtunk bemenni a kastély udvarára. Ott ül Petőfi és múzsája a Teleki kastély parkjában, két hatalmas mocsári ciprus társaságában.
Somlyócsehi-láp 35,8 km-re
2000-ben nyilvánították védetté, 18 hektáron terül el. A Somlyócsehi-láp természetvédelmi terület a Kraszna folyó völgyében található, Somlyócsehi falutól északnyugatra, Somlyóújlaktól délre.
Füvészkert és Wesselényi kastély Zsibó 36,6 km-re
A hely megvan, a dobozt sajnos a nagy tomeg miatt nem igazan tudtam megkaparintani. A Füvészkert, melynek 25 ha terjedelme van, Zsibó észak-keleti részén terül el, a Szamos második teraszán, és örvendetes módon fejleszti tovább a barokk kastély ősi parkjának maradványait, melynek alapjait valamikor a Wesselényi bárók helyezték le.

BlueWhite románul - in limba romana: Cuta Socond


Különleges látnivalók - Szatmár megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • BlueWhite adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Szatmár megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Holokauszt emlékmű - Marosvásárhely Ki tájékoztat félre?. Érdekes, karácsony alkalmával, a korcsolyapályáról hazafelé, én is felkerestem ezt a rejtekhelyet. De nem találtam, nemhogy két, de egy geodobozt sem.
  • Sapientia Tudományegyetem tava - Marosvásárhely Unatkozik. Mivel senki sem zavart a keresésben, arra számítottam, hogy megtaláltátok a dobozt. Ehhez nem is kellett volna minden hullám alá benyúlni.
  • Egykori cinóber-bánya - Büdösfürdő Büdös. Megvan a doboz. A képek alapján egyáltalán nem volt nehéz rátalálni a rejtekhelyre.
  • Remetei panoráma - Torockói-hegység Húsvét nyuszika nélkül. Húsvét előtti csütörtökön, nagycsütörtökön indultam meg végigjárni a Transznyugati utat, Nagyenyedtől Abrudbányáig utazva. Közvetlenül a kilencven fokos kanyarban, ahonnan az ösvény indul, nem lehet parkolni.
  • Mofetta - Tusnádfürdő Tusnádfürdő 6.. Már szürkülödött, mire ideértünk. Hát itt tényleg ajánlatos lett volna egy kesztyű, kétszer is átgondoltuk, hogyan nyúljunk be a sötét lyukba.
  • Sziklavilág - Szent Anna-tó Szép kőfolyam. A Szent Anna kápolna után indultunk ezt a ládát megkeresni. Gyönyörű volt a teljesen befagyott tó.
  • Kontumáci templom - Gyimesbükk Egy élmény sötétben, de inkább nappal érdemes. Útban Szaláncfürdőre, már sötétedés után értem a helyszínre. Bár sötétben megkeresni egy geodobozt egy külön élmény, inkább nappal keresek.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a BlueWhite? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!